Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Time And Sales


Pavel K.

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ano to co hovoris je NYSE Tick skoda ze ho ZenFire nepodporuje, na to by som potreboval dalsi datafeed, zatial sa po tom ale obzerat nebudem lebo poobede obchodujem mechanicky system na TF a chystam sa pridat momentum system na CL takze roboty je dost a takato diverzifikacia medzi pristupmi sa mi paci.

Dnes rano rychly obchod na Schatzi kto ho pozeral ten vie. Klucove bolo opat si pockat kym ustane nakupna aktivita a ziskat tak lepsiu cenu a risk iba tick.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este k dnesku, ked otvaralo FESX tak som musel ist prec na dve hodiny a zmeskal som asi pekne prilezitosti. Napriek tomu som spravil obchod do longu, dam sem screenshoty co sa mi podarilo zachytit. Pri vstupe bolo v DOMe nizsie vela nadpriemerne vysokych bidov okolo +-1800, cize nie jedna dve velmi vysoke urovne, ale predpokladal som ze tieto urovne pohltia dalsiu predajnu aktivitu a dostaneme po intenzivnom predavani aspon maly pullback. Vstupil som az ked oslabla predajna aktivita, bol som pripraveny dat obchodu priestor a risk tu bol vacsi, nakoniec obchod aj priestor potreboval ale nebol dovod na paniku. Tu je jedna vec ale kde by som potreboval poradit, neviem ci je to pri tomto type obchodov proste tak, ale stracam vela akcie v strede. Vystupil som na profite +5 tick a ked som vystupoval sa mi to zdalo jasne, zosilnene urovne offer, pauza v nakupovani, hrozi ze narast prilaka predavajucich. Na 1min grafe to vyzera ako range. Po tomto intermezze pokracovalo FESX v naraste a zisk mohol byt podstatne vyssi. Ocenim nejaky napad. Dnes musim este kontaktovat Mirus lebo na FGBS mi nejde nakupit viac ako 3 kontrakty co vyzera ako keby bol margin 1000€+ co je smiesne lebo konkurencia ma tak max 100-200.

11263

11264

11265

Link to comment
Sdílet pomocí služby

podla mna si vystupil dobre. aj tu je treba brat do uvahy trend, a vela screenov co vidim ides protitrendovo, daj si na to bacha ,uz som to pisal predtym. ze sa vystavujes riziku faloznych urovni. ked sa na to pozriem globalne, sme prilis na kratkom TFku, to ale neznamena ze nemozeme ist s trendom. ja som z vyvoja vysledoval ze dnes je dobre byt v opacnom smere. Zlato , Euro , FESX su jasne, koreluju tahaju jeden druheho. na FESXe pride dnes zosup (td), predpokladam. teda dufam lebo mam na franku opcie za 2 litre :)

skus sledovat trend. podla mna je 5 tickov na protitrendovy obchod az az.

co sa tyka order flowu, nestaci sledovat len velke bariery objednavok to je zasadna chyba, treba sledovat akou rychlostou sa plnia cenove levely, ak som v trende , je logicke ze protitrendove limitne objednavky budu v prevahe po blokoch 2000 3000 , ale neznamena to ze udrzia trh, tie levely sa totiz mozu posuvat po tiku v tisicoch a ty mozes prist na SL. znamena to to ze sa tam objednavky kopia lebo je tam uroven, , ked ale vysledujes akou rychlostou sa doplnaju v tvojom pripadesell objednavky uvidis ze ci je dost vela tych co chcu predat ,alebo sa doplnaju pomaly a je ich malo. bariery treba vnimat v kontexte s trhom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano to co si povedal je dost podstatne, ked sa trh dostane na taku uroven sledovat co sa deje. Ci uroven slabne alebo silnie. Co sa deje v T&S. Castokrat pred otocenim napriklad sa predava za bid ale vzdy ludia na tej urovni bid doplnia. A do toho musi prist este nakupne aktivita v T&S. Verim ze postupom casu si pre to vybudujem omnoho lepsi cit, lebo nie vzdy mam taky idealny vstup ako som to tu opisal :) to je pravda.

