Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy II


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den. To: DarkMan Omlouvám se, že obtěžuji záležitostí pro Tebe možná někde až na horizontu. Sázím na to že jsi jedním z otců indikátoru ADXMA-back a otcovsky mi poradíš. Velkým obloukem jsem se k němu vrátil, jako k filtru nástupů pro EA. Jestli je to možné, chtěl bych jednoznačně identifikovat jeho barvy pro použití v EA. Nechal jsem si na screen vypisovat obsah jednotlivých bufferů a projížděl tik po tiku přechodové partie křivky na grafu v představě, že z obsahu, nebo z kombinace obsahu bufferů dokážu jednotlivé barvy popsat. Ale nevychází to jednoznačně a nevím, kde dělám chybu. Poradíš mi? Možná to prospěje i dalším. Děkuji Lerak

12698

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lerak:

je to jak pise Volf, ale neni to vzdy close ale dle toho jak je nastaven parametr Cena

0 Close price. = defaultni hodnota
1 Open price.
2 High price.
3 Low price.
4 Median price, (high+low)/2.
5 Typical price, (high+low+close)/3.
6 Weighted close price, (high+low+close+close)/4.

pokud je "Cena" nad ADXMA tak je ADXMA zelena
pokud je "Cena" pod ADXMA tak je ADXMA cervena
jinak ("Cena" == ADXMA) tak je ADXMA zluta.

PS: Autorem ADXMA je SID, ja to jen prepsal do MT

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
děkuji za rychlou odpověď. Co mě nepřestalo mást je obsah registrů 0, 1 a 2, které mají pro stejnou barvu různé obsahy. Tak např.
pro Červenou
reg.
0………….ADXMA(wt)
1………….2147483647
2………….wt

ale také
wt
wt
2147483647

nebo pro Žlutou
wt
wt
2147483647
ale také
wt
2147483647
wt

Zdá se mi, že z toho vyplývá pár závěrů.

1. Ještě hodně věcem nerozumím
2. Do EA je obsah registrů 0, 1 a 2 nepoužitelný
3. Do EA je pro uplatnění barev třeba zařadit parametr vybrané „ceny“ v relaci k hodnotě ADXMA


Kdybych to uměl, asi bych upravil tuhle část indikátoru, aby hodnota wt byla pouze v tom registru, jehož barva se bude zobrazovat, zatím to tak nefunguje.

if (GetPrice(xx) ExtMapBuffer2[xx] = EMPTY_VALUE;
}
else if (GetPrice(xx) > wt[xx]){
ExtMapBuffer1[xx] = EMPTY_VALUE; //-1 red/greem tight
}else{
ExtMapBuffer1[xx]=CLR_NONE;//EMPTY_VALUE;
ExtMapBuffer2[xx]=CLR_NONE;//EMPTY_VALUE;
}

DarkMane, byl bys tak laskav a sáhl na to ještě?
Děkuji za pomoc a zdravím,
Lerak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lerak:

nechapu co nad tim tak maturujes, pres iCustom si vrat v EA hodnotu ADXMA (index 0 ma vzdy hodnotu ADXMA)
a to porovnavej na cenu (na kterou jsi predal do iCustom)

Priklad: mam pomocnou fce ktere vraci v EA ADXMA, parametr Cena je 0 cili close

if (close[1]>GetADXMA(1)){
..... long
}else if(close[1] ... short
}

........
double GetADXMA(int shift){
return(iCustom(Symbol(),0,"ADXMA",5,1,0,14,0,shift));
}

Takze v indikatoru se nemusi nic nepredelavat, spis se to chce seznamit se zaklady MQL a programovani vubec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, vážení, určitě už vám také prošel rukama zajímavý indikátor Winning Solution, označovaný také jako Yurik. Také jste jistě brzy zjistili, že se chová jinak na datech do okamžiku jeho spuštění na grafu a jinak na datech v průběhu ať už forward testu na demu, nebo při backtestu na testeru MT4. Data jsou nepochybně stejná, ale vzhledem k odlišným výsledkům jde zřejmě o odlišné zpracování a hlavně o odlišné výsledky, odlišné v amplitudě, ve fázi i ve tvaru obrysové křivky. Přikládám obrázek průběhu indikátoru v becktestu a po skončení backtestu jsem pod něj umístil dodatečně spuštěný stejný indikátor. Stejný obrázek jako v becktestu bychom obdrželi při forwardtestu za stejné období. Prosím osvědčené odborníky, jestli se mohou podělit o zkušenost, jestli je možné dosáhnout toho, aby výsledky ve forvard testu byly stejné jako při dodatečném spuštění tohoto indikátoru (hodnoty indikátoru po dodatečném spuštění jsou mnohem použitelnější), nebo jestli je to z nějakého principu nemožné. Moc děkuji, Larak

12749

12750

Link to comment
Sdílet pomocí služby

k tomu programování co jste tady popisovali, tak bych potřeboval poradit. Systémem copy and paste jsem si vytvořil EA, kterej otevřen pozici pokud indikátor ASC Trend zobrazí šipečku, a to za pomocí funkce iCustom. Chtěl bych do tohoto EA přidat filtr, který by pozici otevíral jen v případě, že to sedí na druhý indikátor, a to na BBands Stop, ale nevím si s tím rady. dostal jsem se do pozice, která by měla fungovat, ale nefunguje. mám stanoveny podmínky takto: double Buy1_1 = iCustom(Symbol(),0,"PerkyAsctrend1",0,1); double Buy2_1 = iCustom(NULL, 0, "BBands_Stop_v1", 4, 0, Current + 1); double Buy2_2 = 1; double Sell1_1 = iCustom(Symbol(),0,"PerkyAsctrend1",1,1); double Sell2_1 = iCustom(NULL, 0, "BBands_Stop_v1", 5, 0, Current + 1); double Sell2_2 = 1; if (Buy1_1 && Buy2_1 > Buy2_2) Order = SIGNAL_BUY; if (Sell1_1 && Sell2_1 > Sell2_2) Order = SIGNAL_SELL; mohl by se mi na to někdo podívat, kde mám chybu?

12765

12766

12767

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...