Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Libri, CL a QM se shoduji, protoze je to futures na ten samy produkt. Pouze QM ma o polovinu mensi hodnotu 1 ticku... Zde by IMA temer jiste pouzit nesla, alespon ne tim zpusobem, jaky je zde prezentovany.
Ono zase neni zadny velky duvod mit z ropy strach, pokud clovek nema problem s dodrzovanim planu. Da se na ni vydelat mnohem vic penez pri podobnych stoplossech jako na TF. Tzn. priznivejsi pomer RRR. Dalsi vyhodou je velice jednoduche stanoveni SR urovni. Ty zde totiz v drtive vetsine predstavuji kulata cisla, tzn. 97; 97,50; 98 atd. (doporucuju si schvalne naklikat primky na techto urovnich a projet si treba 10 min graf par mesicu dozadu). Pokud clovek bere signaly pouze v techto mistech, ma pomerne dobry zaklad pro postaveni jednoducheho a silneho systemu. Take zde velice dobre funguji 3U a prurazy ruznych zahustenych oblasti... Zkratka ropa je o neco dravejsi a po prurazu nejake bariery se dokaze perfektne rozjet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tomassc: volume muze byt podobne u QM ale na CL je vyrazne vyssi to bych ho spise prirovnal k ES.
Pavel K.: rozumim že jde o stejny produkt, jen jsem si zprvu myslel, že na každém trhu může obchodovat jiná skupina traderů, takže by se daly předpokládat drobné rozdíly - nicméně zřejmě s ohledem na automatizované obchody velkých hráčů jsou tyto drobnosti okamžitě vyrovnávány.
Jinak dnes učebnicová IMA na NQ v 16:24 - dotek open a ostatní trhy vysoko nad, NQ jsem ještě živě neklikal a než jsem nastavil chart trader byla cena pryč a už jsem ji nenaháněl :)
V těchto dnech by do longu fungovaly i prosté vstupy na EMA, nebo cokoli triviálního. Jsem opravdu zvědav kam až to nafukování dospěje. A hlavně jak potom bude vypadat vystřízlivění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

topaz:
FinWin má jedno tajemství (teda možná jich má víc ale ja objevil zatím jen toto jedno)
FinWin patterny se nedaj obchodovat sami od sebe. V podstate to je poměrně učinný prostředek k profiltrování vstupů které ale hledáš jinde. Co jsem zatím pochopil, a je to především taktika Petra Podhorského, že okamžiky kdy vstoupit do pozice hledáš podle Price Action (např, 123, flip, double top/button, ...). A v momente když ti PA dá signál tak zkontroluješ CCI zda tam najdeš potvrzení tohot vstupu v podobě FinWin patternu.
Pánové co píšou tento web a jsou tvůrci tohoto systemu to tu v podstatě píšou kolem dokola. Ale tak šikovně že nikdy nenajdeš všechny indície v jednom článku nebo knížce. Dělají to chytře, jednak si udrží čtenáře a také ten kdo o obchodování nepřemýšlí dost do hloubky, aby si dal všechny indície dohromady, si nezaslouží aby mu to někdo naservíroval na stříbrném podnose.

A neboj se, toto není cele tajemství. Ale pouze jeho hruba kostra (spíše kostřička)
To maso které celou kostrou bude nakonec hýbat a držet pohromadě musíš najít sám
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Fid:

sice nejsem Petr, ale zkusím reagovat na tvůj příspěvěk. Jednak se Petr jmenuje Podhajský, ale to je takový detail. S tím, co píšeš o Petrovi se dá souhlasit tak z 50%, protože Petr již delší dobu vůbec neobchoduje podle CCI, ale čistou PA kombinovanou s intermarket analýzou. Na druhou stranu Tomáš (druhý zakladatel finančníka) obchoduje finwin tak, jak jej více méně přednáší na kurzech. Jediné, čím se liší je to, že zapojuje diskréční přístup, což řada nováčků ze začátku nechápe. Oba kluci na kurzech říkají, že je finwin DISKRÉČNÍ systém, nikoliv mechanický.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

nedá mi to, abych nezareagoval ... (asi ale off-topic, takže se předem omlouvám).

Není to trochu protimluv ? Diskréční systém ?

Připadá mi to trochu ujeté:
- buď mám systém - tj. nastala situace "xyz", reaguji akcí "abc"
nebo
- nemám systém - tj. na situaci "xyz" reguji někdy akcí "abc", jindy akcí "cba"

Co je to tedy termín "diskrece" ? Našel jsem vysvětlení (Google) - něco v tom smyslu "ačkoliv je vše splněno, dělám pokaždé něco jiného".
To je opravdu systém ?

