Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Live začátky intradenního obchodníka [3] - první výsledky


Doporučené příspěvky

Jirko,

obchodovat jeden pattern na více trzích v různých časových pásmech je podle mého názoru dobrá a funkční myšlenka.

Je ovšem otázka, jestli bych to doporučil ze začátku. Spíš ne z jednoho důvodu. Největší frustrace pochází v začátku tradingu z toho, že člověk "něco dělá" a nedostává za to adekvátní ohodnocení. Prostě sedíte u počítače několik hodin denně a vyděláte s jedním kontraktem max. pár stovek měsíčně. Toto si musí překonat každý, protože čas na multikontrakty je až v okamžiku, kdy člověk překoná právě tyto začátky, což bez "vysezení" u grafů nejde.

No a tím, že budete obchodovat 4 hodiny si budete možná tuto frustraci zvyšovat. Budete zpočátku bojovat 2x více a můžete podléhat 2x více svodům konečně chytnout ten správný obchod.

Doporučil bych se ze začátku věnovat jednomu trhu 2 hodiny denně. Zaměřit se na týdenní konzistentnost. Jakmile budete mít za sebou tak cca 12 konzistentních a ziskových týdnů, přidal bych si v tomto trhu další kontrakt a v tuto chvíli bych si přidal druhé 2 hodiny.

Tj. plán (tzn.4hod/den se 4hodinovou přestávkou) mi přijde dobře realizovatelný (člověk si skutečně může přes poledne hodně vyčistit hlavu) jen bych to takto nedělal od úplného začátku.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Petr finančník

Děkuji za Váš náhled Petře. Trefil jste se přesně svou odpovědí tam, kde byla má otázka směrována. Tzn. jakou reakci s největší pravděpodobností mohu od sebe očekávat, když výsledky budou v daný okamžik různé. Na vědomé úrovni si mohu 100 x říkat, že je vše dle plánu, ale podvědomí mne opět bude chránit a vytvářet nesmyslné konspirační teorie proti vědomí a pravděpodobně může opět spouštět tzv. nesmyslná kliknutí... To jsem už za určitou dobu live obchodování poznal. Takže dám na radu zkušeného tradera a vyberu jeden trh.....byť vím, že systém vydělává na většině mnou testovaných trzích (ale o systém nejde, jde o mou hlavu a případné porušování obchodního plánu)..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za inspirativní seriál.

Mám ryze praktický dotaz: Co děláte během obchodní seance? Vydržíte skutenčně sledovat pouze graf, nebo si přitom něco čtete (píšete, malujete... :-) ) ?
Pracuji teď na přechodu z backtestu na papertrading a výsledky jsou výrazně horší. Hlavní důvod vidím v příliš agresivní, nepřesné exekuci plánu kvůli tomu, že se prostě nudím... Je to pouze otázka cviku, nebo na to máte nějaký fígl?

Díky P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pslepicka:

muj problem pri papertradingu v obdobi, kdy jsem mel hodne prace ve dvou zamestnanich byl, ze jsem u nej usinal..ne nudou, ale unavou..a to rozhodne neni dobre..a samozrejme pokazde, kdyz jsem drimal mi utekl obchod :)
stejne tak podle me ani neni dobre, kdyz se nudite a jste tim padem nervozni..mel byste byt spise uvolneny a soustredeny..ne znudeny a roztrzity..je to otazkou trpelivosti a vyrovnanosti..jak uz kdysi psal tomas, je rada cviceni a metod, jak se da pracovat na techto vlastnostech a zdokonalovat se v nich..sam s tim mam ohromny problem a potrebuju na tom vyrazne zapracovat..da se to napriklad ruznymi meditacemi ci cvicenimi (at uz relaxacnimi ci ruznymi bojovymi-nemyslim agresivni chvaty a hmaty! :) )..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...