Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Time And Sales


Pavel K.

Doporučené příspěvky

Airmike

nemůžu říct,že jsem 100%doma,ale přece jenom jsi mi více pootevřel oči...
jak píšeš výše je to obsáhlé téma...hodím do googlu keywords co jsi psal a zkusím něco přečíst,ale myslím,že pro mě bude nyní přínosnější pracovat na PA a k problematice T&S se můžu vracet postupně v intervalech,když více porozumím fungování trhu...

Díky tobě i zdq za váš čas ,ať se vám daří chlapi !

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike,zdq

nevíš o dostupné literatuře,která popisuje právě fungování trhu?...nejlépe v českém/slovenském jazyce a pokud možno srozumitelnou a s obrázky ? :)
Chystám se na Market Profile,ale protože z fóra vím,že je docela těžká,možná by bylo vhodné ještě předtím něco řekněme více obecného,jednoduššího na rozjezd..:)

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stomas

tak to bohuzial neviem, nenasiel som zatial nic co by bolo pisane SK/CZ. ale na druhu stranu si je dobre stanovit priority. pokial chces "len" z tradingu profitovat, tak nepotrebujes vediet ako trhy detailne funguju. staci ti jednoduchy system dobry MM ,excel a disciplina. to je cele. ak chces veciam aj rozumiet, tak budes musiet hladat. ja som zatial ziadne CZ/SK materialy nenasiel. ale ak najdes daj vediet :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ak niekto miluje trading a venuje sa mu tak si vacsinou najde cestu k tomu co mu sedi a tak to ma byt. Zakladna vec ktoru si treba uvedomit pri TA a rovnako PA je ze je to iba pomocka, trh nezaujimaju nase ciarocky alebo nazvy formacii - to je iba pomocka pre nas. Preto napriklad ja neobchodujem PA sposobom prezentovanym v eurex vlakne, myslim si ze momentum sa da zachytit jednoduhsie. Druha vec preco tak je je ta, ze doobedu tam casto vidim konsolidaciu, mnozstvo obratov cize veci ktore z pohladu TA tazko obchodovat. Napriek tomu drzim palce vsetkym obchodnikom ktori sa vydali touto cestou, dolezite je ze to vam dava zmysel a viete profitovat. Dnes som chcel ale ine, na priklade dnesneho FESX obchodu chcem vyzdvihnut dolezitost trpezlivosti pri obchodovani obratov, dnes bolo jednoduche sa dat pomylit a z pohladu do grafu a do DOMu nakupit uz okolo 2910 na low dna. Ked som videl ale mozny formujuci sa support na 2902 zdalo sa mi rozumnejsie pockat. Druha vec bola ta, ze na low dna sice nachvilu ustala predajna aktivita, ale nenastupila nakupna. Po chvile sa zacalo znova predavat. Ako sa cena blizila k 2902 support sa zvacsil az na 3000 kontraktov a urovne pred nim na +-1800. Klucovy moment pre vstup bola masivna nakupna aktivita v stovkach kontraktov preto som vstupil az 2908 ale presne takuto odozvu som chcel aby podporila moj obchod. Vystup na +5tick, chcel som to nechat ist este vyssie ale stratil som doveru, rozumej trpezlivost polavila :) Momentalne zhanam cummulative delta, indikator ktory ukazuje co prevazuje a o kolko predaje @bid alebo nakupy@offer. Ked to spojazdnim v NT dam sem vediet.

11354

11355

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Technicky je to to iste, zalezi od toho kolko urovni hlbky trhu podporuje burza, na eurexe je to 10 urovni ale mne sa nejak zatial nepodarilo nastavit aby mi vsetky ukazovalo DOM okno v NT. :)

Niekto si dnes vsimol ze mu trochu "blbnu" data? Bolo to lepsie ako vcera ale zaregistroval som zopar tickov hodne below bid / above offer a potom su take spiky na grafe takze neviem co si o tom mysliet ale asi nejaka chyba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq

ak by sa ti niekde podarilo tu deltu zohnat, dufam ze das vediet ;)

cely vikend som rozmyslal ci nahodou nepresedlam na OEC namiesto Mirusu,maju velmi elegantne vyriesene prostredie reporty, a co som bol prekvapeny poplatky v OEC su podstatne nizsie ako u Mirusu. koli T&S a indikatorom ako je Delta si to este premyslim. :)

