Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Teď ale koukám na Yahoo, že statistický uřad revidoval data zaměstnanosti za červen. Původně měli minulý měsíc ohlášeno 147K nových míst a je to revidováno na 166K.. Asi v to mají amíci pěkný bor... nebo někdo dostal strach a narychlo přihlásil načerno pracující Mexikány, Poláky a Čechy.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Sida (dekuji za veskere informace a straveny cas!) a ostatni tradery.

Zkusim predhodit dva dotazy a predem dekuji za pripadne odpovedi..

V pripade ze je oproti ocekakavani vice pracovnich mist, je spravny smer oslabeni usd proti euru, nemelo by to byt obracene?

Vcera (patek) jsem mel prvni trading den s zivym uctem, tedy pres IB. Zazitek obrovsky, dostal jsem dobrou skolu!
Jsou nejake duvody proc by jste mi (abych nemusel otvirat dalsi ucet napr. u CMS) obchodovat Forex pres tuto platformu/brokera nedoporucili ?
Jake jsou v nich rozdily..

Diky a jen tak dal!! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dimi
Pokud je a bylo více vytvořených pracovních míst je to určitě pozitivní zpráva a dolar posílil. Kde jsi vzal, že usd oproti euro oslabilo ? I když jakákoliv pozitivní zpráva neznamená nutně posílení té které měny, na FX je ve hře více faktorů - úrokové míry, ekonomicko-společenská situace, zájmy velkých investorů, národních bank i jiné fundamenty. IB neznám a neznám ani jejich sw co umí a neumí - nemohu tedy posoudit. Jsem na výsost spokojen s CMS a jejich podmínkami i s jejich VT.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side diky za odpoved,
rano mi to samozrejme hned naskocilo, jen jsem se bohuzel nedostal k netu driv nez ted..
takze jen pro vysvetleni je jasny ze kdyz mam trh EUR/USD a kurs klesa tak ta druha mena posiluje.. :( sakr, to snad mohlo bejt jedine tim stresem z prvniho zivyho dne jinak nevim.. dobra ostuda.. ;)

Takze dekuji za odpoved i na takovou otazku..

S Interactive Brokes jsem zacal hlavne diky Tomasovi a jeho velke podpore a na druhe strane zas diky tvy podpore byl prvni zazitek z trhu da se rict Forexovej jelikoz jsem sledoval co udelaji dulezity fundamentalni zpravy s kurzama a zkusil Euro..

A ted prave nevim jestli by stalo za to otevirat ucet i u CMS, nebo si nechat jen IB.
Sluzby pro meny bude mit CMS urcite lepsi, ale $6 za obchod u IB mi prijde hodne slusny..
No nic, poradne projedu vsechny diskuze a uvidim.

diky a sorry za zmatky

Dimi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, nejsem se teda stopro jistej (jelikož IB nepoužívám), ale myslím si, že každý je na trochu jiné obchody. Zatímco s CMS se obchoduje na spotových FOREX trzích (v okamžiku nákupu/prodeje vlastníte tu ši onu devizu okamžitě), tak IB je na futures kontrakty (čili termínové kontrakty - máte právo/závazek dodat/obdržet někdy v budoucnu tu či onu měnu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento týden nás čekají hodně zajímavé zprávy z USA.
Hned zítra ta hodně klíčová, předpokládané zvýšení úrokových sazeb v USA z 3,25% na 3,5% a to celkem v krátké době.
Pokud k tomu dojde (na 95% podle expertů se zvýší o 0,25 a na 5% dokonce o 0,5%), euro nám zle "zapláče" a asi i další dolarové páry.. :). Zpráva má být vydána FEDem (tedy spíše FOMC) kolem 20,15 hod. SELČ. Ve čtvrtek další klíčový údaj - Retail sales a v pátek ještě klíčovější Trade balance (schodek obchodní bilance) a to bude hodně zajímavé ! :). Teď nám míří euro k hranici 1,2400, ale troufám si tipnout, že zítra večer po 21 hod. bude tak kolem 1,2250 a to bude rádo.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak je to tak jak pise Spajk.

IB je spis futures a meny (nebo presneji menove indexy je-li to to samý) obchoduje na GLOBEXu. Poplatky spread 1 pip + $6
Dalsi rozdil ktereho jsem si vsiml je EUR/USD Lot ne 100k, ale 125k.

Minimalni vklad pro zalozeni uctu $2000, zaloha na obchod je stejna jako u futures, tj. mimo obchodnich hodin $3100 v nich 50%, tj. cca $1550, tj. z pohledu forexu paka 1/80,6 :)

Jeste jedna nevyhoda je tusim moznost obchodovat meny pouze proti mene ve ktere je veden ucet. tj. volba ted chci EUR/CAD a zaroven GBP/USD je nerealna..

Ale ona platforma IB jsou opravdu primarne zamereny na futures a akcie a snazi se rozrustat vsemi smery, tj. mozna jednou kdoví.. ;)

d.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pacho
Nechápu co je na té stránce dobré, nabízí jen výběr událostí, jako dalších dvacet jiných stránek...

Pořád je pro mne jedničkou v EK USA Econday (včetně komentářů, analýz a výsledků):
fidweek.econoday.com/calendar/US/EN/New_York/year/2005/month/08/day/08/daily/index.html

Nebo kompletní EK (celý svět a všechny události)
www.fxstreet.com/pdf/open.asp?publicitat1=fxcmIBpromo&pv_plana=/images/graf/fxcm_calendar.pdf

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak je to na Globexu s likviditou? Na forexu je to vynikajici, slippage prakticky neexistuje (pokud trh nezesili).
Mam pocit, ze popularita Globexu postupne upada - aspon se tak tvari par webu :)
1 pip plus 6 dolaru je vynikajici v porovnani s 3 nebo 4 pipama. Ale urcite to neni samo sebou :) zajiaml by me nazor cloveka, ktery zkusil Globex i Forex, pokud tu nekdo takovy je.
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzink Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jak je to na Globexu s likviditou? Na forexu je to vynikajici, slippage prakticky neexistuje (pokud
> trh nezesili). Mam pocit, ze popularita Globexu postupne upada - aspon se tak tvari par webu
> 1 pip plus 6 dolaru je vynikajici v porovnani s 3 nebo 4 pipama. Ale urcite to neni samo sebou
> zajiaml by me nazor cloveka, ktery zkusil Globex i Forex, pokud tu nekdo takovy je.

Cena je fakt asi dobra..
koukam, ted je Volume cca 600 za 5minut, po pul treti kdy se zacina obchodovat je to prumerne dva az trikrat tolik..

uvidime co dal, zatim podle logu je to velice slusny, proste nemel jsem problemy ani se vstupem, ani s vystupem..

Forex bohuzel vubec neznam, mel jsem nejaky problemy pri zakladani uctu u cms, pak mi neodpovedel ten ceskej zastupce a pak prisel Tomas s IB tak jsem zatim jen tam..

d.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...