Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trader v době finanční krize


Doporučené příspěvky

zdravim vazeni,

citam citam :D ... ja neviem preco mate strach zo situacii v nejakom USA., alebo europe... pozrite sa s kym vsetkym ma uzavretu zmluvu vas broker, pozrite si kde vsade sa mozete dostat cez vasu clearingovu spolocnost a zistite ze sa nemusite obavat. tak ak nepojde burza v chicagu, tak pojde burza v honkongu. sice sa nam radikalne zmeni harmonogram a budeme obchodovat cez noc, ale vzdy lepsie ako bedakat... myslim si ze trader je najflexibilnejsie co moze byt a kto chce, tak sa prisposobi dobe.
dalsia vec ohladom majetku - tu by som bol zdrzanlivy, lebo coho su schopne vlady, to nema obdhoby.. chcete zlato? no tak vam do baraku nabehne komando a vezmu vam ho.. chcete pozemky? pride za vami uradnik s papierom, ze od tejto chvile vam to nepatri - stat vam to vyvlastni. chcete odist za more? no tak na vas vydaju zatykac a vyhlasia vas za teroristu... i ked dovody na toto byt nemusia, ja len poukazujem na fakt, ze nie sme ti, ktori maju moc. a s najvacsou pravdepodobnostou ani nebudeme.
jedine co je nasim tromfom je sikovnost, kazdu chvilu treba hladat moznosti a sance a podla toho sa zariadit. ked bude vyhodne v cine, tak pojdeme tam, ked to bude nemecko, tak tam,, a tak dalej.. ma to sice iste nevyhody ale neda sa nic robit. kazdy stat ma ine upravy a treba to vyuzit. je to predsa konkurencia. o par rokov sa niekto uvedomi, nieco sa zmeni a zas to bude o inom,, ja by som vazne nestresoval. preto sledujte co sa deje a brante sa ako len mozete :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold] Dlouhodobé investování[/bold]
Dlouhodobé investování skutečně funguje, ale momentálně se to nezdá. Proč ? Protože dnes každý začal investovat v době když bylo vše předražené, když už nebylo kam růst, ale většina nikdo si nedokázal představit že by to mohlo spadnout.
Podle mě správnej dlouhodobý investor musel opravdu musel předpovědět že bublina je nafouknutá a přijde korekce, v tomto mě velice zklamal Warren Buffet, on sám tvrdí že ho velmi překvapil výrazný pokles cen komodit, to pro mě znamená že on sám nevěří tomu co hlásí, při jeho schopnostech a zkušenostech bych to, ale předpokládal.
[bold]Takže jak se správně dlouhodobě investuje (nejen do akcií) ?[/bold]
V době kdy akcie nikoho nezajímají, kdy jsou slovo akcie cizí slovo, kdy Česká Televize neměla pořady typu "Studio burza", "investorský magazín", v době kdy se na internetu nedají najít články jako "Velký seriál o Forexu". To je správný čas pro dlouhodobé investování. Krásný příklad ukazuje naše Česká burza, v době kdy akcie ČEZ stály 100 Kč se každý bál investovat z důvodu pádu cen, v době kdy akcie ČEZ stály 1000 Kč do nich lidi lejou peníze z důvodu dalšího růstu a zároveň si pokles k ceně 100 Kč nepřipouštějí - nechápu.
Posledním dobou Česká burza zaznamenala několik IPO (initial primar offering) - neboli příchod nových titulů na burzu. Češi se těchto titulů chytly a cpaly do nich prachy, provedeme malé zamyšlení proč ty firmy vůbec šly na burzu. Protože majitelé těchto firem sami vycítily Že není kam růst, že jejich firmy jsou dost velké a nevidí potencionál dalšího růstu. Nejjednodušším způsobem jak firmu zpeněžit je jí prodat na burze. Další otázka - komu prodat na burze ? Odpověď je "stádu", stádu které veme svoje peníze a nakoupí na burze jejich firmu a myslí si jak udělaly dobře. Majitel firmy dostane za podíl ve své firmě balík peněz, drobný investor z ulice má akcie a oba dva jsou spokojení. Potom přijde krize cena akcie poklesne, majiteli je to jedno, jelikož on už akcie podniku nevlastní jelikož je prodal a drobný investor spláče nad výdělkem jelikož on nakoupil akcie za svoje všechny peníze.
Další věc jsou komodity, cca. před rokem se v novinách vycházely články předpovídající cenu ropy na 250 - 300 USD, spousta analytiků to tak opravdu předpovídalo. Opravdu by to tak mohlo být kdyby svět utíkal stále dále zběsilým tempem, ale i ten nejlepší maratónský běžec se jednou unaví (analytici asi neběhají maratóny) a nastane změna. Jak známa během krátké doby ceny ropy slétly rychlostí volného pádu na současnou úroveň.
[bold]A že krizi nikdo nepředpovídal - není to pravda[/bold], předpovídal jsem jí já :), ale na můj názor se nikdo neptal (td), dále jsem četl že krizi předpovídaly nějací tří analityci na světě - opravdu velké množství :D, další skoro 6 700 0000 000 lidí krizi nepředpovídala.
Nejvíce mě ale zklamal Warren Buffet - měl ideální možnost dokázat svoje schopnosti.
(td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.