aspon budeme zosynchronizovani :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZenFire ma problem s Eurex datami boli tam zle ticky viacero ludom na forach to sposobovalo problemy. Este to celkom nevyriesili lebo dnes som to tiez zachytil ale obchodoval som. Airmike, jasne, deltu chcem zatial nie som mudrejsi ale hladanie pokracuje, co sa tyka Ninje a Mirusu pre moj trading je to zatial dostacujuce a kym nebudem potrebovat X_Trader :D tak asi nic menit nebudem. Som zvedavy ci dnes niekto obchodoval FESX, dnes to bolo aspon podla mna strasne mrtve, nespravil som ani obchod. Kto sledoval DOM videl velke ordre vyskakovat blizko ceny, na toto vsak velky pozor treba pockat co sa stane ked to zacne trh hitovat, casto order zmizne. Mna zaujimali urovne okolo 2910-11 na long a 2924 na short - cena sa dostala iba na 2914 niekto mozno zobchodoval DB, na 2924 som rozmyslal ci vstupim ale neprisla ziadna aktivita do shortu takze som ostal mimo trh, teraz mi dokonca vypadli Eurex data komplet takze som si usetril komplikaciu :) Dnes som zobchdoval FGBL padol mi do oka masivny support 122,12 - 122,10 z tychto urovni bola velka odozva v T&S do longu mohol som dostat lepsiu cenu ale nevedel som ci sa tam este vratime. Vystup +6 tick mierny narast predavania, nizka likvidita v DOMe a o par minut BoE minutes.

11384

11385

11386

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq

co sa tyka eurexu. trosku som sa na to pozrel. chyby hlasi burza, problemy rovnake u vsetkych brokerov. GBL,GBS,GBM, FESX dnes vypadavali objednavky, obchodovanie na chvilocku stopli nedalo sa zadat ordre. aj ked len na par minut

Ninja je fajn a myslim ze uplne staci, ale dolezite je mat dobreho brokera s ktorym sa da dohodnut, a hlavne dobry support. k tomu X traderu, je to fajn soft, ale ma svoje muchy, bezne sa stava ze sa ti stratia objednavky, a nevidis ich a potom je to celkom fajn prekvapco ked fi vyplneny :). a este jedna velmi zasadna vec. nedaju sa na nom nastavit limity aku odchylku od ceny si schopny akceptovat. taktiezv dom je velmi senzitivny. jeden spatny klik a moze prist strata. viac preferujem confirmacie prikazov, kde sa ma opyta ci ozaj tu cenu chcem. pokial viem tak v X traderi to nejde. . ale ak som nieco prehliadol, budem velmi rad ak ma niekto opravi. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq

zajímalo by mě,jak jsi viděl FESX v průběhu GBP reportu v 10.30.

Pozoroval jsem těsně před reportem v level 2 velkou převahu LMT buy na úrovních 2884-2887 oproti tomu na druhé straně žádná silnější bariéra.
V T&S se tou chvílí hromadily nákupní příkazy také s velkou převahou,což svádí k nákupu, ale cena se výrazně nepohla a pohybuje se v takovém mini range 2886-2893 pořád.

Zajímalo by mě,podle čeho posuzuješ v T and S že jde o významnou převahu jedné skupiny nad druhou,myslím zásadní převahu jako platný signál k ev.vstupu.Jednou je tam hromada modrých,kterou za pár sekund vystřídá hromada zelených,potom se to promíchá a zase za chvíli jedna skupina převažuje :)
Můžu to chápat,tak že cena je v oblasti 3denního low v tuto chvíli stagnuje a je třeba počkat na nějaký vhodnější okamžik eventuálně break nějakého range nebo TL ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som az teraz doobchodoval FESX, podla mna to dnes bola parada. Celkovo 3 ziskove 1 stratovy obchod, nebudem tu davat zaplavu screenov kedze si to sledoval tiez tak skusim slovne.

Podla mna na tych urovniach co opisujes okolo 2886 to bol najcitatelnejsi obchod. Tato uroven tam svietila velmi dlho a ako sa cena priblizovala uroven silnela, na bide bolo na viacerych urovniach pod sebou 2000 a viac kontraktov.
Pre mna ja zaujimava ta prva nakupna reakcia na tychto urovniach, ide o to ci ma niekto zaujem nakupovat a posunut cenu hore co len o par tickov. Jasne ze ludia budu aj predavat - do smeru trendu co je logicke a to nam pomoze ziskat dobru vstupnu cenu po tej uvodnej nakupnej reakcii.

Riziko je ze uz nikto nebude nakupovat. A to je rovnako velky problem ako prelomenie urovni, musime triezvo zhodnotit kedy z obchodu odist. Lebo najhorsia situacia co moze nastat nie je prelomenie urovne a strata 3-4 tickov ale pokracovanie predavania a zaroven pokracovanie zhustovania urovni bid kedze trh bude chciet uspokojit predajcov a takto sa mozme v strate viest az do cisiel ktore by sme nemali v plane. Aj to sa mi parkrat stalo a nie je to prijemny pocit. To len taka vsuvka.

Na co treba ci netreba cakat ti blizsie povie tvoj obchodny plan, moj mi dnes nadelil pekne signaly. Ale myslim ze dnes bol trh citatelny aj z pohladu PA ja som tam videl intraday kanal :) Ok mozno sa mylim. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...