Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Live začátky intradenního obchodníka [2]


Doporučené příspěvky

Zdenek - dokonceni,

Omlouvam se .... sedim na DAXU.... a musel jsem prerusit co jsem rozepsal a kdyz jsem se vratit tak jsem to odeslal bez nejakeho zaveru .... tak tady je.

Pokud budete obchodovat stejny pocet obchodu/mesic /40/ se stejnou pravdepodobnosti /40%/ a budete mit RRR 1/2 tak vydelate zalostnych 624usd/netto - coz je mimochodem pro zacatecnika super vysledek. Takze jako "spravny" zacatecnik zacnete hledat bud vice vstupu /to je skoro jiste/ nebo prostudujete lepe vystupy /to uz je lepsi/ a nebo zvysite RRR, coz me pripada nejrozumejsi. Zaver je takovy ze budete pristi mesic obchodovat stejny system, ale s vyssim RRR - tedy s lepsim financnim efektem. Vse samozr. zalezi na strategii a kvalitnim backtestu. Ale najit system ktery pracuje s RRR1/3 a vydela 2000usd by zde na foru nemel byt problem. Tech 40% je spis optimisticke cislo pro zacatecnika.

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 52
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

komin:

uvidis sam, ja mel taky 1, max 2 obchody za den a pak jsem jeden den udelal 24 obchodu (za 2,5 hod odpoledne a 2 hod vecer). Proste jsem chtel dostat svoje penize zpatky a bylo to cim dal tim horsi. Pak to jenom clovek na konci dne secte a rika si, proboha proc.
Ted delam jeden obchod denne a pak to bez ohledu na vysledek vypinam a je to o dost klidnejsi, takze to muzu vsem jenom doporucit.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

tak to já mám na 1 den rekord 14 tradu,no bylo to sice za celý den ale posledních 8 tradu bylo od 21-22 hod.Byl to hodně špatný pocit.Den neskončil žádnou velkou tragédií(asi-140 USD) z toho byly skoro 70 USD komise.Už jsem to vícekrát neudělal dal jsem si na intraday e-mini max. 5 obchodů denně,ale ted jsem se dostal do fáze kdy,dělám 0-3 trady denně,a jsem spokojený.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny. :-)

Za prvé držím palce "Pavlovi", ať se daří.

Za druhé bych se rád zeptal. Papertraduji trh NQ kvůli nižšímu SL, PT je max. 2x větší. Jenže poslední dobou se mi zdá, že je pořád těžší (skoro nemožné :-)) dosáhnout profitu (obchoduji večerní seanci od 19:30-22:00h). Takže se chvilku dařilo a teď i přes nízké SL jsem v červených číslech. Tak právě přemýšlím o tom, že bych vyhledával obchody s vyšším RRR (jsem rád, že přemýšlím správně :-)). Jenže největší problém vidím v tom, že SL 60 = PT 180 usd, tzn. 9 bodů v NQ a to mi můj systém nenaděluje.

Uvažuji o změně trhu na TF. Tam není problém jít si pro daleko větší profity než 180 usd za cenu vyššího SL (samozřejmě). Proto bych se rád zeptal zkušenějších na váš názor, jestli mám raději vyměnit úplně trh nebo zkusit změnit Time-Frame?

Děkuji za odpověď,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero:

to je rekl bych bezny problem NQ nebo YM..neni tam tak snadne dosahnout velkeho RRR, jako treba na ES nebo TF..ale urcite bych jen kvuli tomu neprechazel na TF..do zacatku bych se primarne soustredil na co nejnizsi riskovanou castku..tj. NQ je pro tohle z americkych indexu nejidealnejsi..a ladil bych spise co nejvyssi uspesnost pomoci filtru a citu pro trh..v zacatcich navic muze byt vyssi uspesnost dobra pro psychiku...az casem bych treba po otestovani presel na drazsi trh, kde bych se mohl pokouset o vyrazne vyssi RRR..ale urcite to neni dogma a nekdo jiny muze mit jiny nazor..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To majkll:

Já mám podobný názor. Nechce se mi opouštět NQ, když na něj denně koukám už cca půl roku. Proto mě napadla jiná věc. Změnit Time-Frame na RB a začít se dvěma kontrakty. Jeden uzavřít při malém pohybu a druhý posunout na B/E+1. Pokud druhý nevyjde, budu v mírném zisku. Pokud i druhý trefí PT, paráda. Pokud ale trh půjde hned po vstupu proti mně, tak schytám dvojnásobně velký SL než při obchodu s jedním kontraktem. Co vy na to? Do toho se raději asi nepouštět, když zatím nemám zkušenosti LIVE, co? :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nightero:

