Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na monitor pro trading?


Doporučené příspěvky

PD:

jo daji, dokonce tri.. Je to takova chytra krabicka od Matroxu, ktera stoji pro 2 monitory kolem 5k czk pro 3 pres 8k czk.. ale neni to nic moc, protoze dokaze pracovat maximalne na stejnem rozliseni jako nb.. takze jestli mas nb 1600x1200(jako ze nemas ;) ), tak by dokazala zprovoznit 3 monitory, kde kazdy z nich by mel rozliseni 1600/3 x 1200/3.. a to teda neni zadna vyhra. Na takove veci ma clovek myslet pred tim, nez si koupi nb.. Ja mam ten svuj akorat na cesty, doma i v kancelari nedam dopustit na poctivy stolni

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 96
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dají. Na netu je možno najít např. v recenzi na dokovací stanici pro NB HP (notebook.cz/clanky/prislusenstvi/2009/hp-docking-station-compaq-elitebook-notebook):

Jedna z výhod dokovací stanice je v možnosti připojit dva monitory současně (většina business notebooků stále disponuje jen VGA konektorem). Samozřejmě s tím, že jeden bude připojen digitálně pomocí DVI a druhý analogově pomocí VGA. Už se sice objevují první vlaštovky s dvěma digitálními výstupy, ale HP se to zatím netýká. Předem bych upozornil, že HP nemá žádnou pokročilejší správu profilů výstupu grafické karty. Je proto nutné využít buď možností integrovaných v systému (ve Vistě i v XP prakticky nulové), nebo ovládací utility grafické karty – v mém případě Intel GMA X4500MHD.


Takže jde to i bez DS, pokud to NB podporuje, nebo je zde právě varianta DS. Tohle je příklad pro HP, ale ostatní výrobci jsou na tom pokud vím podobně (tenhle článek vyšel v lednu 2009, tedy celkem nedávno).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PD:
Dají a nemusíš si kvůli tomu kupovat žádné drahé krabičky. Už jsem to tady psal, tak teda nepíšu ještě jednou. Lze koupit (např. od SAMSUNGU) monitory ,které se dají připojit k počítači přez USB rozhraní, mají v sobě integrovanou graficku kartu. Dají se připojit jak k počítači, tak propojit mezi sebu. Lze takto propojit až 6 monitorů a je úplně jedno, jestli k noťasu, nebo stolnímu počítači. Cena takového monitoru je jen o něco málo vyšší než cena běžného, v každém případě Tě vyjde levněji koupit si dva takovéto monitory, než dva klasické a k nim chytrou krabičku ktrerou popisuje japatramtara.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to je super.Díky moc za tipy (tu) japapatramtara - já na to právě myslim,než ho koupim ;) jde mi o to,že jsem v UK a vracim se tak za rok.Teď mám Shuttle - docela spokojenost,ale dělám na něm spostu věcí a chtěl bych něco jenom na grafy a mít tady,popř tahat odtud potom 2 PC se mi nechce.Noťas mám starej Asus,kterej mám mraky let a spokojenost ale už mu dochází dech,tak bych chtěl zase něco od nich.O tom s připojením přez USB jsem tady právě četl a to se mi líbí,jen někde když jsem hledal info kritizovali kvalitu obrazu.Ale to by na grafy asi stačilo.Tak jsem si nebyl jistej jestli mi půjdou ty dva LCD přez USB + displej noťasu = všechno současně.Tak by to mělo být v pohodě....Ještě jednou vám díky moc a ať se daří (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica: Jeden jo ale PD se ptal na dva.

Lucínek:
Kopie popisu k jednomu takovému pro změnu od LG:
Společnost LG uvede na český trh začátkem příštího měsíce nový 20" model LCD monitoru s označením FLATRON L206WU, který bude možné k počítači připojit přes USB rozhraní, a je určen tedy především pro ty, kteří chtějí své PC snadno rozšířit o další monitor. K dispozici je automatická konfigurace připojení, aby se dosáhlo optimálního výkonu bez zásahu uživatele. V originálním nastavení se monitor chová jako samostatná nová obrazovka a i bez podpory počítače se vnitřní čip má postarat o nastavení nativního rozlišení 1680 x 1050. K jednomu PC pak můžete připojit až šest monitorů naráz.

Možností je bezpočet, to je jen na ukázku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomassino:

O monitoru pres usb slysim poprve v zivote a jestli to funguje, tak bych si neco takoveho ve vetsim poridil jako telku,ale dost se obavam, ze to bude mit nejake limity. Rozliseni 1600x1050 x3 barvy x24 snimku je 115MB/s a USB 2.0 ma tusim teoreticky limit 60MB/s, takze bych se toho docela bal, ale kazdopadne si o tom neco zjistim, protoze porad hledam alternativu k televizi a monitor do USB se mi jevi jako reseni

Link to comment
Sdílet pomocí služby

japapatramtara:
přeposílám část recenze na připojení přez USB a jen podotýkám: Když na tom budeš chtít pařit hry, nebo budeš mít počítač s mizerným procesorem, budeš chtít přehrávat video ve full HD, nebo pracovat s 3D aplikacemi, tak to může být problém, ale pro naše účely tradingu tzn. relativně pomalé zobrazování grafů (2D), je toto řešení naprosto dostačující. Nemám to sice doma, ale zkoušeli jsme to se známým v obchodě s HW, není žádný problém. Já v současné době využívám 2 monitory a na každý mám v compu extra grafiku, ale kdybch chtěl připojit třetí, čtvrtý, nebo kdybych chtěl připojit dva monitory k noťasu šel bych do tohodle řešní. První s tím přišel Samsung tuším v roce 2007, ale jak tak sleduju, značek které tohle nabízí dnes už znatelně přibylo. Monitory s tímto řešením jsou cenově srovnatelné s jinými monitory, jediné omezení je menší výběr, takže asi nenatrefíš na takovýto monitor v akci.


....."V nedávné době se začalo prosazovat i připojení pomocí tzv. DisplayPortů, což je levná alternativa k HDMI a čím dál více se prosazuje připojení pomocí USB. Toto připojení je naprosto skvělé v kanceláři – jednoduché připojení (třeba i více LCD monitorů najednou) je velké lákadlo, má to ale jeden háček. Obraz se přes USB přenáší bezztrátovou komprimovanou bitmapou, což je problém v případech, kdy se mění rychle velká část obrazu. USB rozhraní nemá takovou datovou propustnost, aby nedocházelo ke snížení zobrazených snímků za vteřinu (FPS). To se projeví nejčastěji při hraní her a přehrávání videa – pro tyto účely je USB připojení zcela nevhodné!"......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...
  • 1 year later...

Dlouho jsem hledal dobry monitor pro trading - nepotreboval jsem zadne extra verne podani barev, ani velke sledovaci uhly. Po porovnani nabidky (ktera je plna Full HD monitoru se zbytecne sirokouhlym pomerem stran) mi nejlepe vysel Samsung 2443BW: 24 palcu, nadstandardni rozliseni 1920x1200, DVI&D-SUB (ma vetsina pocitacu), pivot, vyskove nastavitelny stojan - aktualne za [bold] 6400Kc[/bold] s DPH. Kvuli cene jsem koupil rovnou dva a mohu jedine doporucit. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...