Keby som bol pozicny obchodnik tak by som FESX este neodpisoval a svoj obchod drzal po viac ako 5 tickov na 60min grafe to vyzera ako vlajka likvidacia pri prerazeni dnesneho low cize pomerne male riziko ale to sem pisem skor pre pobavenie, dnes by som ocenil skor nejaku rozhodnu akciu na TF lebo tam zase tyzden cakam na PT. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,zdq

jsem konečně dnes u PC,tak bych vás ještě rád poprosil o dovysvětlení k t&s...můj dotaz vychází z pravidla,že když někdo kontrakt prodá musí současně někdo koupit...pokud tedy v T&S vidíme na určité cenové hladině převahu kupujících znamená to,že menšina těch prodávajících je v dané chvíli doplněna o vyplněné sell LMT příkazy a to dohromady tvoří celkový objem vyplněných příkazů ? Je to tak nebo tam figuruje ještě něco jiného?

Vážně je problém o této problematice cokoliv najít a musím se přiznat,že moje english není ideální na studium,proto za
případnou reakci předem díky.

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stomas,

neviem ci som pochopil tvoj dotaz spravne a poviem co chces pocut ale skusim. V t&s vidime ludi co vsupuju za market. Tito jednoducho beru likviditu ktora je dostupna na bide alebo asku oni sa neparuju medzi sebou. Ludia ktori vkladaju limit obejdnavky likviditu poskytuju a tych vidime v DOMe.

Cize ak je najlespi bid/ask povedzme 500@2800 / 1000@2801 a v t&s uvidime predaj 250 nakup 500 nestane sa 500@2800 / 1250@2801 ale stane sa 250@2800 / 500@2801 ak je to to co si chcel pocut. Jednoducho si iba odkroja z likvidity co sa im ponuka na kazdej strane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZDQ
pises ze v TandS vidno ludi co vstupuju za market

moj nazor je ze v T and S vidis nie len tie prikazy ktore niekto klikne ako okamzity nakup/predaj v platforme ako market prikaz ale aj zrealizované stop prikazy (cize buy nad trhom a sell pod trhom) ktore sa v okamihu ked sa ich cena dotkne menia na Market prikazy no a zaroven tam musis vidiet predsa aj vsetky zrealizovane limit prikazy nie ?? ( cize proste komplet vsetko co sa zrealizuje) ....alebo sa mylim ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuky969

ano je to tak, napisal som to vyssie, su to vsetky vyplnene prikazy bez rozdielu ci su stop, limit alebo market, je to proste sparovany objem.

taka mala uvaha :). co sa tyka tych SL, je dost nepravdepodobne ze by niekto vystavil SL na 100 kontraktov, a plnili by sa tak pravidelne na kontrakt presne. ked chce institucionalny trader vstupit zo 100 kontraktmi tak si pocka na hladinu ktoru chce realizovat nastavi BUY/SELL limit a posle order na trh , do plnej objednavky ktora je povedzme 125 kontraktov na urovni ktoru chce , a potom si pocka na doplnenie. alebo ak ma plnu uroven tak da market 100 kontraktov, ale ked je stopka 100 kontraktov, tak tu stopku 100 kontraktov by asi vydobali male rybky :)

uvaha trosku na odlahcenie :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stomas

vobec niesi tupec, na pochopenie tejto problematiky urcite nestaci par dni, musel by si poznat ako trh funguje, ake su na nom subjekty a ake objednavky beru / vystavuju. to je dovod aj odpoved na tvoju predoslu otazku, preco sa o tychto veciach nedopatras. je to proste uz iny level , nejde to pochopit zo dna na den, a nikto ti to know how neda zadarmo. (aby bolo jasne ja tiez nechapem mnohym veciam (resp ani neviem ze existuju :) )takze to mozes brat tak ze ti poviem zlomok a na ostatne musis prist sam:)

