Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na monitor pro trading?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 96
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Také přidám své zkušenosti s monitory pro trading. Aktuálně používám 3monitory připojené ke 3 notebookům. Snažím se obchodovat především forex a při sledování korelací atd. by mě už nebavilo neustále přecvakávat jednotlivé grafy. Při výběru jsem se měl 3 hlavní kritéria - a to co největší rozlišení, spotřebu a cenu. Ostatní parametry mě až tak nezajímaly, protože monitory byly primárně určené na grafy. 2 původní monitory jsem kupoval před cca. rokem, kdy nejlevnější monitor s rozlišením 1920x1200 se dal pořídit zhruba okolo 10.000Kč, což pro mne nebylo finančně schůdné, musel jsem se poohlédnout o kategorii níž, tj. s rozlišením 1680x1050. Tam už bylo z čeho vybírat při ceně okolo 4000Kč za monitor.Nakonec jsem vybral 19" Asus a 20" Philips. U obou spotřeba lehce nad 40W, rozlišení 1680x1050. Asus si moc nerozumněl s grafikou v jednom notebooku, u Philipsu to bylo bez problému. Celkově bych spíš doporučil Philips, kvalita zpracování o něco lepší a dobrá servisní podpora. Jako třetí jsem si nedávno pořídil Benq E2200HDA, což je 22" monitor s rozlišením 1920x1080 (tzv. fullHD), spořeba okolo 43W. Měl jsem z něj trochu obavy, ale zatím běhá v pohodě. Na grafy plně dostačující. Stál mě okolo 3800Kč, což je cena, za kterou se dal dřív pořídit monitor s o řád menším rozlišením.

Pokud uvažujete o koupi monitoru na trading, rozhodně bych nebral menší rozlišení než 1680x1050, ale spíše 1920x1080, případně 1920x1200 a více. Nabídka je opravdu velká a ceny víc než solidní. Na grafy stačí VGA vstup, za DVI vstup zaplatíte většinou o několik stokorun více (v případě základních modelů monitorů, dražší modely už mají DVI jako standard). Pokud jste spořiví nebo ekologicky smýšlející, také není na škodu porovnat spotřebu elektřiny u jednotlivých značek - některé 24" monitory jsou energeticky stejně náročné jako 32" LCD televize (tj. 100W a více).

Co se týká stojanů na více monitorů - osobně s myslím, že za ty peníze je to drahota. Obzvlášť pro začínajícího tradera. Pokud netoužíte po nějakém speciálním designu a jste trochu šikovní, nebo máte ve svém okolí zámečnictví, dá se takový stojan pořídit za pár korun či stokorun. Stačí k tomu několik trubek nebo jaklů a silnější plech na základnu a uchycení monitoru. Sám mám takový podomácku vyrobený stojan na monitory - přesně podle mých představ a za hubičku :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na podzim jsem taky poridil Benq E2200HDA za par penez a funguje dobre. Jedinou chybu, kterou bych mu vytkl, jsou svetlejsi asi 2 cm pruhy v horni a spodni casti monitoru. Ale viditelne je to jenom pri cernem pozadi u nejakeho filmu. Na sledovani grafu to nema zadny vliv. Mam ho napojeny na notebook jako rozsireny desktop. Pro sledovani dvou trhu a jejich dvou timeframe mi to uplne staci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Acer je Acer,HP je HP atd...každý má něco. Já mám se značkou acer docela dobré zkušenosti, i když mi jeden monitor po 30měsících odešel...naštěstí jsem měl záruku prodlouženou na 36měsíců takže vše ok. Se servisem nebyl problém. Nyní pracuji na notebooku stejné značky a taky si nemůžu stěžovat. Tím ale nechci říct,že se na jinou značku nepodívám...naopak,poslední dobou pošilhávám po samsungu. Takže lidi nejde o značku,ale o to co kdo chce a s čím se mu dobře pracuje. Článek beru spíše jako info co a jak lze zapojit atd. protože to každý pc analfabet neví...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greeny:

ono dost zalezi na jemnosti te dotykove plochy.. Jestli ma presnost +-autobus pixelu, tak s nim ty trendove cary pujdou kreslit dost blbe a taky treba zadavat SL s rozdilem rekneme +- 1 cm bych rozhodne nechtel, ale premyslel jsem o tom taky.. Ale jsem na to moc velke cune a ten monak by byl porad zatapany od vseho mozneho :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád bych se dozvěděl víc o tom jak využít vztahy mezi korelujícími trhy v ID obchodování. Zatím mě inspiroval LW v Dlouhodobých tajemstvích krátkodobých obchodů (str. 142-160). Sleduji zlato SI, stříbro ZG. EURO dluhopisy FGBL a akcie FESX. USD dluhopisy ZN ZF a akcie NQ YM. BillA (tu) :( .

7678

7679

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to Greeny: mám doma menší tablet od FSC a musim říct, že se mi pohodlněji dělá s myší. Navíc pokud si koupíš nějaký dotykový 17"-19" monitor tak nezapomeň, že ho budeš muset mít o něco blíže (horší pro oči) a zřejmě i v jiné poloze, než klasický monitor. Pokud ná člověk jen myš, tak má k dispozici i např. rolovací kolečko + 2 až 4 další tlačítka, navíc i ruka je v pohodlnější poloze. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...