Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Do jaké míry jsou v tradingu podstatné vstupy?


Doporučené příspěvky

Je to otázka pohľadu.
Najjednoduchšie sa to demonštruje na indikátoroch. Zoberme si napr. MA s danou periódou. Ak sa rozhodneme, že toto je náš najjednoduchší obchodný systém, potom vstupy sú rovnako definované ako výstupy. Žiadnu väčšiu či menšiu úlohu nehrajú. Je tu ešte otázka SL, to však nateraz nechávam bokom. Takže je zrejme, že vstupy sú rovnako hodnotné ako výstupy pretože pre ich stanovenie používame rovnaký systém a o to MA. Ak niekto tvrdí, má lepšiu metódu na výstupy a vstupy používam náhodne potom je zrejme, že tá náhodnosť vo vstupoch mu dáva iba náhodnú výhodu chytiť dobrú pozíciu. To znamená, že podceňovať vstupy nie je rozumné a oberáme sa o možnosť lepšieho profitu, či menšej straty, záleží od obchodnej metódy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 94
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Stanley:

zajimalo by me, jestli si to zkusil a mas k tomu nejaka data. Jinak je to jenom plane placani do vetru.

Tridis:

Ty vizualni patterny odrazeji prave chovani lidi, ktery se v urcitych situacich chovaji porad "stejne". Sam Douglas po pekne popisuje. A to je proc fungovaly takove veci jako je DT/DB nebo support ktery se meni v resistence apod. a i v budoucnu budou tyto veci stale fungovat. Staci na to aplikovat MM a je z toho dobry system.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To lopo 1.

Já bych si dovolil nesouhlasit s jednotným definováním vstupů a výstupů v případě MA.Asi platí,že signály indikátorů jsou pro vstupy a výstupy asynchronní,tedy pro vstup bychom měli používat jiný indikátor než pro výstup.Já například používám pro swingový vstup EMA 20 a pro výstup MACD-H v klasickém nastavení.Kupuji za cenu klouzavého průměru a prodávám při prvním poklesu MACD-H.Počkám na dokončení korekce k EMA,kde mohu opět nakoupit.Vstupuji podle trendového indikátoru a vystupuji při prvních známkách překoupenosti.Nedovedu si představit,jak bych v tomto případě podle EMA vystupoval.Nechalo by se takto obchodovat při dlouhodobém držení pozic,s delším nastavením MA,kdy podle něho vstoupím do pozice a například za půl roku vystoupím podle proražení MA cenou.Pokud ale budeme časový rámec zkracovat,pak tento systém ztrácí důvěryhodnost a jeho smysluplnost je spíše v hlavním,delším časovém rámci.Jeho nevýhodou je velké zpoždění za cenou.Takto mohu na hlavním týdenním grafu určovat hlavní,primární trend a na denním grafu mohu podle kratšího EMA vstupovat do pozice,ale vystupovat již podle jiného indikátoru.

Jak jsem napsal výše považuji vstupy za velmi zásadní,ale jejich důležitost stoupá skracováním časového rámce,ale profit připíšeme na svůj účet až zavřením pozice a je hodně těžké odhadnout pravou chvíli výstupu,abychom z trhu vzali většinu možného zisku a podle toho bychom se měli hodnotit.

Závěrem:Vstupy jsou hodně důležité,ale výstupy já osobně stavím ještě o něco výše.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tridis.

