Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PROFESIONÁLNÍ TRADING

Určitě mnoho z nás přemýšlelo o tradingu jako o možném zdroji svých hlavních příjmů, jako možnosti hlavní pracovní činnosti a seberealizace.
Takto převážně uvažují ti, kteří již mají dostatečné pracovní a životní zkušenosti a jejich současné profesní postavení a benefity jsou natolik významné , že je velmi těžké zodpovědně se rozhodnout ke kroku zanechání všeho , co bylo za léta usilovné práce dosaženo a přechodu k indivduálnímu tradingu. Mnozí to řeší tak, že trading provozují paralelně se svojí pracovní činností, což přináší negativní jevy jak v práci ,tak tradingu.
Po osobních zkušenostech jsem dospěl k přesvědčení, že není možno dosahovat výrazných úspěchů v hlavní pracovní činnosti a zároveň v tradingu, paralelních přirovnání v běžném životě je bezpočet.

Trading ovšem přináší možnosti a výhody, jaké nejsou vyjma několika profesních pozic, dosažitelné – nelimitované zdroje příjmu , veškeré zaměření a energie je věnovaná jedinému procesu a není rozmělněna plýtváním energie řešením neproduktivních problémů v oblasti personálních záležitostí a vztahů , v odběratelsko – dodavatelských konfliktech , při byrokratickém boji se státní správou a dalších činností, které stojí mnoho času a energie bez odovídající návratnosti.

Trading je ovšem „po válce druhá nejrizikovější lidská činnost“ , jak je uváděno v odborné literatuře zabývající se obchodoováním. Jakákoliv absence sociálního prostředí , hlavní cíl je získat prostředky ostatních účastníků trhu.

Individuální jedinec má v tomto prostředí téměř nulovou šanci na dlouhodobé „přežití“ , stejně jako sám sebezkušenější námořník na moři.

A nyní proč to vše uvádím. Po zkušenostech „individuálního tradera“ a výše popsaném jsem dospěl do fáze ,kdy jako dlouhodobou možnost zabývat se profesionálně tradingem je spojit se s podobně smýšlejícími se tradery a vytvoření „pracovního týmu“ ve formě ,která jeho členům vyhovuje a profesionálně spolupracovat v týmu , spojovat schopnosti a zkušenosti jednotlivých členů a uzavírat společná rozhodnutí.

Výhody teamworku jsou nevyvratitelné ať již v oblasti odborné , ekonomické a sociální v porovnání s samostatnou činností jednotlivce.

Mým cílem je vytvoření týmu 2-x traderů, kteří budou společně profesionálně obchodovat. Moravskoslezský kraj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Forex.team,

Velice kulatně jsi nám popsal jak tvoje zkušenosti, tak plány do budoucna. Co mně ale zatím vychází z tvého příspěvku je to, že se Ti nepodařilo dosáhnout individuálních úspěchů v tradingu, považuješ to prakticky za nemožné a za jediné východisko z této situace považuješ zatím spojení se s někým dalším. Rád bych Ti připomenul ty zástupy lidí, kteří se o podobné snaží více či méně úspěšně, osobně se snažím udržovat od podobných uskupení traderů jistý odstup. Sezení u piva tradingu nepomůže, tvé používání Caps Locku ve spojení s "profesionálním tradingem" na mně nepůsobí příliš pozitivně, ale spíše jakýsi reklamní trhák. Pokud jsi ale naprosto přesvědčen, že skupinová terapie tradingu je dobrá cesta a dosáhneš úspěchů, rozhodně Ti to hanit nebudu. Snažím se sdílet radosti i strasti nad našimi účty a pokud by se Ti jakousi "forex kancelář" podařilo vybudovat, rozhodně si nemysli, že bych se na ní nerad podíval. Osobně jsem ale v této fázi jak to prezentuješ velice skeptický.

