Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.


MERKUR1

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 273
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jogo.

Proč jsi z pozice nevystoupil dříve? Růst byl poměrně rychlý a dalo se očekávat v lepším případě pouze přešlapování na místě, v horším i pokles. Měl jsi dostatek času vystoupit s pěkným ziskem v době, když se začaly kupit negativní události, které předcházely těmto poklesům a na tento scénář v předstihu upozorňovaly. V případě, že by se nenaplnily, měl jsi dost času na opětovný vstup. Já jsem vystoupil ještě v růstové trajektorii, protože několikadenní pozitivní nálada vyčerpala růstový potenciál a dala se očekávat korekce. Moje závěry pramenily z toho, že jsem nevěřil tomu, že bude například proražena resistance na indexu DJIA a věřil jsem spíše, že se od ní na první pokus odrazí zpět na nižší hodnoty, kde by mohly být dobré nákupní příležitosti. Fundamentální okolnosti moje závěry podpořily.

Jak se bude situace v nejbližších dnech vyvíjet, to je otázka na bližší sledování, protože se přesně nedají určit nálady, které mohou být ovlivněny nejrůznějšími zprávami atd. Právě smysl tohoto vlákna je v tom, že zde bude každý rozebírat trh ze svého pohledu a budeme se snažit společně hledat nějaký závěr. Jak vidíš, odezva na řešení takových problémů je mizivá a diskuze typu otázek a odpovění je k ničemu. Proto, jestli máš zájem, snaž sem dávat svoje názory, ve kterých budeš predikovat svůj pohled na trhy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1:
je to sice OT, a narazil jsem tady na to nahodou. velice mne zaujala myslenka ''protože již několik dní přemýšlím o článku, ve kterém bych chtěl vymazat dělící čáru mezi intradenním a pozičním obchodováním. ''. Nevím proč ale tohle mi na rozum při stavbě systému vůbec nepřišlo, i když je to vcelku jednoduchá myšlenka. Nekdy se opravdu povede vstup kdy trh jde mým směrem několik dni, ale nikdy mě nenapadlo, pozici nechavat otevrenou - z tohoto pohledu tam vidím velký prostor pro multipozice - postupné nakládání do trendu a pro celkový managemet.
Častečně je to tím že nevím jak to během nocí funguje. Vstup a výstup je tam možný, i když bude větší slip. Spíš mi šlo vždy o to, že kdyby trh šel v noci hodně proti mě, aby to nepřeskočilo můj SL a já tak nebyl v nechráněné pozici.
Shrnuto - možná to zní divně, ale otevřelo mi to nový obzor jak vůbeč časovat vstupy, managovat pozice a další věci, který dává mnohem větší smysl než dosavadní. Za to Vám děkuji. Pokud byste se opravdu dostal k napsání článku, velmi bych to ocenil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Merkur
4 roky som sa pokusal chytat swingy na trhoch od 10 minutovych grafov po dnove grafy a k nicomu to neviedlo. Preto ma tento SL na BE vobec netrapi.Bol som este vo velmi malom zisku(nebolo to ani 1% uctu), aby som ho vyberal.
Po 4 rokoch sa vraciam k dlhodobemu investovaniu a pridavam k tomu niektore prvky tradingu.
Viem, ze som sa mal "zobudit" skor a budovat poziciu od roku 2009. Zial, bol som poblazneny ziskami radovo 15% mesacne.Trading ma zachranil od katastrofy v roku 2008, ale zobral mi zisky od roku 2009.
Ja trhy neviem odhadnut, preto tu zbytocne budem pisat svoje nazory.To si rovno mozem hodit mincu.
Poznam len jedno edge: Akcie z dlhodobeho pohladu zatial vzdy rastu a do toho rastu sa teraz budem snazit dostat.
Podla mna prave debata o realnych obchodoch ma vyznam. Lebo prave vtedy sa nase nazeranie na trh z roviny teorie dostava do praktickej roviny, kde za svoj nazor sme ochotny utrzit aj nejaku stratu.Ako napisal Larry Wiliams: Jeden zivy obchod ma vecsiu hodnotu ako 100 backtestovych. A som rad, ze ti tvoj zivy obchod priniesol slusny zisk a spravne si ho uzavrel, nakolko nastala korekcia. Tesim sa na dalsi tvoj zivy obchod, ked znova nastupis do trhu.Dufam, ze sa s nami o neho podelis. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo.

