Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Ahoj, tak vstupy beru od úterka do pátku mezi 15:30 do 17:00, ale v poslední době jsem zjistil, že mezi 17-17:15 tam jsou dobré pohyby tak si to ještě testnu. Co se týká mého BE tak mám dva BE1 dávám při 110 v zisku na 0 a BE2 mám při 240 na 110 dolarů Dík za tip nenapadlo mě se podívat na BE2 kolik si jich dojde ještě k zisku. Hned ráno se na to podívám a hned jak to budu mít dám ti vědět. Tento vstup neobchoduji v pondělí v backtestu vypadal příšerně.

V-FREDY

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tomassino, diky za odpoved. Rozhodne nechci do tveho systemu rypat, ale neprijde ti tolik "tvrdych" posunu uz docela preoptimalizovane? A i to vynechani pondelka mi uz prijde jako nasazeni na historicka data. Ja napriklad na rope neobchoduju vetsinou stredy. Ale tady je urcita logika v tom, ze dochazi k vyhlasovani zasob, kdy trh ceka na 16.30 a do te doby jde vetsinou bokem. No ted i vetsinu dalsich dni... :) Ber to jenom jako muj nazor. Nejak jsem se dobral k tomu, ze mi tvrde urceni SL a PT jen podle MAE/MFE nesedne, ani posuny na BE. Verim systemu vic, kdyz jsou tyhle veci variabilnejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl jsem pár mailů na téma obchoduji a již třetí měsíc po sobě mám ztrátu a podobné. Již jsem ztratil 1/2 účtu, aj.
Mnoho lidí na trzích ztrácí své peníze. O hodně lepší situace by nastala, kdy jsme zastavili propad kapitálu, který prostě přichází. Nikdy by jsme tak nemohli spadnout příliš hluboko. To je asi nejjednodušší věc, kterou můžeme udělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:

ja jsem si vzal příklad z tvého MM, co se týče snižovaní pozice při propadu. Chci se ale zeptat na druhou stranu a to jak potom navyšuješ kontrakty zpátky, jaké pro to máš kritéria.

A musím jenom potvrdit to, co si tady psal u zpřesňování MM po prvních propadech s multikontrakty. To jsou cenné, ale dost draze zaplacené zkušenosti. Opatrnosti není nikdy dost a řízení rizika a chránění si účtu se dostává zase na další (důležitější) úroveň v hlavě.

díky, Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co sa tyka volatility a cenoveho vyvoja som narazil na zaujimavu studiu na blogu traderfeed, dufam ze sem mozem postnut obrazok pod copyrightom daneho blogu ktory rad sledujem. Mne nizka volatilita az tak neprekaza lebo v novom systeme som zamerany na male targety (2b na ES) a RRR 1:1 takze riesenie sa vzdy da nejake vymysliet.

12616

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax
Další alternativou je zastavit obchodování po určitém propadu. Obchodovat pak jen na demu a jak zase začnou zisky pak opět přejít na real. Myslím tím, že např. jsou 3-4 ztráty po sobě tak zastavit a až se dostaví první ziskový pak opět real. Tímto se dá vyhnou neočekávaným obdobím, kdy trhy jdou třeba i delší dobu proti nám.
Další dobrá volba, že nemusíš počítat procenta je klouzavý průměr 6 na grafu equity zobrazený v exelu. Už se to tu někde i psalo. Zde si sřetelně stanovíš pravidlo, kdy přidat, odebrat a zastavit. U více kontraktů je to poměrně snadné. Ale velké množství lidí obchoduje zatím jen jeden a tudíž není co odhazovat a zde bych právě místo odhození kontraktů doporučil přestat obchodovat, trhy jen sledovat na sim. a až se equity vrátí zpět nad klouzavý průměr pak znovu začít real. Vyzkoušejte a uvidíte zda na tom pak nebudete lépe. Určitě je to ale vhodnější než začít měnit celou strategii jak tu mnoho lidí dělá. Doufám , že jsem to popsal trochu srozumitelně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Pavle vůbec nemám pocit,že by ses mi rýpal do systému. Za každou dobře mířenou radu prostě paráda super člověk na to není sám a jak se říká nikdo není dokonalý. A moc dík měl jsi pravdu. Díval jsem se na můj MM a podařilo se mi BE snížit a vylepšit výsledky. Jen to pondělí je furt na nic Od května Až po únor 5x zisk a 11x ztráta to je pro mě nic moc. Můj SL není vyšší než 150 babek a PT je trocu individuelní, podle toho kde se nachází high nebo low z premarketu tam ho dávám jako první. Pokud je daleko např, 550 a více tak vemu pevný profit 350, ale zase když to letí tak to nechám . Sám asi dobře víš, že výstupy jsou věda. Doufám, že i já ti někdy budu moct nějak pomoci v budoucnu. hodně štestí.

V-FREDY

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:

dik za napady, ja jsem prave poschazoval vsechny kontrakty, kdyz jsem dosahnul urciteho poklesu uctu, ktery je lehce pres maximalni DD z backtestu. Prestavat nebudu, s 1 kontraktem a SL 60 USD me par dalsich ztrat neznici. Pokud by system stale prodelaval, tak ho stopnu na konci brezna.
Slo me o to zpetne navysovani, kdyz se zacne zase darit. Udelam to prozatim, ze pojedu s 1 kontraktem dokud se nedostanu nad urcity prumer equity a pak zacnu zase pouzivat fixed ratio.
Ale kdyz jsem mel ted ten propad, tak jsem byl rad, ze jsi tady asi pred pul rokem psal, jak je dulezite mit poreseny ten pad a jak clovek upresnuje MM, az po techto situacich. Ja mel nejaky zachrany plan, ale ted uz jsem prisel na lepsi zpusob. Zjednodusene receno priblizne v 80% pripadu chodi propad, ktery se rovna 2 ztratam. Takze mam nove pro puleni kontraktu urcenou hranici propadu, ktera odpovida priblizne 3 ztratam a pokud tato situace nastane, tak je velka pravdepodobnost, ze prislo slabsi obdobi, takze zacnu pulit. A hranici, kdy spadnu na jeden kontrakt si taky urcim drive. Sice budou treba vic utikat zisky, ale dulezitejsi je chranit si kapital. Takze diky za rady, ceka me ted zase hodne pocitani.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lado
když to můžu srovnat tak vymyslet funkční systém je mnohem rychlejší než vymyslet a odladit dobrý MM.
Přesně jak píšeš propad by se dal dělit na běžný, tj. 2-3 ztráty a na nebezpečný proppad- to může být i deset ztrát po sobě a mezi tím i třeba malý zisk. Ale je to už prostě velký "zátah"na účet.
Jakmile se spraví equity tak není problém opět pokračovat v původním počtu kontraktů.
Píšeš, že s jedním kontraktem nezkrachuješ i ve ztrátovém období. To je sice pravda, ale pokud pojedeš dražší trh pak je škoda každého dolaru, který utíká pryč. Udělej si v exelu modelovou situaci nebo ideálně pokud máš použij real výsledky a zkoušej tak dlouho různé nastavení až se dopracuješ k minimálnímu propadu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když nad tím tak uvažuji, tak bude asi nejlepší dát na chvilku NQ pokoj a vrátit se na live až se equity zase zvedne nad určitý průměr. Ta ztrátová série je teď vyjímečná vzhledem ke statistikám, tak bude lepší počkat mimo trh, jak se to vyvine. Ještě jednou díky za rady.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...