Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

Preč od "Terorizovania" :) :) :) !
Máte tedy někdo nějakou představu o tom, co způsobí dnešní uveřejnění CPI v USA (Sid určitě, že)?

Na základě mé žalostné znalosti zákonitostí FA mi vychází toto:
Vzhledem k tomu, že FED má (i když ne moc ale má - tuším že dnes je to 4,25% a strop má údajně 4,75% nebo dokonce 5%) stále prostor ke zvyšování úrokových sazeb, dá se očekávat, že vyšší CPI zvýší šanci na brzké zvýšení úrokových sazeb, což zvýší poptávku po dolaru.
CPI nižší oproti očekávání = oslabení USD (alespoň na pár hodin po uveřejnění, než po dosažení maxima dojde ke korekci).

Máte někdo jiný názor?

Lickout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Lickout
myslím že dnešní CPI nezahýbe tak trhem, jako zprávy o půl hodiny později o přílivu zahraničních investic do USA (listopad). Předchozí data 106,8 bil. USD, očekávání dost skromné cca 80 bil. USD. Pokud zde budou data výrazně jiná, tak kumulace CPI a NFSP zahýbe trhem, ale spíše později. Do toho včerejší "průser" na tokijské burze a trh tápe... Spíše bych nevstupoval na trh dříve jak po 15,15-15,30 hod... :), a to co jsem měl otevřené jsem raději zavřel... :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all: osobně považuji za dobré si číst "včerejší noviny" preferuji HN - ekonimika a nebo finanční trhy jak tištěné tak na netu. Denně se tam komentáře věnuji trhu a hodnotí vliv makro indikátorů na trh. Je to dobré vodítko na zorientování se v souvislostech. DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar ricks,
vstupovať do pozície tesne pred kľúčovými správami hlavne z USA je príliš veľké a hlavne zbytočné riziko, pretože nikdy nevieš aké tie správy budú ale hlavne ako na ne zareaguje trh. Častokrát sa totiž stáva, že trh reaguje úplne opačne ako by podľa tých správ mal. Z toho vyplýva, že ja radšej uzavriem všetky pozície a počkám si na definitívnu reakciu trhu a potom naskočím...
A ako rýchlo reagujú menové páry na kľúčové informácie ? Veľmi rýchlo... niekedy aj deň-dva pred uverejnením jedotlivých správ... Najlepšie urobíš, keď to budeš vidieť na vlastné oči.

Prajem príjemný deň a úspešné obchody !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Rick: Na tvoji otázku odpovídá mmj. Sid nickovi Petrpfl na straně 35 tohoto vlákna a taky někde czaussie. Jde o to, že trh ihned po datech jakoby nejdřív neví, která bije, mlátí se sem tam - přetlačovaná. Když vstoupíš okamžitě po datech a nedáš dostatečnou stopku, tak ti jí to sežere. Dostatečnou je relativní pojem, ale někdy ani 20pipsů nestačí. Proto je, podle mě (a nejen podle mě), nejlepší cca 10-30minut počkat, až se trh uklidní a pak, těsně před velkým skokem, vstoupit. Problémem je ale vycítit okamžik, když už jsou ty nervový křeče u konce a big move na spadnutí. Musíš samozřejmě vstoupit do správného směru, což po některých datech zřejmé je, po některých ne - prostě je třeba se co nejlépe orientovat ve fundamentální analýze a vědět co se stane, budou-li zveřejňované indexy menší či větší oproti očekávání. Nádherný příklad byl minulý čtvrtek po 14:30SEČ po datech z USA. Další možností je samozřejmě počkat, kam se trh ve finále rozjede, ale tim už se okrádáš o několik získaných pipsů, protože ty skoky jsou někdy neuvěřitelně rychlý.

Lickout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Observator
Phil. Fed má odhad expertů kolem hodnoty indexu 13 (někde se uvádí předpoklad 14), minulé období 12,6... kde jsi vzal odhad 12,4 ? Dnešek a data z USA to bude asi velká show.

