Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trader v době finanční krize


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tak nech si trader sadne k monitoru, k akemukolvek trhu, a kedze sa neda predvidat do buducna nic, nech skusi technicke obchodovanie, nech pouzije namakany indikator a nech zarobi viac nez za cias kedy sa obchodovalo v trendoch jedna malina. nech ignoruje nevyspytatelne obraty a skoky hore dole. hlavne ze sa trhy hybu. znie to fakt ako chory nezmysel ale naprosto s tym suhlasim. musim priznat ze sa mi v dobe krizy upolne zrutil jeden dlhodoby obchodny system ktory je teraz nefunkcny a musel som sa preoriantovat na strednodobe az kratkodobe obchodovanie a vzhladom na cas (dni az tyzdne) mi to prinasa percentualne viac nez povodny sposob. na intradenne obchodovanie zatial nemam vporiadku nervy. mozno casom aj to pride. moj trh je forex a tam to ide obchodovat aj v smere krizy takze nesuhlasim ze kriza sa nas netyka nakolko sa ma dotkla tolko ze som musel zmenit obchodny sposob, ale suhlasim ze sa da zarobit este viac nez ked kriza nebola. teda aspon na forexe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velice povzbudivé čtení obzvláště v dnešních dnech. Bohužel je jedna nepříjemná věc, kterou začínám velice intenzivně vnímat a která mě znepokojuje. Jakkoliv je pozice tradera i v těchto těžkých časech stálá a "bezpečná", stále více lidí z mého okolí, dobrých přátel i členů rodiny, se ocitá ve velké nejistotě. Především pak z důvodu hrozby ztráty zaměstnání, ztráty zakázek, či dalších neduhů dnešní takzvané krize. Velice těžko se dá vyhnout tomu, aby vám někdo nepoložil otázku "a co ty, jak jsi na tom v práci?". Asi chápete, že je velice těžké v této situaci říct "mám se skvěle, protože se mě globální krize nijak nedotýká, ba naopak na ní můžu spíš vydělat".

Jakkoliv vás hřeje pocit, že je vaše profese tradera relativně stabilní i v turbulencích finanční krize, vaše přátele, kteří trading nikdy nepoznali, to bohužel příliš nepotěší... Trading je především o psychologii, a ikdyž tato stránka s tradingem přímo nesouvisí, všichni máme přátele z "běžného světa", kteří ten náš svět tradingu možná ani nikdy nepochopí.

Máte někdo nějaký recept, jak se vypořádat s touto stinnou stránkou tradingu a jak povzbudit lidi ze svého okolí, kteří si nevedou moc dobře?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji všem dobrý den,

děkuji Tomášovi za skvělý článek vystihující dnešní dobu. Chtěl bych zde při této příležitosti zmínit, co se mi přihodilo v minulém roce. Mám několik pojistek u firmy Allianz a jejich investiční oddělení mě oslovilo, zdali bych neměl zájem o spravování svých investic. Dostal jsem různé tabulky a grafy, kde byly krásně vykreslené křivky, jak vaše finance rostou, když rostou finanční trhy a že mi vždy z růstu určité procento zakonzervují a tudíž budu jen vydělávat a své finance budu mít dobře ošetřené.
Když jsem se však zamyslel, zjistil jsem to, co ve svém článku přesně vystihuje Tomáš. Minimální částka lotu, kterou vám mimo jiné bez možné výpovědi spravují, byla tuším 60 000 Kč po dobu 10-ti let. Nikde však nebyla ani zmínka o tom, co se stane když akciové trhy neporostou ale budou delší dobu v recesi. V nejlepším případě bych tedy měl své finance zablokovány po dobu 10ti let bez jakéhokoliv zhodnocení. Děkuji, ale to si radši budu své finance spravovat sám.
Před nedávnem jsem začal live obchodovat a jsem skutečně rád, že má cesta stát se úspěšným traderem byla správná.

