Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To pacho :
Jak jsem psal, jsem začátečník. To AOS není můj výtvor, jen jsem si ho zkusil napsat podle manuálu a zkouším na něm, nastavovat parametry. Není zase tak dokonalý, jak vypadá. Má problém s pohybem trhu do strany s malou volatilitou.
Pro začátek jsem použil AOS z VT MA of RSI s upravou hodnot - viz. minulý obr.
Doplnění ve vlákně o Indikátorech, abychom tady nemátli.

PeJo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Matej: Hm, klasicka chyba, to se stava vsem :) Neni dobre mit plan jenom na vstup, ale musis si predem stanovit strategii rizeni pozice a vystupu. Navic trhy se casto zastavuji (i po fundamentech) na S-R urovnich z predeslych dnu, takze se da i slusne stanovit profit target, na kterem vystoupis, pokud te do te doby nevyhodi stopka :).
Ad reakce na fundamenty: trh reaguje na neocekavana cisla. Tj. v kalendarich mas Market consensus, pokud se cisla lisi, pak trh reaguje velmi prudce. Pokud jsou cisla podle ocekavani, zvysi se volatilita, ale trh vetsinou nikam vyrazne nejde.
Hodne trhem hybou fundamentalni udalosti, ktere v kalendari nenajdes (treba revalvace juanu nebo utoky v londynskem metru).
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak tak koukám na vývoj EUR/JPY, začalo už v noci euro atakovat historickou hranici. Pokud bude dolar slábnout zároveň s momentálně slabým jenem dosavadním tempem, tak bych očekával i nějakou japonskou intervenci...140 jenů za jedno euro, to jsem už dlouho neviděl... :) :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bachmanne, prosíme žádné odkazy na tuzemské .cz stránky. Pravidlo neuveřejňovat žádné odkazy na tuzemské či slovenské servery jsme museli přijmout poté, co někteří zástupci obdobných serverů bombardovali svými reklamními linky diskuze financnika takovým způsobem, že musely být zrušeny i soukromé zprávy. Bohužel nejsme schopni individuálně posuzovat „reklamnost“ jednotlivých příspěvků a proto na vše aplikujeme stejný metr.
Děkujeme za pochopení.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

