Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Time And Sales


Pavel K.

Doporučené příspěvky

Zakladam tohle vlakno, protoze si myslim, ze TaS jsou docela dobra pomucka pro pozorovani trhu. Sam jsem ale nenasel moc informaci, jakym zpusobem je vyuzivat.
Zatim sleduju aktivitu trhu, tim myslim, jak rychle pribyvaji nove sparovane prikazy treba na low a high apod. a v jakych objemech. Rad bych ale slysel postrehy od nekoho, kdo to pouziva jiz delsi dobu a vi, jak na to..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavel K. Zdravím, objevil jsem toto vlákno ve snaze najít něco ohledně T&S a vidím,že velké množství traderů tohle téma neoslovilo:(. Můžu se zeptat jestli jsi v tomto ohledu nějak postoupil.Zároveň s grafem sleduji Level 2,což mi přijde jako dobrá pomůcka,ale rád bych se naučil ještě analyzovat právě time&sales ,ale vůbec nevím,jak to spojit. Můžeš mi aspoň částečně poradit ? Díky Tomas

11214

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZDQ
cize k dnesnym grafom z vlakna "diskuze o aktualnom deni na trzich"

vstupil si na FGBS na 108,300 buy kedze pod tebou na bide bol zaklad vysse 2000 limit prikazov a na 108,285 vysse 3000.
SL si mal na 285 alebo 280 ???
Kedze v DOMe vidis len limitne prikazy ake su tvoje "myslienkove postupy" na danej urovni co sa tyka "time and sale" ??? , chces vidiet vyssi pocet zrealizovanych obchodov na asku z market a stop prikazov na danej urovni ???
Vystupil si na 108,315 kedze o uroven vyssie na offer bolo vysse 2400 kontraktov ??,bral si do uvahy "time and sale" v danom okamihu ??
Inak existuje k tomu niejaka dobra literatura??. Co som presiel Brozove clanky na webe tak su zv§csa bez obrazkov a ide asi len o uplny zaklad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stomas,

skusim pekne polopate, v L2 vidime likviditu (limit) a v T&S vidime ako sa ta likvidita konzumuje (za market). Treba sledovat oboje inac nevieme co sa vlastne deje.

kuky,

na T&S sledujem momentum a je to dolezite. Ma trh silu sa cez velke urovne prezrat a trha si z nich velke kusy alebo na tychto urovniach zaujem oslabne a zacinaju sa objavovat ordre do opacneho smeru?

Rano tam bola uroven 3700 kontraktov a pred nou dve dvetisicove, na FGBS je pre mna zaujimava prave uroven 3000+ ale trh nemal naladu sa bit ani s tymi 2tisicovkami a prave to vidis v T&S. Pockal som kym hitnu tych 120 co ostavalo a rychlo dnu za limit. Obchod by som uzatvoril najneskor na 285 keby sa uroven zmensila na tolko ze by bola ohrozena. V takej situaci treba rychlo klikat :) Pripadne mozes umiestnit stop pod nu ale to robim skor na rychlejsich trhoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq

robis to velmi dobre a logicky, limit pred barieru a stop pod barieru, ak vidis na grafe smer, tak vystavovat objednavky do trendu a mas velmi slusnu pravdepodobnost zvysit win ratio.

len bacha na tieto veci do protitrendu, velke ordre mozu byt pascou pri SR urovniach kde velky hraci umelo vystavia limit 1000+ a ked sa nakopi ich pozadovany order pred umelou barierou ,tak stiahnu svoju 1000ku a bidnu za market co sa da.

ale som rad ze konecne vidim niekoho kto sa zaobera trhom :). nech sa dari. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq

ja rozumím tomu co je Level 2 a T&S,jenom se mi nedaří uchopit analýzu právě z T&S...chápu,že mě tady zajímají velké skupiny STP orders,ale vlastně ani nevím co je už velké množství a co nestojí za řeč...tomu principu rozumím,jenom zatím nevím jak s tím naložit..:)
Level 2 vlastně chápu jako obrázek toho na jaké cenové hladině se tvoří bariéry,což v konečném důsledku naznačuje,kde umístit Lmt na vstup nebo SL,PT na výstup...Zase je důležité dostat to více do krve,protože vždy je vidět nějaká relativně blízká bariéra a umění je poznat,jak je významná a jestli ji trh spíše překoná či nikoli...věřím,že pokud znáš způsob,jak s tímto spolehlivě pracovat,tak je to současně s grafem mocný nástroj na orientaci co se v trhu reálně děje..

