Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak tuhle reakci na trhu jsem nepochopil.... Po zveřejnění consumer confidence a home sales v USA, které byly výrazně horší, než se očekávalo, se dolar vesele vydal nahoru. Šel jsem eur-usd long po zveřejnění na 1,2020, bohužel mě to vyhodilo pod 1,20, takže zase jeden den ve ztrátě. :).
Zkoušel někdo něco jinýho?
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
I když spotřebitelská nálada v USA klesla dost razantně, včerejší prohlášení FEDu o další nutnosti zvyšování úrokových sazeb, je pro investory lákavější a myslím, že trend dolaru tomu bude nějakou dobu poplatný..Já dnes na data, vzhledem k tomu co se na thu děje, ani neentroval - zkrátka jsem nevěděl jak.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid: Neobchoduji Asii, ale rozhod´ jsem se, že dočtu pokud možno všechny nové příspěvky v diskuzním fóru. To jsem ovšem netušil, že se u toho tak zaseknu. Zatím co jsem se prodíral džunglí příspěvků, lstivý Japončíci vyrazili klidně 70 pipsů proti mé pozici na eurodolarovém páru. Byl tam v podvečer nějakej signál z TripleScreen System, kterej zkouším pro Forex, ještě navíc proti současnýmu trendu. Ještě, že jsem tam měl SL :). Pak jsem nabyl dojmu, že mám nutkavou potřebu něco vypotit a než jsem to splácal, bylo půl pátý. Nic moc na to, že jsem potřeboval po třech hodinách vstávat. Taky dnešní reakce na FX opoždené, takže žádné - pak už jsem se vždycky jen smutně díval, jak trh svinguje podle mých představ. Beze mne.
To Sid a Pietro a všem: Dnes byl krásný příklad složitosti fundamentů. Po 16té hodině to všechno vypadalo tak jednoznačně, jako málokdy, že by jeden řekl, že prostě nemůže udělat chybu na long EURU. Jenže člověk pořád čuje všude nějakou zradu. A taky, že jo. Ta všeobecná chuť jít na jih byla tak obrovská, že byla téměř hmatatelná. Prostě v momentě zveřejnění už se data stala pouhou historií. Do té doby čekání na ně jen pozdrželo další posilování dolaru. (Samozřejmě pokud by se tento týden začal srážet sentiment proti dolaru, tak se tohle dodatečně taky přihodí do kotle. ale teď: arideverci Euro!) Jenže riskni to a běž proti tak silným negativním dolarovým indiciím. (Zvláště po tak krátkým spánku). Myslel jsem, že to půjde tak na 1,2045, tam to počká na vpodvečerního Greenspana a pak hurá dolů (na grafu) a vono tohle. Pak už jsem se bál tak nízko naskočit. V tomhle případě by čistě puristický TA přístup, aplikovaný pěkně od rána, asi člověka přenesl přes to dilema, jak kouzelná skleněnka. Ach jo. Myslím, že pokud by takovýhle odskok od prognóz nastal zítra na Durable Goods Orders, tak to $ nevydejchá aspoň na půl dne.
Tak zatím
Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Saba:
tak to jsem přesně čekal taky: po consumer confidence eur na 2045 a pak dolů, proto jsem naskočil hned po datech na 2020. Po takovejch datech je velmi těžký zdržet se nebo jít dokonce proti zprávě, i když jsme te´d ve fázi dolarového uptrendu.A i když jsem mohl z pozice vystoupit dokonce i s 3 bodovým ziskem, neudělal jsem to a jen čekal, až mi projde stoploss na 1995, neboť níž už jsem nechtěl držet.
Prostě škoda, ale je to forex, tedy jak říká Sid : horská dráha
Dnes už to na nic moc nevypadá, zkusím štěstí zítra.
Hodně štěstí všem!
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro:
Zdá se, že je ten včerejšek pro nás všechny poučení a vodítko, jak dál. Vypadá to, že se dolar dere vytrvale nahoru v dešti kulek i v přívalu hurikánů a moc nekouká nalevo ani napravo. Nebo spíš je drán.
