Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

Ti "experti" na euro se v produkci moc netrefili...
(Reuters) - Výkonnost průmyslu eurozóny v červnu meziměsíčně stoupla o 0,3 procenta po květnovém snížení o revidovaných 0,4 procenta, uvedl ve čtvrtek statistický úřad Eurostat.Meziročně se průmyslová výroba v červnu zvýšila rovněž o 0,3 procenta, zatímco předchozí měsíc po revizi stagnovala. Analytici oslovení Reuters očekávali, že průmysl v červnu meziměsíčně posílí o 0,4 procenta a meziročně přidá 0,5 procenta.Za květen úřad původně uváděl meziměsíční snížení o 0,3 procenta a meziroční růst o 0,1 procenta. A euro nám vesele klesá...:-((

To Herman
Obecně platí, že při prudší reakci EUR/USD reaguje USD/CHF s menším zpožděním, protože je více vázán i na další páry v křížovém kurzu. Ale platí to i obráceně..Záleží, která měna se "vydá na pochod" a kterou měnu to nejvíce ovlivní.. Pokud to je např. JPY jsou křížové kurzy USD/JPY, USD/CHF a CHF/JPY v pohybu a EUR/USD reaguje o něco později. Typický příklad byl nedávno, kdy Čína začala šachovat se svým juanem a zásahlo to nejdříve USD/JPY a až později EUR/USD a ještě později USD/CHF. Ale v řádu desítek sekund. Při MA s nižšími hodnotami se stává velmi časo, že EUR/USD vydá signál a USD/CHF vůbec ne a platí to i inverzně. Už jsem to někde psal, pokud máme dobrý trend a směr v EUR/USD můžeme v 99% případů zvýšit potencionální zisk naskočením na USD/CHF v opačném gardu, ale o nějaké harmonizaci přesně na body se mluvit nedá... :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Sid:
Dneska jsem koukal na to euro, 9:00 Trade balance, ale nikde jsem např. včera nemohl najít předpovědi, jak by asi mohla trade balance vypadat. Na yahoo a reuters jsou většinou přepovědi pouze pro USA a Canadu. Zajímalo by mě, jestli je zde taky nějaký forum, kde jsou pouze předpovědi ekonomických dat např. pro evropu a ne všechny možný,často nezajímavý zprávy.Přijde mi, že vyhledávání přepovědí dat je zde velmi složité. Nejde to nějak zjednodušit, než prolézat všechny články a hledat jak pod lupou?
Jinak o tom natahování spradů u saxa jsem psal já. I když je to blbý, tak v případě důležitých dat, jde dát entry 5-10 pips od aktualní ceny a u VT je to třeba i 40-50 pips, což si zase CMS nahrazuje to, že spread je pouze 3 pips u eur-usd.
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
na netu jsou určtiě předpovědi a analýzy jen pro Evropu, ale o speciálním fórum nevím. Je třeba hledat...
Nezažil jsem, že by mne VT "pustilo" při zadávání entry třebas 15-20 min. před, jen k hranici +/- 40-50 bodů od aktuální ceny, jak píšeš...Rozpětí je tam jako u jejich SL max. 10 bodů..Ještě 5 min. před daty si to občas mohu vesele korigovat... :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkousim platformu od GCI, rekl bych ze sem si na ni zvykl , cca 3 mesice , ale nezkousel sem zadny specialni system, snazil sem se podivat na S/R , tedka pridavam trochu jeste volume, vicemene snazim se jit s trednem ... po prvnich nezdarech .. kdy sem na demouctu projel i 25 tisic .. sem presel na mini ucet .. sice jsem tedka asi 400 v minusu .. ale nektere dny jsou i cele ziskove .. Tento tyden sem zkousim i VT a CMS .. ale za prvni tejden nic moc .. bud to v tom spatne vidim .. nebo fakt nevim .. projel sem asi 1700 z 2000 demo uctu. Zkousel sem system toho reversu ... ale asi sem si vybiral moc volativni trhy... USD/JPY .. pac tam mi to rve kazdou chvili a ty trendy se furt obracej .. pak co si clovek z toho ma vybrat. Zustalo mi tedka asi 400 babek tak prejdu na miniloty abych mohl obchodovat dal ... nevite nekdo jak zpatky nasypat prachy na demoucet ? nebo si musim zalozit novej ? u CMS ..
u GCI je demo ucet s 50 tis. $ .. tam sem v klidecku.

