Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.


MERKUR1

Doporučené příspěvky

Uz mam toto vlakno precitane a teraz sa mozem fundovanejsie vyjadrit k tvojim otazkam.
Pre prehladnost tu dam tvoje citaty a budem na ne odpovedat:

"Stále zde zastáváš názor obchodování krátkých pozic. Napiš prosím, co Tě k tomu vede. Bral bych to v situaci vrcholu trhu, kdy TA jednoznažně z technického pohledu ohlašovala korekci,"

Neviem ako by som z hladiska TA urcil vrchol tohto trendu, lebo indexy sa po tom vrchole stlacali do trojuholnika a TA hovori, ze trend ostava vecsinou v trojuholniku neporuseny




"nebo v situaci začátku nepokojů v severoafrických zemích, ale přemýšlel jsi o tom v situaci, kdy index DJIA již ztratil 800 bodů, situace v Africe se začala konsolidovat, bylo po největších propadech spojených se zemětřesením v Japonsku, kdy došlo k dohodě o boji s posilujícím jenem."

Prave ze Dow tak vyrazne prepadol ma priviedol na myslienku, ci sa nezopakuje nieco na sposob maja 2010, tam tiez nebol nejaky vyrazny fundament(problemy Grecka) na taku hlboku korekciu, aka nastala




"V této situaci, tedy ve čtvrtek minulého týdne jsem ohlašoval korekci minulých propadů, s tím, že by měl býčí trh po uklidnění situace pokračovat. "

To ma zaujalo, lebo tiez sa snazim podrzat poziciu dlhsie, ak ju nakupim dostatocne hlboko. Preto som skumal tvoje dovody a ci nemam urobit prvy(z troch az siestich) strategickych nakupov na investorskom ucte.





"Zajímal by mě Tvůj názor na otázku, v jaké etapě ekonomického cyklu se nyní nacházíme a jaký vliv to bude mít na kapitálové trhy, jaký dlouhodobější trend se ze z to vyvine. "

Tu sme pri jadre problemu. Primarny trend mame samozrejme UP.
Otazka znie: Moze sa tato korekcia vyvinut do sekundarneho trendu DOWN?
Dva roky uz rastieme. QE2 konci v juni.
Videl som grafy, z ktorych vyplyvalo, ze QE1 zacal v marci 2009 a nastartoval trh a QE2 ho zase rozbehol po maji 2010.Z toho by sa dalo usudzovat, ze ak nepride QE3, bude veselo.






"Prostě klasické závěry obchodníka, který chce pozičně obchodovat akcie. Můžeš do toho zahrnout svoje závěry opírající se o TA, FA, politiku atd. "

Zaver: Ja to zajtra asi kratkodobo shortnem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 273
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Jogo.

Sám víš, že vždy je důležitější graf v delším časovém rámci, který používáme i k určování hlavního trendu.
Když se například podíváš na týdenní graf indexu DJIA, pak zde vidíš nepřehlédnutelnou divergenci, která nás měla včas upozornit na konec pozitivní nálady, s tím, že každá negativní zpráva mohla odstartovat korekci.

S Tvojí predikcí květnového vývoje v roce 2010, bych si dovolil nesouhlasit. Situace kolem Řecka nebyla pouhá bezvýznamná lapálie, ale tato země byla pár dní před státním bankrotem. Stejné problémy se začaly ukazovat i v Irsku a Portugalsku. Co bylo nejhorší, to byly spekulace i kolem Španělska a to už by byl ohromný průšvih, protože sanace případných problémů by stála ohromující náklady, které by podkopaly samotnou podstatu evrozóny. Současné problémy jsou sice táké závažné, ale nedosahují takové důležitosti, která by zasáhla zásadním způsobem psychologii investorů. Navíc se ekonomika v USA začíná slabě zlepšovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na ktorom indikatore je ta divergencia o ktorej pises?

Ako som uz minule pisal, svojim fundamentalnym zaverom neprikladam velky vyznam.Nedari sa mi spravne vyhodnotit fundamenty a preto sa ta pytam na tvoje nazory. Nemam problem dnes-zajtra indexy longnut, ak sa ukaze, ze trh nema silu padat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na týdenních grafech se používají trendové indikátory na určení hlavniho trendu. Nejvíce se používá EMA a MACD-H, nebo jejich kombinace. Já používám nejvíce EMA, ale i MACD-H, ale pouze k divergencím, které mají svojí silnou vypovídající hodnotu.
Co se týká fundamentu. Hodně přemýšlej, sleduj zprávy a pozoruj jaký mají vliv na obecnou náladu.
Základem je Dowova teorie. Ta nám ukazuje závislost kapitálových trhů na ekonomických cyklech z pohledu investorské psychologie.

Napsal jsi, že zvyšování úrokový sazeb musí být apriory pouze negativní záležitostí. Já bych si s tímto názorem dovolil nesouhlasit, protože prvotní zvýšení o čtvrt, nebo půl procenta nemusí být negativní a naopak může být pro některé firmy jednoho oboru velice pozitivní, z důvodu hospodářských výsledků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zaujimave, tento graf MACD, ktory si tu dal vyzera uplne inak ako graf od mojho brokera. Samozrejme tuna divergenciu vidim ale v grafe od mojho brokera ziadna nie je.
Ved to je prave ten problem, ze zoberiem tri rovnake grafy od troch roznych dodavatelov, nahodim si do nich zakladny indikator ako je EMA a zistim zasadne odchylky v jej hodnotach...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jogo.