zdravím, všetkých FX ... Prosím vie mi niekto okomentovať dnešný vývoj páru eur/usd od 14:30 hod seč??. Fundam. analýza hovorila v prospech eura, nakoľko všetky ohlásené správy boli v jehoi prospech, resp . zhoršovali pozíciu usd. Ale na pár sekund bola zmena v prospech eura, ale nasledne sa to vymazalo a nasledovné 3hod je všetko v poklese, USD naďalej posiluje , napriek negat. správam.... Ak vie niekto fundovane odpovedať / pán SID /, veľmi ďakujem..... Som začínajúci a čakal som skor opačný význam zverejnených udajov.... Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To martin6038
Budu citovat dnešní známá fakta:
Rekordní ceny ropy po hurikánu Katrina a pokles celkového vývozu v září přispěly k růstu schodku zahraničního obchodu Spojených států na rekordních 66,1 miliardy dolarů, uvedlo ve čtvrtek resortní ministerstvo. Výsledek výrazně překonal očekávání ekonomů na Wall Street v průměrné výši 61,0 miliardy dolarů i předchozí rekord 60,4 miliardy z letošního února. Ministerstvo obchodu uvedlo, že oproti srpnu se schodek prohloubil o 11,4 procenta, což je největší meziměsíční nárůst od loňského června. "Věděli jsme, že údaje za září budou poněkud zkreslené kvůli hurikánům. Ale tohle opravdu předčilo naše nejhorší obavy. Byl to obrat k nejhoršímu," řekl Michael Woolfolk, devizový stratég z Bank of New York.
Ceny lehké americké ropy po úderu Katriny, která koncem srpna narušila značnou část produkce a rafinace ropy v oblasti Mexického zálivu, dosáhly rekordních 70,85 dolaru za barel. Dovozní ceny ropy v září v průměru činily 57,32 dolaru za barel a přispěly k růstu obchodního deficitu s členskými zeměmi kartelu OPEC na rekordních 9,1 miliardy dolarů. Množství dovozu americké ropy kleslo na nejnižší úroveň od února 2003. Celkový dovoz do Spojených států navzdory narušení provozu v amerických přístavech vyskočil o 2,4 procenta na rekordních 171,3 miliardy dolarů, tažen rekordní hodnotou dovážené ropy. Vývoz naopak klesl o 2,6 procenta na 105,2 miliardy dolarů, což představuje nejhlubší propad od útoků z 11.září 2001.
To vše by signalizovalo výrazný propad dolaru a posílení euro, tak asi uvažovala valná většina obchodníků..ALE :
o hodinu později byla zveřejněná další, neméně důležitá data vnitřní USA ekonomiky a to je průzkum spotřebitelské důvěry:
Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v listopadu podle předběžných údajů stoupl na 79,9 bodu z říjnových 74,2 bodu, informovaly ve čtvrtek zdroje z finančních trhů. Analytici oslovení Reuters v průměru očekávali zvýšení indexu na 76,0 bodu. Ekonomové sledují ukazatele důvěry Američanů jako signál budoucího vývoje spotřebitelských výdajů, jež vytvářejí zhruba dvě třetiny největší světové ekonomiky. Výsledky sestavuje Michiganská univerzita na základě průzkumu mezi zhruba 300 americkými domácnostmi. Konečná čísla přidávají koncem měsíce dalších asi 200 odpovědí.
Po této zprávě hodně velkých tradrů přehodnotilo, podle mne, svoje závěry vycházející ze schodku obchodní bilance a jak je uvedeno ve zprávě, tak vysoká čísla neočekával skoro nikdo. Když k tomu připočteme stálou možnost zvyšovaní úrokových mír přes 4%, vychází mi jednoduchá rovnice, že se nikdo nechce zatím pořád silného USD příliš zbavovat...
Schodek obchodní bilance, který bude navíc kryt státními dluhopisy s vyšší úrokovou mírou než tomu bylo doposud, není zase tak silným argumentem pro mnohé velké obchodníky zbavovat se dolaru. Silné dovozy ropy a dalšího zboží do USD, a index spotřebitelské důvěry signalizují, že je pro ekonomiku USA žádoucí držet dolar vysoko a zvyšovat úrokové míry. Zkrátka není v USA zájmu momentální nutnost oslabovat dolar..Pro pokles dolaru a růst eura do konce tohoto týdne, by musela přijít nějaká vážnější zpráva nebo negativní USA data. Ale nevím jaká, ropa se cenově ustálila a tento týden se už žádné významnější data nebo korekce trhu neočekávají. Jak na to (schodek bilance a index důvěry) budou přes noc reagovat asijské trhy těžko říct...Zítřejší pátek bude spíše ve znamení možných výběrů zisků středních obchodníků.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO SID
Ďakujem moc za objasnenie. Veľmi fundovaná odpoveď, a značne vysvetľuje situaciu. škoda, že všetky analýzy pred 14°° popisovali len to očakávané posilnenie eura vzhľadom na tie udaje, ale nebola zmienka ALE ....pozor na..... , hoci v ekonom. kalendári to bolo. Ten obrat som myslel že bude tzv. protitrend v dlžke cca 1/2 hod. a cca 40-50 bodov a potom bude obat, žiaľ všetky pozície mi zatiaľ zaplávali do červena....
ešte raz dakujem Sidovi.
Martin ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska to byl fičák, začal jsem obchodovat EUR/USD, GBP/USD (5 min. graf) v 10:30 CET (bohužel jenom na demu CMS) , během krátké doby ještě před otevřením NY jsem zhodnotil konto o 10%, hodinu před otevřením NY jsem přestal obchodovat, zůstala mi tam ale jedna ztrátová pozice SELL (nikdy neopouštím ztrátové pozice - zatím mi to vychází pokud nejsou "naprosto šílené"), krátce po otevření NY nastal prudký pokles dolaru, skoro dalo by se říct gap, volume přitom takřka na nule - začal jsem se dívat jestli mi neblbne comp, nebo připojení k netu - podobný skok jsem ještě neviděl. Zřejmě někdo z velkých hráčů prodal naráz velký objem USD. Bylo mi to podezřelé tak jsem naskočil SELL do vrcholku svíčky, následoval prudký pokles (posílení USD) a zhodnocení mého účtu o dalších 20% včetně oné původně ztrátové pozice. Pak jsem ukončil obchodování se ziskem ~30% (vycházím z toho, že 20% denně a dost - testuji na ostrý účet, ale to by bylo na delší povídání).