keby som ale mal vysvetlovat dopodrobna o co ide , bola by to nudna zaspamovana stranka , mohol by som nieco spatne vylozit,alebo by ma niekto mohol poslal opat do nejakeho ineho vlakna :). navyse sa to na server tohoto typu asi velmi nehodi. a tak ti len mozem poradit zadaj si do googlu trebars eurex matching algorythms. a studuj. je to tam vsetko do podrobna popisane, a ked si prejdes ich brozury, budes vediet vsetko co potrebujes, placing orders, time priority, a podobne veci. dokonca narazis aj na to ze mnohe instrumenty maju uplne ine algorytmi parovania hoci su na tej istej burze. ak ti bude malo, mozes skusit burzy Liffe , CME , ICE, a nakoniec budes vediet viac ako my ostatni :)

prijemne studium prajem ( ak sa na to das :) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stomas

este ma napadla jedna odpoved na tvoju otazku,ako mozu mat prevahu kupujucu nad predavajucimi. tvoj problem mozno bude v tom ze ratas ze v BID ASKu sa vsetky limitne objednavky exekuuju, ale to nije pravda,
vysvetlim na priklade:

pokial mas na cene 1000@5000 LMT objednavok na BUY a na cene 1001@1000 LMT na SELL tak je velka pravdepodobnost ze na cene 1001 sa ta tisicka minie skor a ostane tam prazdna hladina, ak uz nebude ochotny nikto predat na cene 1001, tak sana tu cenu posunu nove objednavky na BUY, povedzme ze sa tam posunie cely 5000 blok z ceny 1000 , pretoze nikto dalsi uz nechcel predat za cenu 1000 a ty co chcely predat za cenu 1001 sa minuly, tak sa na chvilocku spread moze rozsirit (ale aj nemusi) na 2 ticky (co sa pri takychto objemoch nedeje) a tak v orderbooku uvidis presun tych co chcu nakupit z ceny 1000 na cenu 1001 a ty co chcu predat ostavaju na 1002. trh sa teda posunul o jeden tick. na grafe uvidis len to ze sa trh pohol o jeden tick, a mozes si mysliet ze je 50% pravdepodobnost ze sa opat pohne hore alebo dole,, ale ked sa pozeras do orderbooku vidis , ze sa asi velmi tazko najde niekto kto dokaze predat 5000 kontraktov naraz , a tak sa trh zase pohne o dalsi tick a o dalsi, a takto vznika trend, az kym sa sa vsetci co chceli nakupit nenasytia a nenarazi sa na nejaku silnu barieru objednavok na predaj. mzno tych istych co si o 20 bodov nizsie videl na kupu :) (zjednodusene povedane , jasne ze ich tam neuvidis na kope)

a ked sa vratime na zaciatok k prikladu ked si videl BUY LMT 5000@1000 a SELL LMT 1000@1001. presne v tomto momente sa pozries na T&S a uvidis tam buy 200 kontraktov na cene 1001 5x po sebe v rozpati par sekundva tym padom vykupili celu 1000 kontraktovu hranicu 1001 a trh sa pohol o jeden tick.

no a tu je napriklad velmi pekne vidiet , preco je medzi trhom FDAX , TFkom , a ESkom taky velky rozdiel, FDAX skace ako koza, lebo tam nieje likvidita, ak das BUY 100 kontraktov za market dostanes slip ako vrata, pretoze ani na 3 urovniach sa nenaslo dostatocne vela objednavok aby pokrili tvoj market prikaz+ si v strate zo spreadu, ak to spravis na TFku tak to bude lepsie o dost ale moze sa stat ze sa trafis v spatnom momente a bude s mat tiez slip, no a na ESku to bude jednoduche, lebo tam su kontrakty po stovkach az tisicoch na jednom cenovom levely. a ked dam EXtrem, GE, tak tam si kludne bidni aj 1000ku :) , pretoze tam mas tisicove ordre uplnym standardom, je ale jasne ze z toho vela osohu mat nebudes, pretoze trend na GE je raritou hlavne v tychto dobach :). fu tak to by na dnes stacilo.
dufam ze som to napisal dost zrozumitelne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...