Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

To SID:
NEchcem hrať ruletu. Som skrátka začiatočník a zbieram informácie.Máš uplne pravdu a Tvoj názor si cením. Len sa chcem poučiť a treba si zobrať ponaučenie aj z nesprávneho počínania. Tuto stranku som objavil nedavno a na deme som cca 3 týždne.Z diskusie sa dá vyčitať velmi vela poučného, a za to dik predovšetkým aj Tebe.
ďakujem,
zdravim,
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

TO martin6038

No já myslím, že tohle je cesta jak dříve či později (ale celkem spolehlivě) zrušit účet. Rozhodně bych do toho nešel. Může se to několikrát povést, ale pak jednou ne a celá "pyramida" bude ukončena margin call-em.

Takovéhle průměrování pozice má smysl jen u akcií, když kupujete za svoje a můžete si dovolit držet libovolně dlouhou dobu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešní dopoledne bylo ve znamení pokračujícího vzestupu USD na všech párech, zvláště k JPY.., jsem zvědav co s dolarem udělá zítřek a data PPI a Retail Sales. Tak jednoznačný dnešní posun dolaru, bez praktických výkyvů směru, člověk hned tak nevidí.. :)..myslím, že dnes se dalo (a dá) pěkně vydělávat.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ta síla dolaru asi nebere konce...GBP ztratila od 10 hod. dopoledne přes 90 bodů (hlavně nezaměstnanost) a už se bude pomalu testovat hranice 1,7250 (kde to bylo naposledy v prosinci 2003) a euro na tom není o mnoho lépe. Uvidíme co s tím udělá odpolední CPI (inflace) a příliv zahraničních investic v USA, ale asi k výrazným změnám (podle expertů) nedojde..Ale čert ví.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libra šla dnes nádherně dolů... :), "předposraně" jsem to zavřel před zprávami na 1,7245, systém ne systém, ale i tak 95 pips za lot doma a dalších 80 pips/lot společně na franku a euru..a lotů bylo víc.. :) :). Doufám, že "tentotýdenní" žně budou pokračovat až do konce týdne....teď ještě postoupit přes Nory na MS a to bude taková pěkná tečka za tím dnešním případem (tedy dnem). :) :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jo dneska to byl na GBP/USD mazec, já jsem teda udělal "jenom" cca 80 pips :), ale i tak jsem spokojený + něco na EUR/USD.

Myslím, že ten velký pohyb na GBP byl vyvolán spíše než nezaměstnaností až o 1 hodinu později reportem BoE o inflačním očekávání a s tím potažmo růstu ekonomiky - krátkodobě se snížila predikce růstu, a tím vyvstává možnost snížení úrokových sazeb na libře v příštím roce ... no a odpoledne byl dolar ještě přiživen přílivem zahraničního kapitálu, který byl nad očekávání. Kdyby byl každý den takový, to by bylo ....

Úspěšné obchody!

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To : namodro
Já nejsem "fundamentalista", ale mohlo by to mít na svědomí toto :
11/28 10:00ET US Oct Existing Home Sales (předpověď=7.2 mln, bylo = 7.28 mln, vyhlášeno je = 7.09 mln)
Asi to bylo míň o víc, než se předpokládalo...

Je možné, aby "HomeS" měly takovej vliv, nebo tam bylo ještě něco jinýho ? SIDe

PeJo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že hlavní vliv na pokles dolaru měla opravdu odpolední negativní zpráva o trhu s domy a možná souvislost s vazbou na zvyšování úrokových sazeb. U cable došlo ke kumulaci hodně oslabené libry a právě té negativní zprávy, euro na tom bylo o chlup lépe..Rozdíl 300 bodů za den u cable mezi H 1,7340 a L 1,7046 je fakt síla...Pokud ještě naplní EU svoje předsevzetí o zvyšování úroků do konce roku, nebude dolar na tom až tak dobře, jako v poslední dny..Navíc "experti" předpovídali 7,2 a oslovení "experti na Yahoo dokonce 7,3 a ten rozdíl do mínusu (téměř o 3%) byl dost výrazný..
Nov 28 10:00 AM Existing Home Sales Oct 7.09M 7.30M 7.20M 7.29M 7.28M

