Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

  • 6 months later...
  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím
Poraďte prosím nezobrazují se mi grafy v programu Goldstar. Vypisuje mi to tuto chybu.

EXCEPTION
EIdSocketError in TCommonDataProvider
Socket Error # 10061
Connection refused.
CODE
0
MESSAGE
Cannot obtain chart data. Please contact technical support.
DETAILS
URL: chartd10.sysfx.com:8817/chart/candles?instrmt_id=3&interval_id=8&count=366&schema%24=edforex17&session%24=20d1NCdv
CALL STACK
fx_client.exe=>ChartWindowBase.pas=>TForm_ChartWindowBase.OnEndOfDataRequest=>3351
fx_client.exe=>ChartWindowBase.pas=>TGetChartsBackWork.ProcessData=>628
fx_client.exe=>Main.pas=>TForm_Main.CreateWorkspaces=>1309
fx_client.exe=>Main.pas=>TForm_Main.Start=>780
fx_client.exe=>Fx_Client.dpr=>=>271
...
fx_client.exe=>CandleChart.pas=>TForm_CandleChart.GetData=>71
fx_client.exe=>BackWorker.pas=>TBackWork.Synchronize=>67
fx_client.exe=>ChartWindowBase.pas=>TGetChartsBackWork.Execute=>619
fx_client.exe=>BackWorker.pas=>ExecuteWork=>105
fx_client.exe=>BackWorker.pas=>TBackWorker.Execute=>127

WINDOWS VERSION
5.1.2600 Service Pack 2
APPLICATION INFO
fx_client.exe 3.3.268.6/3.3.268.1
demo10.sysfx.com:8214/xml/; edforex17; TRADER: demo368318
RISE TIME
2009-06-28 22:02:07
Server Time: 16:02:00


Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Zdravím všechny

Jsem začátečník a měl bych dotaz.Už se tu hodně bavilo o tom,jaké používat TF a hodně se spíše doporučovalo nižší TF.Já osobně sleduji graf EUR-USD a vyskoušel jsem všechny TF a z mého pohledu mi nejvíce sedí denní TF,tudíž bych mohl držet pozici i nějaký ten měsíc.

A tím se chci i zeptát na druhou věc a to,jak dlouho se může držet pozice u forexu,jestli na to jsou nějaká pravidla,třeba jako u komodit.

Mockrát vám děkuji za odpověd a přeji hodně úspechu

Link to comment
Sdílet pomocí služby


33Ohi,

Pozici můžeš držet jak dlouho chceš. Doporučuji nejdříve poznat o čem to vlastně celé je, jak spolu souvisí burza jako taková, nastudovat základní znalosti a techniku jako výběr TF, trhu apod. nechat na dobu, až ti to bude celé dávat smysl. Když začneš tvořit hned strategii bez znalosti té omáčky kolem, tak ti mnoho věcí unikne a budeš se potom vracet zpět. Doporučuji se zaměřit na zcela základní funkčnosti a celé si to udělat co nejjednodušší a nehledat v tom žádnou vědu. To co přečteš neber dogmaticky za "své" a nech prostor vlastnímu uvažování a kreativitě - to je nejjednodušší cesta :-) hodně zdaru

vyky
Link to comment
Sdílet pomocí služby

33ohi. ano poziciu mozes drzat aj neobmedzene. pokial to vyslovene broker nezakazuje. ale myslim ze nema dovod, pretoze pozicia na FX to je v podstate to iste ako ked mas v tej istej banke devizove ucty a bezny ucet. ked si prevedies z euroveho uctu 10000EUR na dolarovy tak dostanes aktualne 12356 USD. to je to iste ako keby si zashortoval jeden minilot eurusd.

v banke teda rovnako ako na FX len zamenis jednu menu za druhu. nieje dovod preco by ta niekto nutil urobit to opacne. . ked chces ale drzat dlhodobo pozicie. daj si pozor na brokerov ktory klamu klientov a pridavaju si nejake drobne na Swap rates. aby ti neukraajovali zo zisku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> ked chces ale drzat dlhodobo pozicie. daj si pozor na brokerov ktory klamu klientov a pridavaju si nejake drobne na Swap rates. aby ti neukrajovali zo zisku.

Nejsem odborník, ale myslel jsem si, že swap se počítá vždy, když je dlouhodobé držení. Pokud pozici držíš přes (naší) noc, tak v 23 (jedenáct v noci) se ti připočte(odečte) swap. Je to prostě rozdíl úrokových sazeb jednotlivých měn. V bance se ti také počítá úrok. Úrok z vložených peněz a úrok z půjčky. A rozdíl je swap.

Existují strategie, které jsou na těchto rozdílech postavené. I když v současnosti jsou sazby hodně nízké, jen s vyjímkou AUD.

Aspoň takhle jsem si to myslel. Odborníci mě možná opraví. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie

ano problemom je to ze niektori sikovni brokeri si do vypoctu urokoveho diferencialu mozu hodit nejaku tu svoju konstantu. ked si porovnas tabulky od roznych brokerov zistis ze sa niektore z nich velmipodozrivo lisia :)

no a aby som to doplnil, su ajkrajny a brokeri v nich ktori nepodporuju fixed income a maju bezswapove ucty. ale to je viac politika ako obchodovanie :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpovědi.

Ještě bych se chtěl na něco zeptat.Asi to bude trivialní otázka,ale jsem začátečník a potřebuji v tom mít jasno.

1-Jakým způsobem se mění graf v závislosti na jiných TF?
2-Podle čeho se mění hodnoty (ceny) v grafech u různých TF?

Nevim,jestli jsem to napsal dobře,ale snad mi to někdo objasní.

Zatím vám děkuji a hodně zdaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

33Ohi:
Základ je si uvědomit, co ti graf říká. Co znamená bar(svíčka)? Je to pohyb ceny v časovém intervelu. V tom intervalu, jaký máš TimeFrame. Pokud je to 1M, pak je to za minutu. Pokud je to 4H, tak je to za 4 hodiny. Co mohu z baru(svíčky) vyčíst?
Pokud budeme brát třeba 1H TF, tak můžeme zjistit, jaká byla cena v "celou hodinu" - Open.
Dále můžeme zjistit, Jaká cena byla o hodinu později - Close. A někdy během té hodiny cena oscilovala od minima-Low k maximu-High. A nebo obráceně. A nebo několikrát. To už se svíčky nevidíme. Na to si můžeme přepnout na nižší TF.

Třeba na 1D TF vidíme trend Up, ale na 15M je trend Dn.

Nevím, jestli jsem správně pochopil tvůj dotaz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

×
×
  • Vytvořit...