Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trader na plný úvazek


Greeny

Doporučené příspěvky

Nedá mi to nereagovat.

Překvapuje mě, že ten kdo nedisciplovaností prodělává na Forexu, tak si ktomu ještě přibere prohrávání v pokeru! Takovou strategii nechápu, ale můžete mi jí vysvětlit.
Já hrál poker 2 roky a jediné co mě naučil je, že na internetu je výhra víceméně náhoda a podle statistik vydělává na pokeru asi 5% hráčů. Všichni ostatní si nevedou statistiku a jenom si myslí, že jsou v plusu.

Kdyby jste každý dolar co spláchnete do pokeru dali na zvýšení účtu u brokera, uděláte líp!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Patase :-)

Poker jsem hrál z hlediska doplňkového tréninku disciplíny a nedal jsem do něj ani cent, jen freerolly. A z těchto freerollů jsem to vytáhl na +100$ opravdových. Naučil jsem se za ten rok čekat na nejlepší příležitost a jet podle plánu. Bavíme se o návycích na podvědomé úrovni, to trvá dlouho. Od té doby jsem s pokrem skončil, vybral peníze a musím říct, že trading tím získal neskutečně. Teď jsem úplně jinde. Obchoduje se mi snadno, plynule. Samozřejmě netvrdím, že to je jen pokrem, obchoduji živě už 5-tým rokem, takže se to samozřejmě nasčítá. Chtěl jsem jen příspěvkem naznačit, že je to zajímavá doplňková činnost. Pro mě to účel splnilo a je to za mnou.

Jinak s Vámi souhlasím, že hrát za vlastní peníze je nesmysl, zvlášť když člověk vidí, jak tam lidi podvádějí a kdo ví co dělá vlastník. Zlatý trading, tam máte edge jasný a hlavně můžete hrát až když vidíte, že Vám přišly dobré karty. Mezitím nemusíte dělat a platit nic :-) Jen když se člověk naučí se ovládat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MerQury:

Když se chce, určitě jde vydělávat na všem, takže gratuluji a rád bych o tom někde pokecal. Já jsem tím chtěl jen říct, že se focusuji na trading a byl to pro mě jen cvičební nástroj.

Na druhou stranu když jsem viděl v jednom turnaji lidi s 6 účty, bandy rusů kteří se tam nepokrytě domlouvají jak na Vás, tak se mi tomuto prostředí nechce věnovat více času. A to byly jen freeroly, je mi jasné, že za velké peníze tam hrají u jednoho stolu mafie, které jsou propojeny online jinými kanály a mají SW, který jim ukazuje, co mají za karty jako skupina. Tam nemáte šanci a utlučou Vás. Takže radši čas věnuji tradingu.

Tím neříkám, že to nejde, sám jsem psal, že jsem to pěkně vytáhl z nuly. Takže je otázka do jakého levelu to jde a od jakého už Vás odrbou. Pokud sledujete dění okolo pokru, tak víte, že i ty největší hvězdy cash games se taky občas vypaří. A ti co jsou tam stále, tak ti už vlastní procento nejznámějších pokrových serverů, na tom není nic tajného.

Tak držím palce a pokud jste konzistentně plus na vyšších limitech, řekněme za poslední 3 roky, tak klobouk dolů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jayes:

Už to nechci moc dál rozebírat, přeci jen poker sem nepatří, ale trošku bych brzdil s tou paranoiou... Resp. je možné, že se to dělo (nebo děje), ale to už je o tom, že si člověk musí vybrat nějakou renomovanější hernu, než nějakou kde hraje max. pár stovek hráčů a kde se na bezpečnost prakticky nehledí. Tam se toto stávat může, ale v TOP 10 hernách je tohle v dnešní době utopie a i mnohé další jsou považovány za bezpečné. Naposledy když se podobné zkazky (o superúčtu) začaly šířit o jednom větším serveru, tak ho to prakticky položilo. Dnes už se toto hodně přísně kontroluje a sám jsem byl několikrát účastníkem toho, že v několika turnajích bylo podezření na spolupráci několika hráčů, které se později nejspíše prokázalo, těmto hráčům byly smazány účty, myslím že i zabaveny peníze na něm a všem ostatním hráčům bylo vráceno startovné.

Jinak já se pokerem živit nehodlám, ale je to rozhodně pohodlnější a i výnosnější, než chodit při studiu na nějakou brigádu. A taky dobrej trénink na psychiku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MerQury:

Ahoj je to offtopic, máš pravdu, ale musím naposled reagovat na tvůj nedostatek paranoi :-) Myslím to dobře, chci jen předat zkušenosti.