Děkuji a mnoho úspěchů v tradingu přeje
Pepa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

introvicm,

tu obavu z podobnych otazok chapem, ale zabudas na to ze aj ked niekto teraz moze na tom zarobit viac a nema strach z krizy, nie su to peniaze padnute z neba. ved trading je o hubu. narocna praca, tvrdo vydrete prachy. hromada ludi na tradingu krachovala ked ziadna kriza ani nebola. vskutku narocne zarobene peniaze. aj takto sa to da ludom vysvetlit. asi nikto z nich by nechcel byt na mieste tych skrachovanych traderov v dobe ked ziadna kriza nebola a otvarali sa nove a nove moznosti pre kazdeho. kazdy chvilku taha pilku. nech si skusia s tebou vymenit ak budu zavidiet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyby to bylo tak jednoduché, ale ono to tak jednoduché není. Stát se tradetem je určitě dobrá rada, ale ne pro každého. A koneckonců, jak sami píšete většina traderů na burze prodělává. Zisky jedněch jsou vykopeny ztrátami jiných a těch je podstatně víc. Takže pro většinu lidí je rada stát se traderem stejně bezcená, jako rada nakup a drž. Pokud budeme uvažovat v intencích, že většina lidí pracuje a investování volných finančních prostředků by mělo sloužit ke zlepšení kvality života a zabezpečení na dobu, kdy už pracovat nebudou. Jak to udělat tak, aby tato investice měla smysl a nepřipravila mě o peníze, na to neexistuje tak jednoduchá a jednoznačná odpověď. Jistým řešením může být pravidelné investování stále stejné částky peněz, což díky tvz. cost average effect (když jsou např. akcie drahé, nakoupím jich za stejnou částku málo, když jsou levné za stejnou čásku hodně, nakonci se vše zprůměruje) může obrátit výkyvy trhů v můj prospěch. Ten zásadnejší problém je samozřejmě s jednorázovými investicemi. Tady se už člověk bez vzdělávání a aktivnímu přístupu k investicím neobejde, pokud chce aby vše dopadlo dobře. Přesto stále někteří lidé, kteří investovali spoustu energie a času do vzdělávání a informovanosti budou prodělávat. Tak to je bylo a bude. Co s tím ? Tajemství úspěchu v čemkoli včetně tradingu a investování tkví podle mně v něčem jiném. To něco jiného jsou naše hlavy. Existují tři typy lidí: Vítězové, skorovítězové a poražení. Pokud nepatříte do první skupiny, nebo nevíte jak se ze skorovítěze stát vítězem neuspějete ani v investování, ani v tradingu a s velkou pravděpodobností ani v jiné oblasti svého konání. Jak poznat do které skupiny patříte a hlavně změnit to, do jaké skupiny patříte by ale bylo na samostaný článek a na jinou diskusi. Chci tím vším říct, že to jestli uspějete v životě, na finančních trzích, v práci není závislé na tom, jakou si vyberete cestu, ale na tom jste-li vítězové.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepadub:

"Nikde však nebyla ani zmínka o tom, co se stane když akciové trhy neporostou ale budou delší dobu v recesi"

No v podstatě si sám odpovídáte na vlastní otázku, protože před tím zmiňujete "finanční trhy" a to nejsou jenom akcie...V podstatě pokud vím, ale nejsem si jistý...tyto společnosti, či další, co zajišťují správu investic klientů nabízí vytvoření dlouhodobých portfólii a záleží jen na člověku, jaký si vybere (agresivní, konzervativní atd.). Zajištění proti pádu akcii, mají diverzifikaci... Pokud klesnou akcie, měli by se zvednout dluhopisy ( ja vím, že je to víc komplexní, avšak v tom nejsem profík).

Souhlasím, že pokud je někdo mini Warren Buffet a všechno dává do jednoho košíku, tak se v této době nejspíš moc spálí, ale právě kvůli tomu funguje diverzifikace? Nebo ne?.)

