Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FX trade-book


saqe

Doporučené příspěvky

Hnykda, hodnotou "pipvalue($)" je myslená [bold]hodnota[/bold] 1 bodu v dolároch (pre forex pip, pre komodity tick), nie veľkosť pip/tick (ako u komodít). To, či obchoduješ mini/mikro loty, na túto hodnotu nemá vplyv. V nastaveniach si môžeš vybrať, či chceš výsledný počet lotov počítať ako mikro, alebo mini počet (viď screen). Prečo ti ukazuje #REF! neviem, možno si niečo zle vyplnil, v denníku je mail na mňa, kľudne ma kontaktuj, rád poradím.

14160

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...
  • Odpovědí 256
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to all,
dovolím si malý príspevok, ktorý trocha popíše našu ľudskú a "traderskú" náturu. Keďže spolu so spoluautormi Lukym a Robertom sa snažíme vytvárať a zdokonaľovať tu ZDARMA ponúkaný obchodný denník, ako "odmenu" sme dostali skopírovanie na niekoľko iných serverov, a to bez akéhokoľvek oboznámenia, a už vôbec bez súhlasu. Ja ako autor sa cítim po tomto dosť mizerne. Nemám nič proti šíreniu denníka, to by ma iba potešilo. Avšak vzhľadom na metódu, akou k tomu došlo a pri myšlienke, že sa to týka úzkej skupiny ľudí nás traderov (kto iný by potreboval denník), to považujem za arogantné a drzé. Opakujem - nemám nič proti kopírovaniu a šíreniu denníka, ale PROSÍM všetkých, ktorí to chcú urobiť, aspoň pošlite blbý email (je v denníku), že chcete kopírovať denník niekam inam. Určite to dovolím, pretože ma to poteší ako autora a budem vedieť kde sa denník nachádza. Mimochodom, niečo o šírení a kopírovaní sa píše aj v každom manuáli.

PS1.
Myslím, že traderi by mali byť v prvom rade poctiví a rešpektovať ostatných.

PS2.
Za dobrotu, na žebrotu...

PS3.
Keď sme žiadali, aby ste písali ak máte pripomienky, nápady, návrhy na zlepšenie, ale aj kritiku, tak nič, ale sťahovať a kopírovať to áno. Vďaka za váš čas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 4 týdny později...

zdravím, chtěl bych se zeptat, zda-li jde v tom deníků nějak nastavit tohle.
1) zbacktestoval jsem svůj obchody, kdy jsem vypsal všechny potřebné hodnoty do deníku - viz. přiložený soubor
2) Podle analýzy MAE/MFE jsem zjistil optimální nastavení SL a TP a dále podle omezil ztrátové dny a hodiny, hodnoty nastaveny v deníků

Potýkám se ale s problémem, kdy deník počítá všechny obdchody jako SL v případě, kdy není zasaženo nastavené TP. Já bych ale potřeboval, aby deník počítal i s hodnotou EXIT1, tzn. aby obchod, který dle hodnoty MAE nedorazí až k hranici SL skončil na EXIT1 a ne až na SL.

Dále by se mi hodilo, pokud by šlo vpisovat vlastní hodnotu lotů do sloupce počet L/K - potřeboval bych nasimulovat např. situaci, kdy chci po dvou ztrátách nastavit dvojnásobný počet lotů a po ziskovým obchodu opět pokles na základní hodnotu lotů

Díky za rady

www.uloz.to/7303180/eurusd-optim-xlsm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hankeys,

1/ "...deník počítá všechny obdchody jako SL v případě, kdy není zasaženo nastavené TP. Já bych ale potřeboval, aby deník počítal i s hodnotou EXIT1..."
- v denníku je potrebné zapnúť "obchodovať exit 12345" (napr. list OBCHODY hore). Budú sa však počítať prioritne ceny exit 1, teda aj keď obchod dosiahol PT, počíta sa exit 1, čo nie je vhodné. Riešením je zapnuté obchodovanie exit 12345 a v obchodoch, kde by bol dosiahnutý PT, túto cenu exit 1 zmazať. Po tejto úprave v denníku došlo k nárastu zisku o cca 16%, na 52783,60 dolárov.

2/ vlastný počet L/K je zatiaľ možný len pri MM3.

Pracujem na novej verzii, tam tieto aj mnohé iné úpravy už budú. Všetky ďalšie pripomienky a návrhy na úpravy uvítam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Milos0,
akú verziu denníka, aký súbor, v čom ho otvárate ? Verziu pre office 97/2003 je potrebné otvoriť v MS office 2003 (xp), v novších nefunguje korektne, novšie verzie samozrejme otvárať v novších office. Každá verzia je zazipovaná, treba to len rozbaliť. Iný problém by nemal byť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sage diki za odpoved, tak aby som to spresnil:
- je to ten dennik ktory si vlozil na toto diskusne vlakno ty cas (4 oktober, 12:24) si mozes pozret a ten predposledny subor ked si stiahnem tak sa neda otvorit je sice pomenovany ze office2003 (co aj mam v pc office 2003), ale neda sa otvorit, lebo ma cudnu koncovku: .zip_54186 (keby ze mal iba .zip tak ho rozbalim a nie je problem ale ked tam su tie cisla tak to nejde). Tak budem rad ak to budes vediet vyriesit :)
Diki!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...