Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FX trade-book


saqe

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 256
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Likan,
chystám novú verziu, kde bude celý denník oveľa prehľadnejší a ovládanie čo najviac logicky zjednodušené. Ak sa ti zdá denník zložitý a neprehľadný, skús Univerzální Backtester, alebo JA Tester, určite to nájdeš. Prípadne by som ti mohol poslať niektorú starú verziu môjho denníka, v ktorej je len minimum funkcií a možností.
K tej kalkulačke, na webe je len prvotná vývojová verzia, pomaly na tom pracujem, takže je možná aj táto úprava. Ak máš viac nápadov a pripomienok, napíš (ideálne na niektorý kontakt z webu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím měl bych skromný dotaz,
rozhodl jsem se vyzkoušet váš tradebook pro své poznámky k testování a vrtá mi hlavou, jaký je rozdíl mezi verzí s makrem a binární verzí tradebooku. Kromě toho, že binární verze neruší macrem, nevidím žádný rozdíl, nicméně nikdy jsem tyto soubory nepoužil, proto jsem zvědavý, jaký je rozdíl.

Jinak velice zajímavá práce. A vůbec né málo (tu)
Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, opět dotaz :-)
Pustil jsem se do prvního backtestu, "naplnil" deník cca 60 obchody. Velice mě zajímala MAE/FME analýza, jenže...
Pochopil jsem, že mám vlastně 2 možnosti jak na to.
1) měnit PT a SL globálně a podle toho odečíst celkový profit - tato varianta na mě působí, že počítá správně
2) využít v záložce MAE/MFE "testovat linky PT,SL"

A u druhé varianty mám trošku potíže. aktivuji možnost testovat a např. nastavím stejné hodnoty PT a SL a výsledný kapitál se markantně liší. hypotetický výpočet chápu tak, že se jedná o určité zjednodušní (nicméně nechápu proč).
Také v tabulce test dle linky PT je velice pěkně udělané předběžné hodnoty posunutí o +/-1 tick . nicméně, když v nastavení linek toto posunutí provedu, hodnoty mi ustřelí určitým směrem až o 1000$. a nové hodnoty neodpovídají vůbec těm předpočteným v minulém kroku. Ještě to možná bude mít něco společného s počtem testných bodů, ale ani k těm jsem nenašel v nápovědě co je to přesně zač a buňka je zamčena, tak ji ani nezkouším měnit.
Nakonec když si najdu nejefektivnější hodnotu MAE/MFE v další tabulce vždy mi poklesl výsledný kapitál. a moje nastavení SL, PT vysvícené jako efektivní není.

Možná mám stále malý počet obchodů pro takovouto analýzu, zajímal by mě názor ostatník. A jestě pro upřesnění, jedná se mů první backttest, tudíš mám relativně veliký rozptyl hodnot. PT a SL používám globální a občas nastavím "volný PT-1, SL-1".

Když už jsem u těch otázek jseště bych měl jednu ohledně předčasného výstupu tj. když nedosáhnu ani SL, ani PT. např. se blíží konec obchodní seance, nebo musím od PC či jsem se rozhodl, že obchod z nějakého důvodu uzavřu na ceně XY a PT byl určen původně jinak. Našel jsem "exit jedna", ale když tam zadám hodnotu, která je v poožadovaném rozsahu, tak se nic neděje a výpočet probíhá stále dle PT, to amé, když zadám ticky do CLOSE. Někde bude zakopaný pes a rád bych ho našel.

Deník je super a rozhodně jej nechci hanit. Jsem za něj vděčný. Očekávám, že jeho statistické vlastnosti budou neocenitelnou pomocí. Jen bych rád pochopil tato úskalí na která jsem narazil.

Budu vděčný za jakoukoliv pomoc. Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ladousek, od konca - ak nedosiahnete ani SL ani PT a je výstup manuálne na nejakej cene exit 1,2... - k tomu je potrebné v liste "OBCHODY", alebo "EQUITY" zapnúť "obchodovať exit 12345", prípadne zvoliť, ktorý výstup bude aktuálne testovaný (ak zapisujete viac testovaných možných výstupov). S tým súvisí testovanie podľa linky SL a PT: a/ testy pomocou linky SL/PT sú informatívne a výsledky sa môžu odlišovať od nastavení v liste "Nastavenia" b/ hypotetický kapitál - tam je jedna chyba (teraz ju vidím, bohužiaľ chyba sa stane), ale vzhľadom na to, že je to naozaj nepodstatný a hypotetický výpočet, to netreba brať ako dogma. c/ tak isto tabuľka s "ideálnymi" hodnotami SL a PT je orientačná a môže sa odlišovať od nastavení, je to výpočet teoretických ideálnych hodnôt (na "zreálnení" výpočtov sa pracuje) K predčasným výstupom exit-1,2.. v liste "OBCHODY", alebo "EQUITY" je potrebné zapnúť "obchodovať exit 12345", prípadne zvoliť, ktorý výstup bude aktuálne testovaný (ak zapisujete viac testovaných možných výstupov). Prikladám screen s "testovanými" hodnotami SL a PT a výsledok s týmito nastavenými hodnotami, podľa toho mi sedia aj testované aj nastavené hodnoty SL a PT. Postup: 1/ najprv som odčítal "ideálne" hodnoty PT=50, SL=-15 2/ zadal som ich do listu "NASTAVENIA" ako SL a PT-1 3/ konečný kapitál je 77960,10 dolárov 4/ po zapnutí "testovať linky SL a PT" a nastavení hodnôt je kapitál rovnaký, takže mi to sedí Ako píšem, je možné, že sa hodnoty budú odlišovať, neviem čo a ako testujete, čo presne máte nastavené, a taktiež je možné že je v denníku nejaká chyba výpočtu (nie som neomylný). Ak chcete, kľudne ma kontaktujte cez mail, alebo ICQ.

16208

16209

16210

16211

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam dotaz, nevim jestli jsem neco spatne nepochopil, ale mam takovy problem:
v deniku mam zaznamenany globalni SL 11 ticku, zaznamenavam MAE i MFE jakozto hodnoty z obdobi po vstupu do pozice az po maximalni dobu jakou bych chtel v pozici zustat. Kdyz si zapnu volbu obchodovat exit 12345 tak jsem ocekaval hodnoty profitu podle pole exit1. To je splneno ale jen do chvile nez MAE prekroci hodnotu globalniho SL. Jakmile MAE hodnotu prekroci, je v profitu hodnota globalniho SL, ackoliv jsem vystoupil uz pred SL. Ja bych cekal ale hodnotu z exit1. Jak to tedy funguje?

Diky

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

freeman11,

celkom nerozumiem, ak máš na mysli, či môžeš nastaviť vlastný počet lotov pre jednotlivý obchod, tak sa to nedá. V liste obchody je možné zadať vlastný počet lotov [b]iba ak je pre daný obchodný trh vybraný money-management 3 (MM3)[/b], akýkoľvek počet L/K sa bude dať zadať až v novej verzii, ktorá je v aktuálnom štádiu BETA-1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...