Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na monitor pro trading?


Doporučené příspěvky

Dobrý den, taky bych měla dotaz. Jsem nováček ve fázi backtestu. Mám NT, počítám s jeho výměnou o vánocích za NT 19". Každopádně bych ale hned koupila nějaký LCD. Přemýšlím o 27" LG s TV tunerem
www.lcdmonitory.cz/lg-m2794d-pz-766 nebo 24" (nemám vybráno konkrétní model). Myslíte, že se oplatí jít do 27"? Dokázala bych to jako nováček využít? Nebo to jen mé podvědomí mylně křičí, že čím vetší monitor, tím lepší equity křivka? :)
Děkuji za odpověď.
Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 96
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PetraSR:

v průběhu dneška přihodím na fórum svoji malou recenzi mých dvou 24" monitorů, tak na to třeba mrkni, třeba to v něčem pomůže..jinak k tomu LG M2794D-PZ, možná je to mimo mísu, ale mě osobně takové "televizní" obrazovky nikdy k PC neseděly a k tradingu už vůbec ne..často mají tyhle monitory, co vypadají jako televize, nižší rozlišení, ale nejvíc mi na nich vadí právě ty tlusté rámečky kolem plochy obrazovky..mám rád co nejužší rámečky po všech stranách, které předurčují dobré spojování více monitorů s tím, že přechody mezi nimi budou co nejmenší..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: Zalezi, na co ten monitor chcete pouzivat. Pritomnost TV tuneru je ciste subjektivni - pro me osobne to je spis minus :). Na trading je vhodne mit spis co nejvetsi rozliseni, nez plochu monitoru. To LG ma sice velkou uhlopricku, ale "jenom" 1920x1080 - tedy stejne rozliseni, jako vsechny 24" a vetsina 22". Pokud Vam staci tot FullHD rozliseni, sel bych asi do levnejsiho monitoru, ktery neni tak "na efekt", ale poslouzi stejne. O nevyhode sirokych ramecku psal uz majkll...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přidávám malou recenzi dvou běžných velkoformátových monitorů..v době, kdy jsem řešil nákup svého prvního velkého monitoru, mi tady nějaké takové review chybělo (článek výhradně o monitorech, ke kterému je tato diskuse, vyšel až později), tak do budoucna třeba tohle pomůže lidem v podobné situaci, kteří by chtěli nějaké dojmy primárně s ohledem na trading..jde o můj subjektivní dojem z obou monitorů..napíšu pouze určité postřehy, jednotlivé specifikace a parametry si může každý bez problému najít na internetu.. [bold] 24“ HP LP2475w [/bold] [bold] Info: [/bold] -můj první velký monitor, chtěl jsem něco lepšího než běžné nejlevnější TN panely, proto jsem uvažoval o značkách Dell, HP, nebo EIZO.. -panel S-IPS, rozlišení 1900x1200, další info viz. internet -nákupní cena 12 500 ,- czk [bold] Plus: [/bold] -velmi robustní - jak podstavec, tak celý monitor, monitor se skoro vůbec netřepe ani při nechtěném kopnutí do stolu atd. -úzké okrajové lišty monitoru (1,7 cm), díky kterým lze stavět pohodlně více monitorů vedle či nad sebe -všechno na monitoru je extrémně ostré, přesné, barevně skvělé (dojem po zkušenostech s menšími monitory Samsung, Benq, Dell, AOC...) -žádné hojně diskutované vady jako „jedna polovina svítí víc jak druhá“ atd jsem nezaznamenal, tj. jsem přesvědčený, že u drtivé většina takových chyb (a je jedno o jaký monitor jde) se jedná o vadu konkrétního kusu, ne o vadu celé série -osobně mám rád 2 USB zdířky na boku monitoru, kde mám zapojen externí disk a zapojuju falsh disk atd. -stojan lze nastavit velmi pohodlně libovolně výškově, tak že je monitor buď uplně zasunutý - těsně nad stolem, nebo je stojan maximálně vytažený – spodní hrana monitoru cca 16cm nad stolem, nebo cokoli mezi tím..toto je výhoda, pokud si kupujete dva různé monitory a chcete je mít přesně zarovnané vedle sebe -má pivot (otáčení na výšku) [bold] Minus: [/bold] -monitor hodně „topí“, ale člověk to nijak nepozná, pokud nedá ruku nad horní okraj -nelze napojit analogově (tj. v případě dvou monitorů musíte mít grafickou kartu s dvěma porty DVI) -podstavec není otočný dokola, takže když monitor natáčíte do strany, tak při manipulaci šoupě po stole, pokud jej samozřejmě celý nenadzvednete (toto je ale minimální problém, protože normální člověk si monitor nastaví jednou při instalaci a pak už s ním netočí) [bold] 24“ Samsung 2443BW [/bold] [bold] Info: [/bold] -kvůli větší ploše na grafy atd jsem chtěl druhý monitor, ale chtěl jsem vyzkoušet nějaký levnější, abych