Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy II


Doporučené příspěvky

tomko: ATR pro určování PT (tedy primárního výstupu, vždy trojnásobek pro EURUSD 5m tf), CCI a MACD pro potvrzení signálu (CCI i MACD v + pro LONG naopak pro SHORT), CCI by se tam ani nemuselo použít, ale já ho tam mám, protože jsem se docela dlouho věnoval FinWinu, takže ho používám pro diskreční posouzení jestli signál vzít nebo ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kviido: do jaké míry znehodnotí překreslování předvídání 5 baru nazpět? jako že ti reknu, at si vyberes a myslis na kolecko nebo krizek, namaluju kolecko, ty reknes ze jsi myslel na krizek, tak ja kolecko vygumuju a namaluju krizek . . . . áááá uhodl jsem na co jsi myslel :) tak asi takhle nějak to funguje. Vážně mě nenapadá k čemu by to mohlo být užitečné . . . překreslovací indikace jsou obecně k ničemu. Maluje prostě zpětně situace co už se staly, takže ti namaluje at ten obchod nebereš, že nebude dobrej, ale to ty už dávno víš když se podíváš do statementu že si na nem chytil SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
měl bych na vás dotaz,díval jsem se na vaše stránky cci kvalitně a chtěl bych se zeptat,jestli ty obrázky co tam máte jsou z reálného obchodování a pokud ano,jestli takový způsob scalpování nevadí brokerovi a jestli toto obchodování v reále není příliš náročné na psychiku,jestli by nebylo lepší obchodovat na vyšším timeframe,už kuli spreadu který je u např gbp/usd dost velký.
WCCI nebo teda vaše JCCI:) se mi zdá dost náročné na obchodování,já jsem zkoušel jen klasická cci spolu s %R a adxma,ale většinou mi signál na vstupní svíce vychází vždycky minimálně o jednu později než vám,což už může být kolikrát pozdě,ale při zachycení většího trendu je to taky ok,hlavně to chce zkusit vydržet co nejdéle v trhu když jde správným směrem,to je určitě základ úspěchu.

Jinak děkuju za inspiraci a ať se vám daří.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

darbujan:

Ahoj, jak jsi se tam ke mě na %#$%#e dostal čoveče? :) Tak od začátku, tohle JCCi jsem si odvodil od woodyho a trvalo asi dva roky, než to dostalo podobu jakou to má teď. Naprosto mi to vyhovuje, na CCi už koukám dost dlouho, mám to v oku a dost si s tím hraju. Na TF5 je to pro mě ideální co se týče frekvence obchodů, protože na delším TF bych dělal třeba 1-2 obchody denně podle plánu, což bych nezvládal, sem živá aktivní povaha, potrebuju něco dělat a ne jen sedět a koukat. Spread na Cablu je kolem 2pips, což nějak moc neřeším. Obrázky které tam jsou, jsou prvkem mého obchodního deníku, obchody v nich vyznačené jsou ty které jsem udělal. Co se týče náročnosti na psychiku, po třech letech už bych řekl, že náročný je všechno uplně stejně, musíš prostě dělat to, co sis řekl že budeš dělat, ať už je to cokoli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
k vašim stránkám jsem se dostal přes forex chat myslím a nebo tady někde byl na finančníku odkaz.
S tou frekvencí obchodů máte určitě pravdu,to by pro mě byl taky problem 1-2 obchody denně a pokud je spread na cable jen 2 pipsy tak to je dobry,to jsem ještě u žadného brokera neviděl,myslel jsem, že to jsou tak 4 pipsy normálně.
TO vám teda zabralo hodně času nevím jestli bych měl na to trpělivost,já furt hledám něco nového a to je asi chyba, no a s tou psychikou to vypadá opravdu jednoduše:),horší je,že dokud nebudu live tak prostě si to nedovedu představit,jakej to bude pocit a to se asi natrénovat nijak nedá.
Možná to WCCI taky pak zkusím trochu víc otestovat a přidat k tomu nějaky indikátory třeba ještě,přeci jen to asi funguje a těžko já vymyslím něco co by fungovalo lépe.
Díky a ať se daří.
Miloš




