Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Cesta tradingu: Teorie životního scénáře [1]


Doporučené příspěvky

To majkll.

Souhlasím s Vaším názorem,že bychom měli tyto knihy číst a přemýšlet nad nimi,ale podle mého názoru jejich hlavním smyslem je to,abychom si uvědomili,že je dobré mít svůj životní scénář,ve kterém bychom byli spokojeni,možná i šťastni.To je věc všeobecně platná,ale vše ostatní co je napsáno za tím,je pouze subjektivní názor konkrétního člověka X.Y. a ani nikdo z autorů knih by se neměl pasovat do role zákonodárce,který určuje pravidla co bychom měli splňovat abychom byli šťastní.Každý člověk je individualita a proto každá cesta ke štěstí musí být pouze jeho individuální záležitostí.Je to dáno tím,že pocit štěstí je emoce a ne nějaký kalkul.Sám víte,že jste svému předřečníkovi za určitý druh kalkulu vyčinil.Možná,že někdo má v sobě zabudovaný přirozený životní scénář automaticky,jiný si ho uvědomuje postupně,ale vše musí vycházet z individuálních psychologických pochodů a ty se nenechají nalinkovat,nebo naučit z knih.Někdo s těmito závěry může souhlasit,jsou mu blízké,ale ostatní s nimi nesouhlasí,protože jejich psychologie není schopná se s těmito závěry stotožnit.
Těmto knihám právě vyčítám polohu všeobecné pravdy.I když vycházejí z psychologie,která oslovuje většinu,musíme si uvědomit,že většina nejsou všichni.Jsou zaměřeny hlavně na lidi,kteří něco chtějí dokázat,kteří nejsou pouhou součástí stáda a patří k individualitám,ale na druhou stranu se k nim tak nechovají.Když se podívám kolem sebe,na preference úspěšných lidí,nedá se říct,že by byli všichni šťastni podle návodů těchto knih.Někteří se chovají podle výše popsané trojnožky ke své spokojenosti,ale jiní jsou šťastní úplně podle jiných dvou,třech......,nebo osminožek,kde nehraje žádnou roli rodina a koníčky a které nejsou nikde popsané.Každý člověk je jedinečný a proto by měl hledat svoje štěstí originálním způsobem.Je dobré tyto knihy číst,ale nenechme se ani na vteřinu ovlivnit jejich názory co je dobré,nebo špatné,svoji pravdu a svoje štěstí si musíme nalézt sami,i když bude třeba v rozporu s těmito knihami.Úmyslně jsem tento článek pojal v tomto duchu,i když s většinou myšlenek souhlasím,ale chtěl jsem upozornit na důležitost vlastního pohledu,jako něco nadřazeného všem knihám a upozornit na věci které nejde poušalizovat.Nebo věříte i tomu,že může být člověk úspěšný trader jenom za předpokladu uvedené trojnožky?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

