Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Dzink
Dolar posílil po Initial Claims, ropa je teď pořád někde kolem 67,7 a zlato kleslo od dopoledne z 473 na 464,5, což taky nahrává USD...Mám entry na buy EUR/USD od dopoledne na 1,2240 asi je budu radikálně snižovat.. :) někde k hranici 1,2170-1,2180... Pořád tomu dolaru nevěřím.. :)
Pokud se tam formuje, jak píšeš, další podobný hurikán, tak to těm amíkům fakt nezávidím...
SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bojuju s FX cca měsíc a půl - a prohrávám. Nedaří se mi do toho proniknout. Snažím se získavat info o FA např FXSTREET. Občas kouknu sem na forum a třeba na www.mataf.net/en/forex-eurusd.htm Ale není mi to nic platný. Nevím, jak se v tom mám orientovat, např. dnešek - ráno na FXSTREET doporučujou EUR/USD BUY, a ono jako naschvál spadne z 1,2230 na 1,2140. Podle www.mataf.net/en/forex-eurusd.htm to ale docela vyšlo,ale na jejich web jsem se mrknul, až když bylo po.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PeJo
Je třeba sledovat, pokud možno, více informací. Euro spadlo především po Initial Claims, viz ekonomický kalendář. Hodně traderů spekuluje nyní na Ritu a dopady na trh s ropu. Dej si do grafu nějaký jednoduchý indikátor trendu, dále třeba RSI nebo %R s dvěma, třema MA (např. EMA 5,21,55) na nízkém min. grafu, občas koukni na ekonomický kalendář a projdi základní ekonomické zprávy - a budeš více v obraze..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid
Díky. Já se snažím sledovat víc informací, ale nemám odhad na jejich váhu. Někdy jsou i protichůdné.
V grafu mám 3MA W 15,30,60,
Jako indikátor používám B-Line a MA of RSI z VT
Zatím se to učím používat. Nedaří se mi správně vstupovat, čekám na křížení MAofRSI a polohu RSI v B-Line (horní - SELL) (dolní BUY), většinou ale vstoupím pozdě a trh jde ihned proti. Ty 3MA co mám v grafu jsou spíše informace o trendu.
Pokud se mi podaří dobrý vstup, tak se snažím vystoupit pokud se pohyb zadrhne na delší dobu. To se mi celkem osvědčilo (sám si radil "Lepší vrabec v hrsti...) Bohužel vrabci zatím nepokrejou ztráty...
Přitom včera a dnes byly téměř čistý trendy od rána do večera (GBP/USD). Rád bych našel takovou strategii, která by umožnila zadat Entry na denním Hi a necht to běžet do Lo (a opačně). Využít denní rozsah. Viz můj příspěvek v Indikátorech. Pokud se snažím obchodovat během dne, většinou udělám víc škody,když to sleduju, než když to nechám běžet a večer to pozavírám (vyžaduje velkorysé SL)
Něco jiného je sledovat indikátor zpětně na grafu a něco jiného v reálu :S