zjistil, jestli normálnímu člověku taková věc stačí, každopádně monitor musel mít stejné rozlišení jako můj první monitor, aby tam bylo vše vykreslené stejně -panel TN, rozlišení 1900x1200, další info viz. internet -nákupní cena 6 100,- czk [bold] Plus: [/bold] -tenký rám monitoru (1,7 cm) - prakticky totožné jako u HP LP2475w -lze zapojit analogově, či digitálně (šikovné pro zapojení dvou monitorů do běžné grafické karty s porty DVI a D-SUB) -stojan lze nastavit na výšku libovolně, ale nastavování není tak pohodlné jako u HP LP2475w, takže musíte chvilku ladit a volit přiměřenou sílu, aby vám monitor nevyjel trošku výš či níž, než chcete. Pokud není monitr uplně zasunutý, nebo vysunutý, tj. není nijak zaaretovaný, tak se daleko snáze pohne nahoru či dolů, ale pokud do monitoru vyloženě neboucháte, nebo netančíte na stole, tak drží dobře v jakékoli pozici -monitor má dobrý podstavec, kterým lze otáčet dokola, aniž by se nějak šoupal po stole -má pivot (otáčení na výšku) [bold] Minus: [/bold] -co se týče filmů a docela pravděpodobně i her (už dlouho jsem nic nehrál, takže nemám ozkoušeno), pak je Samsung 2443BW naprosto v pohodě a obraz je velmi podobný HP LP2475w. Ale pokud se zaměříme na kancelářskou práci, tabulky v Excelu, a především pozorování grafů při tradingu, tak co se týče podání barev, pozorovacích úhlů a ostrosti, je Samsung ve srovnání s HP LP2475w o hodně pozadu, což je samozřejmě na pochopitelné, ale osobně jsem nečekal, že to bude až tak hrozné. Po x měsících koukání do HP jsem byl trošku v šoku, protože Samsung mi přišel při kancelářskou práci ve Windows a zobrazování grafů opravdu hodně špatný jak barevně (i po hodinovém hraní s nastavením byly v porovnání s HP grafy atd hodně vybledlé, nemastné neslané), ostrostí (písmenka atd jsou tak trochu rozmazané, kostrbaté), tak i pozorovacími úhly (u TN panelu jsem to samozřejmě čekal, ale ne až tak moc - monitory mám na stole tak, že když sedím narovno na židli, tak se na ně dívám trošičku z nadhledu a právě v tomhle směru Samsung vůbec nestíhá, aby byly barvy a ostrost slušné, je potřeba se na monitor dívat tak, že oči máte přesně na úrovni středu monitoru, tj. v mém podání musím být skrčený) -monitor je hodně „vetchý“, kýve se do všech stran atd..tj. rozhodně nepůsobí ani z poloviny tak robustně jako HP LP2475w [bold] Můj subjektivní závěr: [/bold] -z mého pohledu bych doporučoval si minimálně u jednoho monitoru připlatit a koupit opravdu trochu lepší model, který nemá panel TN. Ale je možné, že kdo nezkusí takový lepší monitor, tak mu bude připadat naprosto ok i lacinější monitor s TN panelem. Já osobně používám lacinější Samsung např. pouze na doplňkové grafy, tj. ne na sledování primárního trhu či timeframe, nebo na doplňková okna s různými aplikacemi. Pokud bych si kupoval třetí velký monitor pro kancelářskou práci či trading, už nikdy bych nešel do levných monitorů, opravdu vidím největší rozdíly meziá monitory právě při kancelářské práci, nebo statickém pozorování větších jednobarevných ploch atd. Pokud bych si kupoval velký monitor na koukání na filmy nebo hraní her, pak klidně něco jako Samsung 2443BW. Pokud někdo nemá možnost koupit si dražší monitor, pak např. právě Samsung 2443BW vidím z dnešní nabídky jako jedno z optimálních řešení i pro trading, důvody jsou hlavně pivot a úzký rám. [bold] PS. [/bold] Nejsem technik, jsem laik uživatel a z tohoto pohledu „normálního“ člověka byl příspěvek psaný. Tj. jsem bez přístupu k různým kalibračním zařízením atd. a monitory mám kromě nastavení v menu nastaveny tak, jak se sériově prodávají. Přikládám pár srovnávacích obrázků obou monitorů, ale nevím nakolik budou na fotkách běžným kompaktem za neúplně ideálního světla viditelné rozdíly, o kterých píšu. [bold] Popis obrázků: [/bold] 01-počítačový screen obou obrazovek (vlevo HP, vpravo Samsung) 02-celkový pohled na oba monitory (vlevo HP, vpravo Samsung) 03-bližší pohled na oba monitory (vlevo HP, vpravo Samsung) 04-pohled zepředu na HP 05-pohled zepředu na Samsung (totožný graf jako u HP – tady je poměrně dobře vidět rozdíl v barvě) 06-pohled zboku na HP 07-pohled zboku na Samsung 08-pohled shora na HP 09-pohled shora na Samsung 10-film roztažený na oba monitory (vlevo HP, vpravo Samsung) 11-film roztažený na oba monitory (vlevo HP, vpravo Samsung) majkll

