Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Live začátky intradenního obchodníka [3] - první výsledky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Já obchoduju live cca 2 měsíce a naprosto se v těch problémech nacházím. Udělal jsem si zápisky, kdy se odchýlím od plánu a stálo mě to už 1100 USD. Psychycky mě nejvíce frustrují obchody, kdy mě to vyzobne SL a potom se to rozjede mým směrem. Nebo když se rozhoduji, zda vstoupit nebo ne, potom nevstoupím a je tam pohyb jako kráva :-) Ale celkově na 80 % plním plán. Příjde mi to, že si procházím všemi fázemi, které jsou tady na finančníku popisovány.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja zatiaľ stále backtestujem, ale pri každom väčšom pohybe ktorý nezachytím mám strašné nutkanie upraviť obchodný systém tak aby ten pohyb zachytil :) že svätý grál existuje sa mi zdá také jasné, také samozrejmé, že vidieť 15 bodový move na TF bezo mňa ma okamžite núti ho opäť hľadať. mám pocit, že musím nájsť systém, ktorý nastúpi len na veľké pohyby, všetky správnym smerom v čase začiatku, a nedá okrem toho žiaden iný signál.

zatiaľ reálnym úpravám plánu odolávam, ale tento pocit je neznesiteľný :) otázka pre skúsených - prejde to časom? či s týmto svrbením budem bojovať navždy? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalf33, ten pocit přejde z největší části v okamžiku, kdy si na vlastní kůži a dlouhodobě osaháte, že profity lze realizovat i bez toho, aniž byste svůj OS měnil a chytal každý pohyb.
Pochopitelně, že i poté má v sobě člověk neustálé touhy vydělávat více, ale ty už je dobré krotit, případně jen lehce promítat do nějakých postupných a promyšlených nových obchodních přístupů.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, dekuju za perfektni serial. Druhy mesic obchoduju na zivo. Pro me je tento serial obrovska motivace, proto to jak mohem vice dodrzovat plan, rozvijet disciplinu a trpelivost za cilem konzistentniho obchodovani.

Prvni mesic jsem mel vetsi vykyv v equitiy krivce. Jednou z hlavnich pricin bylo, ze jsem po vstupu do obchodu hybal se SL a PT, kdy jsem se snazil dostat z pohybu co nejvice. Postupne jsem zjistil, jak moc to bylo pro me vycerpavajici. Prvni obchod seance jeste relativne v pohode, ale v dalsi obchodech jsem jiz delal zbytecne mnoho chyb plynoucich prave z predeslych nakupenych emoci - opozdeny vstupy, vynechani obchodu, ktery byl podle planu, ale ja nemel odvahu,. atd. Ted druhy mesic zkousim s fixnimi SL a PT. Za mesic to zase vyhodnotim.
Dalsi chybou bylo, ze po vetsi serii zisku prisla euforie a ztrata opatrnosti. Mimochodem to jsem ani poradne nezaregistruval, ze se tak deje. Zjistil jsem to az po vymazani poloviny predeslych zisku:) Jenim z mych cilu pro nadchazejici obdobi je proto vybudovani obranych mechanismu proti euforii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gemzic,
(tu) to je přesně ona nejtěžší výzva na začátku tradingu.
Mohu myslím prozradit, že Pavel si teď prochází stejným obdobím - prostě toto jsou věci, na které je dobře se maximálně připravit, ale vyhnout se jim nedá. První obchody opatrné - potom první větší úspěch - po kterém většinou následuje zásek způsobený přílišnou sebedůvěrou :)
Jak jsem prvních 14 dnů u Pavla hodnotil na 80%, tak posledních několik dnů je přístup přibližně na 40%, ale už se to pomalu zase zlepšuje. Vše si popíšeme v dalších dílech. Je třeba se zklidnit, dát si odstup a především mít skutečně dobře propracovaný plán, o který se člověk může v takové okamžiky opřít.
Jsem taky zvědavý kam se bude seriál vyvíjet, ale věřím, že k multikontraktům to postupně času dotáhne nejen Pavel, ale i řada z vás.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petr,

ďakujem aj za Váš podnet v inej diskusii na fóre ohľadom frekvencie obchodov. Bol to štartovací bod, ktorý ma prinútil týmto problémom sa zaoberať, po prečítaní vačšieho množstva literatúry, najmä Market Wizards, som dôvody nízkej frekvencie plne pochopil a okamžite upravil svoj OS. Keď na to pozriem spätne, 13-17 obchodov denne by v živom trhu spôsobilo moju záhubu - vidím to kryštalicky jasne.

Po úprave mi to vychádza na 4-7 obchodov denne, ale dodávam že v backteste obchodujem 15:30 - 22:00, čiže pri 2 a pol hodine denne očakávam 0-2 obchody denne.

