Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Time And Sales


Pavel K.

Doporučené příspěvky

Airmike,

velmi likvidne trhy ktore sa moc nehybu pod tym si ja predstavujem hlavne STIRs, oprav ma ak sa mylim, nejake spready v nich?

Ok ale k teme, neviem ci sa to da nazvat patternom, ja sa na FESX snazim vystihnut otocenie trhu, v doobednej session sa trh casto pohybuje v konsolidacii a je tam par obratov. Konkretne vstup som tu uz opisoval, sledujem velmi likvidne urovne v DOMe a ich reakciu ked sa k nim trh dostane, a odozvu v T&S na tychto urovniach. Ak sa javia silne a ak sa na nich prebudia velke ordre v T&S proti aktualnemu pohybu vstupim aj ja.

Pre vstupy uz ziskavam celkom cit, teraz pracujem na vystupoch lebo som zistil ze mam tendenciu vystupovat priskoro.

Ak si pod patternmi predstavujes vediet vysledovat spravanie a zaujem nejakej skupiny traderov tak to nie, takto sa na to zatial nepozeram.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tymi trhmi co sa nehybu som myslel skor bondy a indexy ako ESko a FESX. v porovnani povedzme z librou alebo eurom sa naozaj trosku volatilnejsie. prepocet v % tiez vychadza vyssi. z FX mam ale jedneho favorita, ktoreho som sice zatial neobchodoval ale planujem zacat, neviem ci to bude fungovat ale skusim nieco otestovat a dam vediet. je nim EURCHF. spread sa pohybuje od 1,5-2 bodmi a likvidita je dobra. pozri sem, myslim ze sa to neda porovnat z burzovymi trhmi, ale za skusku nic nedam. mrkni na volume.

www.dukascopy.com/plugins/fxMarketWatch/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdar flowtraderi (trader :) ) len som chcel dat echo ze treba dat bacha , hlavne na europu. FESX ideme pomaly rolovat , tak 3-4 dni pred expami. v T&S bude hodne velkych hitov po stovkach kontraktov . tak to len pre info. bude to riadny gulas teraz . inac dnes na FESX a ES ku 2 pekne trejdy a ostatne +/- autobus. posledny trejd bol ozaj dobry dam screen :)

11791

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diki za upozornenie zoberiem na vedomie - ja sa dnes tesim z TF uvodneho shortu do ktoreho som vcas vstupil na zaklade t&s, ludia co cakali na korekciu sa nedockali - zacina sa to stavat pravidlom na TF :( a teraz vo vecernej session to pekne rastie ale to je uz mimo mojich obchodnych hodin.
Ked sem uz davas screen, neda mi nespytat sa na zaklade coho si vstupoval ty. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

klasika Orderbook. dobra likvidita a velke hity na T&S , proti nesiel nikto velky.

mal som este dva velmi dobre obchody na FESX. tam je to cez den jednoduchsie lebo velky hituju ako blazni a medzi nimi sa maly stratia. ale vecer to je katastrofa, to prechadzam na ESko.

k tomu FESXu a rolovaniu , to je len taka infoska na co treba dat bacha. bude teraz T&S trosku menej citatelne. lebo ked sa roluje tak DEC sa shortuju po velkych objemoch a tak sa to bude miesat z ordrami hedgfondov a spekulantov. bude v tom riadny chaos. zatial sa este neroluje nejak estra, ale uz v piatok cakam masaker.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj všetci

Tu na financnikovi som prešiel všeliaké prístupy a sposoby obchodovania ale toto vlákno mi imponuje najviac, pretože sa zaoberá priamo trhom. Vidíme kde sa čo deje a kde su jeké silné SR úrovne a podobne.

Ak by som mohol shrnúť čom som sa naučil bolo by to asi toto. V L2 vidíme likviditu ktorá je na trhu
V podobe limitných príkazov čo sú umiestnene v trhu. Nejako všeubecne by sa dalo dalo povedať že v BID na nejakej úrovni je veľa limitov na nákup tak to pôsobí na trh ako suppotr a opačne je to na ASK, vela limitov na sell na nejakej úrovni pôsobí na trh ako rezistencia,
Buď trh tuto úroveň dokáže pohltit a pojde svojim smerom alebo mu dôjde dych a nastane obrat.

V TaS vidíme ako sa táto likvidita konzumuje za market a príkazmi STOP. Pri zelenej farbe sa nakupilo za ASK a pri modrej sa predalo za BID. Z tých ostatných farieb som trochu mimo. Tiež možeme pozoravať akou silou trh ide hore alebo dolu a tiež možme nazrieť do kariet veľkým hráčom.


Najviac sa mi páči že vidíme presne čo sa robí na trhu, a ako to Armike spomenul tak môžeme náš SL umiestniť za barieru (nemusí byť zbytočne veľký) a PT pred. Teraz su trhy dosť mrtve tak sa na L2 a TaS dobre pozerá, pomali to dostávam do krvy.

Ak by nato mohol niekto pozrieť či je to v poriadku.

Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

airmike,zdq
diky za vase prispevky, zatim se sice nechystam nejak L2 a TaS zapojit ale urcite to zacnu trosku sledovat, protoze moje vstupy dost casto postradaji nejaky smysl tak by to slo trosku lepe nacasovat a take vystupy se podle toho daji lepe ridit..

M888 ja jsem to taky pochopil tak jak to pises takze staci jenom aby to nekdo potvrdil ze chapem dobre :)

Jeste jenom takovy dotaz co mne neni jasne ... kdyz budou v TaS same modre cisla tak trh pujde nahoru nebo dolu? dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte Dnes som trenoval na FGBL. Druhý obchjod som predpokladal klasické ZLR alebo 0/v do trendu. na cene 121,40 bolo ask cez 500 kon. čo mi pripadalo ako zaujínavá uroven tak SL som dal na 41. Limit som tiež nastavil podla L2. Ale medvedom sa moc nechcelo, a potom rezistencia na 121 ,40 zmyzla. tak som obchod ukončil z malou stratou. A dobre som spravil.

12004

12005

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím


Idem na deme ráno europu a poobede ameriku a sledujem TaS. Ale nejeko mi to nejde , v USA trhy chodia hore dole
ale nieje tam vydieť žiadnu silnejsiu bid ask uroven.

Ráno v europe čakám na silnu úroven, musí byt aspoň 3x silnejšia než je priemer.
ale ked ju objavým , zrealizujem obchod, a potom neskor príde niekto kto dá 1000 kontraktov a úroven je preč a dostavam SL. v priemere mam 3 straty a jeden profit.



Ako sa darý vám ?


Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

M888

podla mna si zrejme dobre nepochopil co mas hladat a ako postupovat. pri orderflow tradingu predsa ziadne urovne nehladas. L2ku si uplne s kludnym srdcom mozes vypnut .


najprv hladaj pohyb , dynamiku, (velke ordre v T&S) potom chod do ceny aku maju tie ordre alebo ak si nestihol tak si pockaj. no a ked sipockas a dostanes dobru cenu na korekcii, tak potom si najdi tu uroven za ktoru potrebujes dat stopku.

podla toho co si pisal to robis presne naopak.

najprv si najdes nejaku uroven, polozis pred nu limit aby si sa dostal do obchodu, samozrejme ze sa donho dostanes lebo si v protitrende. ale do protitrendu nema zmysel skakat a chytat sa stebielok ze hadam to ta uroven vydrzi. to je cele uplne spatne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...