Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

Děkuji všem za názory. Abych to zkrátil, vím co mohu čekat od sebe, ale nevím co mohu čekat od brokerů. Pár lidí tu píše, že obchodovalo u západních brokerů bez základní znalosti angličtiny, tak co si o tom mám vlastně myslet :).
Na forexu obchoduji pouze minutové grafy, to je další otázka. Jak to s nimi funguje v reálu? Bude mi broker účtovat skutečně to, co vydělám/prodělám, nebo tam bude určitá časová mezera? V obchodu jsem většinou pár minut, maximálně 15 minut, je to reálné v live obchodování? Budu mít ze začátku minimální vklad, takže si nemůžu dovolit dostat do 3000,- do mínusu a k tomu mi slouží právě minutové grafy a mám svůj promyšlený MM. Je to proveditelné? Leverage mám 1:100.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath
Zdravim. Připadám si tady mezi profíky jako cucák :-D. Já nevim, jak je to možné, ale jde mi to. Samozřejmě záleží na tom, jak je "živý" trh. Pokud je rozpětí ticku více jak 15 bodů, tak do toho nejdu. Mám pár pravidel a držím se jich. Používám jen MA, MACD, CCI a Williams. Ale ne všechny najednou. Období u indikátorů upravuji různě tak, aby mi vyhovovala, třeba pokud mám hodně falešných signálů. Obchoduji až když se dostanu " na tu správnou vlnu ".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greeny:
mam za sebou 14 zivych obchodu, takze jsem taky zelenac. Mam ucet u Activtrades, kam jsem poslal 1500 USD. Velky rozdil mezi demem nevidim. Mozna je to tim, ze obchoduji vetsinou denni grafy. U minutovych grafu te broker nenecha scalpovat na live. Zalezi to ale na nem, co je to scalping. To ti muze zahybat se strategii. Vyskousel jsem moc systemu a me vychazi delsi obchdy lepe. No ale kazdemu vyhovuje neco jineho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja mam vyzkousene, ze mi lepe funguje vetsi stop a mensi objem obchodu. Mam tak lepsi pomer viteznych obchodu. Vetsinou se obchod nakonec po vyrazeni blizkeho stopu otaci predpokladanym
smerem. Otestuj si to a uvidis,jak to bude vychazet. Ja tu leta hledal, co mi bude fungovat a nakonec jsem si to cele musel udelat podle sebe. Ber tu vse jen jako inspiraci a vysed si to nad grafama sam. To je myslim jedina cesta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skutečně jsem si uvědomil, že odpovídám nejvíc profilu skalpera. Ale tady píšete, že to jsou jen ti nejlepší obchodníci. Tak proč to jde i mně? Je to tím, že to dělám jen na demu, že ano... V minutových trzích vidím mnohem více příležitostí k otevření pozice a menší psychickou zátěž. Vydělávám mezi 1500-6000 na obchod a moje ztráty nikdy nepřesáhnou 3000 za den. A dělám jen pár obchodů denně, kdykoli mám čas. Nejsem sebevrah? (td). Třeba je to tím, že jsem ještě mladý a na trzích trochu agresivní, ovšem teď již s rozumnou opatrností a vlastním MM. Zkoušel jsem 5-ti a 15-ti minutové grafy, ale nic jsem v nich vlastně neviděl. Poradí mi někdo? Začínal někdo stejně?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greeny Napsal:
-------------------------------------------------------
> Skutečně jsem si uvědomil, že odpovídám nejvíc......

Nevím co řešíš. Pokud se Ti daří tak jak píšeš, neváhej a bagruj. Hlavně se připrav na to, že si budeš určitě muset ošetřit kolena až jednou upadneš (a nekleč moc dlouho). Za rok zase napiš jak na tom seš, a nám všem nováčkům popiš svoji úspěšnou strategii. (tu)
Happy pips.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

greeny
zajímavý, u mě to je kupodivu uplně jinak (z čehož kupodivu plyne, že každý je jiný). začínal jsem na 15M, pak se přesunul na 5M+1M a teď jsem na kombinaci 15M + 5 M. Vyšší Tf je dobrý, vychytají se větší pohyby(mě se líbí třeba 1H). jenže to chce zese hooodně peněz kvůli stopkám. Skalping je nebezpečný v tom, že je strašně akční a člověk se nechá strhnout velmi snadno k nepředloženostem :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...