Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trader na plný úvazek


Greeny

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to all:

Je temer az nemzne, ze na zdaneni a pod. jsou az tak rozdilne nazory. Copak tu nikdo stabilne nevydelava a nedani?

Nazor: Az budou stabilni zisky, muzes se zabyvat o zdaneni...
To jako kdyz budu mi za rok zisk cca 10 000 dolaru, tak si reknu je to nestabilni zisk, pristi rok urcite prodelam a nebudu danit? - nerozumim tomu.. Vzdy jak jiz bylo zmineno i za 30 Kc nezdanenich muzou byt pekne penale za par let.

Omlovam se moderatorum, ze se do diskuse pripojuji, ale souhlasim z nazorem, ze rozumneho zaveru zde na strakach financnika se neda docist. Bylo by urcite vhodne toto tema ukoncit s nejakym zaverem a nenechat ho otevrene, ze se jedna o oftopic. Tim bych chtel vyzvat nekoho, kdo vi, co a jak, at prosim tuto problematiku shrne. Dekji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom:

staci nebyt liny a prohledat si starsi prispevky na foru. Daneni uz tu bylo resene mockrat a od te doby se nic nezmenilo. V danem roce sectu zisky a ztraty z obchodovani. Pokud jsem v plusu, tak je dam do danoveho priznani do ostatnich prijmu, kde se mi z nich vypocte dan 15%. Pokud jsem dany rok ve ztrate, tak zadnou dan neplatim, mam danovy zaklad nula. Ale ztratu si nemuzu prevest do dalsich let, jako je tomu napr. u podnikani.
Pokud jsem trader na plny uvazek, tak si jeste musim platit minimalni zdravotni pojisteni presne jak psal Mcwoj. Socialni neplatim, kdyz nechci, protoze jsem osoba bez zdanitelnych prijmu (na trading jako profesi nastesti nikdo pri psani zakonu o socialnim pojisteni nepamatoval). Taky psal presne Mcwoj.
Pokud mi neveris, tak si staci dat do google zakon o dani z prijmu (par. 10, odstavec 1, pism b), zakon o socialnim zabezpeceni atd.
Takze abych to shrnul, rozumny zaver se tady najit da, ale musi se hledat a nesmi se cist prispevky od nekoho, kdo si neco "mysli".

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom,
přesně jak píše yax, není to tak těžký, ale hlavně v otázce daní se jedná o záležitosti s finančním úřadem a tj státem, potřebuješ mít názor autority, to tady na veřejném diskuzním fóru nikdo neni, to je pouze daňový poradce .. tedy ne účetní, broker nebo nějaký právník, ale daňový poradce, který pak za podané daňové přiznání ručí.

btw: tohle téma je nekonečné, protože vždyky se najde někdo, kdo nepozná kouzlo vyhledávání na fóru nebo jinde po netu a chce hned vědět, kolik že mu to hodí a kdy, jestli tedy má vůbec otevřít ten komoditní manuál zdarma a jak se to daní a jestli neni lepší hned se přestěhovat už na backtest do nějakého daňového ráje, co kdyby že jo .. a když mu to někdo nepotvrdí, nejlépe samozřejmě s výpisem z vlastího účtu, tak je to celé podvod a všichni ho chtějí okrást :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kraka - právě podobné hloupé výkřiky od lidí co někde něco slyšeli jsou důvod proč nemá smysl tak serizózní věci jakou jsou daně diskutovat na veřejném fóru.
Opravdu bych si jednou moc přál, aby lidé, co jen někde něco slyšeli si to prostě nechali pro sebe a diskutovali jen lidé co mají s danou oblastí skutečně reálné zkušenosti.
Sorry Romane, ale podobné příspěvky jsou prostě naprosto o ničem a zcela kontraproduktivní.
Petr

Doplnění: Nevím, jestli si vůbec uvědomujete, že podobnými "výkřiky" někde od svačiny prostě způsobujete lavinu dalších a dalších hloupých debat. Za týden tu budou lidé psát, že kraka psal, že tohle a támhle to... Prostě opravdu to občas chce používat hlavu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no kdyby to jen spustilo lavinu debat, ale když se toho někdo chytne a zařídí se podle toho, tak má slušný průšvih a argument, řekl to nick XY na veřejném dsikuzním foru asi na finančáku neobstojí.

btw: za daný rok se vezme zisk-ztráta a pokud si v plusu daníš to (v ČR teď 15%), pokud v minusu, nedaníš nic, ale danou ztrátu si nesmíš odepsat ze zbytku přiznání, tj ztráta v tradingu ti nesnižuje daňový základ zbytku příjmů, proto je to uváděno v samostatné příloze daňového přiznání

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cekal jsem, ze me za ten muj prispevek tak trochu ubijete :-) . Svuj nazor ohledne DP jsem mel a jsem rad, ze se mi nyni potvrdil. Je fkat, ze jsem byl mnoha prispevky zde dezirientovan, proto jsem se chtel ujistit.

Muj mistni urad mi odpovedel, ze si to mam nechat zpracovat danovym poradcem -vic mi k tomu nerekl, ale nejaky prazsky urad mi odepsal to same, jak rika yax.

Dik Vam vsem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...