P.S. Orientovat "ze" z

S pozdravem,

K


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pravdivy clanek, ale myslim, ze zbytecne kriticky. Nemam nic proti tradingu a sam obcas intradenne obchoduju, ale ani na klasickem investovani neni nic spatneho. Rozhodne to neni "vydelavani bez prace", protoze preci jen vydelat (a neutratit) miliony potrebne na to, aby se investovanim clovek mohl zivit, nejakou praci jiste da. Dale nezapominejte na puvodni smysl akciovych trhu - tim, ze nekdo investuje do akcii, poskytuje firmam potrebne financovani. Ciste teoreticky - za penize, za ktere koupite akcie ORCO se nekde postavi dum, ktery treba umozni najemni bydleni. Fakt, ze praxe je zejmena posledni dobou ponekud jina a cele fungovani financnich trhu znacne pokrivene, nic nemeni na principu, ze klasickym investovanim (at uz do akcii, nebo treba i primo do zacinajicich firem jeste nez se obchoduji verejne apod.) alespon prinasite spolecnosti nejakou realnou uzitnou hodnotu. Za vase penize se neco vyrobi, postavi, vyvine technologie, software, sluzba. Firma vydela realne penize, vyplati vam z nich dividendy, jeji hodnota roste a s ni a vase investice. Povzbuzujete ekonomiku, pomahate vytvaret pracovni mista. Dokonce i cesky stat tohle moc dobre vi, a kdyz drzite akcie dlouhodobe, nemusite platit z jejich prodeje dan z prijmu.
Naproti tomu se zamyslete, co prinasi spolecnosti uspesny trader (snad krome likvidity) ?
Treba vydela vic, nez investor, ale kde se ty vase "zaslouzene penize" vezmou ? Zaplati je neuspesni traderi.
Mirne nadnesene, veskere traderske "poctive usili" slouzi z principu jen k obrani ostatnich traderu o penize - je to vlastne stejne, jako kdyz se nekdo zivi hranim pokeru. Cim mate lepsi system, tim lepsi ho musi mit i ostatni, ale zadnou jinou hodnotu to nikomu jinemu neprinese.
Sam si myslim, ze spekulace jsou do jiste miry uzitecne a sam bych take nikdy zadnemu "odbornikovi" svoje penize nesveril, ale rikat, ze strategie "nakup a drz" je definitivne mrtva mi prijde jako hodne prehnane, protoze na teto strategii do jiste miry funguje cela kapitalisticka ekonomika.
Urcite je porad lepsi, kdyz si "prumerne stado" kupuje akcie a vydelava na nich velice malo -- tak alespon nejake penize jdou do realnych projektu -- nez kdyby se vsichni vrhli na trading. Pak by sice asi tech uspesnych 15% traderu zacalo vydelavat obrovske penize, ale otazka je, jestli by jeste meli kde, protoze napr. cely akciovy trh by pak ztratil smysl a tezko by nejaka firma vubec nejake akcie vydala, kdyz by na trhu byl stejny pocet kupcu jako prodavajicich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tento server znám od loňského září, mnoho jsem si přečetla, byla jsem i na úvodu do e-mini, a komoditám moc fandím, říkám si, že poctivou píli, je ta možnost, že mohu jednou být úspěšná traderka... přesto často přemýšlím kam až může krize zajít a jaké následky to může přinést, napadlo mě - nemůže se stát, že by třeba úplně zrušili burzu a komoditní obchodování ???? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad introvicm

Souhlasím, každý měsíc čtu v zápisech z porad že se ruší místa pro nadbytečnost a nová nejsou, čtu o snižování mezd tu o 10 tu o 20%, vidím jak poklesly průměrné mzdy za pouhý rok. Kamarádů na běžných pozicích v automobilkách nebo u jejich dodavatelů mám také dost a "v pohodě" je snad jen jeden můj kamarád podnikatel (působí ve vysoce specializovaném IT). Mne se to dotýká též, trading je pro mne zatím jen investice, příjem z něj nemám a snížená schopnost šetření a stoupající cena USD si pomalu ukrajují z rozpočtu.

Nápad jak to řešit je snad jen jeden - snaha lépe hospodařit a snaha nějak si přivydělat. Je to tvrdé, dá se trhnout sem tam nějaký "melouch" za pár stovek, uvažujem už i o nějaké vedlejší činnosti na jako OSVČ (zde je žel hodně nevýhod a různých jiných opruzů...). A co dál? Ano, zbývá duchovní život (tu), sejít se s kamarády, hrát si s dětmi a radovat se, že ještě máme na léky, jídlo, ještě máme práci, ještě můžem občas večer na nic nemyslet a chcechtat se s kámošema.