Můj laický názor: Od té doby, co jsou úrokové sazby o 50 bazických bodů vyšší než v Eurozoně a investoři nabyli jistoty, že se rozdíl bude dál pravidelně zvyšovat, dolar vcelku setrvale posiluje. Jenom když to vypadalo, že příliv zahraničních investic nestačí tempu prohlubování dvojího deficitu USA (spolu s vlivem skálopevného kursu juanu na deficit zahraničního obchodu) docházelo k obratu trendu. Poslední dobou je patrné, že cizinci směle nasypou každý měsíc do amerických investic o dost víc šušňů než je díra v uvedené International Trade Balance a tak se jede vesele dál podle skal. (A i ten juan dává najevo že nebude natvrdo na věčné časy). Je to s podivem, když vezmeme v úvahu, že slabý dolar je pro USA při současném stavu bilance státního rozpočtu mnohem výhodnější. Vzpomeňte, když byl USD na 1.36 vůči Euru, ministr financí a ostatní jen občas utrousili, že americká monetární politika silného dolaru se nemění, ale fakticky pro to nehnuli ani prstem. Vypadalo to, že nechaj spadnout dolar do nejhlubší p....e. Navíc prakticky chybí historicky významný srovnání s Eurem. Bodejť jo, nechali si platit tu díru v portmonce celým světem.
Pro nejbližší predikce by bylo asi ideální. kdyby dnes na Durable Goods Orders došlo k tak zásadnímu rozchodu s předpovědmi jako na včerejších datech. Pokud by to dolar v rozmezí dne ustál, dal bych mu klidně ještě takový 3 figury k dobru. (Sorry, tuším Bambini). Otázkou je, kdy se začne trhům mávat před očima jakým červeným šátkem na opětovné oslabení dolaru. Podle mne musí časem s odkazem na předešlý odstavec přijít a půjde přes historické high. Nebo se vytvoří kanál v rozpětí tak sedmi, deseti figur a tam se to bude klidně dva roky plácat. Teď vypadá, že by ustál i únos Greenspana Muktadem Sadrem Ibn Hovnem. ;). [bold] [/bold] [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To všichni ad fundamenty,
tak jako vyznavači TA, kteří prvně studují delší grafy a pak nasupují podle kratších, tak byste jako fundamentalisté měli nejdříve studovat/ zohledňovat zásadní informace, které ovliňují trh a až na jejich základě nastupovat na denně zveřejňované zprávy. Ergo: v současné době jsou hlavní kurzotvorná hlediska: 1) schodek v US, spolu s tragickou platební bilancí vývoz/dovoz (-pro dolar) 2) zvyšování úrokových sazeb (+ pro dolar).
Jenže problém je, který z těchto pohledů vybrat. Především je potřeba si uvědomit, že na trhu v okamžiku zveřejnění dat nejvíc funguje faktor "očekávání" a nikdo neví jak mají své očekávání nastavené velcí hráči, kteří hýbou trhem. Takže se dostáváme k nutnosti sledovat co říká kurz na grafu. A ten už nejméně čtrnáct dnů jednoznačně říká: Dolar long = institucionální investoři preferují zlepšení ekonomiky v US a zvyšování sazeb.
Takže co udělá velký hráč o datech ? Pokud vyjdou špatně pro dolar, počká na menší růst ceny a pak ji sundá dolů = nakoupí dolary se slevou.
Proč tohle vlastně píšu: všichni kdo na dobrá US data nakupujete long, jdete hlavou do zdi,tak jako tradeři TA, kteří nastupují proti trendu, protože "teď už se to přece musí otočit" (taky jsem to dříve dělal, tím si asi projde každý).
Co s tím je rada jednoduchá: v short trendu prostě long neotvírat.

P.S.: Jistě jde vydělat i na krátkodobých vzestupech kurzu, ale pak nevychází rozumně RRR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
ať dělám co dělám, zdá se mi, že trh tento týden nějak vůbec nereaguje na data. Jako dneska např.: po Chicago PMI jsem šel na short eur-usd a ono se místo toho ,aby šlo dolů otočilo a zamířilo vesele vzhůru. Přesto, že expect bylna 52 a data vyšla 60.
Ani technická analýza nějak nejde. Eur-usd se zdá být uzavřeno ve velmi úzkym pásmu 1,1980-2080 a, když indikátory ukazují změnu, opět se to otočí.
Dokážeš vydělávat i na takovýmhle trhu?
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vyhlašuji tipovací soutěž kam se vydá eurusd po ukončení kvartálu :):D
Jak to vidím já:
Situace je taková že na úrovni 1.2000 probíhal urputný boj s nejvyšší pravděpodobností kvůli expiraci opcí. Otázka zní co se stane dál, když obě strany přestanou kupovat (expirace v pátek už nejspíš vypršela). Domnívám se, že šance je poměrně vyrovnaná, přesto lehce favorizuji short.
A co na to ostatní ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...