Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trader na plný úvazek


Greeny

Doporučené příspěvky

To hankeys:
A není to náhodou tak že se daní pouze ziskové obchody a ztrátové se proti nezapočítávájí ? - uvedu příklad:
Mám účet 100 000 Kč, udělám ziskové obchody za 200 000 Kč, udělám ztrátové obchody za 100 000 Kč, to znamená že na účtu bude 200 000 Kč (100 000 Kč + 200 000 Kč - 100 000 Kč).
Budu danit zisk 100 000 Kč nebo zisk 200 000 Kč.
Pokud by to byla ta druhá varianta tak by se vyplatil daňový ráj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Fintrader:

Jsi si jistý tou dobrovolností soc. pojištění? Ještě před dvěma lety platilo, že autoři ho platit nemuseli, ale živnostníci ano a povinně. Od minulého roku už se to týká i autorů, takže i oni MUSÍ odvádět sociální pojištění. A být zaměstnanec a do toho si přivydělávat, nebo pouze fulltime trader je sakra rozdíl.. když si člověk jenom přivydělává, tak má trading jako vedlejší činnost a odvody jsou pak mnohem nižší.

Teda aspoň myslím ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fintrader:
Sociální pojištění je taky povinné. Respektive Soc poj. se skládá z důchodového pojištění, která je povinné a nemocenského pojištění které je dobrovolné. (v případě že neplatíš nem. pojištění nemáš nárok na nemocenské dávky)Navíc pokud nepodnikáš při zaměstnání, musíš platit měsíční zálohy (a to i když jsi ve ztrátě)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xanathar

nevim sice proc vedete o tom debatu tady a nejde te zeptat za pravnikem nebo minimalne na urady. tam jsem se ptal Trading neni zivnost, tudis na to neni potreba zivnostensky list... tudis podle me muzete byt OBZP (osoba bez zdanitelnych prijmu ) a povinost je jen platit si osobne zdravotni. duchodove je pro zamestance, podnikatele se zivnostenskym listem, a nebo kdyz ste vedeni na urade tak za Vas plati on. ale podle me duchodove povinne neni. ale stejne vetsina uspesnych traderu casem zivnostensky list bude mit a bude si to vest po svem. vicemene plati pravidlo ze uspesni si to vyresi ,ti co nevydelai se budou strachovat jak se budou platit dane .

ps moje informace taky nejsou overeny pravnikem, jen jsem se na tu zivnost ptal na urade socialnim urade. a jak danit budu vedet az budu stabilne vydelavat a zainvestuji do nejakeho sveho danoveho poradce....

vsem pekny vikend

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj kluci, pokud, tak rozhodne nechodte za pravnikem ani na urady, ale za danovym poradcem, ale jinak, je to uplne jednoduche, prijmy z akciovych obchodu - coz je i napr. trading v cele sve krase, podlehate daneni podle spec. paragrafu a ve svem danovem priznani uvadite zisk z obchodu z cennymi papiry a podobne, takze i kdyz zadnou zivnost nemate a ani nemusite mit, musitre se kazdy rok priznat k prijmum z techto obchodu a jeste pro letosek plati 15% z toho vseho. Ale jak rikam, tady s tim bezte za danovym poradcem, pravnik vam neporadi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jo, jeste podotykam, ze se daneni tyka samozrejme pouze akcii, cennych papiru, atd..., ktere drzite do pul roku (ale tady ptredpokladam nikdo nedrzi pozice dele jak pul roku.:-) jinak je dan nula (nad pul roku drzeni) to plati i unas, napr. koupite CEZ, drzite ho 200 dni a vydelate a dan je nula. drzite ho 180 dni a vydelate - dan = 15% (prirozene ze zisku) stejne to plati i pro cenne papiry v ostatnich statech, se kterymi ma CR dohodu o zamezeni dvojiho zdaneni, takze treba pro US je to ten spec. formular, ve kterem uvadite, ze jste nerezident, takze je to nezajima, jak a kde zdanujete, oni vam to neztrhnou. nicmene doporucuji dane platit, nikdy nevis a cert nespi, za sedm let na tebe zazvoni finančak a nejen z dodaneni ale hlavne z penale se pak podelas, protože u penale se na nejakych par procent za rok nehraje. Kazdopadne, az budete tady vsichni velci a profitabilni traderi, neni spatny treba Kypr :-) - je v EU.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji všem za odpovědi a omlouvám se Michalovi-administrátorovi, použil jsem vyhledávání, ale starší příspěvky mě dostatečně neuspokojili. Nicméně mě napadla ještě jedna možnost. Neutrácet za právník ani daňového poradce, ale zkusím se zeptat přímo svého brokera, hodlám během následujících cca 14 dní otevřít reálný účet a při té příležitosti se ho zeptám (mimo jiných dotazů) i na ty daně a jsem docela zvědavý na odpověď, potom kdyžtak napíšu. Zatím díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Krakra

V tom s Vámi nesouhlasím, podle mě to je zásadní věc, protože jak tady trefně poznamenal Honza K, za nějakých pár let zazvoní na dveře finančák a s penálemi se pak člověk nebude moct divit. Víme jak dopadli lidé, kteří třebas nezaplatili složenku na blbých 30 kč a za pár let to byly tisíce ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

×
×
  • Vytvořit...