13131

13132

13133

13134

13135

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přidám svoji zkušenost s monitory HP. Osobně jsem asi před třemi lety koupil dva HP1955 (19palců) a jsem s monitory velice spokojen, i když by samozřejmě mohli být o něco větší. A určitě bych doporučil kupovat raději dva menší než jeden velký.

Monitory mají každý nasvíceno cca 30tis.hodin a obraz je stále bez znatelných změn a fungují bez problémů celou dobu. Co mě překvapilo, že za ty tři roky nespadla vůbec jejich pořizovací cena, i když obecně ceny LCD panelů od té doby hodně klesají.

Monitory HP bych tedy doporučil i přes jejich vyšší cenu.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll: Diky za zajimavou recenzi monitoru. Vzhledem k tomu, ze ten Samsung 2443BW mam, hodne me prekvapila stiznost na ostrost obrazu. Vzhledem k tomu, ze pravdepodobne mate monitor pripojeny analogove pres D-SUB, zkuste na chvili zapojit monitor do DVI, abyste eliminoval vliv spatneho/neodstineneho kabelu. S predchozim monitorem jsem take hodne nadaval na ostrost, az jsem zjistil, ze za vetsi cast potizi mohl spatny datovy kabel.

Predpokladam, ze pokud jste prochazel menu monitoru, tak jste provedl kalibraci obrazu (tlacitko AUTO), coz muze mit take velky vliv na ostrost.