MERKUR1: Trošku obtížně se s Tebou diskutuje, protože "slyšíš, ale neposloucháš." Obecně co se týká všeobecných pravd: Všeobecné jsou proto, že opravdu mají (ať chceš či nechceš) všeobecnou platnost. Pár příkladů takových všeobecných pravd aby bylo jasné o čem mluvím. -Když nebudeš pít budeš mít žízeň, když budeš málo oblečený a venku bude -20 bude Ti zima, když se budeš cpát jak zjednaný a zároveň mít málo pohybu budeš tlustý jako prase........ Má smysl s těmito pravdami polemizovat způsobem: ale eskymákům bude menší zima než černochům, nebo mám známého, ten se cpe jak zjednanej a je štíhlej jako proutek ? Taková polemika mi prostě nedává smysl. Stejně jako mi nedává smysl polemika typu že znáš někoho kdo je štástný a úspěšný přesto že v jeho životě rodina nehraje žádný význám. Podle mně je to (sorry) kravina jak mraky a to z toho prostého důvodu, [bold] že jsme prostě udělaní tak, že když nebudeme pít, budeme mít žízeň, kdž se budem cpát budem tlustí, když se málo oblačeme, když je venku zima bude zima i nám, když budeme sami bude nám smutno, když nebudeme milováni, budeme, nebudeme se cítit napnění.[/bold] Obávám se, že Tvůj pohled na tvz. úspěšné lidi je poněkud povrchní. Jistě, možná se usmívají, mají třeba i spoustu přátel, auta domy a já nevím co ještě. Ale jak se cítí uvnitř to nevidíš. Nevím, jestli se z někým takovým znáš osobně tak dobře a natolik, aby se Ti svěřoval se svými pocity. Máme se ženou mezi našimi blízkými několik úspěšných lidí. Ředitelka nejmenované kosmeticé firmy, majitel stavební firmy, ředitel a spolumajitel jedné poradenské firmy (to je můj společník) a ředitel pobočky firmy která obchoduje s návěsy na kamióny. Všichni čtyři mají sedmicifrný roční příjem a shodu okolností si všichni čtyři prošli životní etapou, kdy se rozvedli a byli sami. A vím dost podrobně co tenkrát prožívali, jsou to naši přátelé a hodně jsme o tom s nimi mluvili. A říkám Ti že pokud se někdo tváří spokojeně přesto, že rodinu nemá (a rodinou myslím samozřejmě třeba i partnersví, nebo manželství třeba i bez dětí, prostě někoho blízkého) , nebo je rodina v troskách a nefunguje jak by měla, tak je to jen maska. Protože člověk prostě potřebuje, aby ho někdo miloval a aby měl někoho možnost někoho milovat. Jsme tak prostě udělaní. Proto je to obecná pravda a proto obecně platí. A pokud to má někdo jinak, pak je většinou člověk, který je nějak sociálně a citově poškozený, většinou výchovou, rozhodně to není norma a už vůbec ne něco, co by mělo být jakkoli inspirativní. A pokud je někdo kdo je a žije sám "spokojený", je to většinou spíše jen stav smíření se s danou situací, než to , že by jim to skutečně vyhovovalo. A jak vypadá rodina, která je materiálně zabezpečená na nejvyšší míru, ale nefungují tam vztahy a chybí láska si lze demonstrovat na jednom z nejkřiklavějších případů řeckého rejdaře Onasise. Ze tří dětí dvě spáchyly sebevraždu, přesto že mohly mít vše na co si vzpoměly a třetí se zabil nešťastnou "náhodou".
Můžeš se mnou polemizovat jak chceš, ale nic na to nezměníš, maximálně si tak budeš akorát lhát sám sobě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomassino, MERKUR1:

souhlasím naprosto s Tomem..ty knihy jsou o obecně platných pravdách, které tak prostě fungují..já osobně zastávám myšlenku jednoty - tj. že jsme si všichni velmi podobní a všichni proto např. dokážeme ve svém pravém nitru přirozeně rozlišovat, co je správné a co není správné...tj. proto věřím, že toto dokázal i Hitler, jen byl natolik slabý, že se podle toho nedokázal řídit...

stejně tak jako hitler nedokázal jednat správně, nedokáže si někdo připustit, že šťastnou rodinu zkrátka potřebuje ke šťastnému životu..že potřebuje přátele.....(naschvál nepíšu o penězích, protože jejich obecnou a odvěkou nutnost tak moc neuznávám...protože byly vytvořeny uměle..tj. nejsou od přírody přirozené...ale samozřejmě pro lidi, kteří jsou smíření s tím, že prožijí život v současné společnosti podle současných zákonů, jsou peníze nezbytnou částí trojnožky..ale to je opravdu na delší debatu mimo web)

PS. myslím, že navzájem přesvědčovat bychom se mohli donekonečna..a nikdy bychom se nepřesvědčili..tak to prostě funguje..proto člověk daleko snáze než pravdy, které mu někdo neodbytně vysvětluje, přijímá pravdy právě např. z knih, které si člověk sám najde...protože je čte dobrovolně bez vnějšího nátlaku..v tom je ten obrovský rozdíl..člověk se může plně stotožnit pouze s tím, co si sám vybere..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,