Yax to popsal přesně.Většina obchodníků sleduje stejné grafy a stejné indikátory.Na tom je založený davový efekt.Všichni čekají až se cena dostane nad resistanci,nabo pod support,jestli indikátory vydají nákupní,nebo prodejní signály anebo se nám vytvoří nějaký pattern.Všichni sedí u počítače a sledují vývoj a když se tak stane,všichni zareagují stejným způsobem.Je to pouze psychologické chování stáda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

pri fixnom PT su urcite najdolezitejsie vstupy. Je rozdiel vstupovat na relativnom obchodnom systeme ako DB/DT, Head & Shoulders, prerazenie roznych support & resistence, ako pri fixnych, numerickych vstupoch. Velmi zalezi na obchodnom systeme, aby sa dalo debatovat ci su najdolezitejsie vstupy alebo vystupy. To napovie sam obchodny system podla MAE/MFE. Ked mam obchodny system zalozeny aj na proti-obchodoch, napr. 30 b. od pesledneho fraktalu s pevnym PT, tak tu by som rozhodne vstup urcite nepodcenoval. Je velmi relativne hovorit, ci je vstup dolezetejsi ako vystup.
Pevny PT moze dost ovplyvnit psychiku ako vystupy napr. na divergenciach, formaciach 1-2-3, a inych optickych vystupoch.

Nech sa ddari

Pitr77

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No na každom môže byť kus pravdy. Je to vec pohľadu. Tu sa treba zamyslieť nad vetou, že dobrý vstup je práve dobrý výstup toho z opačnou pozíciou. Tu sa nejedná o techniky „zober skôr profit“ je lepšie ako zobrať neskôr. Myslím tým to, že vystupujem pri prvom náznaku zmeny. Je to proste poviazané. Ak vystúpim skôr mám menšie a častejšie profity. Ak nevystúpim skôr získam väčší profit ale menej častý.
To jednoducho sa nedá generalizovať, že výstupy sú hodnotnejšie ako vstupy „iba ak na oko“. Pretože v tradingu nie je niečo ako „toto zaručene funguje“ toto zaručene nefunguje, ani to že toto „funguje lepšie“. Vždy máme iba súbor obchodov, ktoré vychádzajú z momentálnej histórie chovania sa trhov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yax, MERKUR1,

velké množství traderů používá indikátory z těchto důvodů. Ostatně proto jsou tak hojně používané. Já se spíše snažil poukázat na to (jak o tom píše M. Douglas), že náš pattern (každý máme ten svůj, dle svého OP) se sice opakuje, ale výsledek obchodu je pokaždé jiný, resp. na trhu neexistuje žádná souvislost mezi jednotlivými obchody. Bohužel většina nováčků má právě s tímto problém, protože vidí "svůj" patten a očekává nějaký výsledek (většinou profitabilní obchod). Tento business je ovšem o pravděpodobnosti a rozdělení zisků a ztrát (v rámci našich systémů) jsou zcela náhodné. Přesně tohle většina traderů jen stěží akceptuje a je to typycký příklad špatného myšlení v tradingu. Jestliže trader nepřijme tento koncept (jehož poznání umožňuje pouze praxe) jen stěží se dostane na dráhu profitabilního obchodníka. Myslím, že kdo se pohybuje na burze delší dobu, musel si tím zákonitě projít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

Stačí si položit otázku,co nastane v obchodě jako první.Vstup či Výstup??Jelikož je to na 100% vstup ;),tak to znamená,že pokud vstup nebude dobrý(at už z jakéhokoli z mnoha důvodu),nemůže přece být logicky dobrý ani výstup,protože ve většině případů nebude šance se k dobrému výstupu vůbec dopracovat.Trading je taková mozaika,čím lépe to do sebe vše zapadá,tím to je lepší,ale já vstup řadím k jednomu z nejdůležitějších dílu této mozaiky,určitě k důležitějšímu než výstup.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Celé to je o vývoji každého tradera. Absolutní nováček hledá, co obchodovat, pak nějaký systém, dle kterého vstupovat. Ten první často nesedne ať už je důvod jakýkoliv - často systémy mění atd. Když už mu nějaký sedne, ladí vstupy a zároveň si začne všímat potenciálu obchodu, začne optimalizovat a přesouvá svoji pozornost na výstupy, DD, všímá si v grafu různých zajímavých bodů... Také začne detailně zkoumat jednotlivé patterny. Potom to celé zoptimalizované začne paperovat nebo naživo obchodovat, tam zjistí, že má problémy s dodržením plánu a výsledky jsou nic moc. Pak se začne zabývat psychologií a zjistí, že mu (skutečně) vyhovuje 1 patern a 1 obchod denně a že toto je schopný obchodovat a že mu to dokonce vydělává a tak se z nováčka stane profík. Cesta je to dlouhá, občas úmorná, ale obohacující a zajímavá.
Ať se daří přeje Lukas:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To borax.

