Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na monitor pro trading?


Doporučené příspěvky

Dobrý den, uvažuji o koupi sesavy 6-ti monitorů od Samsungu - viz screen. K němu bych chtěl videokartu se šesti minidisplayporty. Našel jsem jich pár na webu ale nejsou už v prodeji. Poradil byste mi někdo jakou kartu na to koupit? Asi by měla umět technologii eyefinity- ale nejsem si jistý. Chtěl bych na každém monitoru mít rozlišení ful HD. Děkuji za radu. Rombič

18705

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 96
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sestava není nejlacinější, ale monitory kvalitní. Používám sestavu

Samsung MD230x3 v postavení na výšku (zobrazení grafů a popř celých stránek pdf na výšku) a další monitor Acer X243HQ na ležato - hlavní monitor

Jsem spokojen s grafickou kartou:

nVidia Quadro NVS 450, PCI-E 16x, 512MB GDDR5, 128bit, 4xDP, 4xHDMI, pasivní chlazení

ovladaše umožňují libovolné rozložení obrazu na celkové ploše, posílání dat z jednoho monitoru na jakýkoliv další, ukládání rúzných přednastavení atd.

Maximální spokojenost, teď již zbývá jen maličkost konzistentně vydělávat .... :-)

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honza K. a Bohemia Děkuji Vám za odpovědi. Protože jsem live trader tak potřebuji kvalitní HW. To prostě k tomu patří. Sháním proto kartu která určitě existuje. Nechci to řešit pomocí dvou karet i když by to možná šlo. V minulosti to byla například karta HD5870- 2GB - která měla 6 minidisplayportů. a už není v prodeji - Tak snad bude brzy v prodeji nástupce například HD 6870 -viz screnn.

18730

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně využívám sestavu 6x 24" Samsung LCDs a tři grafické karty v PC; propojeno přes DVI D

Proč nechcete situaci řešit vícero grafickými kartami?

Pro šest monitorů je například možnost využít 2x Matrox TripleHead2Go a jednu libovolnou grafiku s dvěma výstupy typu Display Port. Tedy třeba nějakou grafiku typu nvidia quadro - dají se velmi levně pořídit ve verzi 2x display port.
Ale přijde mi to jako takové kostrbaté řešení...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to Rico11111:

Na trzích teď ráno pro mě chop, tedy odpovím během své obchodní seance :-)
Osobně jsem nezaznamenal, že by byly nějaké problémy s počítačem, pokud do něj dám vícero grafických karet. Tedy zvol takové CPU, RAM, disky, které uznáš sám za vhodné - dle potřeby. Osobně bych dneska nešel pod procesor Intel core i5 a 8GB ram a SSD disk - to je takové mé psychologické minimum.

Pokud chceš těch šest monitorů vyřešit klasickým stolním počítačem a třemi grafickými kartami po dvou DVI, pak hlavně ať máš desku s minimálně 3x PCIE a mrkni na to, jestli se ti tam ty grafické karty fyzicky vlezou - občas totiž zabírají na šířku dva sloty. Dá se to řešit i přes notebook na šest monitorů...

Celou svou aktuální sestavu jsem popsal zde:
www.financnik.cz/forum/read.php?3,68452,page=9

Přestože sám šest monitorů používám, upozorním na to, že pro většinu lidí to pravděpodobně vůbec nebude nutné! Viz. příspěvky od "PPavell" a "horse.czech", které jsou ve výše uvedeném odkaze pod popisem mé sestavy. Na začátek určitě postačí pro pohodlnou práci monitory dva.

Sám 6 monitorů využívám jen při vývoji nových strategií a intraday tradingu a to aktuálně obchoduji najednou pět až devět trhů. Jeden trh samozřejmě bohatě stačí, ale pomáhá mi to se více zabavit, mám tak s kontrolou více práce, pozornost je zdravě vysoko a výsledky dobré. Paradoxně mám při obchodování jen jednoho trhu horší výsledky z důvodu malé náročnosti na hlavu - způsobovalo to pak, že jsem se musel něčím zabavit a například vynechal signál.

Tedy jsou nějaká obecná doporučení, že se má člověk naučit obchodovat jeden trh a pak přidávat další. U mě je to naopak :-) S vícero trhy velmi výrazně vzrostla má efektivita a psychická pohoda.

Po určité době potvrzuji, že mi využití šesti monitorů opravdu zvedlo efektivitu...
Na druhou stranu na cestách obchoduji s notebookem 15" s rozlišením 1920x1080 a taky to stačí. I když na můj intraday tak, jak jej mám rád, to není :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...