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stomas

asi celkom dobre nerozumies co vidis v T&S, pretoze v tom poradovniku niesu ziadne stop ani limit orders, ale Filled orders a prave na tomto zaklade mozes porozumiet o co ide, cervene su vsetky vyplnene predajne objednavky a modre su vyplnene nakupne objednavky. s toho vyplyva ze ak na nejakej hranici velky hraci zacnu nakupovat alebo predavat po velkych blokoch, musis nakupovat s nimi, nic viac v tom nieje. to je T&S analyza.

no a dalej tu mas orderbook a aby si vedel kde bezpecne ulozit limit a kde bezpecne stop. to je cele

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,zdq

můžu někoho z vás ještě poprosit o vysvětlení položek v nastavení Time&Sales ? Je tam několik různých bid/ask a nejsem z toho moc chytrý.Napadlo mě jestli by nebylo jednodušší sjednotit pod jednu barvu všechny ask a pod druhou barvu všechny bid.Jak to třeba máte vy?Nerozumím taky co přesně označuje položka Between back/Between fore.

Block alert se asi nastaví pro každý trh jinak,tak sechci zeptat jestli obchodujete FESX jaký block je pro tento trh vhodný podle vás?

Předem díky a omlouvám se za tyto banální dotazy.
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja mam zatial taku skusenost ze urovne dalej v trhu maju vyssiu pravdepodobnost fungovat, objednavky co zrazu vyskakuju na prvych dvoch troch najlepsich bid/askoch ma do obchodu nedostanu, castokrat ako rychlo sa objavia tak rychlo zmiznu, alebo mozno stihnu aj niekoho nalakat a potom uz iba vidis blok orders v opacnom smere.

No a jasna vec je nejst proti trendu v T&S lebo ak je silny tak ta urovne nezachrania. Najskor treba pockat kym momentum ochladne. To samozrejme nie je take jednoduche ako sa mi to hovori lebo nie vzdy sa to da jasne rozoznat kto ma v T&S navrch. Dnes som uzavrel obchod s profitom 3 ticky ktory by kusok na to letel 15 na FESX. Na to su asi skusenosti a screentime. A samozrejme v tomto type obchodov sa pocita kazdy tick takze chceme dostat dobru cenu.

Stomas, nastavenia neries, block neblock na FESX obchoduju velki v stovkach kontraktov ale nemyslim ze to robia naraz takze treba sledovat vsetko co sa hybe a je napr. nad 50kontr.

Airmike, pozeral som tie videa o "delta trades", ak som to pochopil a vygooglil spravne tento indikator ukazuje o kolko viac sa zobchodovalo volume do jednej strany, cize je to vyborny doplnok k T&S ak si tam nastavim vykreslovanie na nejaku rychlu periodu tak sa viem zorientovat ako to prebiehalo a ak to neni jednoznacne z T&S, vidim kto ma navrch, kdezto v T&S vidim len aktualny moment a minuly priebeh si tazko vizualizujem ak nie som genius.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

www.videos.traderslaboratory.com/video/668/NYSE-TICK--Cumulative-Delta-Trade

www.videos.traderslaboratory.com/video/695/Futures-trading-with-Cumulative-Delta-FT-Scalp-entries

presunul som tie videa sem ak by si to chcel aj niekto iny pozriet.

tych indikatorov je tam viac, ak myslis to prve video kde na velmi kratkom TF signalizuje tie dynamicke sviecky, tak to je indikator signalizujuci aktivitu ak som spravne pochopil na indexe, ci je nakupny alebo predajny tlak na indexe, no a kedze index ako podklad, ovplyvnuje futures . tak ho predchadza. a da sa na zaklade toho vstupovat, nejedna sa teda o hitovanie limitnych objednavok na futures. no a tie dalsie dva indikatory su mi trosku zahadou. musim ho lepie pocuvat co vravi.
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...