Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Live začátky intradenního obchodníka [11] – zhodnocení po 3 měsících


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 1 month later...

Hezký den,

pokračování určitě jednou bude, nicméně nakonec ne v nejbližší době. Dával jsem dohromady podklady a v tuto chvíli není až tolik o čem psát. Pavel v tuto chvíli obchoduje 3 kontrakty s tím, že výsledkem po odečtení nákladů taková pozitivní nula. To je samozřejmě ohromný progres pro konkrétního člověka, ale nic na čem by se dal postavit další díl článku. Důvody proč není větší profit jsou velmi osobní. Především v aktuální době nižší volatility má Pavel občas tendence vstupovat agresivněji do obchodu v době chopu, což je otázka screentimu a bohužel pár takových vstupů měsíčně se třemi kontrakty dokáže markantně snížit profit. Současně je v Pavlově záznamech jasná evidence směřující k agresivnějším vstupům v okamžiku, kdy se chystá nějaké veřejnější skládání účtů (prostě snaha se předvést).
Shrnuto - Pavel je z pohledu článku tam, kde byl v době psaní posledního dílu seriálu. Progres se koná hlavně v oblasti přístupu k tradingu a sebedůvěry, což považuji osobně za velmi silný pokrok, který ale nelze příliš zprostředkovat do článků.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
  • 3 týdny později...
  • 3 týdny později...

Ahoj, připojuji ke spec799. Zajímalo by mě, jak na tom Pavel je. Nacházím se v podobné situaci, jako byl na konci tohoto článku on. Ocitl jsem se po 3 měsících zpět na nule. Když jsem si ale procházel obchody zpět a počítal, jak by vypadala equity bez mých chyb, zjistil jsem, že bych na tom nebyl zase tak růžově, jak bych si představoval podle výsledků z backtestu. Tak nevím, co mám dělat, jestli se snažit přidat další pattern (poslední dobou už chyby v nedodržení plánu nedělám) nebo zkusit něco trochu jiného. Upouštět od tohoto patternu se mi nechce. Jeho backtestem jsem strávil spoustu času. Navíc kolotoč (backtest - papertrading - live - ztráta - backtest jiné myšlenky a celé znovu) jsem si prošel již několikrát. Rád bych se posunul už trochu dále. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...