Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.


MERKUR1

Doporučené příspěvky

Ako tak sledujem toto vlákno, je to pekná filozofia

Mňa by skôr zaujímalo
-obchodovanie s akciami používate obchodný denník a čo je v ňom zahrnuté. Poprípade priložte screen, rada by ako vyzerá ten Váš obchodný denník na stock
-obchoduje niekto z Vás penny stock? tisíce kusov za 0.062 atď..
-celkový systém drahšie akcie držíte krátko, lacnejšie aj celý rok?
-rovnako tak ako to riešite s daniami?Na konci roku obdržíte od obchodníka s cp list vašich profitou a s tým idete na daňový úrad ako FO?
-vyberáte aj zisky alebo len akumulujete?
-na záver ma najviac zaujíma ako sa tvorí dlhodobý plán na niekoľko rokov
- a nejaký ten systém, kde by mali byť asi zahrnuté odvetvia kt popularita sa mení (jedno obdobie je to farmacia vďaka vývoju vackín napr.spol bayer) inokedy záujem google o fb, ako vidíme teraz google vytvoril google plus čo je presná kópia fb, oslabí to cenu akcií na fb? atď..

Zaujímajú ma tieto konkrétne otázky, založila som si účet u fio nemá nijako prevratú grafickú stránku čo sa týka grafov, ale akcie vyhľadávam na google finance, alebo finviz.com


Uvítam info od reálnych obchodníkov, teórie máme každý plné vrece ;) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 273
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Oousha: Skuseni akciovi obchodnici(Merkur1, Kramnik) sa dobrovolne "Zabanovali", tak uz tu neprispievaju.
Merkur1 mal sice dost teoreticke prispevky, ale ak uz mas urcitu prax na burze, tak si z nich vyberies to jadro, ktore sa da uspesne obchodovat.Ale par rokov to asi potrva...
Na tvoje otazky mozem odpovedat, ale najprv ta upozornim, ze od roku 2005 som len v 7% zisku, takze asi to nebude az take poucne.
-Teraz uz obchodujem len indexy, tak nepotrebujem obchodny dennik. Staci mi vypis od brokera.
-Mam na ucte 5 penny stocks od roku 2008 a vsetky su v strate. (Iba Ford sa mi podarilo predat asi z 600% ziskom)
-Akcie uz neobchodujem kvoli poplatkom, ktore mi v roku 2008 zobrali 3/4 zisku.
-Zisk z obchodovania s akciami danis v kolonke ostatne prijmy. Vypis od brokera donesies az na danovu kontrolu(ak ta pozvu)
-Zisky nevyberam, cize akumulujem.
-Nic uz neplanujem, aj tak to dopadne inac ako si to naplanujem.
-Nesledujem odvetvia len trh ako celok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

oousha Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ako tak sledujem toto vlákno, je to pekná
> filozofia
>
> Mňa by skôr zaujímalo
> -obchodovanie s akciami používate obchodný denník
> a čo je v ňom zahrnuté. Poprípade priložte screen,
> rada by ako vyzerá ten Váš obchodný denník na
> stock
> -obchoduje niekto z Vás penny stock? tisíce kusov
> za 0.062 atď..
> -celkový systém drahšie akcie držíte krátko,
> lacnejšie aj celý rok?
> -rovnako tak ako to riešite s daniami?Na konci
> roku obdržíte od obchodníka s cp list vašich
> profitou a s tým idete na daňový úrad ako FO?
> -vyberáte aj zisky alebo len akumulujete?
> -na záver ma najviac zaujíma ako sa tvorí dlhodobý
> plán na niekoľko rokov
> - a nejaký ten systém, kde by mali byť asi
> zahrnuté odvetvia kt popularita sa mení (jedno
> obdobie je to farmacia vďaka vývoju vackín
> napr.spol bayer) inokedy záujem google o fb, ako
> vidíme teraz google vytvoril google plus čo je
> presná kópia fb, oslabí to cenu akcií na fb?
> atď..
>
> Zaujímajú ma tieto konkrétne otázky, založila som
> si účet u fio nemá nijako prevratú grafickú
> stránku čo sa týka grafov, ale akcie vyhľadávam na
> google finance, alebo finviz.com
>
>
> Uvítam info od reálnych obchodníkov, teórie máme
> každý plné vrece


Ahoj, filozofický pohled na věc je důležitý, zvláště v těchto dnech :-). Proto filozofii nezavrhuji.
Popularitu odvětví nejsem schopen nijak měřit, takže neumím odpovědět, ale ocenění odvětví určitě ano. relativně levné jsou farmaceutické firmy typu Pfizer, Sanofi, dále oil and gas integrated, jako Total, Shell (Royal Dutch Shell), dále technologické společnosti typu Oracle, Microsoft. Velmi levné jsou mnohé evropské a americké banky a pojišťovny. Tyto bohužel mnohdy v současnosti nevyplácí dividedny :-(, takže zde bych byl opatrný. Dále je možné najít levné akcie v japonsku. Tyto jsou mi ovšem dostupné jen jako ADR. (TOYOTA, HONDA, ...)

Penny stocks neobchoduji, pokud tedy nepovažujeme za penny stocks akcie citigroup, po reverzním splitu 1:10 :-)
Drahé akcie prostě nekupuji. Krátké pozice nemám. Doba držení je u mě vždy víc než 6 měsíců, takže daně z kapitálového výnosu se mě netýkají. Daně ze zahraničních dividend se řeší až od určité výše a je důležité vědět něco o mezinárodních smlouvách o zamezení dvojího zdanění a něco o daňové sazbě srážkové daně v zemi původu. USA 15%, Francie 25%,atd....

Dlouhodobý plán netvořím. Jakmile jsou splněny tyto podmíky, tak kupuji:

1) mám peníze
2) vidím něco levného

Zisk reinvestuji.



pěkný den, Honza.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...

×
×
  • Vytvořit...