Jakub

// Side nevím proč, ale příspěvek se po editaci odeslal jako nový, tak jsem pro jistotu nahlásil ten první, nerad bych tu dělal bordel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Forex.team
mne je úplne jedno, či budem zarábať sám, alebo spolu s ďaľšími pár ľuďmi, ale neviem či by som bol prínosom, lebo napríklad neviem anglicky, skúšam demo popri zamestnaní a nehodlám investovať ani korunu do chimér - napríklad do rôznych platených systémov, zbytočnej literatúry a školení ... ale som otvorený hocičomu, čo mi reálne pomôže.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měsíc zpátky jsem se dověděl o forexu,jsem ve stádiu zkoušení,mohl by mě někdo z vás odkázat na stránky kde se píše o trailing stop(posuvná stopka) snad jsem to dobře napsal,konkétně ve VT,je tato funkce přímo součástí programu,nebo je třeba ji do něj nějakým způsobem nahrát,díky za rady.Předem se omlouvám za hloupé otázky,ale zatím jsem prošel jen Sidovy články.Takže se rozkoukávám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den.
Mám pár dotazů na zkušené obchodníky a můj takový malý příběh. Asi před rokem mi přišel do e-mailu spam a v něm byly klasické reklamní řeči o obchodování na Forexu. Tak jsem si od jisté brokerské společnosti objednal katalog zdarma a v něm byly napsány základní informace o obchodování na burze. Začal jsem o tom více číst, po čase jsem si objednal celý, ne moc levný, katalog o obchodování a otevřel jsem si demoúčet. Občas jsem byl nahoře a občas dole, ale jen čistou náhodou, protože jsem nevěděl vůbec nic. Až před půl rokem jsem narazil na finančník.cz a začalo mi to docela dobře jít. O forexu jsem přečetl úplně všechno, stejně tak o psychologii obchodování. Ale co se nikde nedokážu dozvědět je, jaký je přesný rozdíl mezi demo a live obchodováním :S. Mám svojí fungující strategii, každý týden si vydělám okolo 10.000,- Kč, mám svůj stop loss a vím, kdy chci uzavřít pozici a také ji uzavřu.
Třeba ale nevím, jestli dokážu obchodovat na forex.com, měl jsem u nich demo účet a šlo mi to, ale jak můžu obchodovat u někoho, s kým se nikdy na ničem nedokážu domluvit? Psané angličtině rozumím, ale mluvit neumím.
Dále se tu píše o velikosti účtu. Pokud mi to takhle půjde dál, tak myslím, že na velikosti účtu nezáleží a můžu začít třeba jen s 500$ nebo 20.000,- Kč.
Nemám problém s tím být chvíli s obchodem v mínusu, držím pozici až do konce a ztráty beru jako "školné".
Mohl by mi, prosím, někdo poradit co dál? Čtu občas příběhy obchodníků, " co projeli celej účet a už na forex nikdy nepůjdou, protože je to ztráta peněz a času".
Můj hlavní problém je, že budu mít asi jeden pokus a když to nevyjde, tak si budu muset zase pár měsíců počkat.
Mám fungující strategii, psychicky jsem na tom dobře a jediné, čeho se bojím je, že budu příští rok zase žít z podprůměrného platu. A to mě pohání vpřed.
Děkuji za vaše odpovědi, budu si jich moc cenit, protože všichni moji známí jen říkají " jsi blázen ". My tady ale víme, že blázni obchodovat nemohou (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Greeny,
Vítám vás na finančníku. Rád bych zmínil, že o forexu jste rozhodně všechno nepřečetl a ani jste přečíst nemohl, protože to není ani reálné pro jednoho člověka, informací je příliš mnoho. Pokud občas čtete příběhy obchodníků, kteří projeli účet, myslíte přitom na těch 80-90% lidí, kteří na forexu ztroskotají a nepodaří se jim stabilně produkovat zisk? Trading se považuje za druhou nejriskantnější činnost hned po válčení. Ze začátku to nevypadá tak těžce, ale realita je opravdu někde jinde. Nestačí se jen něco nového naučit, ale prakticky se od základu předělat, začít na svět pohlížet trochu jinak, je to cesta nekonečného učení.
Na angličtinu je zde jiné vlákno, které by vám mohlo být nápomocno. Obecně bych ale doporučil se angličtinu pomalu a jistě učit, hodí se snad ke všemu co v životě můžete dělat. Otevře vám cestu nejen k anglickým stránkám o tradingu, které jsou velice obsáhlé, usnadní vám život s brokerem a obchodní platformou, ale i cestu k těm úžasným webům jako je anglická wikipedia, cnn news, reuters, bloomberg.. bez angličtiny už to nejde.
Jsem moc rád že jste svoje známé neposlechl a pokračujete, jste na správné cestě a možná zjistíte, že přijde čas i na změnu lidí okolo, pokud jsou takový skeptici bez toho, aby si vás vyslechli. Jinak z takové té laické definice blázna myslím, že jedině šílenec má šanci na forexu uspět :).
Vím, že k vám nemluvím tak přívětivě, jak by jste asi chtěl. Neberte si to špatně, nechci vám forex malovat na něco lepšího než je. Je dobré si před začátkem tradingu třeba připomenout na časy, kdy jsme se učili chodit či jezdit na kole. Padali jsme, byly momenty kdy jsme se málem vzdali a většina propadala skepsi a my s nimi. Nikdo z nás ale neměl v hlavě myšlenky, že bychom to jednou nedokázali, i tak se snažím brát forex.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greeny:

Ahoj, podle toho co píšeš to vypadá, že zvládáš vše velmi dobře. Z mého úhlu pohledu, abys těch reakcí a názorů na trhy neměl málo :) Ono mít výdělečnou strategii je jedna věc, ale udržet se s ní v plusu je věc druhá. Hlavním problémem je hlava, demo je demo, vím o tom svoje, dělal jsem na něm víc jak rok, na LIVE jsem púrešel teprve před 5ti týdny. První věc pokud chceš na Live, je dle mého dobre odzkoušené demo, naprosto zodpovědně se vším všady, žadné lhaní sama sobě jak mi to jde, když nejde, pokud ti demo neroste tak jak by mělo podle pravidel a strategie, tak na Live nechod, není kam spěchat, jen malá rada. Pokud se ale i přes to rozhodneš do toho jít, dej si microloty, a vydrž pár měsíců dělat co nejméně chyb, ved si deník, o vsem premyslej a hlavně nezůstávej u názoru:" všechno už jsem přečetl" Ve svem prispevku jsi doufam myslel všechno na finančníku, krom fora, to snad neprecetl celé nikdo :) Dále pak studuj a vzdělávej se, MM a hlavně psychologii, nakoukávej si grafy jen tak bez zásahů a otevírání pozic a uč se. A co týče známých a jejich řečí, o obchodování, to krom lidí tady na finančníku a nejbližší rodiny o mě nikdo neví. A je to tak lepší :) Držím palce a hodně zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...