Odhadnout trhy moc lidí nedokáže a vůbec na sto procent to nedokáže nikdo. Ale pokud se budeš věnovat pozičnímu obchodování, pak se o to musíš snažit. Musíme si uvědomit o co se hraje a proto je nutné sledovat názory, zprávy atd. a z toho si vyvodit závěry pro svoje počínání. V každé době si musíme uvědomit, že trh můžeme posuzovat ze třech časových tendencí. Krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé pohyby tvoří základ k našemu rozhodovacímu procesu. Základem je zaregistrování momenta, které dá trhům pohyb a následně se musíme snažit pochopit jeho dynamiku a setrvačnost, ze které můžeme odhadnout do jakého obchodu vstoupíme z pohledu časového rámce. Jestli to bude ID obchod, nebo swingový, nebo dlouhodobě poziční. Dále musíme pozici sledovat a mít přehled o tom, jestli nálada, podle které jsme do obchodu vstoupili stále trvá, nebo se změnila v náš neprospěch a pak bude nevyhnutelné abychom svoje představy upravili podle skutečnosti a například dlouhodobý obchod změnili na swingový.
Debata o reálných obchodech má samozřejmě smysl, ale pouze pokud se bude jednat o diskuzi ve smyslu, že vysvětlím, proč jsem do obchodu vstupoval. Například v případě dlouhodobého časového rámce musím vysvětlit svoje pohledy na fundamentální otázky, které podle mého názoru dokáží pohnout s náladou investorů v horizontu měsíců. Jak vidíš opět jsme se dostali z otázky jednotlivého obchodu do roviny všeobecnějšího pohledu, protože ono to tak v pozičním obchodování chodí. Primární je všeobecnější nálada a od ní jsou odvozeny vstupy do konkrétních obchodů. Vstup do dlohodobého pozičního obchodu bez širších znalostí prostě nejde, protože to by byla pouze hra na náhodu.
Proto nemůžeš říkat, že chceš obchodovat pozičně, ale zároveň nedokážeš odhadnout trhy. Pokud budeš chtít obchodovat tímto způsobem, pak se o to musíš snažit a možná, že časem pochopíš, že existují stále se opakující zákonitosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe.

Podle mého názoru je zcela možné obchodovat současně například ID a pozičně, nebo oba časové rémce střídal podle skutečnosti na trhu. Abychom byli schopni vstoupit do ID obchodu a v případě pozitivního vývoje ho nechat otevřený jako poziční, k tomuto počínání si potřebujeme uvědomit, že ID obchod se nemusí odehrávat pouze pár minut v nejkratších časových rámcích, ale tento obchod můžeme držet například celý den. Pak je pouze krůček k tomu, abychom zisk ryskovali i přes noc. Určitě nám to někdy nevyjde, ale ze své zkušenosti, kdy jsem uzavřel obchody ID v situaci pozitivního vývoje, by byl poměr navýšení zisků ke ztrátě současných, v poměru 8:2. Dále je dobré si uvědomit, že i když obchoduji ID, je dobré mít další, ještě delší časový rámec, například denní, kdy mohu získat přehled o trhu z pohledu pozičního obchodníka. Mohu například sledovat delší trend uvězněný ve dvou trendových linkách a jeho swingy. Pak mohu do ID obchodování vstupovat v případě odražení ceny od supportu na denním grafu, kdy nebudu v zajetí pouze nic neříkajících pohybů z pohledu výmluvnosti trhu, ale budu se řídit relevantními pohyby do směru trendu v grafu v delším časovém rámci. Opět to je kombinace, která nás donutí přemýšlet nad tím, jestli není v určitých situacích dobré nechat obchod běžet.
Vždy jde o to uvědomit si, že je dobré neuzavírat se do jedné škatulky, ale chovat se kreativně, sledovat trh, snažit se pochopit jeho výmluvnost, podle ní se zařídit a né budovat pouze jednotvárný svět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vstup do pozicie sa vydaril, takze som presunul SL na BE.Teraz uz len budem sledovat, ako sa to bude vyvijat, pripadne vo vhodnom case prikupim do pozicie.