Muj nazor: S-IPS panely jsou super a pro praci s grafikou bych dnes nic levnejsiho neporizoval, ale osobne jsem se - po nekolika hodinach prace na S-IPS monitoru - rozhodl jit do levnejsiho TNT, protoze neverim, ze ostrost panelu (za x tisic vyssi porizovaci cenu) mi vylepsi equity :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

slush:

díky za postřeh..jak jsem nad tím po napsání přemýšlel, taky mě napadlo, jestli ta kvalita obrazu nesouvisí s připojením přes D-SUB (mám to zapojeno jak píšete - HP = DVI, Samsung = D-SUB)..takže dobře, že tu padl názor od jiného uživatele...já jsem opravdu možná už rozmlsaný tím HP a proto se všechny drobné odchylky projevily daleko víc..takže jak jsem psal na konci..kdo si nemůže nebo nechce dovolit dražší monitor (i když mi pořád cena do 15k přijde velmi rozumná když to porovnám s jakýmikoli jinými komoditami, které si lidi kupují), tak právě Samsung 2443bw mi přijde jako velmi dobrá volba..proto jsem si ho pořizoval taky (dokonce jsem na něj delší dobu čekal, protože byl vyprodaný, což taky určitě svědčí o tom, že to není nejhorší kus na trhu) :)

PS. ten můj Samsung je z novější série 2010 a má trošku jiné parametry než starší verze z roku 2009, tj. je možné že nehledě na kabel šla kvalita opravdu trošku níž...ale to je pouze domněnka..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud jde o monitory, doplním můj pohled na věc:
Již dlouho pracuji se dvěma monitory - ještě před tím, než jsem se věnoval tradingu :). Každopádně mi stačí 2x17'' monitor s rozlišením 1280x1024. Všechny informace, které potřebuji, se mi tam vejdou.
Mnohem důležitější pro mě je fakt, že mám na monitor 3 letou záruku od HP - opravu výměnou do druhého dne. A funguje to následovně:
Odešel mi monitor (odešlo v něm trafo), zavolal jsem na telefon reklamací HP, nahlásil reklamaci. Druhý den dopoledne mi až domů přivezli úplně nový monitor (ten samý typ). Rozbitý jsem pak během týdne odeslal do servisu. Ten nový si člověk nechá a rozbitý si zase nechá HP.

Jinak na HP monitory nenechám dopustit, pokud jde o kvalitu za rozumné peníze. Je pravda, že podání barev není tak pěkné, jako třeba u Samsungu nebo Philipse, ale u tradingu člověk hledá jiné přednosti - kvalita zpracování, výdrž, záruka, rychlost opravy apod.

Pokud bych si nyní kupoval monitor, bude to asi tento:
h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/sm/WF06a/382087-382087-64283-3884470-3884470-3955309.html


majkll, slush: pokud jde o d-sub, tak tam je to skutečně tak, že DVI odstraní plno problémů jako rozmazaný obraz, klepající se obraz, vlnění přez obraz apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

mám dotaz k rozlišení obrazovky, ale u noteboku.
Chci si v nejbližší době koupit 15.6" notebook, na obchodování opcí a i na testování intradenního obchodování ve volných chvílích v práci.
Ohledně výkonu a dalšího vybavení notebooku mám jasno, ale nejsem si jistý u rozlišení obrazovky.
Většina levnějších "patnáctek" má rozlišení jen 1366 x 768. U dražší verze je to pak 1600 x 900 (cena o cca 4.500,- výš).
Stačí to nižšší rozlišení a nebo je to na zobrazení málo?
Nebo bych měl radši koukat i u té 15ky min. po 1600 x 900?
Díky za odpovědi.

Véna

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vasek.CB:

Ahoj, pokud nebudeš chtít obchodovat Intermarket Analýzu (pozorování více trhů najednou) nebo triple screen (více timeframů najednou) ale máš vše v jednom grafu (např. finwin), tak ti bude 1366/768 bohatě stačit. Mám to samé rozlišení na notebooku a stačí mi naprosto v pohodě na backtest a papertest pokud nejsem doma. Ono se to nesmí zase tak moc řešit. Mezi 1360 a 1600 už není takový rozdíl (cca 1/7).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...