Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na monitor pro trading?


Doporučené příspěvky

  • 6 months later...
  • Odpovědí 96
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Asi pred tydnem mi prisel novy monitor, tak bych se taky podelil o par zazitku.

Posledni asi 4 roky jsem doma pouzival 24" monitor od HP s rozlisenim 1920x1200 a docela v pohode vyhovoval mym potrebam (coz bylo z 90% hrani her). Po nejake dobe se ale zacaly projevovat urcite defekty (na uplne cernem pozadi se od kurzoru mysi smerem doleva zacaly objevovat modre prouzky) a posledni dobou jsem se opravdu zacal poradne venovat tradingu (a s tim ruku v ruce programovani ruznych nastroju) a zjistil jsem, ze se mi pri 1920x1200 vsechny ty veci na monitor proste nevejdou.

Premyslel jsem o 2x 24" monitorech, ale protoze jsem clovek zvedavy, co se technologii tyce, rozhodl jsem se nakonec pro jeden 30" monitor. Chvilku jsem hledal a cetl, az jsem se nakonec rozhodoval mezi monitory Dell UltraSharp 3008WFP a LG W3000H. Oba monitory maji rozliseni 2560x1600, coz uz je solidni pracovni plocha. Nakonec jsem poridil LG, protoze ten Dell je skoro 2x drazsi a je tak skoro stejne drahy jako LCD TV, kterou jsem nedavno kupoval, a to uz mi prislo docela dost za vec, ktera bude behem nekolika let stat par set franku (v radech tisicu korun).

Monitor jsem objednaval nekdy v pulce prosince, coz byla asi hloupost, protoze jsem na nej nakonec cekal cca 5 tydnu. Ale nakonec dorazil a ted ho neco malo pres tyden pouzivam a jsem velmi spokojen. Rozliseni 2560x1600 znamena, ze se vam vedle sebe vejde hromada veci a tak napriklad pri vyvoji aplikaci nemusite porad prepinat mezi ruznymi okny, proste si je poskladate vedle sebe - rozhodne je to ted pro me mnohem prijemnejsi. Ale ja jsem clovek, kterej opravdu ma v tomto ohledu rad prostor a treba delat neco na laptopu je pro me utrpeni (jeste ze existuji veci jako docking station).

Jeden z hlavnich rozdilu mezi starym HP a timto novym monitorem je, ze W3000H ma jenom jeden vstup (tj. neda se na nej jednoduse pripojit vic pocitacu zaraz) a je potreba pouzit DVI-D dual link kabel (puvodne jsem pouzil stary single link a docela jsem se u toho navztekal, nez jsem zjistil, ze je mezi tema kablama rozdil :)). A pak jedna vec ktera me opravdu zarazila - pokud si chcete nastavit kontrast apod., musite si na to stahnout software. Na monitoru byste tlacitka pro podobne nastaveni hledali marne. Abych pravdu rekl, ja jsem ten software zatim nikde nenasel, ale nevenoval jsem tomu skoro zadnej cas, protoze defaultni nastaveni mi vyhovuje. Barvy jsou trochu studenejsi, ale to je jenom otazka zvyku.

Bohuzel nemam moznost srovnani s tim Dellem, ale vzhledem k temer polovicni cene je podle me LG dobra volba s mnohem lepsim pomerem cena/vykon.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo:

na kolik tě ten monitor vyšel? pokud se nemýlím, tak žiješ ve Švýcarsku? tj. předpokládám, že jsi objednával tam?

PS. mohl bys sem hodit nějakou fotku tvého "trading prostředí" na monitoru - foceno ne přes printscrn ale foťákem i s monitorem..pokud si najdeš čas..docela bych se podíval, jak to vypadá..

díky,

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> majkll

Kupoval jsem ho tady na powerch.com a ted koukam, ze je tam za 1435 CHF, ale me to vyslo na nejakych zhruba 1270 franku. Ja jsem se ani nedival, kolik stoji v CR. Tady jsou tyhle veci mnohdy i levnejsi, protoze je tady o dost nizsi DPH (letos se zvysovalo z 7,6 na 8%).

Nejakou fotku behem tydne udelam a hodim ji sem. Ja jsem premyslel, ze bych casem v pripade potreby koupil jeste jeden, ale to prvne budu muset koupit mnohem vetsi stul :) (a taky se mi to v soucasne dobe zda zbytecny).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

30" monitor mám už víc jak rok, je to HP LP3065, nebyl až tak drahý, tuším něco kolem 30.000 Kč, Dell v té době vycházel taky cca 2x dráž a jsem s ním naprosto spokojený, vadný pixel to nezná, problémy taky žádné, dají se přepínat i zdroje, má to USB porty atd. Jediný problém bych řekl, asi podobně jako gizmo s nasvícením. Zkrátka potřebuju jiný jas a kontrast ve dne a v noci. Marně doufám, že se znovu po létech objeví ta úžasná kolečka na jas a kontrast, kterými se to dalo během chviličky upravit na starých CRT monitorech, dneska je to všchno "digital" a tudíž to tam není, musím to upravovat softwarově pomocí Nvidia Control panel a to je dost na prd, ani žádný gadget jsem neviděl, kde by byly jednoduše dva posuvníky na jas a kontrast, abych si to bez otvírání programu nastavil... Jinak ale gizmo paráda co? :-) Občas si "zapařím" Dirt2 s volantem a to je něco :-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo, je to fakt parada. Ja jsem z toho opravdu nadsenej, protoze mi to dost zprijemnilo praci. Muj soucasnej projekt uz je dotazenej skoro az do konce a pak mam v planu se venovat vecem, ktery tady posledni dobou prezentoval Petr - tj. S/R urovne a intermarket analyza. Myslim, ze na tomto monitoru bude radost na ty trhy koukat.

