Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dnešek bude je ve znamení indexů spotřebitelské důvěry, především dva USA ukazatele (méně tradičně v 16,00 hod. SEČ) Chicago PMI a Consumer Confidence a hlavně večerní zasedání FEDu (20,15 hod. SEČ). Všeobecně se očekává zvýšení úrokových sazeb na 4,5%, ale s daleko větším zájmem bude sledován komentář k dalšímu vývoji úrokových sazeb v USA. Některé komentáře expertů předpokládají, že dnešní očekávané zvýšení na 4,5%, by mohlo být na delší dobu poslední...Dnešní úterý bude (hlavně po 20,15 hod.) detektivka (doufám, že ne horror), kdy podle mne trhy budou v počátku reagovat trochu nejednotně a pak to nabere rychlé obrátky u všech párů. Bohužel těžko říct na jakou stranu...Asi by to chtělo nějakou kvalitní kartářku... :) :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side, náš velký náčelníku ( :) )
mohl bys sem takovéto očekávané události dávat pravidelně?
Já jako zarytý "nefundamentalista" jsem se definitivně rozhodl nesledovat tyto zprávy a neanalyzovat je. Na druhou stranu vědět, že se ve 20,00 může něco rozhýbat je zpráva k nezaplacení. Jestli to poleze nahoru, nebo dolu, co ano a co ne je na každém. Jako údaj pro zvýšenou bdělost je to ale je to velmi cenná informace.
Moc děkuji a držím všem palce, ať z toho něco každý vytěžíme.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bachmann
:)..srandisto
Nepovažuji se za ortodoxniho "funďáka" a pořád vyznávám a propaguji kumulaci obého. Je myslím dobré sledovat co se děje ve světě ve vztahu k devizovým trhům, člověk pak není překvapen pohybem trhu a neříká si: "co mi zase ten graf blbne"..:-). Hodně klíčové události se tady budu snažit občas prezentovat (s pravidelností pro vyznavače TA místy až ubíjející... :) ). Kdo dnes večer naskočí po FEDu ve správném směru, může se těšit asi na dost vysoké zisky na všech párech...Těžko, přetěžko však předvídat, kam se to dnes celé pohne (a asi na delší dobu to stanoví i možný trend střednědobého vývoje)..Kdo má kvalitní kartářku má o starost méně, vyznavači kávy (mezi které patřím) ještě můžou ale zkusit hádat z kávové sedliny (lógru). Pijáci Nescafé a čaje mají bohužel smůlu. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Trader01
Tak to jsi objevil ten nejlepší server na komodity a FX v ČR..:-). Pět let aktivit na FX trhu je poměrně dlouhá doba. Doufám, že se podělíš o své dosavadní zkušenosti nebo postřehy. Anglické FX brokery chváli hodně traderů a hlavně jsou "ostrované" dobří především na krytí FX přes ropu a zlato...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj dlouha a trnita doba :-)

muzu rici ze jsem se hlavne ucil , byly to 3 roky chyb a omylu a hlavne dodrzovani toho co chci delat.
V teto dobe obchdoduji podle obchodniho systemu a drzim se ho.
Valnou cast hraje dodrzovani MM.
V teto chvili jedu pomer zisk riziko cca 1:5
stop loss davam okolo 10-15b
profit beru tedy 48-70b

jedu hlavne EUR/USD 90% obchodu
GBP/USD 10%
USD/JPY 10%

nevyhodou anglickych brokeru je ze nemaji tak system jako CMS a jini.
Na druhou stranu jsou systemy hodne spolehlivy bez vypadku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Bachmann
Souhlasim se SIDem, ze po uvedeni zprav v 14:15 EST se to chvili bude jen tak trochu mlet, ovsem velci obchodnici budou vycekavat na mocna (moudra) slova mocipanu z FEDu. V podstate jde jen o jedno, budou dalsi 1-2 zvyseni urokove sazby tento rok, ci je dokonano na dnesnich vsemi ocekavanych 4.5%?
V pripade, ze 4.5% je konecna stanice, americky dolar jeste pekne poslabi behem pozdniho dne, v opacnem pripade to nabere, prekvapive :), opacny smer a dolar asi ziska notnou cast toho, co behem dne ztratil (coz mimochodem zacina nabirat slusnych rozmeru).

Dalsi novou postavou v detektivce je Ben Bernanke, brzy jeden z nejmocnejsich ovladatelu americke (a castecne i svetove) ekonomiky. Nepredpokladam, ze by Ben Bernake a Alan Greenspan meli naprosto odlisne nazory na ekonomiku, ale i presto, na smetiste se priblizuje novy kohout...

Sam jsem zvedav, priklanim se 70% na jednu stranu, ale holt uvidime za dve hodiny.

Takze opatrne do toho a urcite se da dnes vydelat na zitrejsi obed...

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...