Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

Je úsměvné, kolik nováčků si myslí, že objevili výdělečný systém, který, kdyby ho prozradili, okamžitě přestane fungovat. Je třeba si uvědomit, že trhem hýbou zcela jiné objemy než ty, které jsou schopni všichni, co kdy četli finančníka, dát dohromady. Já mám přesně opačnou představu, čím více lidí bude obchodovat stejný systém, tím větší budou pohyby a tím více bude onen systém profitabilní. Posílání signálů bez předchozí definice systému je také zcela mimo mísu..... jak pravil premnath podle toho nikdo obchodovat nebude a k porovnání vstupů to také není, protože každý obchoduje podle jiného systému. Maximálně to může sloužit jen pro pozdvižení vlastního ega, pokud signál vyjde (jako v tomto případě). Za největší vrchol vyspělosti tradera považuji, když onen člověk se rozhodne své znalosti otevřeně sdělit ve veřejném foru, s několika takovými jsem se (na zahraničních forech) už setkal. A přesto, že svůj styl vyzradili, jsou stále velice profitabilní.... není to totiž zcela o tom, jak je systém definován, ale o tom, jak ho vstřebá mysl každého jednotlivce.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zle si ma pochopil vôbec, ale vôbec nikomu tie signály nenútim, zapojil som sa do diskusie len z vďačnosti (hlavne Sidovi), veľa som sa tu naučil a to len čítaním, som rád že existujú tieto stránky, kde sa schádzajú podobne „postihnutý“ ľudia ako ja. Asi tak.
P.S.:To že sa to otočí je skoro isté, vždy sa to otočí
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf
Máš pravdu vo všetkom, (teda skoro). Vôbec som nepovedal že som našiel ako píšeš „výdelečný“ systém, a už vôbec si nemyslím že vo chvíli prezradenia by stratil svoj zmysel. Ešte som na tom svojom OS nezrobil ani dolár reálne, chcel som iba poznať názor skúseného tradera ako je Sid, alebo aj Ty (ak sa za takého považuješ), aby sa vyjadrili k výsledkom a zhodnotili ich ak sa to dá. Nechcel som sa ničím chvastať (už som vyrástol), ale ak to tak vyznelo, ospravedlňujem sa.
mmfx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Volf:

Nedá mi aby som nereagoval k zverejňovaniu systémov.
Bežne sa zverejňujú tzv. "diskréčne systémy" - t.j. jednoducho povedané v zverejnenom popise chýba popis "diskréčnej zložky" bez ktorej je systém nefunkčný (ak sa so zverejnenými pravidlami aplikuje ako AOS, typický príklad Woodie CCI - krásna strata po aplikácii ako AOS). Ak vyspelý trader vie, že 80% úspešnosti systému je postavených na nezverejnených informáciách (má ich v hlave) bez problémov zverejní tých menej dôležitých 20% (výhody ktoré získa zverejnením sú zrejmé - je to napr. zdroj nápadov, rôzne pohľady na vlastný systém, finančný zisk za predaj "popisu" systému ... atď.). Otázka je - dá sa to považovať za popis systému ? Alebo ďaľšia otázka - neskrýva autor systému jeho nefunčnosť odvolávaním sa na potrebu "diskréčnej zložky"?

Detailný popis diskréčneho systému so všetkými nuancami som zatiaľ nevidel, vždy sú tam odvolávky typu - študujte grafy x-rokov, musíte získať cit a potom možno budete úspešný, ináč povedané vytvorte si tých 80% vlastnou prácou (možno aj 100%) .

Na druhej strane nevidel som jediný zverejnený systém deklarovaný ako AOS (alebo s komentárom - stačí aplikovať naše pravidlá a bude Vám to fungovať) , ktorý by bol naozaj funčný.