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:

ja povazujem za diskrecny system taky, ktory sa neda naprogramovat(alebo sa naprogramovat da, ale velmi tazko a netusim ako). Aj diskrecny system (tak ako ho berem ja) moze mat presne definovane pravidla.

Napr. kto pozna techniku Joa Rossa, ktora je zalozena na prierazoch, alebo odrazoch od predoslych congestions(zahustenych oblasti). Neviem si predstavit ako sa da takyto system naprogramovat, ale myslim, ze sa da presne si urcit pravidla takehoto obchodovania. Ide iba o to naucit sa definovat, co pre mna znamena congestion a kedy cena toto congestion prerazila. To je podla mna ta diskrecna zlozka v mechanickom systeme, vdaka ktorej sa ten system stava diskrecnym. Ak 10-tim traderom ukazes rovnaky graf trhu a povies im, aby ti na nom vyznacili vsetky congestions, ktore tam vidia, nenajdu sa podla mna dvaja, ktori budu mat rovnako oznaceny graf. Kazdy ma iny "cit", ktory ziskal sledovanim grafov a preto kazdy moze v grafe vidiet nieco ine. To co jeden povazuje za congestion, druhy povazuje za trading range a treti to moze povazovat za obrat trendu...

A ked uz niekto vie, co je to (prenho) congestion, moze uz dalej obchodovat podla presne urcenych pravidiel jeho mechanickeho systemu.

Takto to vnimam ja..snad som to napisal zrozumitelne ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m.hunter :

Rosse jsem četl (podrobněji části o opcích), ale mám dojem, že konkrétně oblast congestion je v jeho pravidlech dost přesně definovaná. Takže na grafu JE v některé části congestion nebo NENÍ.

Pokud mám cit pro obchodování a řídím se jím a nejsem pravidla pro vstup do obchodu a výstup z obchodu schopen přesně nadefinovat, pak přece nemůžu tvrdit, že obchoduji podle systému. Nebo ano ?

Tak to zase chápu já.

Můj systém pro obchodování opcí je opravdu systémem - pokud nastane určitá situace, reaguji na ni adekvátním způsobem a to vždy stejným.
I tento systém se vyvíjí - tj. způsob zobchodování před rokem se může lišit od toho, jak bych situaci zobchodoval dnes. Ale ne z toho důvodu, že vidím pravou část grafu. Důvodem je doplňování dalších kriterií pro rozhodování - vždy ale přesně definovaných a podepřených statistikou.

PS : jsem programátor ... takže se pravidlo dá naprogramovat - je to systém, nebo se pravidlo nedá naprogramovat - nejedná se o systém.
PS : pokud přijmu tezi, že diskreční systém má pevná pravidla, nejedná se snad o systém bez jakékoliv diskrece ... (?)

S pozdravem kbtm


Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:

viem jak to myslis.

Asi som to napisal zle, ale myslel som to skor tak, ze kazdy ma iny cit pre obchodovanie a podla tohoto citu si vie presne urcit pravdila pre vstup, vystup a riadenie pozicie. S tym congestion to asi nebol dobry priklad. Mozno sa to da lepsie vysvetlit na zakreslovani S/R urovni a trendlines. Vies naprogramovat S/R urovne a trendlinky, ktore vznikaju vzdy trochu inak? Ja nie, a preto si ich musim zakreslovat rucne aj ked ich zakreslujem podla urcitych pravidiel. Mimochodom tieto S/R urovne nepouzivam k vstupu, ale iba ako filter ci dany obchod brat alebo nie.

Ty si programator a vies vsetky pravidla systemu naprogramovat. Ja niesom programator a tieto pravidla naprogramovat neviem a ani si neviem predstavit ako sa to da (napr. si neviem predstavit ako by som naprogramoval congestion, ktore moze mat viacero podob, alebo ako by som naprogramoval S/R urovne, ktore vznikaju vzdy inak). Ty mas system a ja mam takisto system, len ho neviem naprogramovat a preto ho nazyvam diskrecny system :D

Obchodovanie podla intuicie nepovazujem za diskrecny system. Inac obch. podla intuicie je dobre popisane v knihe Curysske axiomy.

Tak to chapem ja a iba som napisal co si ja predstavujem pod pojmom diskrecny system. Netvrdim ze moj pohlad je spravny.

Ostatnym sa ospravedlnujem za offtopic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m.hunter:

Rozhodně to nemyslím jako jakýkoliv útok na Vás/Vaše názory !

Můj první příspěvek byl reakcí na příspěvek nicka "kuba", kde je výraz "FinWin" použit ve spojení se slovem "systém". Kompletní FinWin - dle mého názoru ! - není systém, je to jen seznam patternů. Systém NEBO pomůcku pro diskreční obchodování si z toho musí utvořit každý sám.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...