Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Intradenní obchodování: poznejte svůj trh (1/2)


Doporučené příspěvky

Dejvid, Airmike:

tak napiste jak obchodujete? Kolik delate obchodu, jak dlouho trvaji, jake mate RRR? Pokud to neni skalpovani, tak me to docela zajima, protoze ja tam potencial moc nevidim. Driv jsem obchodoval vecerni seanci od 8 do 10, pak jsem to musel zkratit od 9 do 10 a ted uz se to vetsinu dnu neda obchodovat vubec.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 41
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ještě přidám jednu věc. Můžete si to zkusit každý na své strategii. Napadlo mě vypsat výsledky z reálu od 15,35(prvních 5 minut neobchoduji) do 15,50. Tj. 15 minut. Pak jsem je porovnal s výsledky od 15,35 d 17,00. Tj. téměř 1,5 hodiny obchodování. Výsledek po odečtení komisí se lišil o pouhých 40$. Zkoumal jsem dál a nejlépe mi vychází čas 15,35 - 16,10. Je to za období půl roku. Vyzkoušejte si hrát se statistikou a uvidíte nevídané. Já v současné době samotným obchodováním strávím velmi málo času a mnoho času věnuji právě různým statistikám, které si vymýšlím a aplikuji. Můžu konstatovat, že se stále posouvám dál, takže to má velký smysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:

ja mam sice na TF nejlepsi vysledky mezi 15.31 - 16.3o / v 16.3o z meho pohledu vzdy konci prvni vetsi pohyby po open/ ale jinak je to jak pises. Myslim ze konkretne u TF nehraji az tak zasadni roli swingy ale CAS a ruzne urovne ktere jsou vzdy v urcitych casovych intervalech vytvoreny - na tom je take postaven muj system na TF.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já obchoduji FESX a to 1,5h od otevření US trhů. Po 17h signály neberu. Výhod pro mně je několik: pomalé obchodní tempo - ideální pro moji osobnost, obrovská likvidita, dobrá možnost dohadnout jak se může trh chovat - protože vidím dopolední seanci, dlouhá praxe v tomto trhu etc...
Jediné na co se ovšem soustřeďuji je PS. ID obchodování je totiž pouze o tom. Je zbytečné neustále se "chrabat" v samotném systému - přeoptimalizovávat, přidávat filtry, měnit taktiku každou chvíli - když stačí pouze přidat kontrakt. Stačí když si položím otázku, co je mým cílem v tradingu? Odpověď je konzistentní vydělávání peněz. A to nemá vůbec souvislost s tím, jak dlouho obchoduji v čase, kolik obchodů udělám etc...
Jediná důležitá věc je, abych byl schopen svůj systém psychicky obchodovat s multikontrakty. Nikdo to za mě na trhu nic neudělá, nikdo neřekne, počkej promysli si to! Takže je to o řízení sebe sama. Pokud tuto vlastnost trader nemá, může obchodovat jak dlouho chce a stejně bude prodělávat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás,myslím,že je dobré udělat si nejakou podobnou statistiku o které psal Tomáš,ja jsem obchodoval 2,5 hodiny a nyní pouze do 17:40,těch "posledních dvacet minut" se zdá jako nepodstatná část,ale z mých výsledků mám většinou ztrátové obchody,takže jsem tuto dobu vypustil,jinak obchoduji pro jeden PT a konec.
Zarazila mne ale jedna věc a tou je zkul na TF až 5 ticku,to se mi ještě nikdy nepovedlo,ma.2 v drtivé většině jen 1 tick
(samozdřejmě na 1 kontraktu).Sice TF neobchoduji jako primární trh,ale chystám se na něj přejid z trhu NQ,tam mám právě větší skluzy.
Nejspíš se mnou nebudete souhlasit,ale připadá mi,že TF je podle NQ "beránek"na NQ když se to strhne tak než kliknu tak uteče i 1 bod,což se mi v TF nestalo,ale samozdřejmě také záleži na strategii a kdy člověk vstupuje do trhu,já obchoduji "svůj" finwin.
Hodně štestí všem.
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl jsem nastaven SL obvyklým způsobem, jsem zvyklý občas dostat 1 max 2 tiky. Jsem rád, že jsem neměl otevřeno 10 pozic, kde by se to mohlo natáhnout o pár tiků navíc a když se to potom vynásobí, no hrůza pomyslet...
Stalo se to na TF 09/18/09 05:11 PM - exekuován SL krátké pozice, tzn. BUY, tzn. ASK cena

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tridis,

ja myslim ze pouzivani PS je v tradingu vec o ktere neni treba alespon na teto urovni uz moc debatovat, to je myslim jasne. Spis jsme chteli s MNovakem nastinit jak je mozne take na burzu nahlizet a na jakych urovnich je mozne take stavet ziskove systemy. Myslim ze ani jeden nas prispevek nemel nic spolecneho s PS ve vztahu s casem nebo poctem obchodu, alespon to nikde nevidim.

focus


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja už 2 mesiace sledujem začiatok ER2 a mám osobne problém obchodovať na začiatku, pretože trh má tendenciu zákerne sa vracať, vyhadzovať stoplossy a meniť smer. Až neskôr, keď sa upokojí, môžem obchodovať trend. Možno na to máte stratégiu, ale všetky moje vyskúšané prístupy pri otvorení trhu zlyhávajú. Nehovoriac o exekuovaní obchodu a slipe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...