Pavel



Link to comment
Sdílet pomocí služby

říkal mi známý, že se dělal pokus kdy všichni obchodovali se stejným systémem (chovali se stejně) a simulovaný trh se zhroutil.
Ani logicky to fungovat nemůže, to že někdo vydělá znamená že druhý prodělá. Nemůžou všichni vydělat a nikdo neprodělat.
Zveřejnit svůj výdělečný systém nezpůsobí kolaps systému jen proto, že s ním většina trhu stejně obchodovat nebude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyby na světě existoval jenom jeden jediný čistě mechanický dlouhodobě profitabilní systém tak by už dávno obletěl svět, věřím, že by se to řítilo jako lavina. jak už jsme jednou dneska řekl - Pevná pravidla v tomhle kšeftě nejsou, je to jenom na člověku a jeho citu pro trhy. Podobně AOSky jsou opravdu vyhozené peníze. Zkusil jsem vystavit žebříček co se mi zdá opravdu důležité pro trading.

1) cit pro trh, vidět trh jako mapu
2) psychicky být v pohodě, obchodovat v klidu
3) plná soustředěnost na grafy
4) smysluplné výstupy
5) jakš takš MM
6) věřít si, tím myslím, že i když nevíme kolik, nebo zda-li vůbec zítra vyděláme tak musíme věřit, že se tomu nějaký čas věnujeme a pujdete.

tak a kamenujte mě :)

PS: Že v daném žebříčku není backtest spojený s hledáním zázračného systému není chyba autora :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cit pro trh je cesta do pekel, nic takového neexistuje. Pokud chte někdo mluvit o citu pro trh,může tím maximálně myslet že ze 100 obchodních signálů 3 nevezme, protože mu to jak se lidově říká jaksi smrdí, Podle citu to jde mnoha lidem na demu, ale live stačí udělat 2,3 ztráty podle citu a ten se Vám rozplyne jako pára, najednou si uvědomíte že nemáte stavební kameny pro to abyste vstoupili a vystopili z pozice a jste v koncích.

Jakž takž MM? Zařadil jste to hodně nízko, to má být skoro nejvýše a nejlépe promyšleno.

Ještě něco k AOS - jsou dobré pokud Vám hodí hlášku že by měl nastat obchod ale vy ho musíte kliknout, tím vyeliminujete mnoho obchodů co by byly o ničem. například donedávna GBP/JPY...to co se tam dělo byly fakt zvěrstva, dískréčně na tom šlo zadělat balík, AOS by Vám vygumoval účet.


Pokud se bavíme o tom že by světem řítila jako lavina smysluplný systém tak tomu moc nevěřte. Sám mám něco s 90% úspěšností při RRR1:2, jednou jsem to hodil do diskuse a neštěkl po tom ani pes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque Napsal:
-------------------------------------------------------
> Kdyby na světě existoval jenom jeden jediný čistě....

Používám zhruba to, co jsi napsal ve svém žebříčku, občas už i vynechávám bod číslo 3. Bod č.1 mi zabere nejvíc času (čtení News, prohlášení, předpovědi atd...). A nějak to jde samo od sebe:)
ALE - je to pouze JEDEN Z MNOHA způsobů obchodování!
A kamenování? Proč? Jenom hlupák může někomu ubližovat za jeho názor.
Happy pips.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque: Myslim, ze nemas generalni pravdu - jak bys nazval system-y typu BOA, pripadne jeste znamejsi The Turtles? Diskrecni slozka v nem nema misto, naopak, diskrecni slozka velmi vyrazne oddelila zrno od plev (uspesne obchodniky od ostatnich). Je pravda, ze tento system byl obchodovan diskrecne, ale pravidla vstupu i vystupu byly jednoznacne pouze mechanicke (pokud se chces na system podivat, jdi ke zdrojum, nikoli k pochybnym opisovacum)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na systém Boa budu reagovat...... je tvrdě prodělečný když se hodí do backtestu, právě že v něm je asi dost diskréce.... než někdo tuhle informaci napadne, tato strategie byla testována renomovaným obchodníkem a s tímto výsledkem. Tím nechci říci že nefunguje... tím chci říci že zrovna BOA je ten který je hodně diskréční pro vstupy....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...