Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Time And Sales


Pavel K.

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Z ohledem k TaS a Level 2 mi nejsou jasné dvě věci. Doufám, že mi někdo poradí. První věc. Jestli to chápu dobře, tak v level 2 vidíme limitní objednávky, které tvoří likviditu trhu. Jsou tam vidět všechny limitní objednávky? Například: může i drobný obchodník zadat velikou limitní objednávku, v řádu stovek kontraktů, dál od trhu. Nebude jí chtít vyplnit. Když se cena přiblíží, tak objednávku zruší. A ta objednávka se zobrazí v level 2? Nebo jsou to jen limitní objednávky od market makerů?
Druhá věc je ta, jestli se musí všechny objednávky vyplnit. Např.: když by někdo zadal limitní objednávku v hodnotě několika tisíc kontraktů na danou úroveň. Bude tam ta objednávka, dokud se nenajde dalších tisíc příkazů na vypárování, pak se trh pohne dál. Nebo je možné tuto velkou objednávku nějak přeskočit, když bude někdo chtít obchodovat za jinou cenu, na kterou by se ale dostalo až po překonání dané objednávky.

Děkuji za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Martin_12

ak sa pytas na standardne futures na akciove indexy tak plati toto:

1) v L2 na futures je vidiet vsetky objednavky aj tie objednavky ktore tam zadavaju drobni, nielen marketmakeri.
(cital som clanok ze pri marketmakingu stocks existuju aj nejake typy skrytych objednavok, ale nemam to overene a stocks nesledujem tak neviem.)

2) tuto objednavku podla standardneho parovacieho algorytmu nieje mozne preskocit, na emini alebo hlavnych akciovych indexoch nie. (existuju vynimky kde su trosku ine parovacie algorytmi )


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

tak že čistě hypoteticky by se dalo říct, že kdyby někdo dal hooodně velkou limit objednávku hodně vysoko nad trh tak by to tlačilo trh nahoru a pak by ji klidně těsně před vyplněním mohl zrušit? A tím pádem by "někdo" mohl manipulovat s trhy jak by potřeboval? prosím jde jen o hypotetický a filozofický dotaz ..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

Děkuji za odpověď. Trápila mě situace na trhu, kdy v level 2 vidím na cenových úrovních objednávky v hodnotě několika desítek kontraktů. A najednou v TaS vidím příkaz, který jakoby přeskočil dvě, tři cenové úrovně, i když v level 2 byly na těch úrovních ještě před vteřinou objednávky, které nebyly vyplněny a tudíž musely být staženy z trhu. Jinak by trh nemohl přeskočit několik cenových úrovních.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor

v prvom rade treba rozlisovat STOP Buy a LMT Buy

1) ak by slo o STOP Buy, tak by to teoreticky mozne bolo . lenze tu je jeden problem ze stop objednavky sa v orderbookoch ani level 2 nenachadzaju vidiet len LMT objednavky, takze by to ziadny drobny nevidel. ak by to ale videl niekto kto ma pristup k tymto datam na trhu(napriklad broker ktoremu nase STP prikazy posielame), tak by to zrejme vyuzil a okamzite by skupil vsetky LMT Sell prikazy a v tej istej sekunde by pouzil tu STOP Buy objednavku na uzatvorenie. uvediem priklad.

mam brokera ku ktoremu poslem objednavku LMT Sell v objeme 100 kontraktov na cenu 995 ,dalsich 100 na cene 996 dalsich 100 na 997 a moja stopka bude na hodnote 1000 (prikaz STP Buy) v objeme 300 kontraktov, moj broker vidi vsetky LMT objednavky na trhu a vidi aj STP prikazy svojich vlastnych klientov, ak teda nastane situacia ze sucet vsetkych LMT Sell objednavok je mensi ako STP Buy objednavka na hladine 1000. jednym prikazom skupi vsetko co je na cenach 995,996,997,998,999, a obratom tuto hodnotu preda a pouzije velky STP Buy prikaz na hranici 1000 na uzatvorenie tohoto obchodu. tato situacia nastava presne vtedy ked drobny traderi ktori obchoduju napriklad prerazenie nejakych formacii nahromadia svoje STOP BUY prikazy nad rezistenciou a cakaju ci sa trh pohne v ich smere. ak bude splnena podmienka sucet vsetkych LMT Sell

2)ak by niekto dal vysoko nad trh LMT BUY objednavku , tak by sa stalo to ze by bola okamzite sparovala zo vsetkymi LMT SELL objednavkami ktore v trhu su, ak by bola vacsia ako sucet LMT SELL objednavok tak by trh skocil na jej uroven . co je velmi nepravdepodobne, pretoze by fair price trhu nieje tak vysoko a hned by orderbook zaplnili marketmakeri spat na uroven kde bola povodna cena. (opat radovo milisekundy)

Martin_12

je velmi pravdepodobne ze objednavky boli v ten isty moment stiahnute. ak sa zmeni cena podkladu , tak marketmakeri okamzite stahuju svoje objednavky a je to opat v milisekundach. v trhu ostavaju len prikazy drobnych spekulantov ktory skutocne chcu nakupit ci predat na tej cene. pretoze predpokladaju ze cena sa neskor bude vyvyjat v ich prospech. a to je rozdiel v obchodovani aktualnej ceny a predikcie(spekulacie) dobuducna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne ako "drobnemu obchodnikovi" broker nedovoli ponuknut 100 a stiahnut ich, lebo na ne nemam margin, skoda. :) Apropo materialy mne sa nedavno dostal do ruky "how-to" ebook orderbook scalpera takze pre ludi co maju zaujem nahliadnut ako zhruba takito ludia uvazuju a citaju DOM to sem skusim vlozit. Popisuje tam aj konkretne patterny v booku, neviem ale aka je pouzitelnost napr. v eminis kde orderbooky dominuju algoritmy. Ja sa uz sustredim cisto na zrealizovany orderflow.

12754

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Pokud někdo sledujete level 2, dá se nějak rozumně obchodovat situace, kdy je v trhu jasná bariéra velkého objemu objednávek (třeba dnes, DAX 06-10, ask cca 350 kontraktů @ 6234, normální objem na jednotlivých úrovních je dejme tomu 30) a tato nabídka je opravdu vykrytá, tedy není jen lákadlem, které obchodník na poslední chvíli stáhne? Backtestovat se to bohužel nedá a i když se tato situace občas vyskytne, je to tak zřídka, že se těžko dělá nějaká analýza. Logika napovídá, že když někdo prodává takový objem, asi ví, proč to dělá a je dobré jít s ním, ale jestli to tak je ve skutečnosti, netuším. Díky za případné komentáře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil

Dax neobchoduji,ale např. na FESX je v Level2 bežně kolem 1-2tis. orders....když je tam někde 3tis. lze to podle mě brát jako silnou barieru nejlepe,když tam jsou aspon dvě takové + další 2tisicové.....pokud je tam někde 4-6tis. orderů zpravidla jde pouze o návnadu,která rychle zmizí,takže to neberu vážně a jenom sleduji.

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike, stomas:
Já se možná špatně vyjádřil, já ani tak neřeším, jestli je to silná nebo slabá bariéra, v tomto případě zrovna během chvíle padla. Spíš je nezvyklé vidět, že někdo veřejně vystaví prodej poměrně velkého balíku kontraktů a v klidu si ho nechá vyzobat v jasně longovém trhu. Prostě mě zajímá, jestli to znamená něco víc, jestli by tahle informace šla využít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...