to Merkur: Ake negativne fundamentalne udalosti si mal na mysli v prispevku 19.4., ktore podla teba spustili tuto korekciu?
Podla mojho nazoru sa este nic vazne nestalo, aby trhy nabrali niekolkomesacny smer smerom dole. Vsetky poklesy indexov su zatial len prilezitosti na nove nakupy akcii. Az krachne prvy predlzeny stat, tak potom by som zacal uvazovat o dlhodobom downtrende.
To samozrejme neznamena, ze budem obchodovat bez SL. SL je poistka proti mojim omylom. Preto som sa v minulej pozicii dal bez mihnutia oka vyhodit na BE a znova som nastupil, ked sa pad zastavil. Hoci uz na vyssej cene, ale s tym sa treba zmierit.Mozno teraz budem mat viac stastia, len netreba byt chamtivy a prilis skoro nenavysovat poziciu a nepritahovat SL velmi blizko aktualnej cene.Pozicia musi mat priestor na rast.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale tieto udalosti som uz spominal 22.3. ked som index aj na zaklade tychto sprav shortol. Cize 8.4 uz tieto udalosti boli dost dlho zname, aby sme za dovod tejto minikorekcie dali skoro mesiac stare spravy. Skor si myslim, ze islo o technicku korekciu typu "vyberania ziskov".
Preto je sa dobre bavit o situacii na trhu smerom dopredu. Problemy v arabskych krajinach ani v Japonsku zdaleka neskoncili. Myslis, ze mozu zabrzdit rast indexov a pride odraz?
Ja som sa nastupom do pozicie vyjadril jasne. Verim v rast indexov aj napriek tymto spravam. Dlhodobo ich podla mna moze zastavit az platobna neschopnost niektoreho statu(ved dlhy bank prebrali na seba staty a centralne banky, tak je logicke, ze odtial by mala kriza znova udriet) pripadne rapidne utiahnutie fiskalnej politiky v USA. Zajtra mame Fed, uvidime co naznaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jogo a ostatní.

Z důvodu neshod s Michalem zde na tomto webu končím a dále nebudu přispívat do diskuzí.

Všem přeji hodně úspěchů a žádám někoho, aby zde pokračoval v těchto diskuzích, aby neskončily, protože by to byla veliká škoda. Obchodování se neodehrává pouze v ID časovém rámci a pouze podle TA, ale existují i jiné možnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skoda, ze si sa takto rozhodol. Pozicnych obchodnikov na webe je velmi malo. Bol som rad, ze som mal s kym konzultovat svoje nazeranie na trh.
Ak budes pisat na ine fora, tak nadalej pokracuj ako Merkur a tak sa hadam stretneme. Ja pisem na fora od roku 2008 a zacinal som pod nickom jogobela a jogo vzniklo len ako skratka z jogobely.
Na toto forum som prisiel hlavne preto, aby som zistil, kolko realne zarabaju uspesni intraday traderi a porovnal si to zo ziskami, ktore som dosiahol pozicnymi obchodmi.
A podla toho som sa chcel rozhodnut, ci sa mi oplati venovat nadalej intraday tradingu.
Nic som sa vsak nedozvedel, preto uz asi budem robit len pozicny trading.(aj tak popri praci na intraday nemam cas a AOS-ky mi niekedy neotvoria poziciu-vypadok spojenia, rozsireny spred a minimalny SL, hrozba nocnych a vikendovych gapov atd)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Stanley.

Ve vlákně Střípky souvislosti bylo naznačeno Michalem administrátorem, že jsme zde pouze jako hosté a přísluší nám tedy pouze poslouchat. Nešlo mě o praktickou stránku věci, ale o formu zdělení. Dále to byla i forma zdělení vůči Heronovi.
Nedopustil jsem se zde žádného sprostého vyjadřování, pouze jsem hájil začátečníky, kterým by zde mohli chybět některé informace pro jejich kvalifikovaný proces rozhodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...