Mám rád když to hezky klouže. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To martin6038
nemáš zač.. :), při klíčových zprávách dnešního typu, je dobré předem porovnávat možné dopady všech zpráv kumulovaně a dnes jich bylo dost - vlastně šest, z toho tři dost důležité...
Nov 10 8:30 AM Export Prices ex-ag. Oct 0.6% NA NA 1.1% -
Nov 10 8:30 AM Import Prices ex-oil Oct 0.8% NA NA 1.2% -
Nov 10 8:30 AM Initial Claims 11/05 326K 320K 320K 324K 323K
Nov 10 8:30 AM Trade Balance Sep -$66.1B -$60.0B -$61.3B -$59.3 -$59.0
Nov 10 9:45 AM Mich Sentiment-Prel. Nov 79.9 77.0 76.0 74.2 -
Nov 10 2:00 PM Treasury Budget Oct - -$50.0B -$50.0B -$57.3B -

To arpi
tak to jsi dnes "vychytal" hodně solidně, škoda že jen na demu.. :), tak šílené sell svíčky s dlouhými knoty pospolu, člověk nevidí každý den..máš pravdu - když to hezky klouže, je to dobré - a nejen na FX trhu.. :) (třeba na lyžích).. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:
prosím okomentujte nasledovný postup / dľa vlastných skúseností.../ :
- zadám pokyn na nákup, alebo predaj ...v predpokladanom smere, čiže vstupim do obchodu za 1lot.
- bohužiaľ, trend sa nevyvýja správnym smerom a tak otvorím další obchod v pôvodnom smere, ale za 2 LOTY
- STáLE idem do mínusu , tak otvorím 3. obchod za 3 loty, t.j. môžem byť už o cca 40 bodov pod obchodom z prvej rady. Skrátka staviam pyramídu a priemer celého obchodu posuvam k realnej cene bližšie. Takto mám pokryté pasmo cca 40-50 bodov rozpätia a čakám na zmenu trendu. Ovšem dá sa ísť takto max.po výšku použiteľného marginu.
- trend sa otočí, a ked sa dostane nad bod zvratu a celý obchod do plusu, zatvoria sa všetky pozície....celkom so ziskom
aj ked prvá so stratou...
takto mi to vyšlo už viac krát, ked som sa dostal do minusu cca 20-30 pipov a bolo mi luto zaTVORIT POZICIU SO STRATOU. Tak som otvoril dalšiu poziciu, ale 2x väčšiu.
Asi by to bol v reali riadny hazard, ale má s tým niekto skusenosť??? robi toto niekto, povedzme aj ked má na to dosť veľký ucet, cca 30k ??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To martin6038
I když tento tvůj dotaz asi do tohoto vlákna nepatří, jsou to přeci jen Komentáře a tipy k vývoji měnových párů, pokusím se komentovat to co provádíš..
1. FX trh není ruleta
2. každý vstup, který jde delší dobu do mínusu je vlastně vstupní siognál v opačném gardu
3. Musíš vědět na základě "čeho" do pozice vstupuješ, ideální jsou dva, tři různé vstupní signály
4. Pokud vidím, že jdu do mínusu a mám předdefinovaný SL (nebo kvaltiní AOS), pozici uzavírám. Na základě čeho vstupuješ opětovně do mínusové ( a tedy opět do chybné pozice) , jen na základě toho, "že se to možná po čase obrátí" ?
5. To, že ti to vyšlo "viac krát" je jen důsledek volatility FX trhu a jak s oblibou tvrdím "horské dráhy", ale stavět na tom se nedá ani náhodou. To brzy proděláš kalhoty...To fakt raději hrej tu ruletu, třeba martingal metodu a budeš na tom lépe...

Pokud obchoduješ stylem "časem se trend obrátí" zadej si na určitou hranici entry vstup. Teď šlo např. euro pod hranici 1,17 a ty věříš, že se to obrátí..Tak si zadej entry vstup na nákup eura třeba na hranici 1,1710-20 s dvěma, třemi loty, počkej až to prorazí, udělej si na tom svých 30-40 bodů, třeba k hranci 1,1750 a pak to zavři. Přijde mi mnohem méně riskantní než tvůj styl na "obraty trhu" s postupným zadáváním pozic :). Ale hlavně měj pro to (obrat trendu) nějaký věcný argument !!! Minimálně dvě, tři indikace...(Volume, různé kombinace MA, trend indikátory, %R, CCI, PSAR atp.)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...