Diky za odpovedi pripadne komentare.

Eddie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Eddie
U CMS na demu máš taky možnost účtu 50 tis. USD, při registraci si zadej-zvol 5 účtů a´10 tis. USD. Založ si nový účet pod jiným nickem a máš znovu 50 tisíc. www.cmsfx.com/en/open_account/demo/.
Grafy a prostředí na GCI a CMS porovnat nejde. GCI má hodně primitivní systém s max. 12-ti TA, který ti nic neřekne.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid :
obchodujes na ostro ? Lebo na deme mozes menit S/L v pohode aj pocas sprav ale na ostrom sa ti Delta P/L meni pred spravami na 30-40 pip. No ale nemam to presne ostopovane ze ako skoro pred spravami. Ja som iba pisal pre zaciatocnikov ze by sa mali pripravit 20-30 min pred news. Ja som raz posuval SL pocas sprav a ledva mi zobalo cenu 40 pip od aktualu. To so sa pekne vtedy zapotil. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešek bude asi více zaměřen na technické obchodování. Významnějšími daty jsou jen německá ZEW Survey v 11,00 hod. s lepším předpokladem než ta minulá (39 - minule 37), v 14,30 kanadský Leading Indicators a v 16,00 USA Existing Home Sales za červenec - s trochu horšími předpoklady než za červen (7,25 M oproti 7,33 M). Yahoo uvádí tip rovněž na 7,25 M.
Mírně nám stoupá zlato - nyní 440 USD/t.u. - a to je spíše negativní signál pro dolar...

EUR German ZEW Survey - Econ. Sentiment (AUG) 9:00 5:00 39.0 37.0
EUR German ZEW Survey - Current Situation (AUG) 9:00 5:00 -64.0 -66.7
EUR Euro Zone ZEW Survey - Econ. Sentiment (AUG) 9:00 5:00 32.5 29.0
CAD Leading Indicators (MoM) (JUL) 12:30 8:30 0.3% 0.3%
USD Existing Home Sales (JUL) 14:00 10:00 7.25M 7.33M

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID
Reakce na SIDův příspěvek z August 22, 2005 10:15AM

jak jsem tak četl Vaše příspěvky, tak demo je při zadávání objednávek na Sell/Buy dosti jiné než reál... To znamená, že vlastně, pokud chci obchodovat "na zprávy" tak nemůžu jinak, než použít na reálném účtu entry příkazy, je to tak? (z důvodu tohu, že normálním Sell/Buy se na trh nedostanu za rozumnou cenu) To znamená, že je velký rozdíl obchodovat reál nebo demo účet... Podobá se reálu alespoň demo v zadávání Entry příkazů? Myslím tím rozpěti ceny, za kterou je možné Entry příkaz zadat.
S pozdravem Marťas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Marťas
To nelze šablonovat, že na reál jen entry. Už jsem to psal vícekrát je to různé od typu a lokality zpráv. Někteří makléři se kryjí (ale spíše to považuji za nehoráznost) natahováním spreadu, někdo tady uváděl Saxo a Refco a někteří si dají časový limit, ale spready drží (CMS). Hedging musí provádět každá společnost jinak by měla problém s krycími bankami při těch objemech..Ale opakuji po sté, je to jen u těch hodně klíčových zpráv a v době , kdy je reálný předpokled, že ti velcí budou v okamžik X přesouvat miliardy dolarů. A to se dá dle nálady trhu a podle momentálního stavu FX dobře identifikovat.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...