Skutečně to celé jakoby "volá po tradingu" a nutí to člověka spěchat, aby si konečně přivydělal...

Jinak pro mne osobně je největší krize přímo náš stát, vedu s ním nějaké spory a to mě stojí nejvíce z mé životní úrovně, neboť mi blokuje možné příjmy. V práci mi prostě zatím jen nepřidali, ale i tak jsem rád že ji mám a dokonce ji mám až nad hlavu - náhodou jsem se vloni trochu rekvalifikoval a ono to zrovna bylo to pravé, co sice firma může zkrouhnout ale né úplně škrtnout, tak snad jen, aby se teď nenašel někdo lepší, nebo nedejbóže levnější než já... Takže suma sumárum.. jsem rád že makám, že mám na lékárnu když onemocním, staré auto opravím, nové oželím a budu se modlit ať se daří us indexům a ať mi ten dolar ještě trochu klesne:) na chvíli jenom, nebojte:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Ja nazorove patrim k te drtive mensine, ktera tvrdi, ze z dobre poloviny toho co se deje v Evrope mohou media.A to plati v podminach Ceske Republiky tuplem. Media maji diky sve obrovske moci nasvedomi ze krize v Evrope se rozrostla do takovych rozmeru jak ji dnes zname. Neustale palcove pesimisticke a tezce negativni a destruktivni ekonomicke zpravy vyvolali zakonite paniku v cele EU, a reakce logicky nemohla byt jina nez omezeni aktivity spotrebitelu a vyrobcu. Protoze pruser se vzdycky prodava nejlip. Osobne jsem na slovo "financni krize" absolutne alergickej.V podminkach CR to nema absolutne zadne logicke opodstatneni.To, ze nektere evropske banky byly navazany na ty v Americe je hodne "suchej" argument. Nebyt TV,radia a internetu cislo propustenych lidi z prace by vypadalo uplne jinak. Ma to pramalo spolecneho s tim s cim se musi vyporadat v USA, tam si to nikdo nevymyslel, diky hrubym chybam je to realita.

Aby si nekdo mylne nemyslel,ze zpochybnuji krizi,nezpochybnuji, pouze to co ji podle "odborniku" privedlo do takovych rozmeru.

V EU se proste dnesni "krize" nekterym tezce hodila do kramu :)

A jak se rika,ze analityk je nejzbytecnejsi a nejmene uzitecna prace na svete, s tim lze nic vic nez souhlasit.

No a konecne co se tyce tradingu :), "krize" nekrize, obchoduje se mi porad stejne dobre, jen je potreba si dat vetsi pozor,tak jak bylo receno v clanku, pracovat treba trosku jinak s SL a vystupy. A to je to co treba spousta lidi vubec nechape, lidi z okoli mych pratel se me ptaji jak mohu ted v trzich vydelavat, jak vubec muze nekdo v tomhle vydelavat. Je potreba jednou vylezt z te krabice a rozhlednout se kolem sebe. Nejaky trader tady ma podpis "kdo chce,hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody". Ja myslim,ze to je naprosto vyztihujici.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marta1216:

Co je jistý, že krize sebou vždy přinese mnoho nápadů jak regulovat trh a s tím spojený i obchodování na burze. Např Kongresman Peter DeFazio nedávno představil 0,25% transakční daň na nakupování či prodávání finančních instumentů jako jsou futures nebo akcie. Jen pro představu, tato daň není ze zisku ale přímo z kontraktu, to znamená, že co stojí dnes pár dolarů za round turn, tak by stálo několik stovek dolarů!! Je zřejmý, že takovýto zásah by z burzy vyhnal 95% traderů a zřejmě by zapříčinil krach všech velkých burz v USA!! Tento nesmyslný nápad je jenom důkazem, do jaké míry státní regulace může zasáhnout. Naštěstí je dost nepravděpodobný, že takovýto nesmysl se bude realizovat, v Americe je dost vlivných lidí s aspoň základním ekonomickým vzděláním, kteří si uvědomují, že to, co je pro trh nejdůležitější, je právě jeho likvidita.
Motley

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...