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miloši ono funguje defacto cokoli. Nejjednodušší model je RRR 1.0 a uspěšnost nad 50%, kazdé procento nad vydělává, každé procento pod je ztrátové. Jde jen o to, vydržet aplikovat takovou edge soustavně třeba měsíc, ale spíš celý rok. Přestat hledat něco nového, vzít jednu věc a dělat jen tu jednu, časem přijde cit to celé ovládat a jediné co budete rešit, bude schopnost dodržet plán akce. Naučit se vydělávat soustavně 100pips týdně a pak prostě rešit vylepšení. Jak tu psal Airmike, když máte SL20 a PT40, pak jediné, co byste měli vidět ve svém deníku budou tato dvě čísla, do té doby nemá smysl shánět další indikátory a vylepšení... Co se týče toho spreadu, dneska to sleduju, je to v průměru 1,6-2,5pips na cabel i na eurojen, u Alpari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Koukám,že dnes se vám docela daří zas,ty výstupy jsou taky dost dobrý:).Jsem fakt rád,že TA funguje i na forexu,byl jsem k ní ze začátku hodně skeptickej a bál jsem se,že budu muset studovat všechny fundamenty ve světě,ale teď už mě přestali kromě hlavních zpráv zajímat a co se týče price action ta je asi taky bezva,ale na to se zatím vubec necejtim,uvidíme časem,až jestli mě omrzí cci:)
Těch 100 pips týdně stabilně to bych byl opravdu spokojenej o tom si můžu nechat zatím jen zdát i na demu,pevný PT nemám moc v oblibě,zkoušel jsem ho už dost,ale nejradši bych dal při vstupu jen sl a vystupy v zisku řešil třeba změnou barvy adx a nebo ztráty síli cci nebo rsi,ale taky s nějakým pevným pravidlem,protože jakmile bych se měl rozhodovat jen tak podle citu tak to bude průšvih určitě.
To Alpari se mi líbí,taky ho jednou možná zkusim,až se naučím líp anglicky.
Jinak jsem rád,že jsou takovýhle stránky jako je finančník a škoda toho forex chatu tam se dalo aspoň pokecat,já když řeknu někomu ze svejch známejch že se zajímám o forex,tak si o mě myslej,že sem blázen což mě fakt štve.







Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.
Snad to patří do tohoto vlákna.
Koukám jak píše Jiris109 ,že funguje úplně všechno.Podělím se s Vámi o svou zkušenost.Já mám v obchodování v podstatě jen jedinej problém- a to,že neumím najít vstup tak aby mi vyhovoval .Pohybuji se na forexu 2 roky a stejnou dobu obchoduji živě.Myslím,že celou teorii obchodování mám celkem naštudovanou a zažitou.Dokážu obchodovat přesně podle pravidel,psychologie je zvládnutá,očekávání od trhů na správné míře(dá se propočítat),MM připravený jak má být,obchodní plán nastaven a připraven.
Potíž je ta,že nemám systém - bráno vstupní signál kterému bych věřil.Dle všeobecné pravdy na vstupu víceméně nezáleží,ale pokud máme určité mantinely v obchodování tak se jeví velmi důležitou věcí.Odborníci píší,že začátečníci stráví zbytečně většinu času hledáním třeba ideálního vstupu(a ano,jsem začátečník i po dvou letech),ale pokud je vstup z hlediska komplexnosti nejméně důležitý,poraďte co dělám špatně.Uvedu příklad mého postupu.
Obchodní čas mám 8.00-12.00 a chci obchodovat na EURUSD pomocí TA.Pohyb ceny touto dobou je v průměru od min. do max. 60 pips,takže si myslím,že 40 pips na PT by bylo v mezích normy(s rezervou) k tomu když dám tedy SL aby byl v tomto trhu trochu rozumný na 20 pips (budeme brát pevné zadání) máme RRR- 1:2 .Stačí mi denně udělat max 2 obchody.Při úspěšnosti 50% jsem na svých 100 pips týdně.Další zajímavá podmínka (pro mě důležitá),ale zde ji vynechám je,že bych rád končil vždy měsíc v plusu.Nesmějte se,na základě testů si myslím,že toho lze docílit třeba počtem obchodů.To ale vynecháme.Dále vynechám různé hrátky s MM jako změny velikosti kontraktů,atd.Takže z mého pohledu máme velmi rozumné zadání pro hledání vstupu,který mi při těchto myslím rozumných podmínkách zajistí těch 50% úspěchu.(zase rozumím tomu,že zrovna nemusí sedět poměr SL a PT,že by stačilo posunout SL o 2 pips a jsem s výsledkem jinde-to pominu)Pro mě zůstává problém jedem-hledám vstup.A popravdě - nic moc.Vyzkoušel jsem kde co,od křížení MA,přes CCI a různá nastavení,patterny,odrazy,průrazy,hod mincí atd.zkusil jsem posunovat SL,PT atd. A jelikož neumím programovat,tak jsem vše dělal ručně.Bohužel se nikdy nedostanu k tomu,abych našel vstup(pattern,nebo cokoliv jiného) takový,aby mi po otestování třeba 100 obchodů vykazovalo obchodování zisk.Pokud obchoduji bez systému,zisk vykážu,ale né dlouhodobě a hlavně nevím co mě může potkat.To je spíše hazard,pokud mám omezené zdroje.Takže nevím co dělat abych si vytvořil systém.Pokud jsem se snažil systém převzít,stejně po otestování dojdu k závěru,že není profitabilní.No tak co dělám špatně,když ostatní vydělávají? :S :)
No děkuji za strávený čas u čtení tohoto příspěvku,děkuji za možnost se vykecat (viz poslední věta dařbujana),a děkuji zakladatelům webu za všechno (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...