tak precital som si clanok, v niecom ma pravdu ale v niecom nesuhlasim - a to je neustaly apel na spravanie sa ako vitaz,,, neviem ci som to zle pochopil, ale pochopil som to asi takto - som vitaz, frajer, majster, nepochybujem o sebe, som super.... no lenze toto uz dost hranici s egom. moznoze som ina povaha, ale skor si myslim, ze v tradingu ma sancu skor lisiak ako niekto kto sa chova ako vitaz.
lisiak je osoba vrtka, prefikana, chytra, nenapadna, skromna a za chrbtom robi divy. taky clovek nepodlahne euforii, je v strehu a je si vedomy rizik a nastrah. je skromny, vyckava a ako vitaz sa sprava az ked je na to vhodna doba, a este lepsie ked je na to dovod . u nas je popularne jedno take porekadlo - nekric hop, kym nepreskocis plot... podvedomie je sice pekne, ale to sa ma chapat ako sebavedomost a uznanie faktu, ze dane veci zvladame, ale co sa tyka situacie, je lepsie byt v normale, ako hviezda. nebojte sa nic, stejne vas budu mat za namyslenych :D neviem ci chapete co chcem povedat, skratka ten vitaz sa da akceptovat len za istych okolnosti, ked je na to dovod. akonahle ste takto stale, uz to hranici s egoizmom, neomylnostou, agresivitou a taketo crty v tradingu narobia pekne skody. myslim si ze clovek by mal byt vitaz sam pre seba - stejne vas okolie neprijme, lebo zavidia. aspon budete mat od okolia pokoj a ostane vam v tomto fachu pokora a postreh, ktore su priam nevyhnutne. a toto sa tyka aj osobneho zivota. kto chce tak si k vam cestu najde, rovnako ako vy si hladate cestu k inym. ak sa aj niekto lutuje, ma okolo seba uboziakov jemu podobnych, ale to by som neodcudzoval - tito ludia si skvele ponadavaju pri pivecku a je im spolu fajn, oni totiz nic insie k spokojnosti nepotrebuju a nam nenalezi pravo to posudzovat. ako sa hovori - kazdy si je sam strojcom svojho stastia...
este si myslim jedno - ak skorovitaz pochopi, ze je utlacany a zastrasovany, aby jeho nadriadeni mali z neho tucne konta a pohodu, uvedomi si ze ked strach zahodi, lebo sa nema coho bat, rozbehne si sam vlastny biznis, stane sa vitaz.
ak ale vitaza pohlti ego, zacne robit chyby a spadne na uroven skorovitaza, lebo to ego ho nacisto zaslepi.
a co sa tyka porazeneho - tam suhlasim s autorom, takym zial niet pomoci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to majkl,

Vďaka za reakciu, vieš ono po robote mám tak asi 5 hodín času cez pracovné dni. A žiaľ čas na vzťah nemám. A víkendové vzťahy zas nie je to čo by som práve chcel.
Jeden vzťah sa mi kvôli času už rozpadol. Veľmi sa bili tieto dve záležitosti. Ja ženy milujem ale trading taktiež. Išlo mi srdce potrhať, ale trading je to čoho sa musím držať. S mojou priateľkou si udržujem vzťah ale iba kamarátsky občas skočíme na večeru a je mi s ňou fajn. Ale už si našla druhého, takže je to uzavreté. Možno niektorý krútite hlavami. Ale akonáhle už konečne dám v robote výpoveď. Tak potom bude času aj na riadny vzťah, žiaľ dovtedy nie.


Ono nie je problém bývať spolu a robiť tak trading. Bolo by to ideálne. Lenže kým sa dvaja ľudia rozhodnú žiť takto spolu. Tak dovtedy je nutné venovať tomu čas a energiu a toho teraz absolútne nie som schopný, žiaľ. Toto je pre mňa moitivácia, získať si čas a byť schopný prežiť mesiac bez výplatnej pásky. Toto je cieľ jedna. Kúpiť si viac času a potom veci sa dajú do poriadku a budú plynúť prirodzene, v živote platí niečo za niečo.

nickirout
Link to comment
Sdílet pomocí služby

clanek super.

pomohlo mi to uvedomit si nektere veci, ziskat zase dalsi uhel pohledu. a to je asi neco co ocekavam od studia, cteni a knizek. ne nejaky navod, ale rozsireni obzoru, myslenkovy stimul k dalsimu premejsleni a vytvoreni si vlastni cesty. myslim, ze tak nejak to je i u vas ostatnich. ono at delame co delame, porad to bude jen ta nase vlastni cesta... a bejt na ceste je parada.. uzivam si to. uzivejte si to:)

kazdy jen sam si muze posoudit svoje stesti...