Moja vďaka za tento podnet je nevýslovná - a vďaka tomuto seriálu ešte lepší pocit, keď vidím, že to funguje aj naživo :)

Ešte raz dík.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Právě se snažím psychicky zvládnout ziskové a ztrátové série. Ziskové, jak už bylo zmíněno mají euforické důsledky a ztrátové naopak frustrující důsledky. Jako opěrný bod považuji obchodní plán a backtest a paper. Je to asi o cviku, ale tyto situace se mnou ještě cvičí. Stejně tak "vytáčky". To jsou obchody, které se tik či dva otočí před PT a skončí na SL. Když se trh dostane tik před PT OK, ale když je tam 2x a vícekrát a skončí na SL, to je potom taky "legrace":)
Ať se daří přeje Lukas:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Petr-finančník

Jsem rád, že vzniklo tohle vlákno a jak zde čtu, je velkým přínosem i pro ostatní tradery. Mám otázku, na kterou si momentálně nedokážu sám objektivně odpovědět....na úvod jen v krátkosti základní informace pro pochopení mého dotazu....poslední půlrok jsem věnoval velké množstí času "nasátím" trhu DAX a jeho obchodování v SIM i LIVE formě. Jelikož jsem si byl od samého začátku vědom toho, že tento trh není vůbec jednoduchý a hlavně vhodný pro startující tradery, pitval jsem trh snad do posledního detailu, jen abych ušil na míru slušný OS a mohl tak reálně exekuovat svůj obchodní plán. Výhodou tohoto úsilí je , že se mi podařilo nakoukat trh a vytvořit OS, který funguje i na jakémkoliv jiném trhu. Nutností ale bylo, časem se oprostit od indikátorů a věnovat se hlavně price action ( většina indikátorů měla zpoždění a když už člověk vstoupil do pozice na základě indikátoru, byl nucen akceptovat SL 150-200EUR.. Mě se podařilo napasovat systém na 100-125 EUR (bráno ve standardně volatilním období), avšak za podmínek, že člověk bude na vysoké úrovni s disciplínou a schopností exekuovat svůj plán na 100%. A zde je kámen úrazu. Pokorně si musím přiznat, že téhle kvality jsem ještě nedosáhl a tudíž jsem zavřel složku DAX a otevřel složku FGBL a ES. Naštěstí pro mne.... první pocity z těchto trhů ve srovnání s DAXem..byly více než pozitivní. Tím myslím předvídatelnost, minimální okamžité výkyvy, minimální slipp,obrovská likvidita ...prostě dobrý pocit při "heat" situacích.. :-) Jednoduše řečeno... DAX byl dobrý trenažér, ale obchodovat pro radost a ne pro psychickou vyčerpanost , je pro mne víc než důležité. A teď už konečně k mé otázce..... :
...Vytýčil jsem si stejně jako Pavel konzistentní obchodování po určitou časovou jednotku (dříve jsem konzistenci v live obchodování rád porušoval...takže byly logicky nekonzistentní i výsledky)....
Jelikož jsem si svůj život uzpůsobil tak, abych se mohl tradingu věnovat po celý den, uvažuji o obchodování JEDNOHO patternu na dvou trzích...... dopoledne 2 hodiny FGBL a odpoledne 2 hodiny ES. Otázka zní, jestli OBCHODOVAT DVA TRHY V TAKTO NASTAVENÉM KONZISTENTNÍM PLÁNU (tzn.4hod/den se 4hodinovou přestávkou) je ještě přijatelné řešení ..?(samozřejmě předpokádejme, že mám kompletní přípravu, vč.detailního OS a plánu za sebou a parametry mám obdobné jako trader Pavel, tzn.10tis start účet a velikosti mých SL jsou 50-60EUR FGBL, 75-110USD ES, RRR nejde pod 2..atd....).





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirka :

obchoduji velice podobně jak píšeš dokonce skoro stejně - čistý PA, taktéž jsem došel díky detailnímu studování snížením SL, tedy přesně jak píšeš. Ovšem ve své otázce si trochu protiřečíš píšeš, že máš kompletní, detailní přípravu OS, ale právě příprava na OS by ti měla říct, kdy v jaký čas jak dlouho a jaký trh obchodovat.
Osobně vnímám trading jako vysoce individuální záležitost a také tak k tomu přistupuji, tedy vyberu si trh, TF a teprve pak vytvářím na něj OS. Je potřeba co nejlépe poznat daný vybraný trh, tedy nejen technicky ale i citově.
Kdosi kdysi řekl "jak můžete obchodovat více trhů, když neprifitujete na jediném" .

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dejvid

Před časem jsem opustil toto forum z jednoho prostého důvodu. Bralo mi energii někomu stále něco vysvětlovat nebo reagovat. Položil jsem otázku člověku, který prošel určitým vývojem a rád bych si poslechnul jeho názor, ať je jakýkoliv, neboť si ho vážím jako tradera i jako člověka. Ale nakonec se stejně rozhodnu sám za sebe, jaký postoj zaujmu.
Děkuji Davide za Tvůj názor, ale opravdu nepotřebuji obhajovat, jestli si protiřečím nebo ne a zda-li můj systém je či není dokonalý. O to tady vůbec nejde. A o profitování také ne....profity chodí v momentě, když se za nimi přestaneme honit (má zkušenost).
Pokud mohu poprosit i ostatní, nereagujte prosím na můj příspěvek.Myslím, že každý si ceníme svého času, než abychom trávili hodiny sepisováním doporučení a různých názorů.

Děkuji za pochopení

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...