NEW YORK, 28.listopadu (Reuters) - Dolar v pondělí odpoledne oslabil vůči euru i jenu po nečekaně slabých údajích o říjnových prodejích již postavených domů ve Spojených státech. Prodeje existujících domů v říjnu meziročně klesly o 2,7 procenta na 7,09 milionu, zatímco trh čekal 7,17 milionu. Výrazné a prudké zpomalení na americkém trhu s domy by mohlo ohrozit tempo růstu ve Spojených státech a zkrátit kampaň zvyšování úrokových sazeb americké centrální banky.

Dnešek byl na to, že je úvod týdne, opravdu nádherný a na více indikátorech se to dalo chválabohu vysledovat. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SiD: mám dotaz k tvém větě >> "Myslím, že hlavní vliv na pokles dolaru měla opravdu odpolední negativní zpráva o trhu s domy a možná souvislost s vazbou na zvyšování úrokových sazeb"
Měl jsem dojem ,že růst úrokových sazeb má vliv na zhodnocení měny, a pokles sazeb vede k jejímu poklesu, je to tak ? Chěl bych si to ujasnit. Dík za odpověď. DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Timd
"Růst úrokových sazeb má vliv na zhodnocení měny a pokles....."..atd. Ten dojem máš správný. To platí obecně. Ale ne vždy je to tak jednoduché formulovat. Dolar může být po jistou dobu atraktivní z důvodu vyššího úročení centrální banky, příslibům Greenspana o dalším úročení atd.- ale nemusí být atraktivní ve vztahu k jiné měně, rozkolísanosti vnitřní ekonomiky a tempu jejího růstu (i když mám úrok 4,5%), vnitřní situaci a tlakům (vyčerpanost investorů), ve vztahu k světovým cenám ropy a zlata atd. atp. On to vlastně zmiňuje i Reuters - "Výrazné a prudké zpomalení na americkém trhu s domy by mohlo ohrozit tempo růstu ve Spojených státech a zkrátit kampaň zvyšování úrokových sazeb americké centrální banky". Ono je někdy hrozně těžké udržet celkovou vyváženost měny (včetně základního úročení)...
Např. ve čtvrtek se spekuluje o tom, že euro zvedne své sazby najednou ne o 0,25%, ale o 0,50%, ale to nutně neznamená, že si euro "skokově" nějak zvláště ve vztahu k jiným měnám velmi výrazně polepší....Včera někteří analytici psali, že včerejší nárust eura (a pokles usd) souvisí i s touto spekulací..Na FX všechno souvisí se vším. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kdokoli:

A existuje třeba nějaký internetový server, kde se tradeři snaží předem(!!!) odhadnout, jaký vliv bude mít na změnu kurzu vyhlášení jiné hodnoty fundamentu, oproti očekávané? Třeba dnes, za stávajících politických, ekonomických a hospodářských podmínek (i všech dalších vč. předchozího vývoje FX trhu) by se MĚLO DÁT zhruba odhadnout, kde skončí pár např. EUR/USD, dojde-li k ohlášení ECB rate vyšší o 0.25% (či 0.5%).
Ale asi to nebude tak jednoduchý - jak říkáš SIDE, tahle spekulace je pravděpodobně částečně už zahrnuta i v pondělním rallye. Takže při vyhlášení nezměněné sazby se může EURo i pěkně propadnout?
Ještě by mě zajímalo, kde přesně můžu tu novou sazbu vychytat s těmi prvními na světě. To informační okno od Reuters v Platformě od CMS je přece jenom trochu opožděné. V jednom online foru, kde se dívám obchodníkům přes rameno, někdy tradeři i sami přihlášení uveřejňují potřebné číslo o něco dříve, než se hláška s článkem objeví v okně Reuters News.
LICKOUT :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...