Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

To fundamentalist.
Hezké ráno, je tady nějaký fundamentalista, který by mohl vysvětlit velký pohyb 6.1. 05 hodin ?
Jsem "zarytý" technický typ a o fundament jsem se nikdy nazajímal (tady se mi to vymstilo) - zajímá mě, jestli to Fundamentální mazáci čekali, nebo se to dalo čekat.
díky

PS. mám zaškrtlá skoro všechna vlákna na sledování, ale když se podívám do seznamu diskuzí, jsou nové příspěvky, na které mi upozornění nepřišlo - máte s tím někdo zkušenost ? - není omezen počet sledovaných vláken ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Počet nově vytvořených pracovních míst v USA (6.1. ve 14:30h SEČ) v prosinci činil jen cca 108.000, zatímco se očekávalo vytvoření cca 200.000 nových pracovních míst. No a pak to byl hukot ... A právě to asi nikdo moc (takhle velký rozdíl) nečekal, jinak by nebyl tak velký pohyb.


Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lickout
To co uvádíš jsou v originále údaje Econoday, někde už tady o tom byla diskuze. Briefing je ale celkem přehledná stránka... Pro příznivce fundamentů (a všemožných statistik) jsou dobré stránky Federální rezervní banky N.Y., po kliku na příslušnou událost ti vyjedou všelijaká možná i nemožná data..
www.ny.frb.org/research/national_economy/nationalecon_cal.html

Viz dnešní Consumer credit
www.federalreserve.gov/releases/g19/current/

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trochu nestastne (a nechtene) jsem otevrel nove vlakno s nazvem "mIRC zpravy". Tam je podrobne vysvetleno jak si nainstalovat sledovani aktualnich zprav ktere se automaticky obnovuji. Jinymi slovy, veskere kriticke cisla jsou k mani a prelouskani ihned po zverejneni a bez nutnosti obnovovat obsah nejake webove stranky.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To czaussie
Proč nešťastně ? Nové vlákno "mIRC zprávy" bude mít určitě svoje příznivce, protože to co popisuješ je velmi, velmi přínosné pro online sledování trhů a dat. Jen jsem z toho trochu Apač.. :) (jako ten jeden pojem Apache), protože s něčím podobným jsem ještě nikdy nepracoval a spoléhám pořád jen na klasický Reuters.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID
Technicky receno, mel byt onen prispevek prave tady, jelikoz jeho vysledkem by mely byt podpurne informace a komentare k vyvoji menovych paru. Ale konec koncu je to jedno, hlavne kdyz toho lidi vyuziji k svemu blahu.

Reuters je samozrejme praotcem vsech informacnich zdroju, to se nemeni. Majorita informaci na "newsroom" kanalu pochazi prave od Reuters, nicmene vse je doplnovano novinkami i od jinych agentur a dulezita ekonomicka cisla jsou extraktovana primo na kanal, tudiz clovek se po nich nemusi v kritickych momentech pachtit. Taky to pouzivam na obcasne "oduvodneni" necekanych pohybu ci jako potvrzeni (ci kontra) te ci one informace. Nehlede na moznost nechat si ihned vyhodit hodnoty komodit, akcii ci indexu...
Je to takovy Centralni Mozek Financnich Trhu (CMFT) :)

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honzas :

myslim si ze ten pohyb nebol zapricineny fundamentami. Teda aspon nie novo vytvorenych prac. miest v US . Ten fukot by nastal hned po spravach. Fundamenty boli velmi zmiesane takze sa trh ani nepohol. I ked bola sprava o 100.000 horsia tak tu medzeru vyplnilo revidovanie predosleho kvartalu o 90.000 smerom nahor a celkova nezamestnanost poklesla na 4,9 . Skor si myslim ze to bolo sposobene nizkym Volume v tej chvili a zrejme niekto dal vacsi prikaz na nakup plus postrhaval stopy ktore boli naskladane za 1,2140. Ked je male volume tak je trh velmi citlivy a prejavuje sa to velkou volatilitou bez zjavnych pricin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fundamentalisté:

můžete mi, prosím, někdo odpovědět na dva dotazy?

1. Jakou důležitost mají dnešní US data ve 13.00 SEČ: MBA Purchase Index, Mortgage Index, Mortgage Change, Mortgage Refinancing a United States refinance change?

2. Ten Geithner dnes v 18.30 je nástupce Greenspana?

Díky
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Namodro

Ano, Greenspen letos končí, ale kdo na jeho místo, toť otázka..


To Galant

první údaj - vyhlášení úrokových sazeb v EU ( zatím 2,25%)
druhý údaj - schodek obchodní bilance v USA, jedno z klíčových dat - a to bude hodně zajímavé !!
Předpoklad odoborníků -$65.9B--$66B, minulé období -$68.9B, na Yahoo předpoklad ještě nižší - -$65.4B. Všeobecný názor je tedy nižší schodek, než za minulé období a tipnul bych si, že euro tak půjde pod hranici 1,21..
SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID:
ďakujem za objasnenie. Snažím sa trochu zorientovať vo fundamentálnych dátach, keďže za tých pár mesiacov som zistil, ako dokážu zamávať trhom a vtedy ide TA do hája :S Jedna vec ma ale zarazila: Na stránke Reuters som okrem iného čítal vajadrenie:...Investors are getting anxious about holding long dollar positions," said Takehiko Jimbo, forex manager at Mitsubishi UFJ Trust and Banking in Tokyo... Z tohot by vyplývalo (ak to správne chápem), že sa skôr očakáva oslabenie doláru. Takže buď to zle chápem (bojujem s forexáckou angličtinou :)), alebo sa výrok vzťahoval na dolár voči ázijským menám a nie voči Euru. Dík za objasnenie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...