Na tom článku, se mi nezdá to, že by mě jako komoditního obchodníka obecně nemělo zajímat, co se děje.
Myslím si, že je to právě naopak!
Když vidím co se děje na světových trzích, mohu lépe předpokládat, co se stane v našem Kocourkově.
Oproti ostatním, mám výhodu a mohu se na to lépe připravit.

Jasně si pamatuji, jak se mi přátelé před dvěma lety smáli, když jsem jim s vážnou tváří oznámil, že DIJA začal povážlivě klesat za svého maxima.
Každý se ptal, proč sleduji takový blbosti?
Snažil jsem se jim vysvětlit, jaké to bude mít možné dopady, no to jsem si naběhl!
Smáli se, až se za břicha popadali. Byl jsem hvězdou večera.

Dneska jsou už dva z nich bez práce a třetí má veliké problémy se svojí firmou na železné konstrukce s obřím úvěrem a hypotékou.
Ani na pivo se jim už nechce.
Já se dál držím svých 20 bodů v YM denně a jedinou dlouhodobou investicí je moje zdraví.
Vzal jsem si z toho ponaučení a držím jazyk za zuby.
Stejně o moje rady nikdo nestojí.

Z budoucí krize (tohle je jenom předehra) vůbec nemám strach a beru to jako výhodu pro své obchodování.
Je asi pravda, že futures na akciové indexy, dostanou co proto, ale zemědělské komodity vykvetou.
A kdyby i to krachlo, je dobře mít záložní plán.
Ostatně nebylo by to v mém případě poprvé, co bych úplně změnil svoje profesní zaměření.

Nakonec to trochu odlehčím.
Mayský kalendář náhle končí 21. 12. 2012. Pak mnozí předpovídají, že bude konec světa.
Se skutečně velkým pobavením, pak sleduji politiky, jak se předhánějí v tom, kdo přijde ještě na větší kokotinu, jak naráz najít zázračné řešení.
Omlouvám se, ale jiné slovo na to prostě nemám :)