nedavno mi dosla jedna vec.. live mohu obchodovat cokoliv cemu verim, ale abych tomu veril, musim si to vyslapat z niceho. mozna jen znovu objevim finwin nejakou delsi cestou, ale potrebuju ji projit abych nemel v live zabrany. jit do live je pro me jit si pro zisky a vedet ze uz je tam mam pripravene a ta duvera musi bejt podlozena tou cestou. takze neresim uz nic a nezajima me moc kdy to bude, kdyz to nikdy neprijde, neudelam to. kdyz to prijde udelam to. zatim, sem opustil testovani hotovych systemu a vratil se k pozorovani trhu a testovani malych drobnych myslenek. skoro vzdy se ukaze, ze cesta vede prave asi tudy...kudy vedou zname obchodni plany... clovek si overi, ze jeho napady nejsou moc skvele a ze je treba nastupovat do trendu na korekcich... ano, nevytvoril plan, ten je vlastne znamej, ale potvrdil si neco a vytvoril kus duvery... a to je moje cesta kterou ted jdu. casem se k tomu obchodnimu planu doberu a jak rikam, mozna to bude finwin jak vysity, ale preci jen to bude jinej finwin:)

co nam z toho, nebo alespon me plyne... ze cesta je dulezita....
nebo vam bude stacit kdyz vam guru rekne... prijmete svet a realitu takova jaka je, nema smysl nebejt stastnej a trapit se... budte v pohode:) k tomu abyste byli?:)


jojo, zadne zkratky neexistujou, je to drsne, ale je to fer:)

preji vsem at si uzivaji svoji cestu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tomassino:

Zdravím,

první část článku fakt super, vynikající myšlenka s tou trojnožkou. K druhé části "TEORIE ŽIVOTNÍHO SCÉNÁŘE " můžu jen dodat, že se na míle vyhýbám knížkám, které škatulkují lidi do tří skupin vítěz, skorovítěz, poražený (celkem směšné). Blbnou lidem hlavu, a pak je potkáváte na ulicích, kde Vám nabízejí nějaký zaručený business, ale nemůžou Vám říct k tomu žádné bližší informace. Souhlasil bych s názorem, že 80% literatury na toto téma je absolutní brak. Co se týče třetí a čtvrté části souhlasím s tím, že rodičovství ovlivňuje jednání dítěte v dospělosti, ale je to téma které by se mělo ponechat spíš profesionálním psychologům. Každopádně názor, že už v šesti letech je jasné, jestli budeme úspěšní nebo ne v budoucnosti, se mi zdá ulítlý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marko99999:
Vystřílel jsi celý zásobník, ale terč zůstal nedotčen. Jak psal AndrewD: .... jsem si jistý, že minimálně ti, co toho Douglase mají načteného, pochopí [bold](tedy pokud nemají svojí pravdu diamterálně odlišnou a to nezpůsobí, že ještě než dočetli odstavec, přestanou vnímat, jelikož jejich podvědomí bude tuto informaci filtrovat, aby se nedostala do rozporu s informací, kterou oni vnímají jako svou fungující pravdu, což by vyvolalo emoční rozpor uvnitř podvědomí) :D. [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kuskus.

S názorem na zaškatulkování lidí způsobem popsaným v článku mám také problémy.
PODLE MÉHO NÁZORU neexistuje na světě člověk pouze jednoznačně pozitivní.Můžeme označit za vítěze člověka v oborech,kde můžeme jeho výkony spočítat,nebo změřit,ale celoživotně morální vítěz se snad ještě nenarodil.I ta největší autorita má svoje slabiny,je to také jenom člověk,který nemusí mít na druhé každý den čas,má svoje problémy.Když si dáme na pomyslné misky vah,pozitiva a negativa,nebude mě snad nikdo tvrdit,že jsou morální vítězové,kteří mají misku vah plusů plnou a misku mínusů prázdnou.Podle mého názoru vítězem se může stát ten,kdy jeho plusy převáží mínusy a poraženým se stane ten,když jeho negativa převáží nad pozitivy.Jsou ale vcelku normální situace,když přijdu za vítězem pro pomoc a on mě nepomůže.Pak si v duchu řeknu,stále tě považuji za vítěze,ale v této konkrétní situaci jsi mě zklamal.Naopak se někdy může člověk dostat do složitých problémů a pomůže mu poražený,od kterého by to nikdy neočekával.Pak si řekne,i když jseš poražený,nyní jsi mě příjemně překvapil a udělal jsi pro mě víc než všichni vítězové,které znám.Nechci,aby mě někdo napadl,že píši o něčem jiném.Držím se pouze obsahu vět v článku,jejich významu a popisuji normální život,se kterým se nad všichni setkali.K do o sobě může říci,že nikdy neublížil své partnerce?Je tu ještě další věc.Kdo si dovolí říci,ty jsi morální vítěz akceptovatelný všemi a ty jsi poražený?I toto je závislé pouze na subjektivním názoru každého a jako ve všem,co se týká lidské psychologie,nikdy se všichni neshodneme na objektivní pravdě.Když to trochu zlidštíme,někomu se líbí brunety,někomu blondýnky.
Otázka ovlivňování dítěte rodiči,do jakého věku,je složitá a souhlasím s tím,že je to otázka pro profesionály,kteří by z těchto pár vět v článku museli vytvořit knihy.Nechci příliš polemizovat s názorem,jestli můžeme dítě do šesti let sformovat buď jako vítěze,nebo poraženého,ale podle mého názoru je lidský věk příliš dlouhý na to,aby každý člověk zažil různé psychycké veletoče,které ho mou zásadním způsobem změnit.Když půjdu do extrému,jsou to války,když se budu držet naší součastnosti,jsou to pouliční party,které dokáží z bezproblémových adeptů na vítěze,vytvořit poražené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tomassino.