Hrál jsem rok na PokerStars, což je jak víš největší a nejrenomovanější server na světě. A už jsem jim 3x dodal důkazy, že se mnou hráli lidi, se 6 účty v jednom turnaji. Ty lidi se s tím ještě vytahovali v chatu. PS mi odepsali, že mě nemohou informovat o výsledcích šetření. Dva z těch lidí hrají dál. Po těchto, zdůrazňuji mých zkušenostech, jsem skončil. Omlouvám se offtopic, ať žije trading.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím

zkusím to vrátit k tématu.

I když vím, že otázku daní na tomto serveru nemají moc rádi, četl jsem vlákno "daně", tak přece jenom by mě pár podrobností zajímalo, protože to má dost vliv na trading. Na jiném webu se píše o problematice danění derivátů a je tam citován nějaký Prof. Jílek z ČNB:

[ital] "platí zásada, že ztrátu jednoho derivátu nelze kompenzovat s příjmem druhého, takže i když je FO v celkové ztrátě ze všech derivátů, přesto příjmy u jednotlivých derivátů podléhají 20% srážkové dani či jsou dílčím základem daně" [/ital]

Napsal to někde v článku z roku 2002, což je hodně staré, ale přiznám se, že mi to začalo dělat starosti. Podle této logiky kdyby někdo například začal tradovat s 10000 USD na několika trzích, celkově ztratil 4000, na účtu by měl 6000, ale ztáta by byla jen třeba na dvou trzích, ale na jednom trhu by byl zisk, tak z toho musí zaplatit daň i když by byl celkově ve ztrátě. Samozřejmě by to platilo pouze za předpokladu, že jednotlivý derivát znamená jednotlivý trh, třeba futures, ale pokud je derivát jednotlivý typ třeba futures, opce a swap, tak by se zase nevyplácelo kombinovat tyto druhy obchodování, alespoň v prvním roce.

Vím, že se tady píše, že daně je lepší řešit až je zisk, ale pokud by to takle platilo, tak se to řešit vyplatí. Máte s tím někdo zkušenost? Nebo nevíte náhodou kde to v zákonech je uvedené? nebo bylo a bylo zrušeno? nikde jsem to nenašel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Miles:

1. mas zbacktestovany tvoj OS??
2. mas vyladeny tvoj OS?
3. dosahujes konzistentne zisk v papertradingu po dobu aspon pol roka??
4. mas prijatelny drawdown v live tradingu??
5. je tvoj OS robustny??
6. mas vyvazenu distribuciu ziskov a strat??
7. mas za minule zdanovacie obdobie zisk z obchodovania (po odpocitani nezdanitelnej casti) ??
8. ak si odpovedal vo vsetkych predchadzajucich otazkach ANO, tak mozes riesit dane, inak su tvoje starosti o nicom...
:) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to corporate

Díky za názor, ale v mém příspěvku jsem se právě snažil vysvětlit, že pokud by ta zásada platila, tak by trader mohl platil daně i po celkové ztrátě. I bez robusního OS a bez vyvážené distribuce. Protože na některé deriváty by byl v plusu na některé v mínusu a pro výpočet daně by je nešlo zkombinovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles
pan profesor napisal
"přesto příjmy u jednotlivých derivátů podléhají 20% srážkové dani či jsou dílčím základem daně"
ak nikdo tych 20 perc nezrazi, davas kazdy derivat zvlast ako ciastkovy zaklad dane.
takze z prveho derivatu strata napr 3000 ciastkovy (dilci) zaklad dane -3000
z druheho derivatu zisk napr 5000 , ciastkovy zaklad dane 5000
spolu zaklad dane z takychto prijmov 2000
dalsie ciastkove prijmy pozes mat zo zamestnania, zo zivnosti , a td

to je nazor ktory neodporuje panu profesorovi ale nieje zavazny voci danovemu (financnemu) uradu

corporate
body 1-6 tvojho prispevku nemaju nic spolocne s danovou povinnostou
k bodu 7 nezdanitelna cast sa odratava az po scitani vsetkych ciastkovych zakladov

tento nazor nieje zavazny voci du

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

Pořád mi není jasná jedna věc. I když budu full-time trader nebo zaměstnanec a jen si přivydělávat, zůstává otázka daní. Soc. a zdr. pojištění je jasné. Zdravotní je povinné ze zákona, musí platit každý, nyní 1080 kč/měs. Soc. je dobrovolné, pokud neplatím nemám nárok na důchod. Ale jak daně? A hlavně z čeho, z jakého základu? Dejme tomu otevřu si účet u českého (ať se to neplete) brokera. Počáteční vklad 100 000 kč. Za rok je můj účet 160 000. Platím daň ze 160 nebo jen z těch 60? A co v případě ztráty? A hlavně kde nahlásit a kdo mi dokáže, že tam opravdu mám 160 a ne třeba 360? To mi berní úředník poleze na účet co mám u brokera a bude to kontrolovat?

Děkuji za odpověď

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...