Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To all:
môžete mi niekto objasniť toto: študujem na odkaze z tohoto vlákna www.financnik.cz/forum/read.php?13,1530,page=4 (ináč skvelá stránka - dík za jej zverejnenie (tu)) o fundamentálnych ukazovateľoch. Začal som HDP, o ktorom som sa dočítal: ... V okamžiku, keď sa k rastúcej ekonomike pripoja inflačné tlaky, dopyt po mene klesá... Nie je mi to jasné vo vzťahu k HDP: Ak narastá HDP, rastie ekonomika, zvyšuje sa šanca na zvýšenie úrokových sadzieb a tým aj dopyt po mene. Ale inflačné tlaky, oslabujú celý tento proces. Ak berieme do úvaky ako ukazovateľ rastu ekonimiky len HDP(aby som to zjednodušil), aký ukazovateľ signalizuje rastúce inflačné tlaky? Som len na začiatku štúdia FA a mám v tom poriadny zmätok, ale môže mi toto celé niekto ozrejmiť? Dík za každé info a opravu toho, čo som napísal :).
Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To galant: "aký ukazovateľ signalizuje rastúce inflačné tlaky" například index spotřebitelských cen. Dále k tvé analýze, sice máš částečně pravdu, ale záleži také na tom v jakém stádiu růstu se ekonomika nachází HDp x Inflace x úrokové sazby. Např.: Pokud je ekonomika na vzestupu, roste inflace díky růstu cen vstupů (energie), nepředpokládal bych růst ú. sazeb. Inflace - růst cenové hladiny: (nákladová - rostou ceny vstupů) a (poptávková - utrácí se víc peněz, než ekonomika - vyprodukuje - vyjádřeho (HDP)) . Dále poptávka po měně závisí na tom, zda se očekává "zdravé" zvýšení ú. sazeb ve vztahu k inflaci, či jde o "záchranné" zvedání ú. sazeb např.: pádivá inflace, hyper inflace atd.
DavidF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To timd:
dík za objasnenie. Všetkému z toho síce zatiaľ nerozumiem, ale verím, že ďalšie štúdium mi pômôže pochopiť aj toto. Zaujala ma posledná veta:...Dále poptávka po měně závisí na tom, zda se očekává "zdravé" zvýšení ú. sazeb ve vztahu k inflaci, či jde o "záchranné" zvedání ú. sazeb např.: pádivá inflace, hyper inflace atd. ... Takže nedá sa jednoducho reagovať na zvýšenie úrokovej sadzby toho-ktorého štátu, ale je potrebné analyzovať, na základe čoho sa úroková sadzba zvyšuje. Takže v súvislosti s HDP je potrebné vyjasniť si situáciu v trojuholníku HDP-Inflácia-Úrokové sadzby.
Ešte raz dík. Idem ďalej študovať
;)Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Galant
Inflační tlaky vyvolává především růst cen energií (hlavně ropa). (Odstávky těžby ropy v mexickém zálivu, hurikán Katrina vyvolaly dost silné inflační tlaky). Pak je ještě tzv. jádrová inflace (tj. CPI bez cen potravin a energie), která je však minimální (jak v USA, tak v EU). Mnohdy se inflace kompenzuje zvýšením úrokových sazeb, ale na druhou stranu musí nutně někde existovat strop. (V USA se ozývají hlasy právě o určitém stropu nynější úrovně úrokových sazeb). Neplatí vždy to, že když roste ekonomika, zvyšuje se šance na zvýšení úroků. Důležité je hlavně to, co táhne ekonomiku. V USA celkem hodně domácí spotřeba (oproti EU), jak je na tom např. export ve vztahu k HDP, vývoj celkových nákladů oproti minulému období atd. atp. Obecně řečeno: ekonomickými nástroji (např. úroky) se musí pokrýt nadměrná inflační očekávání. Jedině tímto dojde k rozumnému vývoji v monetární politice, jenž zpětně svými transmisními mechanismy zabezpečí inflaci na přijatelné úrovni.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To timd and others:
Hmm, takže s fundamentální analýzou je to stejně nejednoznačné jako s technickou analýzou.
Právě teď mám pocit, že měna posiluje, hovoří-li ekonomické ukazatele proti růstu ekonomiky dané země. Nejspíš se tak děje v důsledku očekávání zvyšování (FED, ECB ) nebo snižování (BoE) úrokových sazeb. Vyšší sazby lákají cizí investory (spekuklanty) a tím i poptávku po domácí měně. Jenže sazby se zvýší, bude-li to potřeba (půjde-li ekonomika dolů).
Třeba včera CPI v Británii bylo o trochu nižší, než se předpokládalo, což může mít za následek dřívější snížení úrokových sazeb, na což GBP zareagovala oslabením. Takže nižší inflace (její část) způsobila, pro mě paradoxně, oslabení dané měny.
Před hodinou byl zveřejněn Idnex průmyslové produkce v Eurozóně, dopadl výrazně nad očekávání (1,3% versus 0,9% MoM či 2,6% versus 2,0% YoY) a EUR/USD stále mlčí.
Ale zase co platí pro EUR/USD nemusí platit pro USD/CAD (viz. včerejší Leading indicator v Kanadě).
Takže si netroufám odhadnout, co by se dnes po zveřejnění CPI v USA mohlo dít, ať budou zveřejněné údaje jakékoli.
Všechno souvisí se vším a nic není na 100% - bohužel :S. Aspoň tak to vidím já.

Lickout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
píšeš: ....Obecně řečeno: ekonomickými nástroji (např. úroky) se musí pokrýt nadměrná inflační očekávání... To vcelku chápem. Ale ako píšeš vyššie:...V USA se ozývají hlasy právě o určitém stropu nynější úrovně úrokových sazeb... Aké ďalšie ekonomické nástroje majú štáty na pokrytie nadmerných inflačných očakávaní? A aby sme len neteoretizovali, mohol by si uviesť príklad povedzme pre súčasnú situáciu v USA?Dík.
Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To galant
To není "teoretizování", to jsou základní ekonomické poučky...Dalšími nástroji ve změně nabídky peněz mimo úrokové míry, jsou např. státní dluhopisy, podpůrná exportní opatření atd.. Je dobré si zkrátka někde na netu nebo v knížkách najít vysvětlení základních pouček o tom jak funguje ekonomika a osvětlit si základní pojmy. Suplovat tady ekonomickou literaturu není účelem. Co se týká USA, ob vlákno zpět, byla tady diskuze o tom, kde se bude asi dolar ubírat..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
asi si ma správne nepochopil s výrazom "teoretizovanie". Vôbec to nebolo myslené v zlom slova zmysle. Presne ako píšeš v príspevku:...to jsou základní ekonomické poučky.... a...Suplovat tady ekonomickou literaturu není účelem.... O to mi práve išlo. Nemá zmysel rozoberať tu poučky a definície, ktoré si môže každý z nás nájsť na nete alebo v knižkách (takže toto som myslel pod pojmom teoretizovanie: opakovanie poučiek a definícií, ktoré sú bežne dostupné na nete a v literatúre). Zaujímala ma skôr interpretácia týchto všeobecných definícií z pohľadu tradera: ako určité teórie aplikovať a interpretovať v praxi. Preto som aj navrhol USA v súčasnosti, aby bolo možné tieto interpretácie konfrontovať so situáciou a vývojom na Forexe.
Takže len toľko.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...