Včera jsem nesouhlasně reagoval na některé Tvoje závěry a dnes bych se zastavil u dalších.Znovu a už po několikáté opakuji,že souhlasím s tezí životního scénáře založeného na trojnožce- práce,koníček a rodina.Cítím to úplně stejně a samozřejmě,že souhlasím i s tím,že je člověk od přírody k některým věcem předurčen.JÁ POUZE ŘÍKÁM,ŽE PRO ČÁST LIDÍ JSOU TYTO VĚCI NEDOSTUPNOU TEORIÍ A PROTO BY SI MĚLI VYTVOŘIT SVŮJ ŽIVOTNÍ SCÉNÁŘ NA JINÝCH ZÁKLADECH A JINÁ SKUPINA MŮŽE MÍT JINÉ PRIORITY.
Ty děláš jednu chybu,že od sebe neodděluješ matematický pragmatismus a psychologii a na moje názory na psychologické pochody používáš nepsychologickou argumentaci všeobecných pravd.Když přijde do ordinace pacient s bolavou duší,určitě bude potřebovat psychyatra a ne meteorologa,který někde měří teplotu a podle ní nám říká jak se máme ustrojit aby nám nebyla zima.Říká se,že dobrý psycholog nikdy nebude říkat,že zná skutečnou pravdu a proto zde všeobecné pravdy neexistují.Všechno to jsou pouze dohady,které se mohou v čase vývoje měnit a mohou být závislé například i na materiálním zabezpečení.Možná,že jsem svoje příklady nenapsal příliš srozumitelně,ale šlo mě pouze o příklady a nenapadlo mě,že je budeš napadat tímto způsobem.Samozřejmě,že nemohu vědět jak se lidé chovají skryti zrakům veřejnosti,ale vycházel jsem ze statistik názorů žen od války do současnosti.Samozřejmě,že se shodneme,že je pro ženu nejkrásnější mateřství,tak proč se tato potřeba za posledních 60 let dost snížila a naopak začíná hlavně u mladých emancipovaných žen převládat preference a potřeba kariéry?Jako lidi jsme k některým věcem předurčeni,protože je k životu potřebujeme abychom byli šťastni.V demokratických zemích máme možnost je naplňovat,ale co v totalitních a nábožensky fanatických režimech?Všichni si jsme rovni,ať jsme bílí,nebo černí.Každý člověk na této planetě má právo na štěstí,je předurčen k lásce,ale například pro desetimiliony muslimských žen je Tvoje trojnožka pouhou nedostupnou teorií.Oni nemají základní lidská ani politická práva,nemají šťastné manželství,koníčky a ani práci.Nebo to chceš spochybňovat,že to sem nepatří?Tak půjdeme na malý český píseček.Kolik procent lidí v této zemi se má možnost věnovat koníčkům?Žiji v chudším kraji a proto vím,že většina se mu nevěnuje a i kdyby chtěla nebude na něj mít peníze.I zde trojnožka rodina,koníček a práce neexistuje,protože většina mužů maximálně chodí do hospody,nebo celé dny koukají na komerčních televizích na všechny nesmysly,ale to nemá s koníčkem nic společného.I na tyto případy byla zaměřená moje argumentace,že si musí svůj životní scénář vybudovat trochu jinak.Znám i pár lidí z horních deseti tisíc,ktří mají peníze,zůčastňují se sběratelských aukcí,ale ani v jejich případě se nejedná o koníček,ale pouze o módu.Vrcholem byla pražská aukce věcí ruské provenience kam se nahrnuli ruští obyvatelé Karlových Varů a předvedli snobismus v té nejzrůdnější podobě.Proti nim tam dražila petrohradská Ermitáž a moskevská muzea,ale neměly nejmenší šanci,protože tam šlo jenom o jediné,o ješitnost.Jako lidi jsme předurčeni k těm nejkrásnějším lidským vlastnostem,ale záleží pouze na nás jestli je chceme naplňovat,nebo je obcházet.Jsme předurčení chránit a milovat svoje děti.Tak proč jsou plné dětské domovi a na nemalém statistickém procentu se dopoštíme násilí?Tome už jsi skutečně pochopil o co mě vlastně jde?Souhlasím s tím co jsi napsal ohledně životního scénáře,ale jaký bude,to je individuální záležitostí každého jedince.Tvůj návod je ideálním řešením,ale ne pro všechny.
Chci zareagovat na další věc se kterou nesouhlasím,protože opět mícháš dohromady psychologické a nepsychologické záležitosti.Napsal jsi větu:A OPĚT SI TROUFÁM ŘÍCÍ,JE JEDNO,KTEROU ČÁST Z TROJNOŽKY NAPLNÍ TRADING.MŮŽE TO BÝT ČÁST PRÁCE,ANEBO ČÁST KONÍČKU,ALE VŽDY JEN JEDNA.Já provozuji sběratelský koníček více než 20 let,vychází z mích pocitů,líbí se mi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a potřebuji ho k životu jako určité odreagování od práce.Zde hrají rozhodující roli pocitové záležitosti,kde jsou peníze na vedlejší koleji.Několik let jsem se při práci věnoval tradingu a nyní jsem odešel ze zaměstnání a věnuji se tradingu na plný úvazek.Zde jsou na prvním místě peníze a studený pragmatický kalkul,kde není prostor pro city.To není koníček,ale normální zaměstnání a musím se chovat tak,abych se svými blízkými neskončil pod mostem.Sběratelství je něco navíc,treding je ale nutnost.Nedovedu si představit,že bych do tradingu tahal city a do sběratelství vypočítavost.Zde na Finančníku vyšla jedna knížka,kde renomovaný autor na toto téma píše:EXISTUJE JEN JEDINÝ ROZUMNÝ DŮVOD PROČ OBCHODOVAT-VYDĚLÁVAT PENÍZE.PENÍZE NÁS PŘITAHUJÍ K TRHU,ALE VE VZRUŠENÍ Z NOVÉ HRY ČASTO PŘESTANEME BRÁT TENTO CÍL V ÚVAHU.ZAČNEME OBCHODOVAT PRO ZÁBAVU,JAKO ÚNIK.JAKMILE JEDNOU OBCHODNÍK ZTRATÍ SVÉ SOUSTŘEDĚNÍ NA PENÍZE,JEHO ŠANCE JSOU NULOVÉ.Přesné a výstižné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1:

budu se snazit byt velmi strucny. Toto je server o tradingu.
Tomassino napsal clanek, ktery muze byt lidem prospesny, pokud se nad nim zamysli a neco si z toho vezmou pro sebe.
Pokud si nic nevezmou, je to jejich svate pravo.

Ale ty tvoje prispevky jsou spis na nejakou studii nebo muzes zacit psat blog. Ale (a to nic ve zlem) nikomu tady moc nepomuzou a to je smysl fora. Jsem asi sobec, ale myslim jenom na to abych uspel v tradingu. A to ze trojnozka neni aplikovatelna pro zeny v muslimskych zemych nebo cloveka v Chanove bez pristupu k internetu je mi uplne jedno, to je jejich problem.

Ja si velmi strucne receno beru z clanku to, ze abych byl spokojeny, tak se hlavne musim snazit a musim mit naplneny nejake zivotni oblasti. A je jedno jestli to nekdo popise jako trojnozku nebo jako pyramidu od Masllowa. Pokud je clovek nespokojeny, tak se snazi hledat cesty, jak to zmenit - a tak ja si predstavuji viteze - proste clovek, ktery si dokaze stanovit cil a hledat cesty jak ho dosahnout. A je uplne jedno jestli se to tyka prace, rodiny nebo volneho casu apod. V kazde oblasti lze dosahnout spokojenosti, jenom to chce neco delat. Ale u vetsiny lidi prevlada pouze lenost a tak prohravaji a tak se vitezi nikdy nestanou. A ja chapu viteze jako spokojeneho cloveka, bez ohledu na to, jakou ligu hraje, jak uz tady bylo.