je to velmi obtížné stanovit,každému sedí něco jiného.Když jsem s intraday začínal a rozhodoval co obchodovat, zběžně jsem prošel grafy bez ohledu na Time frame,tak jsem hned u NQ viděl rozdíl oproti zbylým e-mini,že dosahnout nějaký větší profit na NQ je hodně obtížné.Není to dáno tím,že by málo trendoval,ale velikostí kontraktu,která je zhruba poloviční.YM a ES jsou podle mě srovnatelné,u YM je výhoda jemnějšího doladění vstupů/výstupu díky velikosti ticku 5 USD.TF je zcela odlišný trh od ostatních 3 e-mini,které aspon trochu korelují spolu,TF je opravdu rychlý a hodně agresivní trh ikdyž má hodnotu kontraktu podobnou jako ES či YM,ale jeho pohyby jsou někdy i 2-násobné,ale je fakt, že je to trh který se řídí hlavnímy indexi a to ES či YM,jen ty trendy "bere" rychleji.Je to o tom co od trhu očekáváš,kolik jsi schopný snášet SL,jak rychle Ti je případný SL sebrán atd.Od TF můžeš asi očekávat systém kde bude nejsnadnější dosahovat vyššího RRR,ale za cenu nižšího win,já mám třaba nastaveno základní RRR 1:6,ale samozřejmě ne vždy se dá dosáhnout,většinou končím někde na posouvaném SL,ale určitě je v silách TF takový pohyb nadělit,snažím se TF dát velký prostor na korekci(až 22 ticků).
Takže k tomu co píšeš,na NQ je opravdu problém sebrat běžně PT 180 USD,což je 9 bodů a pohyb indexu o cca 0,75%,a takový pohyb bez korekce není zase tak běžný,ale určitě není nemožný.Myslím,že změna Time frame asi nepomůže,to by jsi musel zcela překopat systém dát větší SL,dát trhu prostor pro korekce aby si byl schopen pro ten PT přijít.

Je to jen můj názor vše si budeš muset rozhodnout sám.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To borax:

souhlasím s tím, co píšeš. Jak jsem už psal výše, tak se mi nechce opouštět NQ. TFko nemám dostatečně nakoukaný.

Spíš bych se chtěl zeptat, jestli je fpoho jít si pro profit cca 50-80 usd (když se trh rozjede i třeba 100), ale se SL 50 usd? Protože v tomhle případě je RRR kolem 1:1,6, což není moc. Jasně, pokud budu mít vysoký %Win, tak je to OK, ale začátečníkům se doporučuje vyšší RRR. Tak jsem takovej lehce zmatenej. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nightero:

to je právě to co Ti asi nikdo neporadí.Já osobně bych to nemohl.Obchodovat s pocitem,že chytnu 2 SL po sobě a následný win mě to ani nevrátí,to není pro mě.Když na TF chytnu plný PT,tak pak je pocit skvělý,že můžu mít 6 SL a budu cca na svém.Tohle je právě o povaze člověka,určitě může někdo stabilně profitovat i s s RRR dejme tomu 1:2,takový člověk má u mě obdiv,důvěra v systém a disciplína mu musí fungovat na 100%.Vyzkoušej na nějakém vzorku a budeš hned vědět jestli bude tato varianta života schopná.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero:

presne jak pise borax, udelejte si treba dve varianty systemu a vyzkousejte je nasledne v papertradingu..uvidite, jak vam co bude sedet..ono je taky u techhle levnejsich trhu problem, ze kolikrat pro profit treba 150 a vyse musi clovek cekat nekolik dlouhych desitek minut..coz taky nemusi sedet kazdemu..co se tyce PT, pak pri SL 50USD bych sam pro min jak 100USD nesel..a myslim, ze 100USD snad neni ani na NQ moc..
jinak k tem dvema kontraktum do zacatku - sam bych se do toho nepoustel..jde o to, ze system by mel fungovat i s jednim kontraktem..pokud bych musel hrat od zacatku na dva, pro me osobne by to byl signal, ze system neni dost robustni..a navic urcite dvojnasobny SL neni v zacatku nic prijemneho a clovek urcite snadneji zklouzne k impulzivnimu jednani..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ja mam na to trochu jiny nazor, jedu NQ papirove a prave prechazim na live.. Podle me neni zas takovy problem se dostat na RR 1:4, 1:5.. SL mam max 50 usd i s komisemi a PT okolo 200. Zalezi, jak se trh rozjede a nebo kde jsou silne SR. Trailing normalne pod HL nebo LH. Zaroven sleduju jeste ES, protoze si vstupy snazim opravdu hodne vybirat a filtrovat podle vyssiho TF a tam pouzivam zase minimalni SL 80 USD a o to vetsi musi byt zase PT. Jinak u me neni vyjimnou, ze za den neudelam zadny obchod, protoze v trhu prave ten potencial pro vyssi pomer zisku:risku nevidim. No live ukaze pravdu.. :)
Takze si myslim, ze neni uplne pravda, ze se blbe dosahuje vyssiho RRR, protoze umerne se snizovanim PT lze i snizit SL..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj,ja mam stejny problem, taky papertraduju NQ a chystam se na live, jenze to sice de teoreticky ale prakticky nevim jak dosahujes s sl50 i s komisema,cos je asi 2,5B SL to asi musis mit pekny cisty vstup bez korekce skoro zadne aby si to ustal , taky se mi stava ze na pt 200 a o neco malinko vice je tezke cekat,ono se rekne rrr 1:4 ale kdyz mate pt nastavene na 12B a u 9 bodu se trh zacne cukat tak to cuka i s vama, a taky mam z NQ pocit ze je u nej tezke ustat a dockat se az pt 200 jak kdy samozrejme ale po vetsinu casu se mi zda ze je hodne liny, sice do zacatku dobry na mensi sl ale zase kdo ma v zacatku takove nervy a vypracovanou psychyku abych ustal korekci z 8 B zpet na 0 a pak na PT 12B treba. Je to individualni a tak to zase skonci :) a je to pravda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...