Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Trh je ještě pořád v pohybu a podle mne ještě nějakou dobu bude, v USA je teprve poledne a na uzavírání je ještě času dost... na euro jsem šel celkem opatrně entry od 1,1920, cable od 1,7440 a na frank od 1,3070..posouvám SL a vše držím.. :). Doufám, že to ještě vezme brutální směr a bude se dát něco vhodně přikoupit..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No jak tak koukám tak dávám entry později než Sid, vždy později v průměru o 20 pips jenže při te obratce mi to dnes vymetlo entry na opacne straně takže zatim budu cekat že to půjde tím správným směrem. Zatim vzhledem ke slabe angličtině tak asi budu volit strategii že před klíčovými zprávami entruji na obe strany s tím že to na jednu vyjde. pokud mi to ovšem nevymete entry se SL na obou stranách a tím to skončí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musíš si určit entry tak, aby rozptyl nebyl moc úzký (pokud jedeš na oboustranné entry) a nedocházelo k možnému zpětnému průrazu. Už jsem to tady psal dříve, ty velké hráče obvykle žádné grafy TA nezajímají, jdou většinou jen po ceně - kde ještě mohou a kde už ne..ale v té spojitosti hranice S/R jakž takž respektují...Tj. kouknout se kde je denní hranice PP, první S a R a spočítat si pro hrubou orientaci alespoň střední vzdálenost mezi PP a S/R..a tam potom umístit oboustranné entry. Dávat entry přímo na první S nebo R je mnohdy čekání na Godota a přichází jen při významných akcích a tak i významných pohybech. Dobrým vodítkem je i to, kde se trh v předchozí dny zastavil a obrátil - a kde tedy byla nejen podpora (nebo odpor) přes S/R, ale i podpora/odpor faktický..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FA - čtvrtek - 16.2.2006
Úrodný týden na zprávy bude pokračovat i dnes. Dopoledne budou zajímavá britská data o maloobchodním prodeji (10,30 hod.) a ty mohou libru trochu "poškádlit". Libra se nyní pohybuje v pásmu 1,7380-90 a to je jen krůček k průrazu na prvním S (cca 1,737). I když bude RS v GB určitě nižší než za předchozí období, záleží zda bude realita oscilovat kolem předpokladu. Pokud budou data lepší než očekávání může se naopak libra vydat k prvnímu R cca na 1,745. V USA budou v hledáčku zprávy o výstavbě, požadavky na zaměstnanost, později i Philadelphia FED a pokračuje projev BB před Kongresem. Komentáře k včerejšímu projevu BB naznačily určitý optimismus a možné další zvýšení úrokové míry z 4,5% na 4,75% v březnu. Dobře projev BB vyjádřil Hans Nilsson z CMS, replikou ze známého hitu: Bernanke: Don’t Worry, Be Happy. Zvláště dnešní kumulace dat o výstavbě, importních cenách a zaměstnanosti mohou dát vývoji USD další krátkodobý směr.
Lehký tip na dopoledne: při slabším RS v GB libra první S neudrží a bude mít problémy i s hranicí 1,73. Entry na 1,7360 (podle vývoje do 10,30), se SL na 1,7380, se mi jeví jako optimální a je mírně pod hranicí nynějšího S1. Vývoj v USA se zatím ani nesnažím nějak tipovat - chybí nějaké čerstvější postřehy a analýzy hlavně o výstavbě.

GBP Retail Sales (MoM) (JAN) 9:30 4:30 -0.2% -0.4%
GBP Retail Sales (YoY) (JAN) 9:30 4:30 2.9% 4.0%

USD Import Price Index (MoM) (JAN) 13:30 8:30 1.0% -0.2%
USD Import Price Index (YoY) (JAN) 13:30 8:30 6.7%
USD Housing Starts (JAN) 13:30 8:30 2015K 1933K
USD Building Permits (JAN) 13:30 8:30 2060K 2075K
USD Initial Jobless Claims (FEB 11) 13:30 8:30 285K 277K
USD Continuing Claims (FEB 4) 13:30 8:30 2557K
USD Fed Chairman Bernanke Testifies Before Congress 15:00 10:00
USD Philadelphia Federal Reserve (FEB) 17:00 12:00 9.2 3.3

GL a dobré vstupy všem !

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side, mám pocit, že pivot indicator ve VT neukazuje nejlépe. Pokud provedu ruční výpočet pro GBP, máme tu vstupní hodnoty předchozího dne (hodnoty z MT od IBFX, mohou se minimálně lišit od CMS):
High: 1,7488
Low: 1,7332
Close: 1,7399

Pivot point= (H+L+C)/3 = 1,7406
R1=2*PP-L= 1,7481
S1=2*PP-H= 1,7325

Ale mezi nimi jsou ještě mid úrovně, možná jsi myslel je, ne?

Chtěl jsem se zeptat jednu věc, uváděl jsi, že po zprávách používáš AOS na otevření pozice, který obsahuje nějaký trendový indikátor, možná používáš jen tento indikátor bez AOS a nakupuješ ručně. Mohu se tedy zeptat, jaký indikátor/nastavení používáš, pracuješ zřejmě na 5 min. grafu a spouštíš ho tak asi do 5 minut od vyhlášení, ne?
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf 1. PP ve VT ukazuje celkem OK a vlastně se neliší od tvých výpočtů (max. tak +/- 3 pips - viz graf). Někdy jsou ML úrovně prezentovány jako hranice S a R, někdo uvádí v komentářích S a R bez ML úrovní. Viz tabulka z jednoho serveru, který vlastně používá ML úrovní jako S/R (a tak to uvádí i dost koment. serverů). Ano, já komentoval hranice ML, jako S/R, dle toho serveru, i když je to vlastně dle klasické poučky o PP S/R a algoritmu výpočtu, v koment. jako hranice S2 a R2. GBP/USD 16.2.2006 Resistance 3 1,7575 Resistance 2 1,7485 Resistance 1 1,7445 Support 1 1,7375 Support 2 1,7330 Support 3 1,7280 2. Já nemám žádnou šablonu na vstupy po datech, posoudím dle FA jak jsou data důležitá, zda se nemohou vyrušit jiným očekáváním a jaká je celková situace na trhu, včetně trendu a jdu do toho po nějaké době ručně. Pro určení dalšího možného směru vývoje používám ZLS (v periodě - smoothing 20) a pak krátkodobý kumulovaný indikátor - MA 5S,MA 10S, RSI, MACD s ADX filtrem na 10 min. grafu.. Ale to jen pro vývoj po datech !! (i když by se to dalo asi využít pro obchody na krátkých grafech 5-10 min.). V období, když se nic neděje, jsem na 15-30 min.grafu podle své klasiky. SID

893

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...