A s tim volantem jsi me teda docela nahlodal, asi ho o vikendu taky vytahnu a prubnu to :). Takovy NFS most wanted by mi mely jet v pohode i pri tom 2560x1600 :)

Ja jsem se to tady pokousel nafotit, ale ted za tmy neni sance, na to bych potreboval uplne jinej fotak. Zitra brzo rano jedu na prkno a prijedu az vecer, ale ve stredu nejakou fotku udelam. Zkusim vedle toho hodit i ten 24" pro porovnani, ikdyz se mi to teda vedle sebe asi ani nevejde na stul.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte dúfam že otázku nasmerujem správne:
Ide mi o to ako prepojím napríklad LCD TV s notebookom a či je to vôbec možné. Neviem ako tieto veci fungujú preto takáto základná otázka. Docielil som to zatiaľ tak že ich prepojím HDMI a prepínam si medzi nimi je to jediná možnosť?

Vďaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> iigis

HDMI jedina moznost neni, ale rekl bych, ze je nejjednodussi. Taky mam HTPC s televizi propojeny pres HDMI (ikdyz bohuzel jsem dost dlouho bojoval s nedostupnosti mini-ITX desek, takze moje deska nema HDMI vystup a tak tam mam DVI -> HDMI redukci, je to plne kompatibilni).

Akorat nerozumim tomu [ital]prepínam si medzi nimi je to jediná možnosť?[/ital] - znamena to, ze ti jde vystup bud na notebook nebo na televizi ale nikdy ne na oboje zaroven? Je to to, ceho se snazis docilit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gizmo:

ide mi o to že cez nastavenia fungujem bud na jednom alebo na druhom. Asi to tak má byť len či neexisuje niečo ako, že prejdem len myškou do druhého monitora (zdá sa mi že som niečo také videl). Neviem ako majp tie monitori fungovať či len tak aby som na jednom niečo pustil a na druhom fungovať alebo aj nejako inak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> iigis Zapojeni vic monitoru zaraz je samozrejme mozny a to, o cem mluvis ty, je rozsireni plochy pres vic monitoru. Kdybys trochu hledal na google, tak bys nasel kvanta clanku, ktery popisuji, jak na to. Ale vzhledem k tomu, ze jsem to stejne chtel vyfotit pro majkla, tak jsem ty monitory zapojil a udelal jsem ti screenshot toho, jak to nastavuju ja (Win 7 EN). Ta rozbalovaci nabidka obsahuje nekolik moznosti jako klonovat obraz pres vic monitoru, zobrazeni jenom na jednom nebo na druhym a nebo tohle "Extend these displays", ktery rozsiri plochu na oba monitory. Samozrejme ze musis mit grafickou kartu s vice vystupy a oba monitory zapojeny...

15315

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> majkll Ta fotka je hodne tmava, ale jinak to bohuzel nevyfotim. Na to bych potreboval uplne jinej fotak, protoze mam ten pokoj dost tmavej a ten kompakt proste nedava primou zari z tech monitoru do protivky. Zkousel jsem i snizovat expozici a zkouset ruzny manualni nastaveni, ale bez vysledku... No snad to bude mit aspon nejakou vypovidajici hodnotu. Nalevo je HP LP2465 (24", 1920x1200), napravo je LG W3000H (30" 2560x1600). Neplanuju to mit takto zapojeny spolu, protoze se mi to nevejde na stul a velikost tech monitoru je fakt dost rozdilna (takze to je jenom pro ilustraci). Taky ty barvy jsou hodne jiny, LG je mnohem studenejsi (ale abych pravdu rekl, docela mi to vyhovuje). Co se tyce meho pracovniho prostredi, ja neobchoduju z grafu, takze momentalne nemam ani nainstalovanyho zadnyho Ninju apod., abych ho tam nahodil...

15316

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honza.K

Já řeším potřebu změny jasu a kontrastu tak, že mám grafy se stejným TF 2x. Jednou se světlým pozadím, svíčkama a pod. a pak pro večer (noc) s tmavým pozadím , svíčkama,....... . Nemusím pak nic ladit jenom mezi nimi přepínám, případně je zavírám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gizmo:

dobrý dělo ten 30 palcák ;) :D . Jako gamesy asi stojí za to :D .


Jen trochu na zamyšlení pro ty co obchodují s pomocí grafu - já jsem paradoxně postupem času během tradingu zjistil, že bych si vystačil i s rozlišením menším než full HD (1920x1200). Dřív jsem měl nakotlenejch co nejvíc informací, takže idkyž obchoduji jen TF v range bars, tak pro "jistotu" jsem měl ještě DOM, dále graf 1 min TF, range bars ES (sledoval jsem korelaces TF). Ne že by se to všechno na Full HD nevešlo, problém byl zcela jasný - odvádění pozornosti a nepříliš dobré soustředění. Určitě to tu už někdo psal, případně Tomáš nebo Petr se o tom zmiňovali, je lepší mít ze začátku mnohem méně informací, protože paradoxně se lépe rozhodujete a nakonec jste více profitový.

A zatím ani nemám důvod víc na plochu přidávat než ten jeden graf (obchoduji v Ninjovi pomocí příkazů rovnou z grafu, nejvíc mi to vyhovuje, je to pro mne parádně přehledné).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...