Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

Čau,
dneska jsem docela zabodoval na vzestupu kurzu EUR/USD. :) Ale po špatných zprávách z Ameriky jsem očekával rychlý vzestup eura, ale hned po zveřejnění neočekávaně špatných zpráv v 8:30 GMT (Retail Sales, Business Inventories), kurz EUR/USD nejprve klesnul a předpokládaný směr nabral až 8:41 GMT, kdy se otočil nahoru... (a pak už tramtarará... :)) Nevíte někdo proč mohlo dojít k tomu nejprve klesajícímu trendu? Proč nešel kurz hned nahoru dle fundamentů?
Díky za názory, Marťas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

USA: Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti klesl na 308 tisíc, čekalo se 315 tisíc
USA: Maloobchodní tržby za červenec vzrostly o 1,8 %, čekalo se 2,1 % (2,0%)

možná že kvůli tomu, že klesl initial claims na 308 tis. a to bylo lepší než očekával trh, tak se to tam asi chvilku "přebíjelo", než nabral trh konkrétní směr.

Já jsem nejprve hned nastoupil do EUR/USD a při tom proti pohybu mě to vyhodil na stopce - pak se to hned otočilo a šlo to už jedním směrem (mít stopku o jeden bod níž takjsem zůstal) - nastoupil jsem tedy znovu a "zhojil jsem se". Ještě jsem měl entry stop na páru USD/JPY - tam nebylo obchodování tak volatilní, tak jsem nastoupil až o něco déle, ale hned tím správným směrem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poslední dobou mám pocit, že "experti" na Yahoo i na Bloombergu se nějak často mýlí.. :) Předpovědi plné optimismu a reál je někde úplně jinde...Asi proto, že jsou prázdniny a předpovědi dělají nějací "učni" :) Jsem zvědav jak zítra dopadne schodek obchodní bilance USA a hlavně jak proběhne noční obchodování v Tokiu, ten rekord burzovního Nikkei 225 je dost zajímavý. Dolar pod 110 k JPY nebyl za poslední dva měsíce moc častý jev...
SID



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě k tomu "naskočení" - příklad byl právě dnes večer, kdy kolem 21,30 začal stoupat EUR/USD a opačně klesat USD/CHF. Za hodinu udělaly oba páry asi +40 bodů (resp.-40 bodů). GBP/USD šel v té době taky nahoru, ale za stejné časové období "jen" asi +20 bodů. Mj. typicky příklad toho, jaká je významná negace mezi EUR/USD a USD/CHF a už mnohem méně mezi GBP/USD a USD/CHF. Graf je z AOS, na tři MA 12,21,34 s filtrem přes PSAR s nastavením 0,05 a 0,01 na 5 min. grafu. SID

168

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešek bude na FX poznamenán skokem ceny ropy na 66 USD/barel (díky včerejšímu přerušení výroby v ConocoPhillips, největšího amerického producenta, a ohni v Sunoco Inc . na potrubí v Texasu) a výsledkem schodku bilance. Většina expertů se kloní k tomu, že předpoklad mínus 57,2 bil. dolarů je optimální. I když za minulý měsíc byl schodek "jen" 55,3 bil. a nárust schodku o téměř 2 bil. moc ve prospěch dolaru nesvědčí a k tomu ta drahá ropa a zlato up..Teď se bude trh "plácat" na dopoledních hodnotách a změna podle mne nastane po 13,00 hod., až se do toho vloží New York a jak se bude vyvíjet trh s ropou a jaké budou zprávy o produkci a odstávce....Hromská ropa.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě k tomu schodku obchodní bilance, poslední měsíc šla ropa mírně nahoru a USA jsou dost na dovozu některých druhů ropy závislé a to se nutně muselo odrazit v dovozních cenách. Těch mínus 57,2 bil. oproti minulým 55,3 bil. je asi tímto faktorem poznamenáno. Pokud bude schodek ještě vyšší (tak kolem 58 bil.) a zprávy o ropě negativní, tak dolar podle mne klesne ještě více a EUR/USD bude směle atakovat hranici 1,25 a hodně přes..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, dnes jsem neobchodoval, ale teď koukám na zprávy o velkým schodku obchodní bilance, drahá ropa, roste cena zlata, Import Price Index větší než očekávaný... a koukám, jak hned po zveřejnění zpráv ve 12.30 GMT posílil USD z 1,2467 na 1,2389 - a jakou rychlostí ... mrkev v zimě? (Ještě, že jsem neobchodoval... :)) Až cca v 13,16 GMT začalo Euro trochu posilovat, ale hodnoty před zveřejněním Trade Balance USA ještě nedosáhla... Máte někdo nějaký nápad, jak rozlousknout tenhle hlavolam? Na FOREXu je asi možné všechno... :)
Čus Marťas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Standby
Těch 20 bodů je jen příklad, pokud mám signál, že trh má tendenci k obratu, spokojím se třeba i s jen 8 nebo 10 body a čekám na další signál třeba u jiného sledovaného páru nebo je dobrá i taktika "sunout" před sebou ve směru vývoje entry. Statistiku na % si nevedu, ale vstupuji když se mi jeví signál dostatečně průkazný.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pietro:

No taky o tom premejslim:
predpoved je, ze USD bude posilovat a hodnota GBP je ted spis blize rezistu takze to je +, naproti tomu ocekavana data jsou, ze CPI v Britanii se snizi, coz je zase dobra zprava pro GBP, tak ted babo rad, spis bych rekl, ze pokud vyjdou predpovedi, tak se zadne drama odehravat nebude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...