USD Housing Starts (DEC) 13:30 8:30 2050K 2123K
USD Building Permits (DEC) 13:30 8:30 2100K 2155K
USD Initial Jobless Claims (Weekly) 13:30 8:30 300K 309K
USD Continuing Claims (Weekly) 13:30 8:30 2702K
USD Philadelphia Fed. (JAN) 17:00 12:00 14 12.6

Pokud po 14,30 budou data pro dolar hodně, hodně příznivá (především Housing Starts a IJC), euro současnou hodnotu (nyní asi 1,2080) neudrží. Pokud tak pročítám názory expertů, tak většina jich je hodně optimistická, jak na první data po 14,30 hod., tak i na Phil.Fed po 18,00 SEČ. Takže jsou tady tři varianty:

1. Zprávy po 14,30 budou pro dolar hodně příznivé a USD notně posílí (pak už po 18,00, pokud nebude Phil. Fed výrazně pod/nad odhad k žádným převratným a markantním změnám nedojde).
2. Zprávy po 14,30 budou pro dolar negativní a USD ztratí (pak to může Phil. Fed v podvečeru zvrátit a trh se obrátí)
3. Zprávy jak ve 14,30, tak i v podvečer budou pro dolar negativní a dolar kumulativně dnes ztratí hodně.

Osobně se přikláním k první variantě (dolar dnes pár desítek pipsů získá), ale vzhledem k trojici dat ze 14,30 vyčkám po 15,00 hod. a pak se uvidí. Podvečerní Phil. Fed budu ještě korigovat s názory expertů po prvních zprávách a pak se uvidí, zda držet odpolední pozice nebo to zavřít před Phil.Fed.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapci, tie správy a teda fundamentálnu analýzu neberte až tak vážne, to robia len analytici ktorí sa tým živia...Ale keby mali oni obchodovať, tak skrachujú po pár obchodoch ! Trhom predsa zahýbu len tie najdôležitejšie správy z USA (3 - 4 do mesiaca) a aj to nie vždy. Treba sledovať len TA a na základe nej sa rozhodovať ! Verte mi. Som na Forexe s reálnym účtom 2 roky a spokojne si z toho žijem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pepe
dovolim si podotknout, ze vse zalezi na stylu obchodovani. Znam obchodniky co profituji jen na zaklade fundamentu a mozna ani nevi co je Moving Average ci RSI. A pak jsou takovi, kteri jedou na vypilovanem systemu technicke analyzy a fundamentalni analyza jde bokem. Samozrejme taky zalezi na casovych horizontech, jedna vec je skalpovat na 1-5m grafu a druha vec je exkluzivne sledovat jednodenni ci tydenni grafy. Znam takove (vcetne moji minulosti) kdy jsem zboznoval TA a jednouse jsem neobchodoval v momentech kdy Fed, ECB, ruzni statisticti mocipani a podobni pousteli na drat fundamenty. Uz vzhledem k matematicke podstate a zpusobum vypoctu indikatoru TA muze nekdy impuls fundamentalni analyzy TA poradne zamavat, pripadne ji uplne v danem casovem intervalu znehodnotit. Money management a system musi mit clovek jak v pripade TA tak FA. Tu posledni vetu si dovolim oznacit jako cast doktriny kazdeho obchodnika.
Proc jsem se tak rozepsal? Jak trefne podotknul glader, smyslem fora je vzajemne si pomahat a je tady urcite znacny pocet novacku kteri hltaji kazdy prispevek pomalu doslovne a tudiz je treba si davat pozor na vyroky ktere spise pripominaji dogma.
Snad na vsech forech podobneho razeni se cas od casu objevi otazka zda je lepsi TA ci FA. Muj pevny, lec osobni nazor je, ze je treba moudre kombinovat (nehlede na to, ze uz to tady bylo parkrat receno). To samozrejme nevylucuje skutecnost, ze nekdo si dobre zije jen z TA. A jak jsem uvedl na uvod, jsou takovi, kteri prosperuji z FA.
Jinak s tebou naprosto sympatizuji ohledne schopnosti a velmi casto neschopnosti mnoha analytiku. Patrne by zaplakali kdyby byli sami vrzeni na obchodni platformu. Ackoliv, jsem nazoru, ze forexovi analytici maji lepsi vysledky nez analytici akciovych trhu. I kdyz uz je to radka let, nikdy nezapomenu na roky stravene nad trhy akcii a opci, kdy analytici dovedli svymi radoby rozumy poradne mavat cenami, casto na zaklade zcestnych a iracionalnich individualnich nazoru. Ale to uz se dostavam do oblasti porovnavani jednotlivych trhu a o tom az nekdy jindy...
Nyni je treba zbystrit pozornost nad tim co se bude dit po zpravach v 15:00 SEC.
czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...