Takze abych to shrnul, az budes priste neco psat, zkus napsat neco praktickeho, co by nekomu pomohlo, nez zpochybnovat neco, co muze byt pro nekoho uzitecne. Protiargumentace je urcite uzitecna, ale musi z ni vzejit neco praktickeho a uzitecneho, misto jenom popirani.

Lada

P.S. nic proti tobe nemam, tak se omlouvam za to jak to pisu, ale proste mi ty tvoje prispevky prijdou, ze nikomu nijak nepomuzou, coz neni v souladu se smyslem tohoto fora, teda aspon tak jak ho chapu ja.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Tomasinovi za zajímavý článek a nejen za něj, taktéž za jeho obchodní deník, backtester, s kterým již dlouhou dobu kamarádím.
Osobně si myslím, že nejsem vyloženě studijní typ na psychologii, rad se k této oblasti stavím takříkajíc selským rozumem, jak si vzpomínám tak ve škole mě nikdy nikdo neučil zabývat se svým nitrem. Život, ale jak jsem zjistil právě zřejmě s určitým záměrem vytváří překážky a nástrahy, které nás mají nasměrovat nad hloubáním nad sebou samým. Již před lety jsem pro sebe objevil něco v tomto smyslu „nejtěžší je zvládnout život sám se sebou“.
Tvoje myšlenky o trojnožce se mi líbí a vnitřně se s nimi shoduji, nelze žit plným a šťastným životem, bez naplňovaní všech „noh“, jinak je to nalhávaní si něčeho jiného a uvědomění si této skutečnosti již představuje značnou část posunu vpřed.
Část, ve které píšeš „jak vzniká scénář“ mi připomnělo povídání o Toltécich od Duška, ve kterém v jedné části se zmiňuje o příbězích lidí, kteří zapomněli na určité nepříjemné (neboli špatně interpretované) zážitky z dětství, které je ovlivnily na celý život. Jejich podvědomí si zafixovalo určitou skutečnost, která se odehrála, upravilo si ji podle své pravdy a následně i v dospělosti při určitých situacích se takto „postižení“ lidé chovají nelogicky, iracionálně, plní strachu hněvu apod. I pro mě je moje podvědomí jako černá schránka, která nejde jen tak otevřít a vyčistit od všech klamu a iluzí co se v ní nahromadily.
Mírně odbočím od tématu článku. V posledních měsících hloubám nad touto větou „S jakou myšlenkou to činíš“ Zjišťují, že je podstatné si uvědomovat, s jakou myšlenkou vykonáváme činnosti, žijeme život. Pokud něco činím a dělám to s myšlenkou odporu, zbytečnosti, z pohrdáním atd. vytvářím si problém. Před určitou dobou jsem mněl bolesti hlavy několikadenní, ale jen v práci, doma bylo všechno OK. Mněl jsem následně rozhovor s jednou osobou, která mně navedla na uvědomění si této skutečnosti. Nemusím jistě rozvádět, že když jsem si uvědomil, že jisté pracovní činnosti , ať o jejich smyslu pochybují začnu vykonávat s pozitivním vědomím, bolesti hlavy zmizí. Takže vždy, když pociťují že mě začíná bolet hlavy začínám vzpomínat co jsem dělal a na co jsem myslel, to znamená s jakou myšlenkou jsem to dělal a kupodivu mohu říci, že toto uvědomění mi nejen odstraňuje tuto bolest, ale já tak trochu začínám i komunikovat se svým nitrem skrz tuto bolest.
Ještě bych zmínil jednu myšlenku, která plynule navazuje na předchozí. Proč činím to, co činím? Co od toho očekávat a proč skutečně tak činím? Když začnu si klást tyto otázky třeba k tradingu, objevují obrovskou změť vlastnosti, které se proplétají a vzájemně se kříži. Nejtěžší je uvědomit si skutečné důvody a přiznávám, stále si mi to moc nedaří.
Nejpodstatnější je ale začít hloubat nad sebou samým, jen pak můžeme změnit svůj scénář a život.

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...