PeJo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozeram ze podobne problemy mame asi vsetci. Trh je silnejsi ako my. Hurikan, nehurikan trend je trend (trend is your friend). Preto nikdy nesmies ist proti trendu pokial si len maly obchodnik. Myslim si ze sa vsetko toci okolo strategie - kolko bodov zisku chces z daneho obchodu realizovat. Ja momentalne testujem strategiu ktora odbura moje psychologicke chyby a to tak, že otvorim poziciu pri zaujimavom pohybe (myslim tym velmi silny fundament surprise NFP, GDP, rates ..., ked sa dostanem do zisku cca 20 pips tak dam stop profit tak 5 bodov do plusu a vypnem (podotýkam vypnem) platformu a pozriem sa na nu az vecer alebo nasledujuci den ako som dopadol (zisk mam isty 5 bodov a pripadny dalsi - 100 bodov je mozny. Len tak dokazem chytit trend a neobrat sa zbytocne o zisk. Uvidime. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeJo
pokud ti to pomůže apoň psychicky: jsem na tomhle vebu od vánoc - nejdřív jsem papertradoval komodity - tam se mi myslím celkem podařilo vyrobit ziskovou strategii (na základě manuálu a diskusí na Finančníkovi). Jenže jsem zjistil, že našetřit 5k $ je pro naši rodinu záležitost minimálně do roku 2015. ;) Takže mě zaujala na Forexu možnost miniúčtů s velkou pákou a od června "jedu" demo - tedy skoro čtyři měsíce. Vždy, když si myslím, že už mám jakž takž ziskovou strategii a chci se v diskusi pochlubit, dostanu od trhu notně přes čumák. Po těch informacích od různých traderů, jak je to jednoduché dělat 20% měsíčně si už po těch čtyřech měsících připadám jako totální pako. A to zapínám počítač okamžitě jakmile přijdu ze zaměstnání a končím denně po půlnoci. :S Jak jsem pochopil, ty máš aspoň výhodu, že zřejmě slušně zvládáš english, takže se ti určidě budou lépe studovat ekonomická zpravodajství. :) Hlavně to nevzdávat!
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Namodro
Pěkná a upřimná zpověď.. :). Já začínal kolem roku 1998 úplně stejně, po půl roce jsem si ale myslel, že jsem absolutní King a za čtyři měsíce mne to stálo bezmála 6000 USD...:-( Nevěděl jsem takřka nic o technické analýze, o fundamentech nemluvě a o Money Managementu jsem si mohl nechat jen zdát..Pak jsem se vrhl na studium trhu, lapal každou zmínku o zkušenostech jiných (tenkrát to moc nešlo i internet a zmínky o forexu byly v plenkách) a časem (za další rok) jsem se do toho jakž, takž dostal. Nový reál účet jsem si znovu vytvořil v roce 2000 a začal moooc opatrně. I tak po půl roce mínus 800 USD...a kolotoč začal znovu.. Projel jsem snad 3 demo účty a hledal optimum. Od roku 2002 jsem v zisku, první ztráty se mi bohatě vrátily a stačí mi to na velmi solidní život. Moje rada: vydržať a stále se učit.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side,
díky za povzbuzení. Já vlastně chtěl taky jen povzbudit kolegu. Ale musím přiznat, že když jsem poprvé pročítal finančníka někdy o loňských vánocích a četl jak je to jednoduché, netušil jsem jak krušného to bude (zatím) třičtvrtě roku. :) Občas už na mně padá depka :), ještě že mám sqělou manželku, která mi pomáhá seč může. Občas mě MA, DMI, RSI, FISCHER a různí fundamenti straší i ve spaní. :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petr - namodro
Taky jsem měl v minulosti podobně divoké sny.. :)..chce to jen čas. Nic není jednoduché, burza je mnohdy dřina, ale když se člověk do toho dostane výsledek stojí za to..Zítra tady hodím na vlákno jeden AOS, který je podle mne šitý na míru začátečníkům. Jsou to dva MA s různě volitelnými typy a periodami, AOS má v sobě navíc zabudovaný Stop Loss a Profit Limit (taky je možno zadávat různé hodnoty). takže SL a PL zadává podle přání..Myslím, že je třeba začít od jednoduchých indikátorů a zbytečně si nezatěžovat hlavu přemírou složitých indikátorů - a hlavně sledovat kalendář ! :)
GL, GN a klidné sny !
SID



Link to comment
Sdílet pomocí služby

To namodro
Díky za povzbuzení, taky si připadám jako pako. Sice si poradím s angličtinou (pasivně), ale mám problém fundamenty správně vyhodnotit.
Finančnictví a vůbec tohle odvětví mi ještě před cca dvěma měsícema vůbec nic neříkalo. I když tu angličtinu přeložím, stejně mám problém to pochopit. Nikdy jsem se tím nezabýval.
Nejvíce frustrující je pohled na graf zpětně, když vidím, jak to bylo jednoduchý (např. GBP/USD 21.9.) stačilo ráno dát BUY a večer inkasovat - bohužel realita je jiná.
Taky se mi o tom zdá.
Ale mám velmi silnou motivaci ... snad mne neopustí.
Jak již někdo napsal - "Je to jednoduché, ale ne snadné"
Do vlákna -Jak začít- jsem napsal své FX story

PeJo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, kdyz jsme u toho trendu - ja myslim, ze i na zaklade TA uz se da predpokladat, ze se trend USD obratil. Je tam jakasi support linie, na 2h gafu EMA 34 uz ukazuje vzhuru ;] fundament taky naznacuje spis prostor pro oslabeni dolaru (i kdyz hurikan uhodi az v sobotu, kdy budou trhy zavrene, ale to nevylucuje pripravu trhu)
Ja bych rekl, ze je pravdepodobnost oslabeni USD vetsi nez jeho posileni. A jsem long na EUR-USD. Tak uvidime :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dzink,
delas (a ostatni taky) stejnou chybu jako jsem dlouhe obdobi delal i ja = FX je TRENDOVY trh a jit proti trendu je blahove, minimalne silne riskantni. Take jsem si neustale rikal ze uz, uz, uz se to otoci. Neotoci ! Dolar je porad long a pro stanoveni trendu je nejlepsi kouknout na graf bez indikatoru a pouzit metodu kterou ja volne prekladam jako "vyssi vrsky, vyssi spodky" spolu s TL a S/R. Dokud v soucasne situaci dolar neudela vyssi vrchol a pak vyssi dno nez bylo predchozi, tak je proste long. Krasne je to videt na vcerejsim grafu. Pri kurzu 2250 se asi hodne lidem zdalo ze uuuuz to bude. A kde je dneska kurz ? Na hurikany, apod. spekulace se vykasli, protoze smer kurzu, ti rika kam jde trend a my jsme malinkati hraci, tak to holt musime respektovat. Pro milovniky TA jen upozornuji na vcerejsi krasnou formaci Hlava a Ramena na eurusd.
Zdravim vsechny,
Adraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...