Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4 II.


Sid

Doporučené příspěvky

Ahojte! Poradí mi prosím niekto,ako mám otestovať obchodnú stratégiu založenú na indikátoroch. Nejde o AOS. Potreboval by som vedieť ako stratégia pracuje s historickými údajmi. Niečo podobné ako tester v MT4 . Ide mi o to, aby som si otestoval hlavne vstup a výstup do a z pozície, počet bodov atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 967
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

Měl bych přenesený dotaz od kolegy ohledně MT4. Jako začátečník používá tuto platformu, údajně má možnost sledovat pouze forex, zajímalo my mne, jak (jetli vůbec?) je možné přes MT4 sledovat MR2.
Jelikož já nejsem z tohoto oboru a on není "z oboru" počítačů, chtěl bych Vás požádat stručnou instrukci jak právě toto zařídit.

Děkuji

S pozdravem

Jan Buchar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,dokázal by mi někdo poradit jak ve vlastním indikátoru změnit barvu vykreslení?
Naprogramoval jsem si vlastní indikátor. Vykresluje se jako histogram (úsečky) a chtěl bych aby se po splnění určitých podmínek daná úsečka vykreslila v jiné barvě. Běžně mám všechny úsečky červené a chtěl bych aby když je třeba poslední bar rostoucí svíčka aby se příslušná úsečka indikátoru vykreslila žlutě.
Nějak nemůžu přijít jak na to. Díky za každý tip.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Man:
staci se podivat, jak je to delane u nekterych indikatoru:
vetsinou se to dela tak, ze pouzijes vice totoznych indikatoru zobrazovanych kazdy jinou barvou a stridave je zapinas a vypinas na danem baru jak potrebujes...

Nekde tu je v diskusi napriklad ADXMA (meni stridave barvu) pro metatrader, tam to je tak delane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan : To s těma bufferama jsem zkoušel, ale funguje to blbě. Když je svíce chvíli klesající vykresluje se mi úsečka červeně, když se pak otočí a ten samej bar se stane rostoucí svíčkou, začne se mi přes tu červenou úsečku vykreslovat žlutá, ale ta červená tam zůstane. Takže ve finále stejně nevím jestli to je červený nebo žlutý, jsou tam obě. Potřeboval bych aby se třeba při uzavření té svíce obarvila úsečka indikátoru na žluto. Prostě když je Close dané svíce nad Open aby se příslušná úsečka indikátoru obarvila na žluto.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no já bych spíš řekl, že jsi to blbě napsal.. buffery fungují přesně tak, jak píše darkman ;) Jestli chceš, aby se na konci baru úsečka indikátoru obarvila barvou, kterou chceš, tak to můžeš udělat jednoduše a to tak, že na začátku dalšího baru zkontroluješ hodnoty předešlé úsečky a podle toho nastavíš buferry.. jestli chceš, aby byla úsečka zelená, tak zelenému bufferu pro minulou úsečku nastavíš korektní hodnotu a všem ostatním bufferům pro tu danou úsečku dáš EMPTY_VALUE. Když tak si stáhni z netu jakýkoliv indikátor, který mění barvy histogramu a bude ti to hned jasné.. třeba indi na WCCI přesně tohle dělají

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu, používám Meta Trader 4 demoverzi. Když si nastavím v menu Pohled - Nástroje/Standard/Grafy/Trendová analýza/Období, tak si vše zaktivuji do okna MT4 na horní lištu pro snažší manipulaci s např. prvky trendové analýzy při obchodování. Jakmile se ale přepnu z 1min TF na graf s 5 min TF například nebo použiju F11 pro snadnou kontrolu přehledu účtu a opět přepnu F11 do pozice (graf na celou obrazovku), tak mi vše co jsem si nastavil v Pohledu - Nástroje včetně trendové analýzy z horní lišty zmizí :-(.
Nevíte jak ony nástroje aktivovat takříkajíc napevno?

Předem moc děkuju za odpovědi
zdravím
a přeju dobré obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj lidi,
zkouším si s pomocí naprogramované strategie upozorňovat na potencialní paterny, v poslední době se mi ale MT4 asi trochu zbláznil. Na všech hodnotách ve strategii mám hodnotu 0, ať se jedná o Price, CCI, EMA nebo cokoliv jiného. Přitom graf i se mi zobrazuje normálně. Nevíte někdo jak z toho ven?

Díky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan, Sinuhet:
Díky za rady. Už mi to funguje a správně se to vybarvuje. Klíčový tam bylo zadat těm ostatním bufferům EMPTY_VALUE .

Mám teď ale další problém. Do proměnné si ukládám určité hodnoty během tvoření svíce a vždycky když se začne tvořit nová svíce chci aby se tato proměnná nastavila znovu na hodnotu 0 .
Řešil jsem to touhle podmínkou :
if (dHigh == dLow) a = 0;

kde dHigh je aktuálni High
dLow je aktuální Low
a je proměnná

ale zas mi to nějak blbne. Někdy se to vynuluje, ale někdy ne a pokračuje to na hodnotě kterou nasbírala na minulé svíci, jako kdyby v rychlejším trhu nestačil zaregistrovat že první tick každé nové svíce je High rovno Low.

nevíte čím to je?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...