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pane Krakra
Investování a trading je tvrdý byznys který má jenom jediné mě řítko úspěšnosti a tím je zisk. Všechno ostatní jsou bláboly. Jenom se směju všem těm kteří něco "předpovídali" a předpověd jim většinou náhodou vyšla. Vždycky těm "Nostradamům" položím zásadní otázku. A to kolik už na svých předpovědích vydělali a proč je teda už dávno na plážích BoraBora nemasírují krásné ženy. Většinou jenom čumí a začnou něco blábolit.
I když jste gold member, vůbec tento byznys nechápete. Musí vám být jasné že Nostradamové jsou jen v pohádkách a i Buffett není žádný oracle ale jenom obyčejný člověk který se také mýlí. Vtip je v tom že daleko méně často než ostatní. Minulý rok se zmýlil několikrát, ale jeho majetek má stále hodnotu nějakých 40 miliard dolarů a proto je stále s přehledem nejlepší investor minimálně posledních 50ti let. Nikdo z nás mu v tomto směru nesahá ani po kotníky. Tečka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim :)
neda mi nenapisat opat do tejto rubriky ohladom krizy. Cital som dnes rano noviny Mlada Fronta E15 a citujem jeden graf: " Vzorove klientske portfolio - vyvazena strategia: 50% terminovane vklady a fondy penazneho trhu, 32% dlhopisy, 15% akcie, 3% alternativne investicie." :D ja si nemozem pomoct, smejem sa na tom uz hodinu... skratka toto ked daju do novin a ludia to zozeru (to snad nemusim zdoraznovat, preco je to blbost), tak sa ani necudujem ze vsetci bedakaju ako o vsetko prisli. Mimochodom dalsi dokaz o tom, ako su banky proti ludom... tak snad som pobavil aj vas :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To lifeisadream:
Motto někoho tady na finančníku je "Chceš li být úspěšný musíš myslet jinak" - velice výstižné, ten kdo myslel jinak určitě odhadl to že přijde krize, vždyť situace byla jasná každej říkal "musíš ´mít hypotéku", "kup to na úvěr je to výhodné", "neopravuj to, kup si to nové", "dneska není problém vydělat si na BMW". Po pár měsících je všechno jinak, žádná hypotéka, žádné BMW, jenom obavy z toho co bude.
Pan Buffet měl super příležitost dokázat že něco umí, jediné co zatím dělal je že kupoval akcie za peníze jiných lidí v době kdy akcie rostly - popravdě řečeno - to umí každej, ovšem do doby dokud akcie nezačnou klesat - to se to potom vysvětlí tvrzením "je to jenom obyčejný člověk který se také mýlí".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

to nickirout

máš pravdu s tým makro-overview, treba poznať širšie súvislosti, aj ja sa to snažím brať touto cestou. Celé dni študovať stratégie a dumať nad tým, či posadiť stop loss o jeden tick hore alebo dole, to síce môže priniesť zisky, ale keď sa trhy zakývu tak len padajú sánky... Navyše by ma to ani nebavilo keby som poriadne nevedel ako tá hra funguje.
Nesúhlasím s tvojim názorom že USA sa nespamätajú. Nie som síce Nostradamus, ale zastávam názor že ak chceš aspoň približne poznať budúcnosť, pozri sa do minulosti. Velká hospodárska kríza v 30.tych rokoch bola niečo ako táto kríza plus všetky menové a ropné krízy dohromady. Vtedajší finančný svet sa otriasal v základoch, vtedajší zlatý štandard sa absolútne nedokázal vyrovnať s menovými tlakmi, ktoré boli, a ešte aj vtedajší šéf FEDu hovoril o konci kapitalizmu. Nakoniec žiadny koniec nebol (dúfam že ani nikdy nebude) a USA obnovili svoju hospodársku silu natoľko že sa stali svetovou superveľmocou.

to all
v poslednej dobe sa veľa hovorí o reštrukturalizácii svetového finančného systému, že sa zmenia pravidlá atď. V tejto súvislosti musím stále premýšľať o tom či sa to dotkne aj nás traderov, či je nejako ohrozený náš business. Čo myslíte vy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdar.

Jak jsem ve svém předcházejícím příspěvku, v tomto vlákně, psal o těch“ kokotinách“, tak mám pocit, že se tak právě děje.
Doporučuji přečíst zasvěcenou debatu pod článkem.

ekonomika.ihned.cz/c1-37916300-komise-cftc-se-snazi-prokazat-vliv-spekulantu-na-vyvoj-cen-ropy

[bold] Otázka k debatě: [/bold]
Myslíte si, že jsme krůček před zrušením burz?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobrý den

já furt hraji demo mini forex a zatím jsem neutrpěl ztráty ,když jsem byl v propadu tak jsem pár dní počkal a ono se to vrátilo do plusu. byl jsem taky - 750 a nakonec + 65 tak jsem uzavřel a hotovo ,nepoužívám vůbec stop- loss.
čím víc čtu a studuji zde či jinde scháním info tak se v tom jen motám.
v jednoduchosti je krása

koupím -a čekám jak myslivec na posedu.
prodám - a to samí čekám.

jen sleduji grafy kam se to hýbe.

jak je to u Vás ,trejdři

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...