Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kviido: ja se snazim pomalu ziskavat nejaky komplexnejsi prehled o trzich... v podstate si zatim vsimam tech obecnych "pravd" co se vsude doctes... jenom je to neco trochu jineho kdyz to vidis na vlastni oci... zatim zadne konretni patterny nemam spis jenom buduju povedomi o tom co se deje. Zajimave bylo v posledni dobe sledovat, kdyz vysly dobre data v USA, tak trh paradoxne reagoval rustem EUR vuci USD a naopak pri spatnych datech. Obchodnici vitali pozitivni zpravy investicemi do rizikovejsich trhu a naopak i pri spatnych datech pro USA prelevali penize do relativne bezpecnejsich USD a JPY. Aspon tak to pusobilo na me :-). Kdyztak prilozim jeste indikator, ktery podobnym zpusobem meri relativni silu jednotlivych men. Na nem prave byva videt, jak pri spatnych zpravach vsechny meny padaji, jenom USD a JPY leti nahoru.

13379

Link to comment
Sdílet pomocí služby

karaev
berieš to pekne zoširoka. Už dávno hľadám podobný indikátor, ktorý nemá oneskorenie a vyhodnocuje podľa výsledkov "súbojov" medzi menami po každej sviečke, resp. inom jednotnom období. Niečo ako povestné Sidove vlaječky v prevedení ako máš ty. Bol tu zverejnený Bucmaster, ale ten sa s vlaječkami dosť rozchádza. Vyskúšam ten tvoj. Veľká vďaka!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

karaev
ďakujem. Hlavne aby sa meny zobrazovali s rovnakou váhou a väčší počet párov mal vplyv len na presnosť. Nevyznám sa v kóde, tak sa spýtam či sú vo výpočte použité nejaké spomaľovacie klzáky, resp. čím sa to líši od podobných indikátorov (okrem výberu párov do výpočtu). Mám v úmysle využiť pre obchodovanie korelácii tiež matematickú zviazanosť párov, hlavne majors a krížov, ale zatiaľ len tápem. Takže keby si mal nejaký nápad... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kviido:
Vypocet delam takto. Pro kazdy menovy par si spocitam % zmenu

((současná cena - počáteční cena) / současná cena) * 100

"Počáteční cena" je Close cena baru, ktery odpovida casu, ktery nastavis.
Potom z odchylek, ktere obsahuji danou menu vypocitam prumer a to je to co vidis.

Dival jsem se treba, jak se pocita Dollarovy index a v nem maji ruzne meny ruznou vahu... ja jsem ve vypoctu nechaval stejnou vahu.

V tom druhem pripade je to trochu jinak (Curr Strength Modifiable). Tam pocitam o kolik pipsu se kazdy menovy par pohnul a vysledky potom sectu. Takze treba, kdyz si vyberu pary EURUSD, USDJPY a EURJPY. Tak sectu o kolik se EUR pohnul na EU a okolik na EJ a to same i pro USD a JPY. Potom pri nejakem vetsim pohybu vidim, ktera mena na tom nejvic ziskala.

Co se tyce korelaci a provazanosti paru, procital jsem si SIDovy prizpevky ve foru a na blogu a taky me to zaujalo. Vsechno pochopit a asi hlavne zazit a postupne zacit odvozovat sam, ale trva... tak zatim delam to co uz jsem psal vis. Sleduju trhy, zpravy, ctu a snazim se budovat nejaky obraz o trhu... treba z toho casem neco bude :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chtěla bych předělat tento indikátor codebase.mql4.com/2757 ,

kde na EURUSD zvolím překrytí stejným grafem EURUSD, kde bych chtěla, aby svíčka 10 ORANŽOVÁ (u Down svíce High - Close...u Up svíce Low - Close).

Barva je v kódu v init, takže bych ji možná radši přesunula do start a pak tam až měnila tu barvu, ale to je můj názor, v každém případě jsem to dosud nevyřešila.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...