Já neberu jako nejdůležitější jeden konkrétní vstup,ale já beru jako důležité procento úspěšnosti vstupů v obchodním systému a je úplně jedno jestli budu mít úspěšnost 50,nebo 70 %,protože bude profitabilní a o tom bude hlavně rozhodovat výstup.Určitě je lepší mít menší úspěšnost vstupů a lepší úspěšnost výstupů,než naopak.K čemu mě bude vysoká úspěšnost,když vždy vezmu pouze minimální zisk.Říká se abychom nechali zisky růst,ale dost lidí si stěžuje na to,že v této situaci zažívají mnohem větší stresy než při vstupech,je to pro ně mnohem složitější.Samozřejmě ideální by bylo abychom zvládli oboje na určité úrovni.Souhlasím,že je trading mozaika důležitých kroků,ale z vlastní zkušenostu mohu potvrdit,že mám více problémů s výstupy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:

Myslim ze sa to tu zvrhava trochu na "akademicku" debatu s prebytkom ega. Podla mna vam tu ide o to kto ma pravdu. Ak nie, tak skuste niekto napisat ako Vam to pomohlo zistit ci su, alebo nie su dolezite vstupy. Ak tvrdite ze su vstupy absolutne nepodstatne a dokazete zarabat pri hode mincov - mate pravdu. Ak tvrdite ze sa to neda a musite mat presne pravidla vstupu - tiez mate pravdu. Podla mna je to len vecou pristupu. Pripada mi to ako oblubena debata: PA vs. indikatory. Niekomu funguje to a niekomu ono.

BTW. na tradingu milujem to ze si mozem sam vytvorit sposob akym ho budem robit. To ci je to spravny sposob zistim velmi jednoducho - backtestom. Preto mi tato debata pride zbytocna. Ak chce niekto dokazat, alebo vyvratit to ci hod mincou ako vstup funguje - nie je nic jednoduchsie. Staci to zbacktestovat - kazdych napr. 15min hod mincov a zapisem hodnoty MAE/MFE.

Ja radsej svoj cas a energiu investujem do zarabania penazi (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Merkur 1:


"Já neberu jako nejdůležitější jeden konkrétní vstup,ale já beru jako důležité procento úspěšnosti vstupů v obchodním systému a je úplně jedno jestli budu mít úspěšnost 50,nebo 70 %,protože bude profitabilní a o tom bude hlavně rozhodovat výstup.Určitě je lepší mít menší úspěšnost vstupů a lepší úspěšnost výstupů,než naopak.K čemu mě bude vysoká úspěšnost,když vždy vezmu pouze minimální zisk"


...Dobremu intraday traderovi zalezi na kazdom jednotlivom vstupe, lebo ma len cca 1 vstup za seansu a ten by mal byt tip-top. Zo psychologickeho hladiska je vyhodnejsie hned na zaciatku obchodu byt v pohode a tu pohodu tu zaruci skutocnost, ze sa hned na nasledujucej sviecke neotoci trh proti tebe.A prave toto je zaklad dobreho obchodu, z ktoreho dostanes maximum, samozrejme s adekvatnym MM.

Pri vstupe raz za seansu sa ani neda hovorit o minimalnych ziskoch na ukor vysokej uspesnosti, pretoze ten vstup je obycajne sakra vypilovany.

Obchodujeme mene a vydelavame vice, ze jo??? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...