Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

Goro
Buď konkrétní, které věci jsou hodně jinak ? Tyto vlákna jsou určeny spíše individuálním traderům. Kolosy s kapitálem jak píšeš, mají k tomu asi jiný přístup a používají asi i jiné formy obchodu (bez brokerů). ""Posledních pět let to přesměrovali jinam"...a co tím chtěl básník říct ? Moc tuto debatu nechápu...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nebylo to myšleno špatně. Moc se mi tvé odpovědi líbí. Jenom jsem měl takový pocit, že trochu pleteš hlavu malým dětem:D Forex je naprostá ruleta, kde se nedá využít ani TA a ani FA v takovém rozsahu, jako při jiných obchodech. Je to trh tak globalizovaný, že zamávání křídly kolibříka v Indii způsobí přes efekt ostatních měn pád USD vůči EUR. Analytici to zanalyzují a později to taky popíší, co tento pohyb způsobilo. Ale nikdo to nepředpoví!!! Když jsem mluvil s lidmi, kteří tímhle hýbou v zahraničí, tak mi vysvětlili, že náhlý výkyv může způsobit např. jeden špatně vyspaný obchodník ve spocené košili v některé z velkých amerických bank, který ztratí nervy a zazmatkuje. Proto bych všechny analýzy moc nepřeceňoval. Obchoduji cca 3 týdny na demu a musím všem lidem, kteří mi tohle vysvětlovali, dát za pravdu. A navíc v tak nepředvídatelném prostředí muset zobchodovat otevřenou pozici do dvou dnů je jasný hazard!!!
Pokud ovšem pochopí člověk základní principy, neměl by na tom moc prodělat. Už jsem si na své vlastní kůži vyzkoušel, co to chce a co to nechce. Mám z toho asi 20 poučení a jedno, které se neustále opakuje, je: "nebýt nenažraný" a "nebýt gambler" (nesnažit se jedním obchodem pokrýt ztrátu z obchodu minulého) . Jsem poměrně ve slušném plusu, ale závěry budu dělat až po roce obchodování na demu.
Hodně štěstí všem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

goro
máš pravdu ,že pohyb FX ovlivňuje třeba kolibřík v Indii, dokonce v pátek na vlákně komentáře,někdo po zprávě psal co se to děje má to padat dolů, to se asi někdo ve velké bance umačkl a poslal to obráceně !!! Nakonec se to otočilo tak jak mělo, ale i kdyby ne tak mě to absolutně nevzrušuje a vpodstatě s tím i počítám,protože mám natrvrdo nastavený SL a zisky beru několikanásobně vyžší než prodělky, je to jenom matematika, trhy si prostě budou dělat co chtějí na nás kašlou a pouze matematickou pravděpodobností nad nima můžeš dlouhodobě vyzrát. Největší sranda je, když otevřu pozici blbě a potom si prdne kolibřík a pošle to mojim směrem. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To goro.
Mozno skoro ako ruleta, s tym rozdielom, ze sa da omnoho lepsie odladit MM a fundamenty, prip. TA Ti aspon trochu nasepkaju kam by to malo ist. A aj ked sa to niekedy pohne opacne, vzdy mozes vystupit, prip. Ta odstavi SL a naskocit do trhu opacne. Vid tento piatok poobede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Goro
Nebudu komentovat tvou ruletu, využití TA a FA (nač potom sledovat EC a vzrušovat se nějakými úrokovými sazbami, HDP, nezaměstnaností atp.), ale na: "A navíc v tak nepředvídatelném prostředí muset zobchodovat otevřenou pozici do dvou dnů je jasný hazard!!!" - a na to jsi přišel jak ? Když jsi mluvil s lidmi, kteří tímhle hýbou v zahraničí ? Přečti si něco o tom co je to spotový trh na FX (ne parket), pojem non-deliverable broker, rollover a jak to vše funguje...Pozici můžeš držet třeba týden - je to jen na tobě...Ale povaha FX trhu a jeho specifika jsou někde jinde (už tady něco popsali kolegové) a to jsi podle mne, jako nováček, ještě zcela nepochopil..
SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vzdy se jednou za cas najdou taci, kteri delaji, jak strasne tomu rozumi, ale pritom z toho co pisou je jasne videt, ze jsou to uplni zacatecnici a ze o tom vi akorat tak velky kulovy. Je uplne zbytecne se nad tim jakkoliv zarazet a je lepsi si zachovat klidnou hlavu na svoje obchody a svoje vydelane penize.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také chci upozornit obdobně jako Goro na velkou pravděpodobnost ztrát a to jak z vlastní zkušenosti, tak z příběhů lidí které znám. Velice rád bych potkal někoho, kdo se skutečně forexem dlouhodobě živí. Je to lákává představa, vydělávat peníze na FX, ale také jsem se náhodně seznámil s jedním pánem z přední distribuční lékárenské společnosti, která rovněž obchodovala na FX přímo s výsledkem ztráty 450 miliónů Kč za rok. Jistě měli lepší analytiky a podmínky, než jsem měl já a ostatní známí, kteří obchodovali s 5000 USD. Nechci nikoho zrazovat od obchodů, jen jsem chtěl upozornit na vlastní zkušenost a zkušenosti lidí, které znám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

190576:

Myslim ze takoveto komentare jsou na tomto serveru zcela bezpredmetne vsude na serveru najdes upozorneni (dole na strance) ze je to vysoce riskatni. Akorat to pobouri vetsinu lidi kteri na sobe makaji ve dne v noci a chteji neco dokazat misto toho aby verili co jim kdo nakuka. Pripomina mi to jako kdyby jsi chtel treba delat doktora a nekdo by ti rekl ze je to riskantni povolani ze mas odpovednost za lidsky zivot a tak by jsi svuj cil zavrhl.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

190576
jistě ztráty patří jak k FX, tak ke komoditám, e-mini, akciím atp. Pořád ale budu tvrdit, že když člověk používá zdravý selský rozum, dodržuje MM, zbytečně neriskuje, používá vždy SL a ví co může následovat a případně mu zhatit otevřené plusové pozice (klíčová data) a zkrátka zbytečně neblbne (viz Tomášův seriál o psychologii obchodu)...může i na FX slušně profitovat. Teoreticky mám vstupní šanci 50:50, že to bude Up nebo Down..přes indikace, studium dat, kvalitní MM atp. můžeš časem dospět i k 60:40 nebo i 70:30 ve svůj prospěch...jistě nějaké ztráty budu mít průběžně pořád, ale účinně už eliminuji riziko, včas vystupuji a pokud to jde (v trendu) přikupuji a držím co nejdéle....je to jako ve všem - praxe, odhad, a občas zdravě, ale kontrolovaně zariskovat. Myslím, že ti, kteří třeba nyní jedou na Vegase mohou profitovat dlouhodobě zcela určitě...A "učednickým" obdobím, provázenými ztrátami si musí asi projít každý (včetně mne mínus čtyři, pět let)..To co popisuješ (úlet 450mil.) je extrém, nedokáži si představit někoho kdo pravidelně ztrácí průměrně denně (mimo sobot a nedělí) přes 2 miliony...a pravidelně..co to tedy měli za analytiky ??...Pokud obchodovali stylem - dejte dnes 50mil. na dolar Up..je to zaručené a dolar šel down, pak se ale nedivím...Znám dost lidí, kteří zkoušeli měsíc demo, přes noc se z nich stali "mistři světa", otevřeli si live účet s 2-3 tis. dolary a obchodovali hned celé loty..jak to může dopadnout je nabíledni...dříve tady chodilo i pár nicků, kteří neměli ani páru o tom co je to ekonomický kalendář a divili se "co ty grafy náhle blbnou"....pak se nedivím ani větším ztrátám u těchto "rychlokvašných"traderů...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID:

Skusal som rozne sposoby obchodovania ako TA,AOS,isiel som aj cez fundamenty,ale proste nejde mi to.Skusal som aj tie Vase systemy obchodovania,ale ako pisem nie je to ono.Viem,ze rad pomahate-radite a preto chcem aj ja nejaku radu,pomoc.Nechcem to cez tuto diskusiu,ale ak budete mat zaujem mi pomoct,mozte ma kontaktovat na moj prihlasovaci mail.
Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Laik: otazkou je, jak dlouho jsi to zkousel a jak moc jsi mel nadefinovany obchodni plan. Zkus na demu obchodovat nekolik mesicu poctive jeden z Vegasovych modelu a uvidis sam. Da se to, ale neni to zadarmo. Ja na tom delam rok a pul a ted jsem se dostal do faze, ze mam prvni skutecne ziskove tydny - po mesicich studia a priprav. Presto jsem porad jeste na zacatku cesty, akorat ted si to uvedomuju - pred rokem jsem myslel, ze to funguje nejak divne, proc sakra obcas vydelam a obcas ne :)) Navic i prez to, ze mam nadefinovane co a jak delat a snazim se to maximalne dodrzovat, delam chyby. Ale - snazim se metodu obchodovat co nejlepe. Chovat se profesionalne. To je cesta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


laik: já ti odpovím také, jestli dovolíš. Podle tvého profilu jsi zde asi tak dva měsíce a pravděpodobně asi tak stejnou
dobu se zajímáš o Forex, nemůžeš opravdu chtít po sobě aby jsi všemu za tu dobu porozuměl. Burzovní i mimo
burzovní obchodování je velmi komlexní záležitost, nebudu tě unavovat podrobnostmi raději ti přiblížím můj
časový sled: Začal jsem se o tyto věci vážněji zajímat asi tak loni v únoru nějaké ty akciové záležitosti nepočítám
od té doby jsem prolouskal řádově stovky ne-li tisíce stránek zde i jinde na webech, proseděl jsem u PC stovky
hodin. Loni zhruba v červnu jsem přešel na Forex přes komodity, a začal úplně znovu. Myslím si, že nepatřím k
těžkochápavým a nějaké vzděláni mám také a přesto mi trvalo opravdu nějakou dobu než mi aspoň základní
obrysy fungovaly. A dnes po více jak roce si pořád připadám jako začátečník (mírně pokročilý).

Jestli to dotáhneš do k úsp. obchodování, budou to "těžce vydřeny prachy" to ti potvrdí tady každý. :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Laik
Už ti to tady v kostce řekli Dzink a Holoubek - a mají pravdu, nevím co bych dodal..A radu ti už dal Dzink, zkus třeba onoho Vegase, poctivě a pravidelně...a taky sleduj vlákno o Vegas, kluci tam dávají hodně užitečné rady a kvalitní rozbory..chovej se k účtu, jako by to byly skutečné peníze a uvidíš sám, že časem se výsledky dostaví.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...