Tak mě současná rally vyšla, ale bylo by asi chybou si myslet, že nás už čekají pouze světlé zítřky. Podle mého názoru jsme stále v primárním býčím trendu, který ještě nějakou dobu vydrží. Zároveň bych ale uvítal druhou vlnu sekundární korekce, která by odstartovala několikaměsíční vzestupný trend.
V Evropě asi brzy dojde ke zvyšování úrokových sazeb, ale to by neměl být problém a tato skutečnost by v prvopočátku měla pomoci hlavně bankovnímu sektoru. Co mě spíše zneklidňuje, to jsou ceny komodit, které budou mít vliv na inflaci. Zde se v plné nahotě ukazuje výsledek špatných rozhodnutí ve formě téměř nulových úrokových sazeb a zaplavení trhu závratnými částkami likvidity. Investoři měly možnost si půjčovat za směšné úroky ohromné finanční částky a investovali je do všech aktiv, včetně komodit. Nechci tvrdit, že za nárůstem cen jsou jenom tyto okolnosti, určitě se na nich podílejí i jiné aktivity, ale zajisté hrají jednu z důležitých rolí. Dnes jsem četl článek, který na tento problém poukazuje a zároveň upozorňuje na nebezpečí, abychom se do roka nedočkali začátku další recese.
Přesně nevím, jaká cena ropy je ještě pro zdravý ekonomický růst únosná, ale určité nebezpečí zde hrozí. Představitelé vyspělého světa si svými levicovými postupy, kterými podpláceli své voliče, zadělal na velké problémy. Když k tomu přiřadíme zvyšenou poptávku třetího světa po komoditách, pak nám z toho budou do budoucna vycházet nebezpečné inflační tlaky. Ze všech známých okolností nám z toho pak vyplývá nebezpečí stále rychleji se opakujících recesí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekne si to popisal.
Co to je druha vlna sekundarnej korekcie?
Este by som sa ta chcel opytat, kedy si podla fundamentov spoznal, ze zacina predosla kriza(myslim tu, co zacala v lete 2007) a prestal nakupovat akcie.
Niekde si pisal, ze obchodujes iba ceske akcie. Stale to plati? Inac si myslim,ze je to velka vyhoda, lebo nepodstupujes menove riziko. Na druhej strane vsak nemozes shortovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Druhou vlnou korekce jsem měl na mysli ještě jednu vlnu propadů pod předešlá minima. Bylo by hezké kdyby ta byla označená divergencí v TA.
V roce 2007 jsem přestal nakupovat akcie již na jaře, ale přesně proč, to již nedokáži popsat, protože jsem s fundamentem teprve začínal.
Shortovat samozřejmě můžu, záleží na obchodníkovi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V ČR existují firmy, které shortování umožňují. Já obchoduji přes obchodníka, kde to je běžná záležitost. Musíš se ale dohodnout telefonicky s makléřem, který si musí akcie někde půjčit, protože vlastně chceš prodat něco, co nevlastníš. Za blokaci určité částky z Tvého účtu Ti je půjčí. Neni to nic složitého, celý manévr s půjčením, zablokování části účtu a prodáním těchto půjčených akcií trvá pouze pár desítek vteřin. To je případ mého obchodníka. U jiných firem je systém možná trochu jiný a některé obchodování krátkých pozic neumožňují, ale tato možnost zde existuje.

Když se podíváš na vývoj začátku krize, pak pokud se budeme bavit o technickém pohledu, na podzim roku 2007 se na indexu DJIA vytvořil nádherný pattern hlava a ramena, který odstartoval vše ostatní. Pokud to budeme brát fundamentálně, pak se některým lidem nelíbil vývoj v USA již na jaře a myslím, že v srpnu se již nechalo odhadovat, že není něco v pořádku. Tehdy jsem si sedl na ruce a jen se díval.

Co se týká konce a začátku nového trendu, pak i Dow na konci 19 století řekl strašně pravdivou větu. Realita situace je taková,že nikdo nikdy neví, kdy primární trend skončí. Cíl teorie je zužitkovat co víme a odhadovat co nevíme. Zkoušet předvídat délku a trvání trendu je cvičení z marnosti. Asi i po více než sto letech zde nalezneme hodně všeobecné pravdy, i když jsou lidé, kteří mají určitý dar a talent o těchto věcech vědět více než ostatní.
Dowova teorie je založená na spojených nádobách ekonomických cyklů a kapitálových trhů. Trhy a hospodářské cykly jsou na sobě závislé a proto pokud chceme například obchodovat pozičně akcie, pak je dobré, abychom měli ekonomický přehled, protože z něho se dají vyvozovat závěry platné pro burzu atd. Ekonomické zprávy ovlivňijí kapitálové trhy, na kterých obchodují investoři, kteří se chovají jako stádo, které je psychologicky těmito zprávami manipulováno. Z toho můžeme vyvodit závěr, že je dobré mít znalosti, které můžeme společně s naší psychologií využít.
Pokud by Tě tato teorie zajímala, pak je výborně popsaná v Kostolanyho burzovním semináři. Neviděl jsem nic lépe a výstižněji popsaného na toto téma, než zde.

Posledně jsi zmínil, že musíš podstupovat měnové riziko. Proč tedy neobchoduješ v Evropě. Na Slovensku máte EURO a pokud bys například obchodoval certifikáty přes německé banky, pak by jsi se tomuto problému úplně vyhnul. Navíc mají certifikáty proti futures hodně výhod. Mohl by sis vybrat jednotlivé tituly, které se obchodují na středoevropských burzách, znáš tyto podniky a věř, že to je z fundamentálního pohledu velká výhoda. Nejsem zastáncem názorů, že výhoda amerických burz je v tom, že zde můžeme obchodovat tisíce titulů. Mě stačí jeden až maximálně tři a víc nepotřebuju, protože vydělávat se dá i za těchto podmínek a pokud obchoduji pozičně, pak není co řešit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...